Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytkowa

co napisać w mailu z CV??

Polecane posty

Gość pytkowa

chciałabym odpowiedzieć na ogłoszenie w sprawie pracy przez internet (e-mail) i nie za bardzo wiem co mam skleić w tym mailu (poza dołączeniem CV) mógłby mi ktos pomóc?? czy to ma być prośba o rozpatrzenie mojej kandydatury na stanowisko czy jak? z góry dzieki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wdr
Wystarczy jedno zdanie: "przesyłam do rozpatrzenia swój życiorys w związku z ogłoszeniem z dnia .... w gazecie takiej i takiej / medium takim i takim. Z poważaniem - Penelopa Pierdzikowska". Możesz sobie darować kwieciste wstępy typu "uważam, że idealnie spełniam przedstawione wymagania" - bo to akurat ocenia pracodawca. Jeśli CV będzie dla niego ciekawe to Cię weźmie pod uwagę, a jeśli nie - to żadne homeryckiw wstępy nic nie pomogą.. Natomiast co innego jest bardzo, BARDZO ważne: w temacie e-mail'a koniecznie napisz numer referencyjny oferty (jeśli został podany) i swoje imię i nazwisko. Załącznik (czyli CV) nazwij imieniem i nazwiskiem, np. :"CV - Penelopa Pierdzikowska". To bardzo ułatwia pracę osobie, która przyjmuje te zgłoszenia. Nie muszę chyba dodawać, że nic nie wkurwia bardziej niż e-mail zatytułowany "Oferta pracy" (albo coś w tym stylu) i zatytułowanie załącznika "Mój życiorys", zwłaszcza gdy do tego jeszcze nie napiszesz imienia i nazwiska w treści mail'a. Wielokrotnie miałem z tym do czynienia i dostawałem piany z powodu bezmyślności osób zgłaszających się w ten sposób. A teraz sama zgadnij - czy w ten sposób powiększasz czy zmniejszasz swoje szanse? ;-) CV powinno być napisane w formacie MS Word, a jeśli nie masz Word'a - to w jakimś innym, powszechnie używanym formacie (rtf, pdf, itp.). W przeciwnym razie odbiorca może nie być w stanie otworzyć załącznika, lub otworzy się zdeformowany ("rozjechane" formatowanie), lub program pocztowy w ogóle go skasuje jako nierozpoznany lub potencjalnie niebezpieczny. Nie pakuj załącznika (zip, rar) tylko wyślij w niezmienionej, oryginalnej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie muszę chyba dodawać, że nic nie wkurwia bardziej niż e-mail zatytułowany \"Oferta pracy\" (albo coś w tym stylu) ..\" w takim razie jak tytuować e-mail i czy w ogóle go tytuować? Osobiście uważam, że nie ma nic złego w tytuowaniu e-maili \" oferta pracy\" lub \"odnośnie oferty pracy\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytkowa
ogromniaste dzięki wdr :D tyle szczególików podałeś , a co do tematu e-maila to też słyszałam że jednak lepiej podawać numer referencyjny (bodajze tak to się nazywa :p) no i dobrze wiedzieć że jeszcze nazwisko w nazwie pliku z CV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytkowa
a jeszcze chciałam Cię spytać wdr co masz dokładnie na mysli piszac "ciekawe CV" ? chodzi bardziej o jego zawartosć czy sposób napisania? czy pisanie o sobie np. jestem pracowita, samodzielna i wogóle genialna ;) albo o zainteresowaniach jest konieczne?? jak jest odbierane pisanie o sobie, bardziej na plus czy nie ma to żadnego wpływu na ocenę kandydata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wdr
w takim razie jak tytuować e-mail i czy w ogóle go tytuować? Osobiście uważam, że nie ma nic złego w tytuowaniu e-maili " oferta pracy" lub "odnośnie oferty pracy" [koniec cytatu] Tak, nie ma nic złego w tytuŁowaniu "oferta pracy", pod warunkiem, że oprócz tego znajdzie się tam nr ref. i Imię/Nazwisko. Nie chodziło mi o to, czego tam ma nie być, tylko - co się musi znaleźć. "Ciekawe CV" (chyba raczej powinienem był napisać - "wzbudzające zainteresowanie") to takie, które - przede wszystkim - wskazuje, że masz wszystko to, czego pracodawca chce (wykształcenie, doświadczenie, certyfikaty itp.). Pisanie o swojej boskości - cóż, nie mam do końca wyrobionego zdania. Ale jeśli już - to w liście motywacyjnym i polecam wyczucie i umiar. Nie pisz, że jesteś ładna (chyba, że starasz się o pracę hostessy, ale w takim wypadku raczej po prostu wyślij zdjęcie). Nie chodzi o to, że wolą zatrudniać brzydkie, tylko dlatego, że to nie robi zbyt dobrego wrażenia :D Co do hobby i zainteresowań - to pisz o nich, ale tylko wtedy kiedy nie są banalne. "Kino, książka, spacery" - odpuść sobie (oczywiście to nic złego że masz takie zainteresowania, ale one Cię w zaden sposób nie wyróżniają). Jeśli masz pasję i w dodatku jeszcze konkretne osiągnięcia w tym zakresie - to napisz o tym (np. "Zainteresowania - sport. Czterokrotny udział w Maratonie Warszawskim".) Pisanie takich rzeczy ma dwie funkcje: po pierwsze, ukazuje Cię jako osobę, która potrafi włożyć pasję i wysiłek w rzeczy, które robi. Po drugie - rekruter łatwiej Cię zapamiętuje, zwłaszcza w sytuacji gdy szukają ludzi na stanowisko o stosunkowo niewysokich kwalifikacjach i dostają masę zgłoszeń różniących sie tylko nazwiskiem (i może jeszcze rozmiarem czcionki) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytkowa
dzięki jeszcze raz :) to było napisane w żartach oczywiście nie miałam najmniejszego zamiaru wychwalać się pod niebiosa ;) zastanawiałam sie tylko czy bez tego moje CV coś straci, ale najwidoczniej nie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wdr
no przecież jasne że w żartach... :-) Nie zaszkodzi w liście motywacyjnym napisac kilka słów na swój temat, ale pamiętaj, żeby to były rzeczy które w razie czego możesz poprzeć przykładami konkretnych sytuacji (albo referencjami). Powodzenia w szukaniu pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytkowa
nie dziekuję, żeby nie zapeszyć ;) mam nadzieje że już niedługo kogoś urzeknie moje CV ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×