Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość drazliwy problem

chce otworzyc dzialalnosc ale nie wiem od czego zaczac

Polecane posty

Gość drazliwy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajowa z Mikołajek
Sprzedawaj draże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basoaaaaaaaaaa
polecam strone pierwsza prac. http://www.1praca.gov.pl/ tam znajdziesz wszystko, mozesz rowniez udac sie do swojego urzedu pracy do ktorego podlegasz i tez dadza ci wskazowki gdzie mozesz sie udac i jakiej uzyskac pomocy lub wsparcia zycze powodzenia ale nie dziekuj :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drazliwy problem
a ile wynosi teraz zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzies
tu pisali - jesli otwierasz pierwsza dzialalnosc to 255zl; poszukaj, ktos o tym juz pisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli jesteś bezrobotny
to zacznij od złożenia wniosku w UP o dotację unijną na rozpoczęcie działalności (teraz dają ok.12 tys. zł więc warto) ale żeby dostać te pieniądze musisz przekonac UP do swojego pomysłu na biznes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drazliwy problem
jeszcze nigdy nie pracowalam a mam 23 lata wiec mam pierszenstwo do stazy i jest jeszcze cos takiego jak pierwsza praca, i pierwszy biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała uwaga - jezeli chcesz otworzyć własny biznes i prowadzic go z sukcesem to pierwszą rzeczą od której powinnas zacząć jest własna inicjatywa - jak dla mnie nie jest jej przejawem zadawanie takiego pytania na forum. Oczywiscie mogłabym napisać elaborat tutaj co gdzie, jak , ale czy dla młodej osony, która chce zacząć działać na własny rachunek taki gotowiec rokuje dobrze na przyszłość. Tak, jak napisała osoba kilka postów wyzej w tej chwili jest mnóstwo instytucji, które pomogą, wyjaśnią,a nawet pożyczą pieniądze na własny interes. Skorzystaj z internetu, idź do UP, Urzędu miasta, czy gminy, zadzwoń do Urzędu Skarbowego i Zus-u. W końcu za coś płacimy podatki i instytucje w/w własnie do tego sa m.in. stworzone. takze wiecej własnej inicjatywy, bo inaczej otwieranie działalnosci mija sie z celem. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Aby założyć własną działalność gospodarcza nalezy zglosic sie najpierw do UM lub gminy(dzial gospodarczy) tam wypelnisz dane dotyczace przyszlej dzilalnosci a dokladniej kierunek jej dzialan(tzw. PKD) oraz nazwe firmy. Pani w okienku pomoze w wypelnienu wniosku. Nalezy uiscic oplate w wysokosci 100zl. Otrzymasz zaswiadczenie o wpisie do ewidencji w ciagu 7 dni roboczych. 2.Nastepnie z zaswiadczeniem o wpisie do ewidencji udajesz sie do urzedu statystycznego w celu uzyskania regonu. Wniosek mozesz wypelnic na miejscu zgodnie z rozwieszonym wzorem na korytarzach-nie sposob ich nie zauwazyc :) Regon dostajesz do reki w ciagu 15 min od zlozenia go urzednikowi. 3. Musisz zalozyc rowniez konto firmowe. Polecam zalozyc je w banku BPH jest tanie dla osob rozpoczynajacych swoja dzilalnosc. Oplata miesieczna wynosi 15 zl i nic sie nie placi za otwarcie rachunku. Wymagana jest pieczatka. 4. Problem jest zawsze z US. Musisz zlozyc wniosek NIP-1. Jesli posiadasz juz NIP to nie ma problemu bedac osoba fizyczna mozesz prowadzic dzialanosc pod swoim aktualnym NIP-em i odpada Ci tydzien czasu na przyznanie go. Musisz sie zastanowic nad wyborem opodatkowania. Jesli bedziesz ponosic znaczne koszty oplaca sie ksiazka przychodow i rozchodow, bedziesz podatnikiem VAT w tym celu nalezy zlozyc w US VAT-R i oswiadczenie o wyborze formy opodatkowania. Jesli nie spodziewazsz sie ponoszenia zbyt duzych kosztow warto wybrac ryczalt.Jesli wybrano ze bedziesz Vatowcem musisz zaplacic w urzedzie miasta lub gminy oplate w wysokosci 152zl 5. Wyrobienie pieczatki zajmuje 1 dzien-nalezy na niej umiescic nazwe firmy, imie i nazwisko jesli jestes osoba fizyczna, adres firmy,NIP i regon oraz nr tel.Koszt to ok.50 zl 6. Do ZUS wypelniasz druk ZZA(zgloszenie do ubezpieczenia zdrowotnego) i ZFA(zgloszenie dzialalnosci) 7. Wazne jest na wypelnianiu wszystkich dokumentow podanie daty rozpoczecia dzialalnosci. Zarezerwuj sobie 2 tygodnie tak na wszelki wypadek. Działalnosc rozpoczynasz z chwila zlozenie wszystkich dokumentów do US!!! 8.ZUS- skladka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi 159,10 za mc XII platne do 10 kazdego nastepnego mca 274,91 zł na ubezpieczenie emerytalne 183,08 zł na ubezpieczenia rentowe 34,50 zł na ubezpieczenie chorobowe 9. nie wiem czy nalezy sie bawic z bieganiem do UP z biznes planem, duzo z tym klopotow, formalnosci a w wiekszosci wydawane sa opinie na Twoja niekorzysc :( Zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mig2
Też myśle o pracy na własny rachunek, chce pożyczyć pieniadze od rodziny, mam pomysł, tylko nie wiem czy jest on cos wart. Załużmy, że chce otworzyć pośrednictwo pracy dla pomocy domowej: opiekunki do dzieci i osób starszych, gosposie domowe, korepetyorzy, pomoc w ogrodzie i.t.p. Potrzebuje wzory umów z pracobiorcami i pracodawcami i ogólnych informacji jak prowadzić właśnie taką a nie inną działalnośc. Jak zarejestrować własną firmę krok po kroku to wiadomo, łatwo to znaleźć, ale jak zatrudniać pracowników, na jaką umowę. Kiedyś w tv, reklamowała się jakać organizacja kościelna, która pomaga osobą bezrobotnym w rozpoczęciu własnej działalności, rozkręceniu jej. Ale okazało się to wielką bzdurą. Znacie możejakieś inne organizacje, które pomagają wystartować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NASA
pomaga wystartować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka powierzchniowa
gdyby mi wcześniej przyszła do głowy NASA! a tak, rzuciałam się na głębokie wody, a teraz szukam brzytwy, bo tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×