Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taki mam se dylemat

ALLEGRO sprzedaż kosmetyków, 4 zł marży. Warto?

Polecane posty

Gość taki mam se dylemat

zastanawiam sie czy nie zacząc handlowac na allegro kosmetykiem na którym zarobię jakieś 4 zł na sztuce. Wydaje sie to niewiele ale jesli sprzedaz bedzie brana pod uwage ilosciowo to wtedy może wyjsc całkiem fajna sumka. Podpatrywałam konkurencje i sprzedaje przez okres 14 dni ok 70 sztuk tego kosmetyku. Ja miałabym w tej samej cenie co konkurencja. Niestety musze zainwestowac na pocztatek 1600 zł aby hurtownia dała mi dobrą cenę (100 sztuk) Warto???zaryzykowalibyscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żę tak powiem
ja myślę że warto, z tym że jeśli dopiero zaczynasz przygodę na allegro i konkurencja ma ten kosmetyk w takiej cenie jak Ty planujesz to będzie ci się trudniej przebić, bo ludzie patrzą nie tylko na cenę ale też na to czy jest to w miarę sprawdzony sprzedawca, więc jeśli początkujący sprzedawca i super sprzedawca mają rzecz w takiej samej cenie to wybiorą tego drugiego niestety!! ja przynajmniej tak robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żę tak powiem
więc na początek opuść może tą złotówkę, czyli 3 zł marży, nazbierasz pozytywnych komentarzy i wtedy podniesiesz się na 4zł!! uwierz mi ludzie na allegro o 0,50 gr wybiorą towwar u innego sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,mkndxvf
skarbówka sie kłania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
dzieki za radę nie wiem czy czytałaś na innym topiku ale jest to kolorówka więc czesc tych kosmetyków nie sprzeda się pewnie nigdy wiec zainwestowane pieniadze po czesci beda wyrzucone w bloto. Dodatkowy minus to ze mam hurtownie odalona o 20 km. Niby nie daleko ale benzyna tez kosztuje... Z ta ceną na pewno masz rację ze warto na poczatku obnizyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beauty----spa---
Załóż działalność, bo skarbówka nie śpi, i jeżeli sprzedaż sto sztuk w miesiącu, zarobisz 400-koszty all-zus-księgowa.Policz dobrze i się zastanów, a 1600 to bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
skarbowki nie ebdzie bo bede towar sprzedawac poprzez firme mojego brata jesli sprzedałabym jakies 70 sztuk w ciagu 14 dni to 4x70=280 zł W ciągu miesiąca to ponad 500 zł. Inwestycja 1600 zł wiec jakies 3 miesiace bez zadnego zarobku aby zwrocila sie inwestycja a raczej dluzej bo czesc kolorow sie pewnie nie sprzeda. No i tez trzeba tu doliczyc dojazdy do hurtowni pare razy w miesiącu wiec maraza robi sie automatycznie mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
beauty tak wiem ze wtedy by sie to zupelnie nie oplacało, dlatego bede kupować w hurtowni na firme brata i sprzedawac poprzez jego firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
wedlug was warto sie w to bawic?? kurde przeciez 400 zł piechotą nie chcadza i chyba dobre i takie 400 zł co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszek Bóbek
Zastanów się nad sprzedażą automatycznych koniobijek produkowanych w Mongolii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzyko to podstawa
ja bym sprobowała jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzyko to podstawa
tylko jak czesto bedziesz jedzic po towar? bo jak czesto to chyba juz ci sie nie bedzie kalkulowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryzyko to podstawa
ale przeciez mozesz sie dogadac zeby hurtownia ci wysyłała paczka towar no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi słow jak widzę
głupotę. ięc na początek opuść może tą złotówkę, czyli 3 zł marży, nazbierasz pozytywnych komentarzy i wtedy podniesiesz się na 4zł!! - oni też obniża. jesli ona nie obniży to nic nie sprzeda bo tamci mają dłuższy staż. kompletnie się nie opłaca aby się opłacało marża musi być przynajmniej 20%. gdy wejdziesz na rynek ktoś z konkurencji obniży cenę i już nie będzie 4zł a 1zł. z 4zł marży 2zl zabierają podatki i to przy założeniu minimum 10 tys obrotu na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za głupia jesteś do tego
działalnośc gospodarcza nie jest dla każdego. dla wielu kończy się długami albo wyrokiem za przestępstwo karno skarbowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
widze ze ktoś się odezwał. No wiec po pierwsze marza wynosi 21procent a wiec -brak mi słow jak widzę- czemu brak ci słów?? poza tym raczej nie zdecydowaalabym sie obnizyc o 1 zł bo to zbyt dużo, mysle ze na plus bedzie to ze bede wysyłac tez listem poleconym bo konkurencja wysyła tylko paczka za 12 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
za głupia jesteś, a po co te wyzwiska??jaka znowu głupia?? jeszcze raz powtarzam- to bedzie wszytsko legalnie!! moze wyluzuj sie troszke i powyzywaj sobie kogos innego madralo co to pewnie zarabia na allegro 50% marży..:-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszek Bóbek.
Zastanów się nad sprzedażą automatycznych koniobijek produkowanych w Mongolii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
leszek ty się zastanów nad tym biznesem, ja nie bede ci wchodzić w drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi słow jak widzę
nie bierzesz pod uwagę jednego a jest to najważniejsze. gdy pojawi się twoja oferta i sprzedaż trochę sztuk to oni zmienią cenę albo również zaczną wysyłać listami. nie ma sensu pakować się w coś takiego oni mają z pewnością więcej aukcji i stać ich nawet na to aby sprzedawać po kosztach tylko po to abyś ty zbankrutowała. gdy zobaczą że masz jeden produkt tak właśnie zrobią. oni z pewnością kupują też w niższej cenie bo nie robią zakupów za 1600zł a być może nawet za 160 000. zobacz obroty na alledrogo.pl ludzie na allegro mają w każdej kategorii po kilkaset tysięcy obrotu i do tego po kilka kont. tam sprzedają hurtownie i importerzy. zysk 2zł na sztuce to bardzo mało nawet jeśli procentowo to 21% wysłanie takiego listu zajmuje tyle samo czasu co wysłanie listu z przedmiotem na którym zarabia się 50zł. każdy człowiek może wysłać określoną ilośc i przy takim zysku kiepsko skończysz. brat będzie musiał nabijać na to paragony jeśli będziesz na niego sprzedawać to się wiążę z rozliczeniami z dodatkowym kosztem księgowej itd. popełniasz podstawowy błąd zakładasz że sprzedasz tyle co konkurencja i że ona nie podejmie żadnych działań gdy ty się pojawisz po tym wnioskuję że nie masz predyspozycji do prowadzeniu biznesu a wierz mi że się na tym znam. jedni mają żyłkę przedsiębiorczości inni nie. jesteś typem humanistki bo nie rozważyłaś różnych założeń tacy ludzie mają cięzko w biznesie a allegro rządzą pierwotne instynkty. to najtrudniejszy rynek pod względem konkurencyjności i zniszczą cię albo marża albo kontrolami gdy zauważą że coś nie gra z tą działalnością. w najlepszym razie gdy hurtownia zobaczy że na tym zarabiasz i się rozwijasz to sama zacznie sprzedawać na allegro po cenie niewiele wyżej niż masz ty i tym cię wykończy. polskie hurtownie tak działają stąd tak wiele ich właśnie na tym portalu. biznes w polskim wydaniu nie ma sentymentów. wchodź w to gdy jesteś pewna sukcesu i dużych zysków. dla 400zł nie warto sobie zdrowia psuć i ryzykować długów. 4000zł to minimum aby było warto się angażować bo zazwyczaj dochód jest znacznie niższy niż zakłada optymistycznie nastawiona do tego nowicjuszka. gdyby prowadzenie działalności było takie łatwe i przyjemne to nikt nie pracowałby w biedronkach czy tesco za marne grosze tylko kupował w hurtowni i sprzedawał na allegro. tym sposobem się jednak nie da. tylko import albo własna produkcja na allegro jest zbyt dużo i zbyt dużych sprzedawców aby można się przebić z systemem kupno w polskiej hurtowni sprzedaż na tym portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
brak mi słów Po pierwsze nie 2 zł a 4 zł zysku na jadnej sztuce... Po drugie nie napiszę ze posiadam 1 sztukę na stanie a np 50 sztuk jednego koloru- każdy tak robi na allegro. Co do reszty to szczerze mowiac nie pomyslałam o tym ze konkurencja może obnizyc cenę, a to dlatego ze obdzowniłam kupe hurtowni i nikt nie daje lepszej ceny jak ta hurtownia ktora mam wlasciwie pod nosem. Z drugiej strony chyba lepiej być optymistą i zaryzykować niż odrazu rpzewidywac tak czarne scenariusze jak ty? hmm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
"gdyby prowadzenie działalności było takie łatwe i przyjemne to nikt nie pracowałby w biedronkach czy tesco za marne grosze tylko kupował w hurtowni i sprzedawał na allegro. tym sposobem się jednak nie da." Nie zgadzam się. Miałam mnostwo pomysłow na sprzedaż towaru na allegro ale niesttey po setce telefonów do hurtowni i producentów okazywało się ze cena na allegro jest niższa niz u nich. Dopiero teraz trafiłam na te kosmetyki na których mogę co nieco zarobić. I odrazu zaznaczam ze nie chodzi mi o zarabianie wielkich pieniędzy a o dorobienie do pensji. Zreszta trzymanie na lokacie oprocentowanej 4 procent jest po prostu kompletnie nieopłacalne. Chyba czasami warto zarayzykowac aby zobaczyć czy sie to uda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
brak mi słów mam wrazenie ze sprzedajesz na allegro i dlatego tak mnie probujesz zniechęcić. Słuchaj jesli chodzi o te kosmetyki to ludzie kupują po kilka sztuk dla siebie a wiec nie ejst tak ze jeden list to zarobek tylko 4 zł , bo czesto bedzie to 5 zamówien od jednej osoby-tak sprzedaje sie u konkurencji. Czy konkurencja inwestuje 160 000? hehe raczej wątpie naprawde. Stronkę aukcyjna mają nawet bez żadnego szablonu, nic ciekawego. Gdy na allegro wchodzi konkretna firma z konkretna kasą to inwestuje przede wszytskim w super stronę. Czy nie jest tak?? A co do stwierdzeni ze hutrownia mnie podpatrzy i wystawi swoje aukcje mnie dobiło:-) Czy naprawde sadzisz ze poważna firma z wielotysięcznymi obrotami bedzie sie bawic w sprzedaż 150 kosmetyków na alegro?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi słow jak widzę
z 4zł zostaje 2zł po odjęciu podatków. 23% vat 19% dochodowy i 8% prowizja allegro. jeśli chodzi o własne oszczędności to lepiej nie być optymistą. optymiści często zostają hazardzistami. teraz obdzwoń hurtownie i powiedz że kupisz za pół miliona i zapytaj jaką zaproponują cenę. gwarantuję że niższą a ci z allegro mają jeszcze niższą. w kosmetykach jest np sprzedawca o niku podobnym do marki loreal on sam te kosmetyki sprowadza i stać go na to aby sprzedawać po cenach w jakich kupują hurtownie. powtarzam ostatni raz nie masz do tego talentu więc się w to nie pakuj bo skończysz marnie. gdybyś chciała importować i miała ciekawy pomysł to napisałbym ci coś odmiennego. ty nie masz ani pomysły ani wkładu który pozwala przetrwać ani perspektyw na rozwój. jedna decyzja czy to podniesienie ceny przez hurtownie czy obniżenie przez konkurencję cie wykańcza więc o czym my w ogóle debatujemy. zanim rozwiniesz swoje konto to będzie trwało nawet rok. jak wiadomo nikt od nowych nie kupuje i muszą mieć niższą cenę i to o więcej niż 4zł. otrząśnij się kobieto bo szkoda tych twoich 1600zl. podzielisz swoją kasę miedzy allegro, hurtownie i kupujących którym oddasz towar poniżej ceny zakupu kwestia czasu. moim zdaniem góra kwartał i scenariusz jak podałem. nie nie jestem konkurencją i nie sprzedaje na allegro a co za tym idzie nie ma żadnego zysku w tym aby zniechęcać. robię to bo mi ciebie żal. gdybyś miała 160 tysięcy i ci się nudziło nie zabierałbym głosu ale kogoś dla kogo 400zł to zawsze jakiś dochód raczej nie stać na stratę 1,6 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
konto odziedzicze po bracie gdzie jest już ponad 100 pozytywnych komantarzy.Nie bede zaczynała pod zera. Masz na pewno racje z tym ze może mnie załatwić podwyżka cen w hurtowni lub obnizka cen u konkurencji, ale czy naprawde uważasz ze nie warto zaryzykować? Wiem że nie jest to zawrotna marża ale tak jak piszę, ja chcę sobie tylko dorobić nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi słow jak widzę
Nie zgadzam się. Miałam mnostwo pomysłow na sprzedaż towaru na allegro ale niesttey po setce telefonów do hurtowni i producentów okazywało się ze cena na allegro jest niższa niz u nich. Dopiero teraz trafiłam na te kosmetyki na których mogę co nieco zarobić. - właśnie o tym piszę to nie przypadek. jeszcze nikt tego nie wystawiał na allegro więc importerzy nie obniżyli ceny. gdy wystawisz ty cenę tego towaru spadnie tak abyś już nie sprzedawała. powtarzam ostatni raz bo już mnie to męczy nie da się kupić towaru w hurtowni i sprzedawać na allegro z zyskiem dłuzej jak kwartał. z różnych powodów. Czy naprawde sadzisz ze poważna firma z wielotysięcznymi obrotami bedzie sie bawic w sprzedaż 150 kosmetyków na alegro? - tak bo nie jestem entuzjastą tylko praktykiem tak właśnie jest jak zainteresujesz się tym rynkiem to zobaczysz. tam są największe polskie firmy i wyłączni importerzy. najwięksi mają po 6 milionów obrotu miesięcznie. wejdź na statystyki adres podałem zobacz zamiast wierzyć w swoją nieomylność która nie jest niczym poparta. przyjeło się że przy sprzedaży na tym portalu obrót miesięczny na jednego pracownika to musi być 50 tys. przy niższym się nie opłaca bo już nie ma takich dziedzin w których marża byłaby tak wysoka. zasada ta nie dotyczy osób na ryczałcie które zajmują sie produkcją tego co sprzedają ale typowej sprzedaży. szablon nie ma znaczenia na allegro liczy się CENA. tam klient sortuje aukcje wg ceny (potwierdzone badaniami) więc wygląd aukcji nie ma znaczenia. wyjątkiem jest np sprzedaż torebek i ładne zdjęcia jak torebka wyglada na danej osobie ale w przypadku powiedzmy pomadki jakiejś tam firmy wygląd aukcji nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
opłaty na allegro to 8 procent a 5 procent od sprzedaży a nie rozuemiem skad sie tobie wzieło te 2 zł?ja mówie że bedę miec na czysto 4 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki mam se dylemat
sorry mialo byc ze opłaty allegro to nie 8 procent a 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi słow jak widzę
konto odziedzicze po bracie gdzie jest już ponad 100 pozytywnych komantarzy.Nie bede zaczynała pod zera. - kont nie można dziedziczyć. w tym przypadku może się jeszcze skończyć tak że konto zablokują i zostaniesz z towarem. to też nie jest zbyt perspektywiczne bo konto trzeba przekształcić na firmowe aby brat mógł w koszty wliczać fakturę a nie zawsze się da przekształcić do tego jeśli podasz np swój numer konta a dane brata to zablokują wypłatę. jest dużo technicznych zawiłości o których nawet nie masz pojęcia. tak właśnie wygląda działalność w trakcie jej prowadzenia wychodzą rzeczy które nam nawet do głowy nie przyjdą a ty nie potrafisz przewidzieć nawet tych oczywistych. ja zawszę widzę czy ktoś się nadaje czy nie.ten który się nadaje juz dawno zrobiłby rozeznanie czy tak się da sprzedawać, jak można uzyskać fakturę jak brat to rozliczy. osoby które chcą sobie tylko dorobić są najbardziej zwalczane w biznesie i dlatego allegro jest wiele prymitywnych działań bo tam jets wielu którzy chcą sobie tylko dorobić a inni muszą z tego utrzymać cała rodzinę więc sięgają do nietypowych działań. przepisy zmienią się co chwilę wyłapią że np. twoja pomadka nie ma jakiejś ulotki i już masz kontrole. kupią i wystawia 10 negatywów. będą zamykali aukcje z fikcyjnych konto tui jest ogromne pole do popisu. ech szkoda mojego czasu gdybym wiedział że chcesz tam zainwestować oszczędności bo liczysz na wyższy zwrot niż daje lokat to sam bym cię zachęcał bo nie lubię tej polskiej mentalności w stylu prywaciarz równa się złodziej a tak byłaby jedna która na własnej skórze odczułaby że tym prowadzącym działalność kasa z nieba nie spada i że często to walka o przetrwanie :D dałem ci naprawdę kilka bezpłatnych porad za taki audyt plus badanie danej kategorii produktowej w allegro od firmy która mi takie rzeczy zleca dostałbym z 800zł więc przemyśl to chociaż :D z drugiej strony tego co za darmo się nie docenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi słow jak widzę
sorry mialo byc ze opłaty allegro to nie 8 procent a 5 - wklej cennik bo ja wiem że mam rację więc nie chce mi się szukać :D prowizja została podniesiona w listopadzie. teraz nie ma 5% prowizji nigdzie poza kategorią komputery. tym samym z twoich 4zl ile zostało 1-2zl :D ? do tego jeszcze koszty wystawianie i promowania które od prowizji są często wyższe. przy jednym produkcie koszty promowania i wystawienia mogą być niższe niż prowizja ale ogólnie częściej to właśnie koszty promowania i wystawienia są wyższe od samej prowizji. w tej kategorii średnio udział prowizji i kosztów wystawienia oraz promowania stanowi od 10 do 20% obrotu. czyli w twoim przypadku marża to może być nawet 1% brutto gdy wszystko się uda i konkurencja nie będzie nic zmieniać co na allegro jest niemożliwe. ostatnia rada dość uniwersalna i dotycząca inwestowania. gdy będziesz chciała coś robić rób to na "sucho". pomyśl sobie że dzisiaj kupujesz np. akcje firmy x i sledz jej losy tym samym sprawdzisz ale zarazem nie zarobisz czy masz do tego talent czy nie bez ryzyka utraty oszczędności. w przypadku kosmetyków i allegro sprawdzić się tego nie da bo jeśli ty się nie pojawisz to oni nie obniżą cen ale być może pojawi się ktoś myślący tak jak ty więc śledząc kilka wybranych produktów zobaczysz jak zmieniają się ich ceny i jak działa konkurencja gdy pojawia się ktoś nowy. nauczysz się czegoś za pieniądze kogoś nowego. jeśli jemu się uda to zrobisz to samo :D przy okazji będziesz miała już wybraną grupę produktową :D przy chęci sprzedaży na allegro zachęcam do importu kontenera z chin z jakimiś tanimi bublami. to się zawsze opłaca bo Polacy buble bardzo chętnie kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×