Odpowiedz na ten temat

Zaproszenie na ślub a dawno wykupione wakacje

• Marta_Abc 2017.05.19 [12:46]
    Wczoraj dostaliśmy z mężem zaproszenie na ślub jego brata. Ślub ma się odbyć w 24 czerwca, czyli za miesiąc.
    O ślubie wcześniej nie wiedzieliśmy, bo mąż i brat nie utrzymują kontaktu. Jego brat należy do osób, które wiecznie wyłudzają pieniądze, wydają na głupoty i nigdy nie oddają.
    Niestety, w tym czasie mamy wykupione wakacje (bilety na lot oraz pokój na Airbnb opłaciliśmy w lutym) i nie da się tego w żaden sposób odkręcić. Możemy po protu nie polecieć i stracić 3000 zł.
    Co robić? Rodzice męża nalegają na naszą obecność na ślubie.
  • gość 2017.05.19 [12:48]
    spróbuj zamienic wczasy , a jak sie nie da to olej i nie idz
  • Marta_Abc 2017.05.19 [12:52]
    Nie mamy wykupionych wczasów w biurze, a lot i zakwaterowanie (sami wszystko organizujemy), więc nie ma możliwości o zmianie terminów.
    Biletów w Ryanair nie da się przebukować, a oferta z Airbnb jest z rodzaju tych nieodwoływalnych, czyli tracimy całą kasę, jeśli zrezygnujemy.
    Zawsze wydawało mi się, że zaproszenia na ślub powinny być wysyłane 3 miesiące przed ceremonią, tak aby goście mogli zaplanować swój czas.
  • gość 2017.05.19 [12:54]
    w takim razie nie będzie was na ślubie, to logiczne.
  • gość 2017.05.19 [12:55]
    w moim przypadku specjalnie wybrałam datę ślubu tak, aby mój brat mógł być na nim obecny, gdy będzie w Polsce. Byl w Pl 2 tyg i wtedy zaplanowalismy slub.
  • Marta_Abc 2017.05.19 [13:05]
    No to zapewne celowo wybrano tak datę, abyśmy stanęli przed tego typu wyborem.
    O naszych wakacyjnych planach rodzina męża wiedział od razu, czyli pod koniec lutego (zawsze najbliższych informujemy o planowanych nieobecnościach). Nikt wtedy nie wspominał o ślubie.
    Tak czy siak, problem jest i nie wiadomo, co tu począć.
    Teściowa już nas straszyła, że się obrazi, jeśli na ślubie się nie zjawimy.
  • gość 2017.05.19 [13:16]
    powiedz ze zjawicie sie jak odda wam kase za urlop
  • nie przejmuj sie i nie idz 2017.05.19 [13:24]
    tym bardziej że to sezon urlopowy i nie tylko wy mogliście mieć już jakieś plany.
    powiadamianie o slubie miesiac przed sezonem wakacyjnym to zwyczajna głupota...
  • gość 2017.05.19 [19:02]
    ślubu nie planuje się z tygodnia na tydzień. Olali was, w ostatnim momencie zapraszając, pewnie po perswazji rodziców, że powinniście się pogodzić. Myślę, że spodziewają się, że was może nie być.
  • gość 2017.05.20 [22:50]
    Nie utrzymujecie mówisz kontaktów??? ale z teściową utrzymujecie i nie wciskaj kitu że teściowa też nie wiedziała albo miałaby trzymać tajemnice tego wydarzenia a teraz nalega na waszą obecnośćusmiech.gif
    kupy/doopy nie trzyma się ta twoja opowieśc.Myślisz że tutaj czytają takie wypociny wszyscy głupi,nie potrafiący myśleć?
  • Marta_Abc 2017.05.21 [23:21]
    @gość wczoraj [22:50]: Człowieku, o co Ci chodzi? Przyszła tu szukać porady w bardzo nietypowej sprawie. To, że ty nie masz doświadczenia w tego typu sytuacjach nie oznacza, że się nie zdarzają.
    Wielokrotnie teściowa trzymała przed moim mężem tajemnice, bo jego brat zabronił jej pisnąć słówka. Tak było w przypadku ciąży jego pierwszej żony, czy zmiany pracy i przeprowadzki. Tu również nic nam nie powiedziała, bo prawdopodobnie ponownie brat męża jej zakazał.
    Mój maż nie jest ukochanym dzieckiem, a jego rodzice zrobią wszystko dla młodszego brata. I tak to wygląda...
    Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wyjazd na wakacje, bo ewidentnie nas na weselu nie chcą.
    Bardzo dziękuję wszystkim za porady! Pozdrawiam.
  • gość 2017.05.22 [19:26]
    Marta_Abc
    No jak kada synowa,wszystkie ścieżki do dooopy chciałaby znać,że aż trzeba robić tajemnice. Mącisz laluniu,oj mąciszusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    ~~Mój maż nie jest ukochanym dzieckiem, a jego rodzice zrobią wszystko dla młodszego brata. I tak to wygląda...~~~~~
    XXXXXXXXXXXXXXXXXX
    XXXXXXXXXXXXXXXXXx
    Co ty przygłupie możesz wiedzieć,pierdzielisz by tylko dowalić a w sercu matki nie siedzisz,tylko swoją chorą nienawiścią skłocasz matkę z synem robiąc swojemu pantoflarzowi wodę z mózgu.
    A jedz w p*****ec,nikt za wami płakać nie będzie,w końcu kim ty jesteś? nikim

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...