Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basik8911

Wykupiny Panny Młodej- pomysły

Polecane posty

Gość Basik8911

Hej, szukam jakiś orginalnych poomysłów na wykupiny... jak narazie wymysliłam tyle: Przywitam gości, Młodego i świadka śmiesznym wierszykiem, całe wykupiny będą też w formie odpowiadania śmiesznymi wierszykami.. na początku jak Młody da mało kasy to chciałam powiedziec, ze za tyle groszy dostanie tylko zdjęcie Młodej (zdjęcie z jej dzieciństwa) za drugim razem dostanie za marne grosze rajstopy za trzecim razem kolega ma się przebrać za Młodą (szlafrok, peruka, wałki na włosy, welon, kapcie pluszowe) Chiałam te zdjęcie i rajstopy zamienic na cos innego tyko nie mam pojęcia na co.... może macie jakieś pomysly???? (Przebrany kolega akurat mi sie podoba wiec tego tylko nie chce zmieniac Prosze o pomoc, jakieś pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko, dziewczyno
a Ty masz lat 5, czy jestes dorosła, głupoty takie że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basik8911
o co ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basik8911
Może nie wiesz, ale Wykupiny Panny Młodej są znane w niektórych regionach Polski i własnie na takich głupotach polegają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basik8911
Widziałam w filmikach różnych, że daja też np buta Panny Młodej.. znalazłam tez: ze może na początek przyniosę złożoną białą chusteczkę (wykupujący mówi ze: daję tę chusteczkę nie do wycierania nosa lecz do wycierania potu z czoła ) oraz butonier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirandaxy
troche żenujące takie zabawy...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko, dziewczyno
nie neguje tego zwyczaju, ale czy odrazu trzeba odstawiać jakies szopki dobre dla przedszkolaka? nie można jakoś z klasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiocha totalna................
a ty na sprzedaż w ogóle jesteś? Towar do kupienia? Naprawdę chcesz żeby ktoś cię kupował? Ja myślałam, że wiocha tak w poprzednim wieku się bawiła, ale widzę, że to nadal działa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basik8911
no wiem, że żanujące.. ale skoro Młodzi chcą tak miec to tak będzie... większość Pań Młodych nie chce takich wykupin, bo nie sa towarami itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basik8911
Ja jestem świadkową... i mam sie targować z Młodym. Oni chcą mieć wykupinym, nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basik8911
Skoro Ci rece opadły to moze Ty cos zaproponujesz skoro tylko krykujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko, dziewczyno
ja proponuje normalnie- młody przyjeżdża po młodą, wita się z rodzicami, ewentualnie blogosławieństwo i do kościoła, a nie jakieś wierszyki i inne głupoty, poza tym wyraziłam swoje zdanie i napisałam, że o gustach sie nie dyskutuje, więc rób jak uważasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lololakxx
może rajstopy wymień na brudne majtki Młodej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
to sie nazywa- robienie sobie jaj i cyrku z powaznej sprawy-jaką jest Ślub!!! moze jeszcze w chowanego sie pobawicie z goścmi, albo w ganianego...zenada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***Magda21***
u nas bez tego Młoda nie zostanie wypuszczona z domu i jest to bardzo popularne i zarazem dla jednych kiczowate dla drugich nie ale jak przychodzi co do czego to wszystkim to się podoba i nie chodzi tu o to, że Młoda jest ,,towarem'' tylko żeby Młody wiedział że ma szanować swoją wybrankę bo rodzina stoi za nią murem. U nas w domu przeważnie ktoś z rodzeństwa albo bliższej rodziny się targuje a wynika to z tego, że jest nas w domu dużo. A z tym wierszykiem świetny pomysł :) Tylko, że w moich stronach to nie wykupuje się Młodej za pieniądze tylko wódkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pennyyy
mój mąż na wykupne przebrał się za arabskiego szejka (pojechał do wypożyczalni strojów :D) jako pierwsze to ofiarował ojcu wielbłąda za mnie (jego kuzyn przebrany w strój wielbłąda), potem jakieś gadżety typu święta księga (z flaszką w środku) a na końcu jakąś biżuterię. było kupa śmiechu i goście tego wielbłąda wspominają do dziś :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika_23
jak ktoś chce to pomóżcie a nie krytykujcie bo nie wasza sprawa co kto ma na weselu i popieram Magda21 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogóle nie rozumiem tego zniesmaczenia, przecież wykupiny to w moim regionie tradycja i folklor. A te laski, które najeżdżają na to, pewnie same na weselu miały przeciąganie jajka przez nogawkę i inne durne zabawy i to jest wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To z szejkiem z***biste! Z pomyslem i jajem. U mnie tego zwyczaju nie ma, ale gdyby był pewnie podkradlibysmy pomysl ;D i ten wielblad ;D a to w ogole robi sie w dniu slubu czy jak? Przed ceremonia? Czy w jakis inny dzien? Pytam z ciekawosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurna, ale wiocha. I wy się godzicie na takie coś? ŻENADA! Jak można z siebie robić taką idiotkę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jeszcze takie wioskowe głupki istnieją????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje,że to prowokacja z tymi wykupinami. Po co ten cały cyrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skinny Jeans
Bo to tradycja i tyle. Ja akurat jej nie znam, ale u mnie z kolei jest taniec na wózek i wszysycy jakoś ustawiają się w kolejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze 50 czy nawet 20 lat temu, na wsi można to było za tradycję uznać, w dzisiejszych czasach to niestety szopka, a najbardziej mnie bawi urządzanie takiego cyrku jak młodzi mieszkają razem wcześniej, uprawiają seks, czasem mają dzieci albo nawet ślub cywilny, ale nagle w dniu ślubu kościelnego panna młoda jedzie do rodziców i udaje zlęknioną dziewicę o którą się kawaler stara i ją od mamusi i tatusia zabierają... Sorry, ale naprawdę na cudzych ślubach bawi Cię jak jedziesz wcześniej do domu panny młodej i oglądasz taką "zabawę"? Jeszcze scenka z szejkiem przyznam, faktycznie pomysłowa i zabawna, jeśli już by miała być takie kontynuowanie tradycji, z nawiązaniem, bo wygrzebywanie niby wiejskich wierszyków ani mądre, ani zabawne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 do 3
Bawić się nie umiesz, tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loczek888
matko, co za wiocha ile wy lat macie? aż brak mi słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ze Śląska i wiem, że taka tradycja była modna 30 lat temu ale głównie na wsiach. Teraz już jest mało praktykowana a jeśli jest to również gdzieś na wsi w każdym razie u mnie nie było wykupin, u mojej mamy też nie ani u babci. Dla mnie to idiotyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak z 70 lat temu miało to sens i to spory .. Ale dziś gdy panny "młode" (często stare d***) noszą wianuszek chyba na urągowisko... same/i sobie odpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudni jestescie
Hej tez szukam pomyslow na wykupiny A wy co uwazacie wykupiny za dziecinade jestescie Banda nudziarzy zamias sie posmiac to wielce ludzie z klasa sie znalezli Gardze takimi ludzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×