Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość laolaila

Zespol czy dj?

Polecane posty

Gość laolaila

Po przekalkulowaniu kosztow za nasz zespol 2800 plus ok 1000 za jedzenie za nich zastanawiam sie nad dj? Jakie jest porownanie? Co przemawia za dj-em a co za zespolem oprocz kosztow? Jakie sa wasze doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się wypowiem
zespół - tradycja, dj - wykonania utworów w oryginale, więc pewność, że nikt nie będzie fałszował jestem stronnicza, bo nie lubię zespołów weselnych i ich kociej muzyki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laolaila
Malo wypowiedzi. No uswiadomcie mnie czemu wybieracie zespol lub dj-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybrałam DJ. Moja siostra na swoje wesele również i wiele koleżanek. Dlaczego DJ? 1. Tańszy 2. Lubię słuchać muzyki w oryginalnym wykonaniu. Na pierwsza piosenkę miałam Ain\'t no sunshine... - nie wyobrażam sobie tej piosenki w wykonaniu zespołu i nie chodzi mi że mogli by fałszować lub kaleczyć angielski, lecz o sam głos \"oryginalnego\" wokalisty (w tym przypadku Lighthouse Family). 3. DJ nie powie, że jakiegoś utworu nie zagra bo nie umie, chyba że nie będzie posiadać (w co wątpię), zresztą często robi się wcześniej listę piosenek. 4. DJ zagra każdy rodzaj muzyki, od techno po disco polo (he he jak ktoś lubi). Na razie tyle plusów (minusów wg mnie nie ma), zresztą dla mnie wybór DJ na wesele był oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...wychodzi z Ciebie cały Twój egoizm...,wesele jest Twoje,ale aby było fajnie,to goście też powinni bawić się dobrze.Z tego co wiem i widzę,d-j na weselu??...nie polecam,pomimo jakości muzyki,zabaw,zajmowanej powierzchni,ceny itd.Niestety,jestem za kapelami grającymi na żywo/w tradycyjnym składzie/4-5 osób,nawet ambitnych amatorów,dostępnych cenowo,bez muzycznej pychy,cwaniactwa,bawiących swoją muzyką...gości.Taka kapela nie może być jednak dziełem przypadku,co d-j i kapelką dyskietkowym często się zdarza,ze względu na łatwiznę zaistnienia przy minimalnym nakładzie pracy w tej \"sieczce\"muzycznej usługi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie zespół
DJ jest dobry na dyskoteki i inne mniejsze imprezy. Na wesele - tylko muzyka na żywo. A kociej muzyki, jak to "pięknie" okresliła jakaś pani wcześniej, wcale być nie musi. Wystarczy wybrać dobry zespół który potrafi grać i śpiewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie zespół
Zapytam przy okazji....1000 złotych za jedzenie dla zespołu? To ilu ich jest? Dowiedz się w restauracji czy za jedzenie dla obslugi wesela płacisz tyle, co za jedzenie dla gości. Większość restauracji ma dla nich zniżki. A jeśli w Twojej znizki nie ma, to może poszukaj zespołu z mniejszą liczbą muzyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laolaila
muzykow jest 5 a za jedzenie dla nich place 100% ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam gościem na weselach
i z dj i z zespołem. lepiej się bawiłam przy muzyce z płyt. większa różnorodność muzyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie powinno tak być
Zespół i reszta obsługi wesela nie dostaje na stół wszystkiego tego samego co goście. Nie ma takiej potrzeby bo nawet nie mieliby czasu tego wszystkiego zjeść mając 10-minutowe przerwy. Dlatego powinnaś porozmawiać o tym z właścicielem resturacji. Nie ma podstaw do tego, żeby liczyć za ich wyżywienie tak samo, jak za porcje dla gości weselnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wybierz dj-a
nie ma to jak piosenki w oryginale!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie powinno tak być
Jak dla mnie, na weselach z dj-em nie ma tej atmosfery weselnej. DJ jest dobry na mniejsze imprezy. Bale kojarzą mi się zawsze z muzyką na żywo a przecież wesele to bal:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ja bym wybrała dj
i jako gośc bardziej bym była z niego zadowolona! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Według mnie lepszy
DJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgaaa
Wolałabym DJ-a zarówno jako panna młoda i jako gość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lepsza zabawa
jest przy DJ-u, puści praktycznie wszystko co sobie zażyczą państwo młodzi i goście a z kapelami to różnie bywa, no i DJ jednak wychodzi trochę taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie tylko zespol, nie ma nic lepszego niz slyszec na zywo gitarke, perkusje etc. sama gram na gitarze, a teraz kupilismy sobie perkusje i wiem, ze dj tego nie odda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wredniak problem nie jest
w graniu tylko w spiewaniu a tu bardzo dużo tzw. artystów fałszuje! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...czasem nie fałszują,ale nie mają tego\"jadu\"/czyt.głosu.Nie wszyscy rodzą się wokalistami/z talentem/są też rzemieślnicy,a to wszyscy mogą znieść,pomijając wokalistów playbac-owców..i tutaj padają słowa...zostawmy to w spokoju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---->>> siekba Nie wiem czy do mnie były skierowane twoje słowa o egoizmie. U mnie na weselu było bardzo dużo młodzieży i to oni mi już wczesniej doradzali mi DJ'a. Zreszta nie tylko młodzież jak rownież osoby w wieku ok. 50 (ktorzy, powtorze to kolejny raz, wolą muzyke w oryginalnym wykonaniu). Nie rozumiem dlaczego ktoś mowi że DJ jest dobry tylko na dyskoteki, że niby DJ to tylko techno puszcza i włącza stroboskop he he?? Bez przesady. U mnie DJ puszczał bardzo dużo muzyki z lat 70, 80 a chyba takiej muzyki na dyskotekach się nie puszcza, zreszta nie chodzę na durne dyskoteki więc nie wiem. A co do zespołu, byłam na kilku weselach i niezbyt miło to wspominam, zresztą nie tylko ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laolaila
Akurat zespol jest ok i nie falszuje. Jedyny minus zespolu oprocz ceny to to ze co kilka piosenek maja przerwe. i te przerwy nie sa wyjatkowo krotkie. Za nich musze zaplacic 100%. Taki lokal. Nawet nie wiem czy uda mi sie wytargowac znizek na fotografa i kamerzystow ktorzy beda tylko do 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam na takich z dj-em i na takich z orkiestra osobiscie wolalam dj ale mysle ze wazny jest tez wiek gosci-jak wesele sklada sie w 90% z babc i ciotek po 50 to orkiestra bedzie chyba lepszym pomyslem.. chociaz najlepiej jak wybierzesz to co ty lubisz:) przeciez to pzede wszystkim ty masz sie dobrze bawic :)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę miała DJ-a. Pieniądze nie mają tu żadnego znaczenia. Byłabym w stanie zapłacić za niego tyle co za zespół. Ja po prostu jeszcze nigdy nie słyszałam dobrego zespołu na weselu. Nie chciałabym na własnym weselu źle się czuć z powodu \'kaleczonych\' utworów. No ale może wynika to z tego, że repertuar na moim weselu będzie taki jak mi pasuje (np. żadnego disco-polo, ich troje, dody itp.). Jeśli ktoś z Was ma linki do stronek zespołów na poziomie to jestem chetna żeby ich wysłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście wątpię, żeby zespól był w stanie poprawnie wykonać utwory np. Sade, które u mnie na pewno się pojawią. Chociaż.... może.... muzyka na poziomie jaki mnie zadawala w wykonaniu zespołu jest na przykład w programie taniec z gwiazdami. No ale w skład tego zespołu wchodzi kilkanascie czy kilkadziesiąt osób i kilku wokalistów. P.S. Ponad połowa gości na moim weselu to ludzie w wieku 18-26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeebleeeeeeee
Ja biore DJ'a.Zespol.... jeśli by przyjechała BUDKA SUFLERA lub FEEL (zespol ktory ma swoje wlasne piosenki) to ok. A co to za zespol ktory spiewa czyjesc piosenki i to najczesciej w kiepskim wykonaniu, bo gdyby byl dobry to sory ale chyba bylby juz na tyle slawny ze moglby miec kase na promowanie swoich piosenek.... nie oszukujmy sie , zespoly "grajace" na weselach nie robia tego z powolania, tylko dlatego ze nie maja innego wyboru. HAHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...można zauważyć też wielu ludzi utalentowanych muzycznie grających w pubach,na weselach i tym podobnych imprezach...a dlaczego?..oto jest pytanie...na to twoje powołanie:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolę dj. Niech sobie będzie ta Marylka i Czerwone Gitary dla cioć i wujków, ale w najlepszym z możliwych wykonaniu. I trochę wspomnieniowo...;) Byłam kiedyś na fajnym weselu (a zaznaczam, że raczej takich imprez nie lubię) i nawet dobrze się bawiłam. Nie było tam zespołu lecz dj, którego prędzej nazwałabym wodzirejem. Facet nie tylko obsługiwał sprzęt grający, ale dbał o oprawę: bawił się z ludźmi, rozdawał gadżety, rzucał serpentyny i ogólnie rzecz ujmując robił sympatyczną, wesołą atmosferę. I zupełnie nie rozumiem co ma dj czy tam zespół do egoizmu. Skoro są zwolennicy zespołów weselnych (to szczególny specyficzny typ muzyków) i są też zwolennicy muzyki w oryginalnych wykonaniach, to i tacy, i tacy znajdą się wśród gości. To jest ładne, co się komu podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wielu jest utalentowanych odtwórców, takich jak np. Ala Janosz, ale nie każdy z nich ma charyzmę, dar i coś własnego do przekazania, więc mimo wspaniałych możliwości wokalnych na zawsze zostają rzemieślnikami. Tylko należy pamiętać ilu najpierw trzeba przesłuchać wyjców, żeby taką Alę Janosz wychwycić.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×