Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majeczka28

Czy po kursie Fce i po ukonczonych studiach pedagogicznych mozna uczyc?

Polecane posty

Gość majeczka28

języka angielskiego w szkole podstawowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopes
NIE mozna , FCE, robiła wiekszosc moich kolegow w trzeciej klasie gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka28
to w takim raziem po jakim kursie mozna uczyc? bo sie zastanwiam? czy warto zdawac>? moze po CEA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innad
"CAE jest uznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych przekwalifikujących się nauczycieli" cytat ze stronki http://www.ang.pl/cae.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurocipa
EUROCHUJU A MOZE JESTES PO TAKI EGZAMINIE?> PO ADVANCIE? WTRUDNY DO ZDANIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurocipa
a czy jesy ktos kto by mi pwoiedział a kto zdawał CAE JAKIE SA MATERIAŁY? co trzeba umiec z grammar zeby zdac? a co ze słownictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Ci-powiem, bo pytasz o to juz kolejny raz najlepiej idz do ksiegarni jezykowej i przejrzyj ksiazki do cae zdalam go w liceum, wiec to juz kilka lat temu, ale niewiele sie zmienia - musisz szybko robic testy; najpierw czytasz, piszesz, poznajesz te najbardziej zaawansowane konstrukcje (zakladajac, ze wychodzisz z poziomu rownego fce A) miesiac przed egzaminem robisz same testy i to na czas teraz jest pelno podrecznikow do certyfikatow - w kazdym znajdziesz cwiczenia i przykladowe testy mozesz tez zapisac sie do jakiejs szkoly na kurs przygotowujacy lub znalezc nauczyciela - oni zapewnia Ci wszystkie pomoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po kursie Fce
i studiach podyplomowych -nauczanie języka angielskiego w edukacji przedzkolnej i wczesnoszkolnej masz kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedzkolu i klasach 1-3. ja taką podyplomówkę już mam. Teraz tylko fce. Właśnie się przygotowuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi drodzy kochani
niestety od roku 2006 przepis sie zmienia i trzeba miec przynajmniej licencjat zeby uczyc w szkole, nie wazne czy podstawowej czy gimnazjum czy liceum PRZYNAJMNIEJ LICENCJAT!! CZYLI TRZEBA ISC DO KOLEGIUM NAUCZYCIELKIEGO JA TAM STUDIUJE, I ZE MNA STUDIUJE 90 % LUDZI KTORZY WLASNIE SA TYLKO PO FCE , I MUSZĄ!!!! ROBIC LICENCJAT do poprzedniczki: ten FCE i tak ci mało da bo bedziesz musiala isc na studia zeby utrzymac sie w pracy, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po kursie Fce
Tylko jak na razie to są tylko pogłoski bo jakoś w ministerstwie nic o tym nie wiedzą,. Nawet jeszcze nie ma takiego projektu a co tu mówić o wprowadzeniu go w życie. Nauczyciele lubią się nawzajem straszyć i wymyślać różne problemy! Pewnie że lepiej jest mieć studia językowe niż certyfikat( na razie nie mam funduszy aby je rozpocząć) chociaż ja znam nauczycieli po studiach filologicznych i niezbyt sobie radzą z nauczaniem w szkole i osoby z certyfikatem które są po prostu stworzone do pracy w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dokładnie nie wiem
jak to jest ale.. sama właśnie robię podyplomówki pedagogiczne i FCE właśnie po to by uczyć w podstawówce i jakoś jak zapisywałam się na te podyplomówki i pytałam czy bede mogła uczyć anglisza mając FCE to Panie powiedziały mi że tak....teraz to ja już zgłupiałam i sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi drodzy kochani
od 2006 roku to bedzie obowiazek ludzie w mojej szkole tam studiują bo przede wszytskich chodzi o to ze np. majac mgr w polonistyki, a uczac angielskiego po FCE oni zarabiaja jak mgr a w przyszlyj roku jak nie bede mieli mgr z przedmiotu ktory nauczaja to beda zarazbiac mniej!!! to, ze maja mgr z innego przedmiotu nic nie bedzie znaczylo noi poza tym bedzie tak ze trzeba miec przynajmniej licencjat ze uczyc i trzeba sie z tym pogodzic a od 2007 lub 2008 rok szkolny bedzie od 15 sierpnia, sluszeliscie o tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby skąd
ty to wszystko wiesz. moja znajoma dzwoniła do kuratorium a pożniej do ministerstwa i tam jakoś o niczym nie wiedzą. moze kiedyś taka ustawa wejdzie w zycie ale na pewno nie od 2006 roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anginka
słuchajcie , ja mam mgr z innego przedmiotu , obecnie jestem na 3 roku w koledzu jezykowym i niebawem robie licencjat i powiem wam że w przedszkolach się krzywią na moje kwalifikacje co do nauczania angielskiego druga sprawa to to że jak masz znajomości to możesz wiele ja mam problemy w przedszkolu a drugi z moimi kwalifikacjami bez problemu pracuje w gimnazjum moja rada , jak ktoś chce uczyć tylko studia , żadne kursy które niedługo nie będą ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z tego co mowila nam na studiach metodyczka to te kursy naprawde wam nic nie dadza, bedziecie sie chcialy utrzymac w pracy, to trzeba isc na studia ...:( no niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to prawda
że w szkołach (podstawowa, czy gimnazjum) żeby nauczać jezyka angielskiego potrzebny jest przynajmniej licencjat, a nie tylko kurs lub zdany egzamin (bo trzeba mieć jeszcze kurs metodyczny do nauczania języka obcego a nie tylko miec zdany egzamin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko że w mojej okolicy
jest mnostwo nauczycieli angielskiego tylko z certyfikatem i kursem metodycznym. Ci co koncza anglistyke szukaja pracy gdzies indziej. Przychodzi wrzesień i dyrekcja musi zatrudnić nauczyciela jak nie ma anglisty to zatrudnia tego z certyfikatem. Oczywiście znajomości tez odgrywają dużą rolę. Zeby uczyc w przedszkolu i klasach 1-3 nie wystarczy kolegium językowe czy mgr z anglistyki. Trzebamieć specialną podyplomówkę z metodyki nauczania języka dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Magdoooosi_85
zeby nauczac w przedszkolu i klasach 1-3 to taka znajomość języka wystarczy w zupełności .Oprócz języka ważna jest metodyka i same podejście do dziecka. Obserwowalam takie lekcje. Mialam tez okazje poprowadzić kilka zajęć w przedszkolu i przekonałam si,ę że metodyka, umiejętność poradzenia sobie w zaskakujących sytuacjach, pomysłowość jest bardzo ważna. W mojej miejscowości w szkole podstawowej uczyla pani po studiach w college"u i nie dawała sobie rady od strony metodycznej, nie potrafiła utrzymać ładu w klasie i zainteresować dzieci językiem angielskim. Teraz w tych samych klasach uczy dziewczyna z certyfikatem i wszyscy sa zadowoleni a najważniejsze to to że widać efekty.Chociaż początkowo dyrekcja też miała obawy czy warto rezygnować z anglisty na rzecz osoby z mniejszymi kwalifikacjami Oczywiście nie mam nic przeciwko osobom, które kończyły college lub studia językowe. Też mam w planach dostanie się do collegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×