Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość edytka8989898

Czy można się starać o dotację z Uni na otwarcie sklepu zoologicznego Poradzcie

Polecane posty

Gość edytka8989898

Witam serdecznie .Bardzo proszę o radę .Od dziecka zajmuję się zwierzętami a szczególnie psami i kotami.Niedawno zostałam zwolniona z pracy z powodu likwidacji sklepu zoologicznego .Chcę teraz otworzyć swoj własny sklepik .Słyszalam o jakiejś dotacji Uni Europejskiej że jeśli interes się utrzyma przez rok to umarzają mi kredyt .Proszę mnie poprawić jeśli się mylę , nie chcę zasiłku dla bezrobotnych , chcę pracować chcę być potrzebna nie tylko moim zwierzętom .Jak to wygląda ???? czy mogę się ubiegać kredyt ???? BARDZO PROSZE O RADE kogoś kompetentnego :-( Dziękuję Serdecznie za RADY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz starac sie
jest teraz taki program :pierwszy biznes" , polega to na tym ze przechodzisz kurs 5dniowy jak zalozyc biznes itp, po tym kursie dostajesz dotacje na biznes 10.000zl, jest to bezzwrotne oczywiscie musisz: - byc zarejestrowana w urzedzie pracy - musi byc to twoj 1szy biznes - musisz rozliczyc sie pozniej z tych 10.000- udokumentowac ze poszlo rzeczywiscie na firme To chyba najwazniejsze, oszczegoly pytaj w urzedzie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uni
uni? A może oni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wiem ja wiem
musisz zarejestrowac się jako bezrobotna, zrobić biznesplan i złożyc go w Urzędzie Pracy z wnioskiem o dotację unijną. Tamtejsi mocowładcy zadecydują czy Twój biznes ma szansę powodzenia, jeśli go zaakceptują, to dostaniesz bezzwrotna dotację ok.12-14 tys.zł Wyślą Cie jeszcze na kurs, dostaniesz stos papierków po ukończeniu kursu i do dwóch miesiecy od otrzymania pieniędzy musisz otworzyć własny biznes, który musisz utrzymać min. 1 rok i w tym czasie opłacac wszystkie składki ZUS (ale tu masz dwuletnia ulgę, bedziesz płacić 30% średniej krajowej) i podatek dochodowy o ile bedziesz zarabiać. Po roku nawet jak splajtujesz (czego Ci nie życzę) dotacji nie musisz zwracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta1234567890
Dziękuję Wam słoneczka :-) Tak bardzo się boję , w tej branży czuję się najlepiej , mam masę pomysłów , dużo kontaktów i myślę ze powinno to wypalić ale zawsze jest obawa :-( A czy te pieniążki z tej dotacji , można przeznaczyć na remont lokalu np???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem
jest z gory ustalone ile% na co mozesz przeznaczyc, tp nie mozna 100% na towar , ale to juz dokladnie pytaj w urzedzie bo ja nie wiem dokladnie ile na co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta1234567890
A czy będę musiała opłacać cały ZUS , jeśli dopiero firmę otworzę ???? Jak to wygląda ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem
jesli to pierwsza twoja firma to masz przez 2 lata znizke ale ila zaplacisz to nie wiem bo nie chce klamac, bez znizek zus wynosi OKOŁO 1300zl miesiecznie, ale wiem ze przez 2 lata jest duuuzo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wiem ja wiem
napisałam Ci wyżej, że bedziesz miała dwuletnią ulge w składkach zusowskich, normalna składka to 70% średniej krajowej, a Ty bedziesz płacić przez dwa lata 30% średniej krajowej pensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta1234567890
Dziękuję CI BARDZOOOO zaraz idę do urzędu pracy popytać .Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem
zycze powoidzenia i informuj jak idzie bo ciekawa jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta1234567890
Dobrze :-) Będę informowała .Długa droga przedemną :-) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ta dotacja jest tylko dla tych, ktorzy zakladaja firme polegajaca na produkcji lub uslugach, ktos kto zaklada firme handlowa nie ma prawa starac sie o dotacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawdaaaaa
moze byc handel!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapomnij...
Daj sobie spokój z tym pomysłem( sklep zoologiczny). Moi rodzice mają takowy sklep od 17 lat i z roku na rok jest gorzej. Ludzie nie mają kasy na zbytki...W dodatku pootwierało się dużo marketów, gdzie żarcie dla zwierząt jest po cenach niższych niż mama kupuje w hurtowniach zoologicznych lub u producentów. W tej branży zapomniec można też o urlopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skuteczny wniosek, czyli jak wydoić unijną krowę Wykorzystaj ostatnią szansę na duże, unijne pieniądze. Pozyskaj je dla swojej firmy, gminy, miasta lub dobrego pomysłu... http://zlotemysli.pl/fantastyczne,1/publication/show/6636/skuteczny-wniosek-czyli-jak-wydoic-unijna-krowe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zalozylam piekarnie, maszyny kupilam tu www.guztech.pl za pieniadze z dotacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że możesz się o taką dotację ubiegać. UE naprawdę udziela wsparcia przedsiębiorcom, którzy startują z własnym biznesem i wystarczy tylko odrobina dobrej woli i wiedzy żeby otrzymać dotację. W pierwszej kolejności polecam Ci zapoznać się z informacjami, które znajdziesz tutaj: http://europa.eu/youreurope/business/funding-grants/access-to-finance/index_pl.htm Poczytaj, zapoznaj się, a jeśli nie będziesz czegoś rozumieć to na pewno w UP Ci udzielą informacji. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danielekkk
Możesz zapoznać się z dostępnymi funduszami i warunkami, jakie należy spełniać aby je dostać. UE finansuje różne obszary działalności https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/5594/Przewodnik_AKK_14_20.pdf. W firmie staraliśmy się o dotacje chociaż działamy w branży zupełnie innej niż Twoja. Związana jets ściśle z obszarem kultury. Wśród dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku była analiza popytu. Zleciliśmy przeprowadzenie firmie https://quantify.pl/oferta/analizy-rynkowe/analiza-popytu/. Dostaliśmy solidny raport, który złożyliśmy w urzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×