Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agnieszkap

Czy mozna złożyć wypowiedzenie bedąc na zwolnieniu lekarskim??

Polecane posty

Gość agnieszkap

czy ktos bedac na zwolnieniu moze zlozyc wypowiedzenie i w jaki sposob, wiem ze chyba trzeba na pismie, ale jak sie jest na zwolnieniu, to jak dostarczyc do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkap
wie ktos moze, prosze napiszcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
najlepiej wysłac je poczta za potwierdzeniem odbioru badź przez znajoma osobe i zrobic kopie by w sekretariacie przybili pieczatke z data wpływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można sie zwolnic
W czasie nieobecności pracownika w pracy spowodowanej chorobą pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę (art. 41 k. p.) oraz warunków pracy i płacy (art. 42 par. 1 k. p.). Zgodnie bowiem z art. 41 k. p., pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Natomiast w czasie takiej usprawiedliwionej nieobecności umowa może zostać rozwiązana za porozumieniem stron. Pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim może więc wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o rozwiązanie umowy w tym trybie i zaproponować termin zakończenia współpracy. Jeżeli pracodawca przychyli się do prośby pracownika, umowa o pracę rozwiąże się w ustalonym przez strony terminie. W przypadku porozumienia stron umowa o pracę rozwiązywana jest bowiem za zgodną wolą stron. Strony stosunku pracy (pracodawca i pracownik) zawierając takie porozumienie ustalają przede wszystkim termin rozwiązania umowy o pracę. Mogą rozwiązać umowę o pracę w każdym uzgodnionym terminie, a więc może to być termin natychmiastowy, którzy lub dłuższy od okresu wypowiedzenia. W wyroku z 27 listopada 1975 r. (I PRN 35/75; PiZS z 1977 r. nr 1, poz. 67) SN stwierdził, że istota rozwiązania umowy o pracę na podstawie wzajemnego porozumienia stron sprowadza się do tego, że nie tylko sposób rozwiązania umowy objęty jest zgodną wolą stron, lecz także strony uzgadniają inne okoliczności wiążące się z ustaniem stosunku pracy, przede wszystkim termin jego ustania, i to w sposób odmienny od unormowanego kodeksem pracy. Strony mogą więc rozwiązać umowę o pracę za wzajemnym porozumieniem w każdym uzgodnionym terminie, a nie tylko w terminie krótszym od ustawowego okresu wypowiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkap
a czy moge telefonicznie poinformowac pracodawce o wypowiedzenie i powiedziec ze jeszcze danego dnia ktos dostarczy je na pismie ?? dzieki za wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza 555
ja tez jestem w podobnej sytuacji i tez chetnie sie dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkap
moze jednak ktos doradzi? prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkap
czyli, jak złoze w ten poniedzialek to dopiero od nastepnego piatku zacznie sie liczyc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli zlozysz w poniedzialek 14 maja to wypowiedzenie zacznie swoj bieg od 18 maja i skonczy sie w sobote 2 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkap
ja mam wypowiedzenia 1 tydzien, jestem na okresie probnym krotszym niz trzy miesiace. W piatek dostalam propozycje lepszej pracy i mialabym zaczac od 21 maja, zwolnienie mam do konca nastepnego tygodnia... Zalezy mi bardzo zeby przejsc do nowej pracy. A moglabym za porozumieniem stron ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli tydzien to i tak nie zdazysz do 21 maja ale mozesz pojsc do pracodawcy i zapytac czy zgodzi sie rozwiazac z Toba umowe na zasadzie porozumienia stron. Moze ale nie musi sie zgodzic. Szkoda ze nie zlozylas wypowiedzenia zaraz w ten piatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkap
wlasnie szkoda, ale nawet nie wiedzialam ze to tak sie liczy :( a myslisz ze moge bedac na zwolnieniu jechac do pracy i porozmawiac z pracodawca zeby rozwiazal umowe za porozumieniem stron z dniem 18 maja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkap
Joovika jestes jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz sprobowac jechac i porozmawiac, wszystko zalezy od tego jakiego masz szefa/szefowa. Duzo tez zalezy od tego czym sie zajmujesz czy pracodawca ma kogos na Twoje miejsce, bo jesli tak to nie powinien Ci robic problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkap
czesc Joovika :) Do obecnej pracy zostalam zatrudniona bo osoba ktora juz tam pracuje sie nie wyrabia, jest jeszcze stazystka i od lipca przychodzi nowa. Tylko jak dalej moge to zalatwic. Zwolnienie mam do 18 maja, i jak bede sladala za porozumieniem stron to napisac ze prosze o rozwiazanie umowy z dniem 18??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, mozesz rozwiazac umowe wczesniej niz 18 maja, wszystko zalezy od pracodawcy. Piszesz pismo. Niniejszym zwracam sie z uprzejma prosba o rozwiazanie umowy za porozumieniem stron z dniem....... (tu wpisujesz date). Tylko jesli rozwiazesz umowe wczesniej niz 18 maja to reszte zwolnienia lekarskiego wyplaci Ci ZUS, a na to sie czeka. Pracodawca wysyla druk Z-3 do ZUS-u z oryginalem zwolnienia lekarskiego i informacja ze zakonczylas prace u niego. Wiec jesli mozesz poczekac do 18 maja to poczekaj, zaoszczedzisz klopotow sobie i pracodawcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkap
Joovika dziekuje Ci za pomoc :):) a tak juz poza tematem, to tak sie domyslam ze prace piszesz na temat prawa pracy?, bo z tego co czytam na forum to swoimi radami pomagasz innym osobom pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, prace pisze z zakresu prawa pracy :) ciesze sie ze moglam pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy pracownik może wypowiedzieć umowę będąc na L4 nie za porozumieniem stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×