Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jurempus

Chce założyć sklep spożywczy.

Polecane posty

Gość jurempus

Witam jak w temacie chciałbym założyć sklep spozywczy.Na wsi są dwa sklepy.Jeden jest bardzo drogi i mało ludzi do niego chodzi.Drugi jest w centrum wsi sie znajduje.Mój sklep był by na przeciw kościoła i bardzo blisko szkoły podstawowej.Tak sie składa że sąsiadka miała kiedyś sklep spozywczy więc lokal jest wykafelkowany,lady zostały lodówki też,zaplecze jest łazienka,mały magazyn jest nawet klimatyzacja jest zamontowana i alarm.Na takim chodźby ogrodzie zostały ławki,parasole.W weekendy miałbym tez piwo lane z beczki (dużo ludzi jeździ tutaj na rowerach).gadałem z sąsiadką to czynsz za wynajęcie był by mały.W pobliżu jest ok 8 dostawców (pieczywo,napoje,piwo,wędliny,mięso,papierosy)dostawcy oddalone są odemnie o max 5 km.Ten drugi sklep nalezy pod sieć OdiDO.Gadałem z włąscicielem tego sklepu i powiedział że jak bym tez podłączył sie pod tą siec to byśmy sie pogadali i rozbili konkurencje.Gdzie powinienem się zwrócić o dotacje i ile moge dostac.Dodam że jestem zarejestrowany w PUP jako bezrobotny.Prosze o pomoc i kilka rad od ludzi którzy prowadzą taki interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek 01
kryzys do nas idzie idź spać dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakąkolwiek zapomogę
sąsiadka miała tam sklep i co? zrezygnowała z niego skoro miała ruch? nikt się nie pozbywa kury,która znosi złote jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurempus
Zamkneła go z powodu księdza bo na nią nalatywał.A że sąsiadka wierząca to zamkneła sklep.Dlatego ja chce go otworzyc na nowo.A po drugie ona miała większość czasu zamknięty ten sklep niż otwarty bo ciągle gdzies jeździła i zamykała i utargu nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakąkolwiek zapomogę
zaryzykować mozesz przecież. jak nie spróbujesz--nie będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędzać się da, ale skutki
Załóż, ale jeśli naprzeciwko kościoła, to musisz ostro uważać z alkoholem i pilnować zwłaszcza, aby dzieciakom nie sprzedali, jak i papierosów. Ze względu na młodzież szkolną - koniecznie i codziennie kupuj albo sam piecz drożdżówki i pączki - dzieci to uwielbiają. Warto mieć jabłka, soczki. W przystępnych cenach - np. 1zł za pączka, drożdżówkę, soczek. Jabłka - ok. 2,50 zł/kg. Koniecznie: - zeszyty, - długopisy, - ołówki, - klej biurowy, - kredki, - pisaki, - farby, - pędzle, - bloki rysunkowe i techniczne białe i kolorowe, - bibuła, - wycinanki, - papier ksero oraz arkusze w kratkę, linię - do sprawdzianów, - zestawy kreślarskie. Będzie dobrze. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurempus
Chodzi mi o młodzież szkolna.Szkoła raptem jest oddalone od tego sklepu o 50-60 metrów.W weekendy bardzo duzo ludzi przejeżdża na rowerach (główna trasa rowerowa).Chleb bulki pączki drożdżówki zy jakieś rogale nadziewane to żaden problem.W pobliżu są 3 piekarnie więc dostawe moge mieć nawed 2 razy w dniu.Myślałem też nad takim dniem np.środa gdzie by były wszystkie artyjuły po niższych cenach.Taki dzien upustowy na wybrane produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek123456789
Zrób sklep internetowy. Odpadną koszty wynajmu powierzchni, a magazyn zrobisz w piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina.md
Skoro w okolicy brakuje sklepu to na pewno masz duże szanse, żeby zaistnieć! Jeśli jesteś w stanie coś zainwestować, nie pakując się w wielkie kredyty to myslę, że powinieneś spróbować. Nie wiem, jak jest teraz z dotacjami. Sama próbuję się odnaleźć w tym temacie. Też się zastanawiam nad własnym interesem, ale narazie brakuje konkretów. Ty masz przynajmniej przygotowany lokal, więc działaj! Może pogadaj z tym właścicielem z konkurencji, co wie o dotacjach. Albo najlepiej zgłoś się do firmy consultingowej to Ci pomogą znaleźć dotacje i doradzą, czy lepiej działać samemu, czy w porozumieniu z konkurencją ;) Myślę, że akcje promocyjne nie są konieczne. I tak będziesz miał klientów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurempus
I założyłem sklep.Interes jak z bajki.W weekend zarobiłem na piwie że sam nie mogłem uwierzyć.W tygodniu dużo ludzi z mojej ulicy praktycznie wszyscy robią zakupy.Dzieci do szkoły kupuja różne pieczyła więc jak sie to mów INTERES SIĘ KRĘCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszafski kolega
srali muchy doopa blada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spryciarz
Tylko podstawowym atrybutem Twego sklepu będzie.....zeszyt :D, w którym będziesz zapisywał udzielone kredyty bezprocentowe :D. Jak Twoi klienci wezmą wypłaty to powalą do Biedronki, Tesco i innych marketów a jak im się kasa skończy to przyjdą wtedy do Ciebie skamlać na krechę :D Takie są realia małych sklepików.....niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poszukujesz regały sklepowe w
Poszukujesz. regały. sklepowe w bardzo. korzystnej. cenie... ZAPRASZAM na stronę http://dametcw.pl lub allegro (sprzedający: bogdan_nowgrzej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wazna jest higiena w sklpie spozywczym, a czestym problemem sa robaki - karaluchy lub mrowki faraonki. Najlpiej to szybko usinąć. ja korzystalam z firmy http://www.ekodeded.pl/oferta.html i mam spokoj na dlugi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj też o klimatyzacji. Teraz chyba każdy sklep ją ma. Sama prowadzę i wiem jak klientci narzekali jak działał sam wiatrak i towar robił się ciepły, no nie było to zbyt przyjemne. Dodatkowo warto pomyśleć o izolacji systemu, a ja z kolei mam styczność z tą firmą: http://www.izoserwis.net/, póki co ich praca przyniosła wymierne korzyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym postawiła też na marketing ( na wsi, o zgrozo :D) Im więcej osób będzie o otworzeniu sklepu na nowo, tym lepiej. Chętnie udzielę wskazówek co zrobić i w jaki sposób, żeby osiągnąć pożądane rezultaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzyj do http://www.emaxpol.pl/ - oferują w zasadzie wszystko, co jest potrzebne do tego, aby wyposażyć zaplecze sklepu. Polecam szczególnie wózki paleciaki, bo przecież całego asortymentu to się nie da nosić na rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prowadzę 3 sklepy spożywcze, ale też zaczynałem praktycznie od zera. Polecam upór i determinację. Fajna sprawa, że można sobie dziś wynająć magazyn, na przykład w http://www.mark.com.pl/ - kiedyś taka usługa nie była dość popularna, więc było znacznie trudniej rozkręcić działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jest tam klimatyzacja to radziłbym albo ją wyrzucić, albo wyczyścić, bo pewnie będzie niedobra albo zagrzybiała. Ja ostatnio do swojego sklepu wybrałem sprzet od http://www.chlodnictwoklimatyzacjaelk.pl/ bo w lato czasem nie szło wytrzymać. Musisz spróbować inaczej sie nie przekonasz czy jesteś dobrym biznesmanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla osób prowadzących tradycyjne sklepy spożywcze chcących zacząć przygodę ze sklepem online polecam portal obokdomu.pl. Można rozpocząć współpracę za darmo i przetestować system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annakot55
ja natomiast na start mogę polecić http://www.profrost.pl/, kiedy ja otwierałam swój sklep bardzo przydały mi się regały sklepowe, które tam kupiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mysle nad tym biznesem, znam osoby, którym się udalo na tym niezle dorobic, trzeba zadbac o czystość takiego sklepu bo wiem ze to zmroa wielu placowek. Dobre srodki czystości kupuje tu http://www.mado-tarnow.pl/chemia-profesjonalna-c-143.html pozdrawiam i zycze powodzeni a w prowadzeniu sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, czy jest tam wyposażenie z meblami, ale warto pamiętać o odpowiednich regałach, na których będziesz trzymać towar. Najlepsze będą mocne, mogą być ze stali. Takie w ofercie ma firma Transmag, jakbyś miał wątpliwości co do wyboru to nawet Ci doradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli będziesz mieć dobry asortyment i konkurencyjne ceny to masz szansę się wybić i utrzymać na rynku. Tylko pamiętaj by zadbać o dezynsekcję i deratyzację (np. www.gwaraddd.pl z Czeladzi się tym zajmuje) by nic Ci się nie zalęgło w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama mam kilka sklepów spożywczych. Myślę, że prowadząc sklep spożywczy warto postawić na dobrej jakości produkty. To jest ¾ albo i więcej sukcesu. Swój sklep zaopatrzam w towar z hurtowni http://www.puh-pilot.com/pl/. Dostaje tam wszystkie znane marki żywności, kaw, herbat, napojów, a nawet i tzw. chemii. W dodatku czasami można natrafić tam na jakąś fajna promocję dzięki, której mogę sprzedawać później również towar w promocyjnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×