Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uapol

Żona z Ukrainy

Polecane posty

Gość uapol

Polsko - Ukraińskie małżeństwo w Polsce. Żona lub mąż z Ukrainy. Mały poradnik : co i jak w urzędach. W Polsce formalności dotyczące przyjazdu i potem legalizacji pobytu Ukraińca / Ukrainki załatwia się w Urzędzie Wojewódzkim (UW) w Wydziale ds. cudzoziemców. Ślub załatwia się w Urzędzie Stanu Cywilnego (USC). Po stronie ukraińskiej formalności dotyczące przyjazdu załatwia się w Polskim Konsulacie. W urzędach tych powiedzą dokładnie jakie papiery są potrzebne. Do przyjazdu obywatel/ka Ukrainy potrzebuje dostać WIZĘ, w tym celu składa papiery w Polskim Konsulacie na Ukrainie. W przypadku kiedy przyjeżdża z własnej inicjatywy, wszystkie formalności załatwia tylko w Polskim Konsulacie i składa tam : 1. zaświadczenie z miejsca pracy o dochodach i o zatrudnieniu (jeśli jest), 2. zaświadczenie z banku że ma przynajmniej po 30 euro na każdy dzień pobytu w Polsce, 3. Rachunek za opłacony nocleg w jakimkolwiek polskim hotelu na cały okres planowanego pobytu w Polsce (wystarczy dostać skan rachunku z hotelu mailem, na rachunku koniecznie musi być słowo „zapłacono), 4. Ubezpieczenie medyczne na okres pobytu w Polsce otrzymane tylko w PZU-Ukraina, 5. wypełnić wniosek, dołączyć zdjęcia, dołączyć kserokopię paszportu zagranicznego, zapłacić za wizę 35 euro i możliwe inne drobne rzeczy. W przypadku przyjazdu na zaproszenie Polaka, ten składa w UW: 1. wniosek, 2. zaświadczenie o dochodach (osoby, która oficjalnie zaprasza), 3. kopię aktu własności mieszkania (może być wynajmowane) i możliwe inne drobne rzeczy. Po miesiącu dostaje „Zaproszenie którego oryginał wysyła na Ukrainę. Następnie obywatel/ka Ukrainy w Polskim Konsulacie składa : 1. oryginał Zaproszenia z Polski, 2. te same zaświadczenia i dokumenty jak przy przyjeździe z własnej inicjatywy z wyjątkiem rachunku z hotelu. Na Wizę czeka się około 3 dni robocze. Obywatel/ka Ukrainy w celu zawarcia ślubu i legalizacji pobytu musi wziąć ze sobą z Ukrainy CZTERY WAŻNE RZECZY : do ślubu 1. oryginał aktu urodzenia i zaświadczenie że nie jest w związku małżeńskim na Ukrainie (trzeba zrobić oświadczenie u ukraińskiego notariusza a potem na podstawie tego oświadczenia ostateczne zaświadczenie wydaje Konsulat Ukrainy w Polsce), a do Karty czasowego pobytu dwa zaświadczenia: o niekaralności z milicji („UWD) i o braku zobowiązań podatkowych (zadłużenia) na Ukrainie (z urzędu o nazwie „Podatkowa inspekcja). Każdy z papierów sporządzony w języku ukraińskim musi być przetłumaczony przez polskiego tłumacza przysięgłego (ukraińskie tłumaczenia nie są w Polsce honorowane). W celu zawarcia ślubu w USC, obywatel/ka Ukrainy składa : 1. oryginał aktu urodzenia (albo poświadczenie u polskiego notariusza aktu urodzenia przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego, wtedy oryginał zostaje u właścicielki), 2. Zaświadczenie z Konsulatu Ukrainy, że nie jest w związku małżeńskim na Ukrainie, 3. zaświadczenie o zameldowaniu w Polsce do końca ważności wizy (dłużej się nie da; zameldowanie wykonuje się z Urzędzie Miasta / Gminy), 4. Ksero pierwszej strony paszportu. Polak składa odpis aktu urodzenia i pokazuje dowód osobisty. Po ślubie w żadnym urzędzie nie wymagają już zaświadczeń o dochodach współmałżonków. Warto znać język polski i nie zgodzić się na obecność tłumacza przysięgłego podczas ślubu bo jest to koszt ok. 1000 pln. UWAGI : Jeśli kierownik USC chce tylko oryginał aktu urodzenia obywatela/ki Ukrainy i nie zgadza się na poświadczenie aktu od notariusza, można zgłosić się do innego USC. Od niedawna prawdopodobnie istnieje możliwość dostania na Ukrainie odpisu aktu urodzenia ( urząd ZAGS). Niestety od 1 stycznia 2011 z nieznanych powodów Konsulaty Ukraińskie w Polsce wydają inny rodzaj zaświadczeń, że nie jest się w związku małżeńskim na Ukrainie, których polskie USC jeszcze nie honorują. Może to być sytuacja przejściowa. W takiej sytuacji po zgodę na ślub należy zgłosić się do Wydziału spraw rodzinnych SĄDU REJONOWEGO odpowiedniego do miejsca zamieszkania w Polsce. Może to potrwać. Do zawarcia ślubu WIZA musi być ważna. Nie mając ważnej wizy (pobyt nielegalny) nie będzie możliwe uzyskanie zameldowania potrzebnego do ślubu i wtedy jedynym wyjściem jest ślub na Ukrainie i załatwianie formalności legalizacji pobytu w Polsce przed Polski Konsulat na Ukrainie może to trochę potrwać. Po zawarciu małżeństwa w Polsce do otrzymania KARTY CZASOWEGO POBYTU ważność wizy już się nie liczy, choć według przepisów najlepiej złożyć papiery na Kartę czasowego pobytu nie później niż 45 dni przed końcem wizy. Jeśli ktoś jednak ma ochotę na przedłużenie wizy, możne starać się o przedłużenie wizy przez polskiego Wojewodę, jednak jest to procedura bardzo rzadka i musi być silnie umotywowana (niemożność powrotu na Ukrainę przed końcem wizy - wypadek losowy, ciężka choroba). Lepiej nie zwracając uwagi na ważność wizy złożyć wszystkie papiery (UW ma obowiązek je przyjąć) do Karty czasowego pobytu i spokojnie na nią czekać. Oczywiście obywatel/ka Ukrainy w czasie nieważności wizy i jeszcze nie mając Karty czasowego pobytu czasowego nie powinna wyjeżdżać z Polski. Po ślubie do KARTY CZASOWEGO POBYTU składa się w UW : 1. zaświadczenia z Ukrainy o niekaralności z milicji („UWD) i o braku zobowiązań podatkowych z Podatkowej inspekcji, 2. akt małżeństwa, 3. wniosek, 4. zdjęcia, 5. opłata ok. 340 pln itp. Po miesiącu dostaje się pozytywną Decyzję i z nią trzeba iść do Urzędu Miasta / Gminy by zrobić zameldowanie do końca ważności Decyzji. Dostaje się zaświadczenie o zameldowaniu, które należy zanieść znowu do UW. Można poczekać jeszcze około 2 tygodnie i razem z tym zaświadczeniem zanieść dodatkowo zaświadczenie o numerze PESEL (wydają przy zameldowaniu na powyżej 3 miesiące). Wtedy na Karcie czasowego pobytu czasowego będzie on już wpisany (bardzo wygodne ale nie konieczne). W UW Polak z Ukraińcem - małżonkiem mają przesłuchanie, celem którego jest udowodnienie, że się dobrze znają i że małżeństwo nie jest fikcyjne. Po kolejnym miesiącu jest do odebrania Karta czasowego pobytu. Pierwsza na rok, kolejne zwykle na 2 lata. W każdym UW zasady mogą się trochę różnić. Należy pamiętać, że Kartę czasowego pobytu może odebrać tylko OSOBIŚCIE obywatel/ka Ukrainy, nikt inny nie może jej za niego odebrać. Należy też pamiętać, że wg przepisów Karta czasowego pobytu jest (wraz z paszportem) JEDYNYM dokumentem umożliwiającym wjazd do Polski bez wizy. W przypadku oczekiwania na nową Kartę lepiej czekać na nią w Polsce. Od niedawna zniesiono tzw. WIZY PROCEDURALNE, które zastępowały Karty pobytu w okresie oczekiwana na kolejną Kartę. Jednak małżonek Polaka przekraczając granicę Polsko-Ukraińską nawet nie mając już ważnej Karty pobytu nie dostanie oczywiście zakazu wjazdu na teren Polski. Warto zawsze mieć przy sobie akt małżeństwa. Teoretycznie jest też możliwość wzięcia ślubu na Ukrainie i tam starać się o Kartę czasowego pobytu, którą można odebrać w Polskim Konsulacie ale jest to proces długotrwały i ryzykowny. To tak z grubsza. W międzyczasie dwa tygodnie po zameldowaniu obywatel/ka Ukrainy dostaje numer PESEL i można go wtedy dołączyć do ubezpieczenia NFZ. Żadnej z wymienionych procedur niestety nie przyśpiesza posiadane wspólne dziecko. Do ślubu w kościele czy w cerkwi wymagają tylko dokumentu chrztu i bierzmowania (u prawosławnych razem), standardowe pozwolenie biskupa czy episkopa, w kościele trzeba odbyć nauki przedmałżeńskie, w cerkwi nie; w kościele chcą aby podpisać dokument, że urodzone po ślubie dzieci będą katolikami, w cerkwi że będą prawosławni. Po 3 latach dostaje się zezwolenie na stały pobyt, są trzy opcje, chyba najlepsza to „ZEZWOLENIE NA OSIEDLENIE SIĘ (nie wymaga wykazania dochodów ale pozwala na ewentualną pracę tylko w Polsce). Koszt około 640 pln. Natychmiast po uzyskaniu stałego pobytu można już składać wniosek o OBYWATELSTWO POLSKIE (w UW). Bez obywatelstwa zezwolenie na stały pobyt trzeba odnawiać co 10 lat. W międzyczasie trzeba wymienić paszport na nowe nazwisko (jeśli Ukrainka zmieniła nazwisko na męża po małżeństwie), przez konsulat tego zrobić się nie da, trzeba na Ukrainie, ale nie ma z tym pośpiechu, to potrzebne dopiero do obywatelstwa. Przekraczanie granicy gdy w paszporcie jest stare nazwisko a na Karcie czasowego pobytu już nowe jest możliwe z aktem małżeństwa i nie stanowi żadnego problemu. Dziecko dostaje automatycznie polskie obywatelstwo, choć jest możliwość aby miało ukraińskie. Polskie prawo pozwala na posiadanie podwójnego obywatelstwa, ukraińskie prawo nie pozwala. Chrzest dziecka to bułka z masłem. Podczas trwania wszystkich opisanych formalności należy pilnować aby urzędnicy nie robili błędów w nazwisku. Należy też dążyć do tego by w miarę możliwości na każdym nowym dokumencie było już wpisane nowe nazwisko. Ukraińskie dyplomy o wykształceniu wydane do 20 czerwca 2006 r. są RÓWNOWAŻNE z polskimi (można dostać zaświadczenie w Biurze uznawalności wykształcenia, Min. Nauki i Szk. Wyższego), późniejsze wymagają nostryfikacji. Do wymiany prawa jazdy wymagane tylko dodatkowe badanie lekarskie. Żona / mąż Polaka może też od razu po ślubie pracować bez żadnego pozwolenia albo założyć firmę. Uzyskanie numeru NIP umożliwi ulgę przy rozliczeniach podatkowych. W przypadku innych cudzoziemców spoza UE może być podobnie lub nawet identycznie. Pisane z własnego doświadczenia, rok 2011. Tekst ten nie ma żadnej mocy prawnej, nie daję też gwarancji, że nic się nie zmieniło i nie zmieni. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz wroc
Frywolny Dariuszu : to widocznie G. wiesz albo G. przeczytałeś w te 3 minuty albo masz przeterminowane (przekłamane) informacje. Sam brałem w tym roku ślub z Ukrainką i powiem Ci, że wszystko co tam przeczytałem jest wg mnie prawdą. Bezinteresowny polski złośliwcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badallandabad
z tego co sam się zorientowałem to ślub cywilny lepiej wziąć na Ukrainie... wszystko przez zaświadczenie o 'zdolności prawnej do zawarcie małżeństwa" innymi słowy zaświadczenia, że obywatel/obywatelka Ukrainy nie jest w związku małżeńskim na Ukrainie. Takie zaświadczenia nie wydają na UA i trzeba iść do polskiego sądu złożyć wniosek o zwolnienie od konieczności posiadania owego zaświadczenia. Czas oczekiwania na rozprawę jest bliżej nieznany, ale pewne jest, że dużo ponad miesiąc i oczywiście dochodzi dodatkowy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to na cvhoelre mieszkacie
bardzo dziekuje za ten temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biore ślub z ukrainką i powiem wam ze jest troszke komplikacji dziewczyna dała mi dokumenty akt urodzenia to że niema męża i kopie dowodu i paszportu .przetłumaczyłem te owe dokumenty i czekam na sprawe sądową o zniesiesie z przedłożenia dokumentu do zawarcia związku małożeńskiego z códzoziemcem także tylko sąd i bedzie z górki wszystko co napisane to prawda jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtyla
czy polacy potrzebuja wize na ukraine moze mi ktos na zo pytanie odpowiedziec nie jestem w temacie .Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam męża Ukraińca od 12 lat. Nie potrzebujemy (polacy)wiz na Ukrainę. Tylko paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ukrainka musi zmienjac nazwizko , czy moze zostac na swoim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość typowy i prawdziwy
co ty piszesz wogóle .. jakbyś nie wiedziała to,żeby kogoś zameldowac to możesz bez żadnych przeszkód,ja też moge sobie ukrainca zameldować leganie jak jest,robisz tylko przeszkody ludziom w tym kraju,którzy chca Ukrainek.fajne są Ukrainki co ty chcesz.dam wam rade,idźcie do Urzędu Stanu Cywilnego i tam się dowiedzcie.i lepiej na tym wyjdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sulejmaaaan
Pod tym długim tekstem jak pamiętam był jakiś obraźliwy post na który odpisał niejaki Tomasz Wroc, tamten został skasowany ale odpowiedź została... Poza tym, faktycznie teraz jest trochę trudniej, nie jest tak łatwo z tym zaświadczeniem z tym, że konsulaty ukraińskie ponoć coś wydają ale polskie USC dostały instrukcje aby tego nie honorować. I tym zajmują się teraz Sądy rejonowe, dział rodzinny czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomagam w uzyskaniu zaproszenia do pracy w Polsce kontaktpolska24.info@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matik1507
Poczytałem i.... paszport zagraniczny ukraińskiego małżonka jest ważny tylko 30 dni po zmianie nazwiska, co za tym idzie trzeba w ciągu 30 dni złożyć w UA dokumenty na nowy paszport. Oczywiście udaje się przekraczać granicę, ale po nową wizę trzeba iść z paszportem zagranicznym i wewnętrznym....i tu może być klops...Dla polskich pograniczników też nie ma znaczenia, że Ukrainiec/Ukrainka jedzie na nieważnym paszporcie....dopóki nie wiedzą o takim fakcie. Chciałbym zobaczyć wydaną kartę pobytu z jednym nazwiskiem na paszport o innym nazwisku. Dla ścisłości moja żona dostała pierwszą na rok, drugą na dwa lata, trzecią na stałe. Warszawa, ul. Długa.... Obecnie mieszkamy w UA, ale przechodziliśmy wszystkie procedury w PL. No chyba, że przez ostatnie dwa lata wszystko stanęło na głowie w PL. Małżonek obywatela polskiego dostaje wizę bez problemu, jeżeli ma dokumenty w porządku. Wystarczy iść z żoną/mężem do konsulatu i tam na kolanie napisać zaproszenie. Wiza bezpłatna na rok. Ubezpieczenie można za 50 UAH na tydzień i droga wolna. Teraz jest jakaś masakra w konsulatach, porobili prywatne punkty przyjmowania wniosków wizowych. Należy je omijać i udać się bezpośrednio do konsulatu/ambasady i tam nikt nam łaski nie robi, dokumenty musi przyjąć, wizę wydać. Jeżeli chcecie brać ślub, w Raksie z tłumaczeniami to jakieś 300-400 grywien i zaświadczenie z PL o zdolności do zawarcia ślubu za granicami PL. Nawet orkiestra zagra w tych pieniądzach. Panie w Raksie mało obchodzi, że przyszły małżonek nic nie rozumie. Ma powiedzieć ze trzy razy tak i już... Córka brała ślub miesiąc temu, więc informacje świeże. Pozdrawiam P.S. Ukraińcy nie wydają już żadnych dokumentów o zdolności do zawarcia związku za granicą. Teraz tylko polski sąd zwalnia z obowiązku posiadania takiego dokumentu i dopiero ślub w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żona może zrobić kurs prawa jazdy w szkole www.havranek.entro.pl, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PATRYK85
Witam mam 29 lat z mila checiom wezne slub z ukrainka lub jakas dziewczyna za granicy czekam moze ktos zna to moze polecic mnie z gory dziekuje patrykA380@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henry135
Mam żonę z Ukrainy, sprawa legalizacji jej pobytu mnie przerosła. Zleciłem to kancelarii adwokackiej wyspecjalizowanej w tym temacie www.bensalem.pl Było duużo łatwiej. Nie polecam załatewiania wszystkie na własną ręke bo to może więcej czasu i nerwów kosztować niż to wszystko warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Kancelarię Nowe Horyzonty, która obsługuje cudzoziemców w legalizacji ich pobytu w Polsce, otrzymaniu polskiego obywatelstwa, zakupie lub wynajmie nieruchomości, znalezieniu legalnej pracy, zdobyciu wykształcenia, potwierdzeniu i uznaniu ważności dokumentów zgodnie z polskimi przepisami. Sprawnie załatwią wszelkie formalności. Zajmują się również szeroko pojętą współpracą biznesową pomiędzy firmami z Polski i z Ukrainy oraz pomocą firmom na nowym rynku. http://nowehoryzonty-kancelaria.eu/pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie znaleźć info na temat ślubu z Białorusinem?.Dodam ze jestem polką i chciałabym zacząć zbierać powoli niezbędne informacje a na żadnym forum nie znajduję niczego konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyga33
Kilka miesięcy temu moja dziewczyna miała podobny problem - firma Apatris bardzo jej pomogła, dlatego też polecam zajrzeć na stronę www.apatris.pl. Jestem szczęśliwy, bo tak to by pewnie musiała wracać do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Benny1980
Granice tworzą podziały, podziały tworzą granice w głowach. Najbardziej skuteczni w rozwiązywaniu spraw obcokrajowców są ludzie z udsc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak strzelić sobie samobója.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byilismy dzis na przesluchaiu we wrocku na karte czasowego pobytu 1szy raz pytania dotyczyly pierwszego poznania pierwsze spotkanie pierwszy wjazd do pl jak przebiegala znojomosc data i miejsce urodzenia obojga adres zamieszkania opis mieszkania kolor scian w domu czy mamy dzieci czy wiem, ze maz jest nielegalnie na terenie pl i europy zawod meza, co moze robic z czego sie utrzymujemy gdzie malzonka pracuje co robi w pracy na ktorym pietrze mieszkamy jakie mamy plany na przyszlosc czy chcemy wyjechac za granice opis mieszkania - układ mieszkania co widzimy za oknem gdzie stoi jaki sprzet w domu w jakim jezyku sie porozumiewamy czy maz uczy sie angielskiego, czy chodzi do szkoly sie uczyc kto go uczy jezyka czy chce sie uczyc jezyka czy znam jego rodzine data slubu ile osob bylo na slubie czy ktos ze str meza byl na slubie gdzie byl slub poza tym, ze zly adres i miasto zamieszkania podalismy podalismy oboje , to reszta sie zgadzala , wiec prawdopodobnie bedziemy mieli ponowne przesluchanie ciekawe , czy jest opcja jakiejkolwiek pomyłki w odp.... no nasza jest dość istotna, wiec chyba poleglismy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ołtarzyk z Banderą przywiozła ? O to powinni pytać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś się pytał czy tak samo będzie z białorusinem. Wiesz standardy raczej nie dzielą ludzi. Obcokrajowiec to obco krajowiec. Jak chcesz się dobrze przygotować i żeby ktoś Ci pomógł z dokumentami to wejdź na udsc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak potrzebujecie pomocy w załatwianiu dokumentów takich jak zaproszenie wiza czy uzyskanie pobytu czasowego bądź stałego to ja mogę osobiście wam zaproponować usługi kancelarii Liderio. Dzięki nim uzyskałem pobyt ale również pomogli mi wyrobić zaproszenie dla mojej żony która była na Ukrainie. Wszystko się dzieje sprawnie i bez żadnych ukrytych druczków. Jeżeli ktoś jest w potrzebie to śmiało można się zgłaszać do nich pomogą i załatwią wszystkie dokumenty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję gość który umieścił post w sprawie dokumentów. Zgłosiłam się wczoraj do nich i jestem bardzo zadowolona. Dostarczyłam potrzebne wszystkie dokumenty a teraz wszystko zależy od nich. Bardzo fajnie podchodzą do człowieka i mają doświadczenie w tym co robią. Nie usłyszałam żadnego nie wiem na pytania które zadałam. Jeszcze raz dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej polecam stronę http://globalbp.pl/ bardzo przydatne są informacje 3 wersje językowe. Jeżeli ktoś szuka pomocy to bardzo polecam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość855
Hej polecam stronę http://globalbp.pl/ bardzo przydatne są informacje 3 wersje językowe. Jeżeli ktoś szuka pomocy to bardzo polecam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba75
Najłatwiej i najszybciej zawrzeć związek małżeński na Ukrainie. W Polsce trzeba zakładać sprawę w sądzie o zwolnienie z wydania dokumentu który jest potrzebny do USC. Na Ukrainie jak ma zaświadczenie od lekarza że jest w ciąży wchodzisz do pierwszego lepszego USC ukraińskiego tzw. ZAKS i mówisz że chcesz zawrzeć związek małżeński teraz. Jak jest takie zaświadczenie od lekarza mają obowiązek napisać akt małżeństwa od ręki bez świadków bo nie potrzeba. W moim przypadku trwało to 15-20min i związek zawarty. Potem oczywiście konsulat i wiza dla żony też od ręki i jesteśmy w Polsce. Ten akt małżeństwa w Polsce można przedłożyć w Polskim USC i wydadzą Polski akt małżeństwa taki sam jaki wydają każdemu po zawarciu związku małżeńskiego. Najszybsza procedura ślubu z Ukrainką a sprawdziłem wszystkie możliwości. Ślub od ręki w jeden dzień a w Polsce nim wszystko załatwimy od ponad pół roku do półtorej roku pod warunkiem że kiedy sąd wyznaczy termin sprawy będzie miała ważną wizę bo jak nie to spraw się odkłada na dalszy termin. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ukrainki sa ladne, ale leniwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×