Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Przyszła Florystka

Czy kwiaciarnia to opłacalny biznes??

Polecane posty

Gość Przyszła Florystka

Kochani mam pytanie Czy kwiaciarnia to opłacalny biznes?? Chciałbym otworzyć w swoim domu kwiaciarnie . Kwiaty żywe ,sztuczne ,wieńce . Kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać . Nie mam doświadczenia. Bardzo proszę o rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuu77777777
tak ostatnio duzo ludzi umiera wience sa w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Florystka
Halo przypominam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomi.....ona
kwiaciarnia jest fajnym pomysłem daje satyswakcje ale wlicz że to niejest takiecudo jaksięwydaje mususz mieć pojecie o ekonomi aby sie zajać rachunkami przeliczeniami na start tzreba mieć co zainwestować aby lokal urządzic podstawow rzeczy kupić np wstąrzki i ine bibeloty tzreba umieć to robic mieć o cos czym ściagniesz ludzi i lokalizacje to nie jest takie łatwe. Przekarkuluj czy stac cie na począctek żyć z czegos bo ona niezacznie odrazu zwracać sie a do tego musisz mieć samochud aby mieć czym dostarczyc towar bo wtedy taniej wyjdzi. Do tego wstawanie rana aby pojechać na giełde rozgladniecie sie za nietypowymi rzeczami np fajnymi kartkami na rózne okazje dodatkami ( do tego umiejetnosć zastosowania ich w bukiecie ) najlepiej zacznij prace w jakiejs kwiaciarni zobacz jak to działa jaki system aby mieć chociaż niewielkie doswiadczenie zobaczysz czego niechesz a co i sie przyda czego chcą klijenci jak ich zdobywać gdzie szukać towaów tańszych a dobrej jakosci bo jakość że kwiaty są długo ładne ściaga klijentów widze to po sobie i innym Życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaska
Jezu pomi...ona jakie Ty masz wykształcenie??? Naucz się najpierw poprawnej polszczyzny, zanim zaczniesz dawać \"rady\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co się dziwisz, mamy teraz pokolenie \"dys...\" ;) przykre... a co do kwiaciarni, to myślę, że ważna jest reklama i szeroki zakres usług - np. przystrajanie kościoła do ślubu (do tego też trzeba mieć talent), kwiaty doniczkowe do biur itp. itd. no i dobra lokalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelia....
Przedewszystkim lokalizacja i czy w pobliżu jest duża konkurencja-jak masz swój lokal to pół sukcesu jak masz wynajmować to wielkie koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Florystka
Justa napisz coś wiecej o kościołach i ,biurach . Kto pokrywa koszty przystrojenoia kościoła? do ślubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacperweronika
NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE ABYŚ SIĘ PRZKONAŁA CZY SIĘ NADAJESZ DO TWOŻENIA BUKIETÓW I KOMPOZYCJI I ŻEBY CHOCIAŻ LIZNĄĆ TROSZECZKĘ WIEDZY NA TEN TEMAT TO WYBRAĆ SIĘ DO NAJBLISZEGO ZTRUDNIAKA I POPROSIĆ O SKIEROWANIE NA SZKOLENIE O PROFILU FLORYSTY SĄ TAKIE BO WŁAŚNIE TAKIE UKOŃCZYŁAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla ceibie mojan rada
najwazniejsza sprawa; ZROB KURS FLORYSTYCZNY bez tego nie bierz sie za ten biznes.Nie warto otwierac kwiaciarni jesli sie na tym nie znasz...musisz poznacz sztuki ukladania bukietow i robienia wiencow...nikt ci nie przyjdzie jesli bedziesz oferowac wiazanki zrobione beznadziejnie....idz na kurs a tam dowiesz sie jakie techniki sie wykorzystuje do ukladnia kwiatow. Poza tym musisz liczyc sie z tyym ze bedziesz miala straty na kwiatach cietych dlatego musisz mniec inne rzeczy rowniez w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla ceibie mojan rada
i jeszcze moja osobista opinia: Nienawidze jak w kwiaciarni sa kwaiaty sztuczne....to naprawde cos okropnego... Owszem mozna je miec w wiencach na sw zmarlych ale nie na codzien...mnie to odstrasza!czuje sie w takiej kwiaciarni jak na bazarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirtiiiii
Ja pierdykam... kto pokrywa koszty strojenia kościoła do ślubu.... No nie mogę... Dziewczyno, nie nadajesz się! PAŃSTWO MŁODZI a jeśli tak naprawdę interesuje cię źródło ich kasy to są takie opcje, że strojenie dostają w prezencie i wtedy pokrywa te koszty osoba fundująca strojenie (chociaż zamawiają je młodzi). Zazwyczaj jest to rodzina choć nei można wykluczyć przyjaciół. jest jeszcze opcja że zamawia fundator by zrobić młodym, niespodziankę. Fundatorem może być... każdy. Potraktujcie to co napisałam tak: ;) ale wiedzcie że napisałam prawdę. Ja niedługo otwieram kwiaciarnię i mówię ci dziewczę daj sobie spokój. Jak chcesz otworzyć to powinnas już przekopac cały internet i wiedzieć prawie wszystko tak jak ja:-P Google nie gryzie. A ty rzucasz tu na kafe prośbę o helpdesk:-P oojojojo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirtiiiii
oooooooo chyba trochę nie ta pora na dobre rady:-P hhehehe Jak biznes idzie? Po 3 latach relacji chyba nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KittyyyKathyyy
Opłacalny a jakże :) radzę zacząć od kursu, przynajmniej ja się tak za to zabrałam. W Goworku nauczyli mnie wszystkiego, co powinnam wiedzieć. Pracowałam w kameralnych grupach na dużej ilości, przeróżnych kwiatów. Jeśli jesteś z Wawy lub okolic, to warto rozważyć tę możliwość. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od dłuższego czasu marzę o własnej kwiaciarni w Krakowie, czy jest osoba, która pomoże mi / doradzi w tym przedsięwzięciu ?????? Dodam, że skończyłam 40 lat i znalezienie dobrej pracy w tym wieku graniczy z cudem. Będę wdzięczna zapomoc !!! Prosze pisać na priwat jadwigatalat@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jadwigatalar@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wynajecie lokalu w krakowie to duże pieniądze a z kwiatków nie ma duzej kasy, na parasolke na rynku czy na bude na kleparzu nie ma szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowita899
I tak i nie. Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź. Jeśli się współpracuje ze świetną kwiaciarnią online typu Kwiatowa Przesyłka - http://www.kwiatowaprzesylka.pl - to na pewno jest to opłacalny biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guśka2
Wszystko zależy, gdzie zamierzasz ją otworzyć. Na pewno warto przejrzeć serwisy dla przedsiębiorców i sprawdzić jak to jest z własną firmą. Tutaj http://cenabiznesu.pl na portalu Cena Biznesu jest wiele cennych informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to być opłacalny biznes o ile znasz się na kwiatach i znajdziesz dobrego dostawcę. Ja się znam i współpracuję z firmą Diant-Pol więc biznes funkcjonuje jak nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregoryt
Korzystając z okazji polecam sieć kwiaciarń ze Szczecina. http://www.kwiaciarniaagnes.pl/ Naprawdę potrafią stworzyć piękne kompozycje kwiatowe. Gorąco polecam, każdemu kto poszukuje idealnych kwiatów na prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Własny biznes to super sprawa, ja jakiś czas temu wpadłam na ofertę firmy http://biznespodmarketem.pl/ i wydaje mi się że taka franczyza mogłaby być extra opcją, a mają dobre lokalizację, a do tego myjnie samochodowe teraz są czesto używane i w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że jeśli jest się dobrym i traktuje klientów poważnie to z czasem i taki biznes zacznie się opłacać. Sama prowadzę kwiaciarnię i jestem zadowolona, choć wiadomo, ze raz jest lepiej a raz gorzej, jak w każdym biznesie. Jeśli prowadzicie kwiaciarnię to warto sobie sprawdzić ofertę tej firmy http://klimatyzacja.szczecin.pl/. zajmują się sprzedażą urządzeń chłodniczych, montażem klimatyzacji itp. sprawami, a ja niedawno kupiłam u nich bardzo solidną chłodniczą altanę kwiatową. Praktyczna sprawa i fajnie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mogę polecić stronę http://www.polskafranczyza.pl/ . Znajdziecie tam pożyteczne informacje na temat systemów franczyzowych. Jest tam także forum franczyza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzemyslawK
Kwiaciarnia Nowy Sącz http://muza-ns.pl - POLECAM ! - posiadają niesamowite kwiaty cięte, doniczkowe, bukiety, upominki, alkohole, a także biżuterie. Przy okazji miałem szanse rozmawiać z Panią Prezes odnośnie kwiaciarni. Jest bardzo zadowolona, że udało się jej otworzyć kwiaciarnie i cieszyć się każdym dniem poświęcony właśnie kwiatom, które na prawdę uwielbia i zawsze posiada kwiaty pierwszorzędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fimika1
Wystawianie faktur przy każdym biznesie należy do obowiązków przedsiębiorcy. Tutaj https://wfirma.pl/program-do-faktur-online jest program do faktur online. Jest to najbardziej rozbudowane narzędzie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość empress
Jak widać na przykładzie Kwiaciarni Agnes ze Szczecina http://www.kwiaciarniaagnes.pl/ to biznes się opłaca. Mają bardzo dużo Klientów, a to dlatego że ich oferta jest zróżnicowana i stoi na bardzo wysokim poziomie. Kupuję u nich często kwiaty stąd wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×