Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła_studentka86

Anglistyka

Polecane posty

Gość Przyszła_studentka86

Mam prośbę do osób, które studiują ten kierunek. Napiszcie coś o tych studiach, czego się dokładnie uczycie, co jest najtrudniejsze, co ciekawe. Interesują mnie wszystkie informacje. Czy myślicie, że to dobry wybór??? Z góry dziękuje. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łatwo nie jest. Podam ci przedmioty jakie mieliśmy na I roku. - speaking ćw. - writing ćw. - reading ćw. - fonetyka ćw. - integrated skills ćw. - gramatyka opisowa wykład - gramatyka pedagogiczna ćw. - historia Anglii i USA wykład - historia filozofii wykład - informatyka wykład i ćw. - BHP wykład - wstęp do literaturoznawstwa wykład - wstęp do językoznawstwa wykład - psychopedagogiczne podstawy kształcenia języka wykład - techniki pracy umysłowej ćw. Na II roku mamy takie: - speaking ćw. - writing ćw. - reading ćw. - listening ćw. - integrated skills ćw. - gramatyka opisowa wykład i ćw. - gramatyka pedagogiczna ćw. - techniki pracy umysłowej ćw. - metodyczne podst. nauczania zintegr. wykład - kultura angielskiego obszaru językowego wykład - historia literatury ang. wykład i ćw. - realioznawstwo wykład - gramatyka kontrastywna wykład i do wyboru drugi język, ja wzięłam niemiecki Jeżeli lubisz ten język, interesujesz się kulturą i historią krajów ang. obszaru językowego, to dlaczego nie. No i język musisz nieźle znać, bo większość wykładów jest prawadzonych w jęz. angielskim, nie mówiąc już o ćw. bo tu mówi się tylko po ang. Jeśli w średniej jesteś jesteś b. dobra z ang., to na studiach FA będziesz tylko dobra, także radzę ci zapisać się na jakieś dodatkowe lekcje. Język ang. w średniej i na studiach naprawdę bardzo się różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanów się nad tym dobrze
W średniej uczą raczej wymowy amerykańskiej, a nie brytyjskiej. Dużo czytaj. Np. w amerykańskim mówi się car, a brytyjskim ca: a: - długie a, czyli caa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Castile
Co do wypowiedzi poprzedniczki- niekoniecznie w Brytanii car mowia ca: (dlugie a)- to zalezy od regionu, na przyklad w Szkocji mowia car. Wymowa w Manchesterze rozni sie od tej typowo londynskiej. Wiec to nie jest regula. Ja osobiscie uwazam,ze anglistyka to swietne studia, bardzo ciekawe-ale dla osob,ktore sie tym naprawde interesuja-dla pasjonatow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfgd
no ja studiuje. i to juz ktory rok hohoho. jesli myslsiz ze cie beda jezyka uczyli to nie mylisz. lepsze do tego sa koledze, wecej nauki praktycznej. musisz sie interesowac historia literatura (duuuzo jej jest) i akimi jezykowymi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatka
Ja juz skonczyłam. Było fajnie ale niestety ciezko. Szczególnie na zaocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×