Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oj bieda w kraju

Bieda w kraju oj bieda niema pracy

Polecane posty

Gość oj bieda w kraju

Gdzie ta bieda i brak pracy ? Tak patrze dookoła siebie po znajomych, po rodzinie i każdy kto chce pracować pracuję i zarabia i to wcale nie najniższą krajowa. Klepią biedę w zasadzie tylko ludzie na własne życzenie, lenie, pijaki, ogólnie patologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja patrzę po znajomych i większość pracuje, no może nie za najniższą, ale mniej niż 2000 to w Poznaniu jest lipa, biorąc pod uwagę mieszkanie, dojazdy, żywność. Ja mam więcej, ale prawie flaki sobie na to wyprułam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
u mnie po znajomych to raczej mało kto zarabia mniej niż 3koła na rękę. Wiek ~30 lat woj pomorskie większość po studiach i pracuje w zawodzie. Ci nie po studiach też nieźle kombinują i nieraz mają więcej niż Co po studiach. Mniej niż 2koła to tylko jedna osoba ,ale to jest stanowisko robotnika niewykwalifikowanego to co się dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, niestety, za 2000 na reke to w Polsce juz jest tylko wegetacja od pierwszego do pierwszego. Chyba ze dwie osoby zyja pod jednym dachem, wtedy na dwoje maja 4000. Sam za 2 tys = wieczna bieda. Jak kupic komputer, telewizor, samochod wlasciwie nie wchodzi w rachube, bo paliwo, utrzymanie, ubezpiecznia, a tu trzeba miec na czynsz, ubranie, jedzenie, chemie domowa, a gdzie rozrywki, itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
We dwie osoby mieć 4-5k to chyba nie jest tak trudno ? wystarczy ,ze np ona przyniesie 2k on 3k i już jest 5k ,a za to można i wyżyć i mieć na kredyt na nieduże mieszkanko i jeszcze odłożyć trochę. Jak facet nie jest leniem to 3k miesięcznie jest na luzie do osiągnięcia. W zasadzie to nie wiem co trzeba by robić ,żeby do końca życia mieć pensję mniej niż 3k. Mówię o facetach jako głównych żywicielach rodziny. Kobiecie co ma rodzinę trochę trudniej bo ,a to macierzyński ,a to posiedzi w domu itp Single to trochę inna bajka i tutaj nawet jak ktoś sam wyciąga 3k na miesiąc to jest dość średnio ,ale z drugiej strony można wtedy brać mniejszy kredyt, i np M1 i też się wyżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za debilne prowo... :( Ta jasne każdy zarabia swietnie, i dlatego tez choćby taka wscieklizna o słynne 500 zł na dziecko, przy czym masa kobiet już zrezygnowała lub chce zrezygnować w pracy dla tych 500 zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No u mnie w Poznaniu za te 2 koła pracują: specjalista d.s. obsługi klienta w 3 językach, handlowiec, grafik, specjalista d.s. marketingu (a szukają nowej roboty, tylko te oferty również na podobnych warunkach). Trochę słabo. Z drugiej strony kumpel w zeszłym roku jako rozbieracz mięsa miał 3 klocki, w tym ma 2, bo pojawili się Ukraińcy. Znajomi w chłodni mają 2500, ale ich nie liczę, bo pracują po 12-16h dziennie 5-6 dni w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to w tym kontekscie popatrzcie na samotna matke z dzieckiem ktorej nawet 500+ nie przysluguje bo jak zarabia minimalna to ma za duzy dochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
Dlaczego debilne prowo ? Prawdę piszę. na pierwszej lepszej produkcji jako wykwalifikowany robotnik można spokojnie dostać 3klocki ,a z nadgodzinami chłopaki więcej wyciągają. Kumpel wojskowy po 5 lat 3 - 3,5k / rękę. inny specjalista od logistyki i transportu również po 3-4 latach około 4k. Kolejny jako programista to już 5k+ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Branie kredytu jak sie ma 4000 na dwie osoby to SZCZYT GLUPOTY. Trzeba byc kretynem, zeby sie zapozyczyc. Biedzie sie klepac biede do konca zycia, tj. przez 30 lat splacania TRZECH mieszkan, bo tyle sie splaca. Lepiej pomieszkac z jakas babcia, babci pomoc i mieszkanie odziedziczyc. Albo przez pare lat popracowac na Zachodzie i kupic za gotowke po pieciu latach niz isc na 30 lat niewolnictwa jako kredyciarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
kto powiedział ,ze wszyscy muszą mieć osobno mieszkanie ? Jak kogoś nie stać to trzeba zostać z rodzicami i zbierać kasę. Ludzie mam wrażenie ,że są przekonanie ,że każdemu się należy mieszkanie za to ,że żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
500+ to nie wspominajcie nawet o tym. Zabierają ludziom pieniądze żeby na siłę oddać innym ,a po drodze sami jeszcze podkradają przecież. Druga sprawa to te 500+ nic dobrego nie wniesie. Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,a z nadgodzinami chłopaki więcej wyciągają. x x ale dlaczego piszesz tylko o zarobkach mężczyzn, co średnio zarabiają 3 razy więcej niż kobiety? Jak smiesz pisać takie bzdury, poczytaj sobie tematy, choćby poniżej o empiku, tam sprzedawcy maja po 1500 na rekę... w handlu pracuje masa ludzi w Polsce, a wszędzie gdzie tylko mogą dają minimalna albo niewiele więcej. Ja ostatnia prace miałam b cięzka, i zarabiałam na pół etatu 1000 zł, w Poznaniu... Wiele moich koleżanek ma po studiach minimalna albo niewiele więcej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
Jak smiesz pisać takie bzdury, poczytaj sobie tematy, choćby poniżej o empiku, tam sprzedawcy maja po 1500 na rekę... w handlu pracuje masa ludzi w Polsce x x Wiem ,ile się zarabia w "handlu" ,ale no kurcze sama powiedz jakie wielkie umiejętności trzeba żeby pracować w takim "handlu" ? Druga sprawa to taka praca jest dobra przez krótki czas jak niema innej konkretnej ,ewentualnie dla kobiety której mąż zarabia 3x tyle żeby dorobić do 4,5k męża + 1,5k żony to już 6k czyli całkiem nieźle. Pisze o facetach bo mimo wszystko ,ale generalizując to oni są głównymi żywicielami rodziny ( sam jestem facetem jakby co) Po mojemu żeby żyć i nie wegetować to kobieta może nawet tą najniższą krajową przynieść co i tak uważam za śmieszne bo jak człowiek chce się rozwijać i iść do przodu to się na najniższej krajowej nie zatrzyma. Ale sorry jak dwie osoby przynoszą do domu najniższą krajową przez pół życia to czyja to wina ,że nie chcą polepszyć swojego bytu inwestując w swój rozwój? Nie znam osobiście ,żadnej pary gdzie oboje zarabiają najniższą. Jest najczęściej ,że oboje mają na zasadzie ona 2k+ on 3k+ , ewentualnie ona zarabia najniższą ,ale to przez rok - dwa max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
Bieda się zaczyna w momencie właśnie ,gdy dwie osoby przynoszą najniższa krajową co oznacza ,ze facet tez przynosi najniższa. Sorry ,ale jak tak sobie pomyśle to żeby zarabiać jako facet najniższa krajową trzeba się nieźle nakombinować bo jest cała masa miejsc pracy gdzie za robotę dostanie się więcej. Facet ma łatwiej bo kobieta nie pójdzie na produkcje, do stoczninie będzie gónikiem,hutnikiem, nie będzie śmieciarzem, wywozić gruz, kłaść kafelki itp. Facet jako głowa rodziny i pracujący w Empiku czy innym Mac donaldzie przez dluzej niz rok to ja nie mam wiecej pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli ktos sie niczym nie przejmuje, ma w du... caly swiat. Jest cwaniaczkiem, wyrachowanym perfidnym szczurem, To sobie zyje na poczet innych ludzi, biede klepia rowniez Ludzie wartosciowi !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
jak ktos jest wartosciowy , a klepie biede to czas popracowac nad asertywnoscia i pewnoscia siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj bieda w kraju x ja mysle, ze prawdziwa bieda to twój stan umysłu, autorko... :) nie wiem czy ktoś ci płaci za wypisywanie tych banialuk, albo czy po prostu jesteś oderwana od zycia i sądzisz wszystkich po sobie i jakiejś wąskiej grupie znajomych, ale polecam lekturę tego co ludzie pisza o swoich zarobkach w różnych branzach, na forach b wiarygodnych niż kafe... choćby tu https://www.facebook.com/zarobkiwPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
Nie musisz od razu po mnie jechać :) ? Mówię jak jest, nie mówię ,że wszyscy zarabiają dobrze ,ale z moich obserwacji wynika ,że biedę klepią ci co chcą tą biedę klepać. Mówię o dlugofalowej biedzie ,a nie krotko terminowej bo kazdemu moze sie noga powinac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj bieda w kraju- jak jesteś facetem, to masz tupet pisać na forum dla kobiet wyłącznie o męskich zarobkach, jakbys nie wiedział nie mamy już 18 wieku i jest wiele osób co się utrzymuje sama, tzn kobiet samotnych, albo z dzieckiem czy dziecmi... nie może być tak, żeby kobieta nie dawała rady utrzymać się sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
forum jak forum ,a nie ze tylko dla kobiet. temat samotnych matek wolę ominąć bo to inna bajka i nie znam zadnej. generalnie w pojedynke napewno trudniej. po prostu wkurza mnie powszechne opinie na temat jak to w Polsce jest źle ,a jak sie rozgladam po znajomych to tej biedy po prostu nie widzę a jak juz ktos dziaduje to z lenistwa tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak juz ktos dziaduje to z lenistwa tylko. x -sama jestem po rozwodzie, i musze utrzymać siebie i syna za 1300 zł wypłaty, mam skończone studia historyczne z bdb -moja matka- jest wdowa, i musi się utrzymac sama za 1050 zł emerytury -kolezanka z licencjatem z hotelarstwa zarabia obecnie ok. 1800, ale tez nie ma faceta bo się rozstała, wiec utrzymuje tez mieszkanie - inna kolezanka po pedagogice- obecnie bez pracy, przedtem zarabiała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego 1100 zł , na łasce rodziców, a jest po 30 - jeszcze inni znajomi- ona pracowała w Empiku, ale ja zwolniono , szuka pracy, on pracuje w IKEA i zarabia koło 2500, ale maja dwójke dzieci i duże mieszkanie wiec to niewiele mogłabym wymieniac godzinami, ale mi się nie chce. Wychodzi na to, ze znam sama patologie, ale dziwne ze każdy prawie po studiach, nie pala i nie pija. do tego większość z nich pracuje, a i tak dziaduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lenistwo? Ja zarabiam 3500 i doszłam do tego ciężką pracą, ale Czy to znaczy że jeśli ktoś nie poszedł moją drogą i pracował "normalnie" to jest leniwy? Co zrobiłam ja: - 2 szkoły dodatkowe, 5 kursów za własną kasę - 3 lata dokształcania z internetu (asertywność, motywacja, jak pisać CV, rozmowy kwalifikacyjne) - spokojnie zajęło mi to tyle czasu, jakbym przez 3 lata przepracowała na etat Nie każdy ma tyle czasu i samozaparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj bieda w kraju
"Lenistwo? Ja zarabiam 3500 i doszłam do tego ciężką pracą" No i tak w życiu jest jak się chce czegoś więcej to trzeba wysiłku ponad odbębnienie 8h na etacie i do domu. "Nie każdy ma tyle czasu i samozaparcia " no to sry jak ktoś niema to czyja to wina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz powiedzieć, że to normalne żeby pracować tyle co ja i mieć tylko 3500 i że inni są leniwi, bo nie pracują po 12 h na dobę? A może dzieci mają? Ja dziś pracowałam do 16 i teraz znów pracuję, bo lubię, ale serio wg Ciebie jest to metoda dla wszystkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bieda oj bieda ale ukropy zawsze dostaną robotę bez problemu , co za chory kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wkurza mnie zakładanie tematów , bo to nie odzwierciedla sytuacji w innych regionach np takiej Lubelszczyźnie czy Podlasiu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak co za debilne prowo , po co tak pisać żeby ludzi powkurwiać ? człowiek szuka konkretnych tematów a tu takie gówno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wk84
autorze tego tematu, gdybym tylko miał taką możliwość to dorwałbym cię w swoje ręce i zmasakrował, jak można tak pisać woógle... tak perfidnie i podle, co za cynizm... ludzie kurrwa z głodu w tym poje/banym kraju na ulicach lub w domach umierają a ty takie dyrdymały wypisujesz niewiadimo po co, żeby podnieść komuś ciśnienie ? jeśli tak to gratuluję... udało ci się, jesteś ścierwem autorze, ŚCIERWEM bez krzty empatii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wk84
i to nie z własnej winy są biedni, a na pewno nie wszyscy.... WIĘC NIE PIER/DOL TYCH KŁAMSTW o wysokich zarobkach i pracy śmieciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×