Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

CZY JEST TU KTOS PO POLITOLOGII?? GDZIE PRACA PO TAKIM KIERUNKU??

Polecane posty

Gość PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

J.W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Politolog
ja jestem po politologi i bardzo ciężko o prace w tym zawodzie szukam juz 3 miechy i nic! A jaka masz specalizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akcejorts
samorząd i praca socjalna a ty?? a jeśli mozna wiedzieć to gdzie szukałeś pracy?? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoszła politolożka
ja jestem po i jestem bez pracy, a z roku kolega wstawia ludziom okna, inny jest ochroniarzem. Ogólnie kiepskie studia, nie przygotowują do niczego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Politolog
Wbrew pozorom skończenie politologii nie jest złe, pod warunkiem, że wiesz co chcesz robić, albo nie wieszco chcesz robić ale jesteś aktywny no i kończysz b. dobrą uczelnię państwową (prywatne - wyjątek szkoła w Pułtusku). Gdzie praca? W teorii: 1. Administracja samorządowa -UM, UP, ZUS, US 2. Administracja rządowa - ministerstwa, ale tu szkolenia no i plery cały czas:(. 3. Firmy PR, marketingu, radio, tv, gazety, ośrodki kulturalne. W praktyce:właściwie tylko 3 opcja. Plus to co pisze niedoszła politolożka. Ale trzeba szukać. Dzień w dzień nawet po 8h. Sam pracuję w firmie papierniczej - plus że to duża firma. Znajomy pracuje jako kierownik w tel. komórkowej, inny jako ochroniarz, inny jako logistyk, sporo wyjechało za granicę, inni z braku laku studia doktoranckie. Sporo na bezrobociu:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coarse
heh, te ostatnie zdania zabrzmiały jak doniesienia z frontu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Jako politolog z wykształcenia mogę powiedzieć, że studia są szeroko rozwijające, ale nie dają konkretnego zawodu. Ja od początku swojej drogi zawodowej pracuję w administracji państwowej i co ciekawsze zdobywałam je sama bez żadnych \"pleców\". Zaczęłam od praktyk w interesujących mnie instytucjach, wykazałam się .... i zostałam. Wbrew pozorom wielu studentów i absolwentów w ten sposób znajduje pracę. Ponieważ po zatrudnieniu sama współpracowałam ze stażystami mogę powiedzieć, że różnią się oni od siebie diametralnie i dzielą się na tych co \"odwalają\" praktyki i tych którzy chcą się czegoś nauczyć. Ci ostatni często wychodzili na plus - jeśli tylko potrzebna była osoba do pracy, najpierw przeglądaliśmy \"naszych\" byłych studentów i nimi się posiłkowaliśmy. Oczywiscie nie wszyscy i nie zawsze dostawali pracę, ale kilku się udało. W mojej poprzedniej pracy połowę obsady biura stanowili byli stażyści, ze mną włącznie! Ale na to trzeba mieć oczywiście czas i warunki, by się utrzymać, bo staże bez wyjątku są bezpłatne. Z jednego jednak musisz zdawać sobie sprawę - studia politologiczne nie dają żadnego konkretnego zawodu! Pomagają jednak dostać się na praktyki do urzędów, a tam już wiele będzie zależało od ciebie. Tam się robi \"karierę\" podobnie jak w amerykańskich filmach: najpierw myjesz szklanki, roznosisz pocztę, później archiwizujesz dokumenty, w końcu zaczynasz pisać projekty pism, zaczynasz wychodzić na zewnątrz, no i jeśli udowodnisz, że sobie radzisz... możesz pozostać. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello . Ja skończyłem politologię 4 lata temu w Gdańsku. Pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. O pracę nie było łatwo ale po dłużyszym czasie sie udało. Wcześniej chodziłem po kilku firmach ale bez rezultatu. Uważam ze praca jest ok i moje studia mnie w pewnym sensie do niej przygotowały. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
Ja studiuję na Ap w Krakowie , jestem na 4 roku i zaczynam powoli myśleć co bedzie dalej ze mną . Dlatego to pytanie na wstępie.Dzieki i pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawi mnie to
Czy mozecie napisać ile zarabiacie tam gdzie pracujecie?? i na czym wasza praca polega?? Jeżeli tak dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też AP
Proszę o odpowiedź - no to Łabędzia masz z głowy...:) Pisz podania o praktyki, tam gdzie chcesz. Z tego co wiem, to były (nie wiem czy dalej są) szkolenia z marketingu politycznego, które prowadził p. J. Przybylski z TVKraków. Jeśli nie ma szkoleń w tym roku, zapytaj w sekretariacie o kontakt z Nim - to specjalista dużego kalibru i wiele można się przy nim nauczyć - jeśli praca w mediach Cię interesuje. Praca, praca, praca. Studia mozesz nawet troszkę obić, bo od 4 roku niewiele się dzieje, więc sporo wolnego czasu. Jeśli masz dobrą średnią i chęć do nauki, to dasz sobie radę. AP Kraków ma dobrą markę więc powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też AP
No i chęć do pracy oczywiście :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o odpowiedż
Do też AP, no tak Łabędź to juz przeszłość, chociaż przeprawa z nim była. Mam pytanie a ty gdzie pracujesz i jak sie o tą pracę starałaś/ eś?? Dzieki z góry za odpowiedź . Pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj znajomy skonczyl...bezrobotny...2 lata szuka pracy ...bez efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też Ap
Stażuję w UMiasta. Starałem się przez UPracy (dlatego wcześniej się broniłem). Niedługo kończę, a w następny pt mam rozmowę kwalifikacyjną w Krakowie w międzynarodowej firmie;). Alona - współczuję Twojemu znajomemu, ale nie powinien się poddawać - to jest najgorsze. Wbrew pozorom politologia jest niezłym kierunkiem, a gdyby uczelnia zwracała bardziej uwagę na ustalanie programu nauczania, uczelniane biura karier, wymiany międzynarodowe to byłoby bardzo ok. Owszem, politologia nie daje konkretnego zawodu, raczej przygotowuje ogólnie. Przykład: Czy wiecie, że program na kierunku ekonomia, specjalność: międzynarodowe stosunki gospodarcze pokrywa nię w niespełna 60%? pozostałe 40% to przedmioty rachunkowe (matematyka, ekonometria, statystyka, rachunkowość, prognozowanie, controlling itp.) Jest taka reguła, że przegrywają na ogół te osoby, które miały b. wysokie średnie i poza nauką niewiele im zostawało. Teraz nierzadko startują z gorszej pozycji niż ci rzekomo "gorsi", którzy na studiach balowali i poznawali mnóstwo ludzi. Też tak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po licencjat - poltyka samorzdowa mgr uzup. polityka ogolna podyplomowe na politechnce gdanskiej - eti - sieci komputerowe projektowanie i administracja przynajmniej w IT zaorbie cos - prace zaczałem juzpo licencjaie - znajomy mnie wkrecil do firmy takze juz 3 roku doryczwo robie kasa niezla..lepsza niz inny po politologi - jeden znajomy ochroniarz, inny w wawie u laski mieszka i nic nie robi,,inni nie lepiej laski jeszcze na urde prace dostaja a tak to nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moron
mcozio - ????? Nie przyznawaj się że skończyłeś politologię:o... potrenuj ortografię i stylistykę - to nie takie trudne, do jasnej ciasnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
Jestem dopiero, a moze juz?? na 4 roku więc mam jeszcze rok na znalezienie stażu lub pracy, mam nadzieję że mi sie uda. DZięki za wypowiedzi.Pozdrowienia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moron
Ale to nie oznacza, że zamykamy topik;). Skończyłem politologię, ale studiuję handel zagraniczny na AE i z tym wykształceniem wiążę swoją przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jajojka
Ja jeszcze zastanawiam się co mam studiować? jedna z możliwiści to własnie politologia, bardzo mnie interesuje polityka, spoleczenstwo, gospodarka itd... ale nie wiem czy powinam pojsc na plitologie, jak widze tylko szczesliwcy znajduja prace po tych studiach... ehhhh, ale mam kilkora znajomych którzy tym wogle sie nie przejmuja że studia nie gwarantuja zatrudnienia, zastanowmy sie wogle jakie studia gwarantują łatwe znalezienie pracy?? cześć moich znajomych doszla do wniosku że jak i tak nie znajda pracy zgodnej z wykształaceniem to choc uczyc sie tego co ich interesuje, na tej zasadzie kolezanka poszla na historie kościła, hehehe, jak dla mnie to troszke porazkowe myslenie, ale odrobine racji w tym jest... a zapytac was chcialam jeszcze jakie uczelnie należa do tych renomowanych, gdzie wartow studiowac politologie??? czy w koncu uwazacie ten kierunke za ciekawy? i jeszcze poradzcie mi coś!!! prosze :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość człowiek z lasu
I co Ty będziesz robił po tej politologii ?? Często słyszałem takie pytanie złośliwe pytanie w czasie studiów. Osobiście nie wstydzę się, że ukończyłem studia na tym kierunku. Napisanie pracy mgr. na temat, który człowieka pasjonuje to przyjemność. Ale niestety na rynku pracy (jeżeli można o czymś takim obecnie mówić) absolwenta spotyka zawód. Czeka nieśmiertelna ochrona, hipermarkety itp. Teoretycznie dla Politologa praca powinna być. Studia w końcu są "bardzo życiowe". Wszelkiego rodzaju urzędy, dziennikarastwo, służby mundurowe itp. Niestety z moich obserwacji wynika, iż szczeście spotyka tych - których ustawi wpływowa rodzinka. Dodatkowy problem w polskich firmach to przyjmowanie wiekowych znajomych aby "dorobili sobie do emerytury" Jak politolog nie schowa ambicji do kieszeni - to wita bezrobocie. Ale czasem to lepsze od ochrony za 3, 85 brutto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
Jedna z lepszych uczelni na której można studiować politologię jest uj , ja sama jestem na 4 roku na AP w krakowie. Chciałabym sie dostać na staz albo praktykę najchetniej do radia,ale niewiem jak zaczać się o to staraći czy wogóle jest sens.Może ktos z was mi doradzi.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem na II roku politologii na AP studia zaoczne (studiuje w Tarnowie) i doo tego pracuje w urzedzie na miejscu interwencyjnym (wydaje luzdiom prawa jazdy) ale nie chcialabym tego robic cale zycia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jordzik
hej iktorzy pisze ze jest to ziezły kierunek,jakie przedmioty sa na politollogii i czego tam w ogóle sie uczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła pani politolog
rok pierwszy: przedmioty ogólne m. in logika (bleee) filozofia, sociologia ogólna, psychologia ogólna, historia polski XX w, historia powszechna XX , wstep do nauki o polityce, ekonomia, podstawy prawa, BHP i angielski rok drugi: j. angielski, psychologia społeczna, polityka gospodarcza, polityka społeczna, partie i systemy partyjne, prawo konstytucjne,, teoria polityki, wspólczesne systemy polityczne, metody badan politycznych, instytucje integracji europejskich, sociologia struktór społecznych, geografia polityczna, religia i stosunki wyznaniowe rok trzeci: wpólczesna polska myśl społeczno polityczna, prawa człowieka, stosunki polityczne, stosunki międzynarowdowe, statystyka, informatyka, samorzad i wsplnoty lokalne, komunikowanie społeczne, prawo wspólnotowe, polska scena polityczna, historia doktryn politycznych, dydaktyka edukacji obywatelskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uti12345
Macie wszyscy racje politologia to taki kierunek po ktorym mozna robic wszystko czyli nic.Niektorzy zmywaja gary w Polsce badz za granica, albo sa kucharzami. Ja szukam juz 3 miesiace( ale nie specjalnie intewnsywnie) i mysle czy by nie zrobic jkis podyplomowych studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat studiuję coś z zupełnie innej beczki - technologię żywności i tez nie mam pojęcia czy dostane kiedys pracę..... możecie kończyć Bóg wie ile kierunków, a i tak pracy możecie nie dostac, niestety w naszej Polsce licza sie tylko silne plecy:-( czemu stad nie wyjeżdżacie, co was trzyma w tym naszym biednym, nie dającym przyszlości kraju??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonzo z bronzu
up up pump it up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 rok politologii
ja tam uwazam ze nie jest az tak takie wazne gdzie sie ta pliolog9ie skonczylo;wazne jest to zeby potemm umiec sie wykazac i wybic sposrod innych ludzi...to czy ten czy ten uniwer nie jest wcale wazne !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz nie wiem co straszniejsze politologia czy resocjalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×