Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy są tu jakieś bizneswoman?

Polecane posty

Gość gość

Cześć dziewczyny, zastanawiam się nad założeniem swojego sklepu internetowego. Sama projektuję, szyję, więc dlaczego z tego nie wykorzystać? I chce Was zapytać jak rozkręcałyście swoje biznesy, czy zrobiłyście wszystko intuicyjnie, czy chodzicie na jakieś szkolenia, czy może po prostu pracujecie w zawodzie bo takie studia skończyłyście? Przyznam, że mnie przerażają sprawy papierkowe, prawo i księgowość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli boisz sie papierków i chcesz lepiej poznać prawo pracy to idź na kongres to sie chyba nazywa Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy. Ja byłam w zeszlym roku i dużo sie nauczyłam, później siedziałam z tymi wykładowcami i zdawałam im mnostwo pytań. Warto było iść, więc jeśli nie masz specjalistycznej wiedzy w tym zakresie to Ci polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, trochę boję się, że wszystkie ustawy itd. mnie wykończą... Konferencja Prawa Pracy mówisz... Sprawdziłam im stronę, fajnie to wygląda, bardzo profesjonalnie, tylko muszę się zastanowić czy jechać do Bydgoszczy na to, bo to są dodatkowe koszty dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tego to ja Ci nie powiem, koszt taniego pociągu to średnio 40zl w jedna stronę to nie jest tak źle. Ale jak chcesz, ja Ci to polecam jeśli chodzi o Prawo Pracy. Jestem managerka HR w średnim przedsiębiorstw i sobie chwalilam ta konferencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź na żywioł! :-) Na pierwszym etapie możesz obsługę papierków zlecić za drobne pieniądze jakiemuś biuru rachunkowemu. Jak się zaczniesz rozpraszać, to ci biznes nie wyjdzie ;-) Skup się na tym w czym jesteś na prawdę dobra Mówię to ja - dyrektor z dwudziestoletnim doświadczeniem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, dziękuję Ci bardzo. A jakieś inne szkolenia? Może sobie po prostu będę jeździła na jedno w miesiącu, a rzeczy będę szyła powoli, żeby mieć stany magazynowe i nie odczuć tej pracy aż tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję! Mam mętlik w głowie, ale wolałabym mieć swoje, małe, niż cały czas pracować dla kogoś... Masz rację, wynajmę kogoś do papierków, a w międzyczasie będę sama ogarniać. Świat należy do odważnych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno idź na całość! Skoro jesteś w czyms dobra to rozwijaj się w tym kierunku. Jesli Jeśli chcesz sie rozwijać w innych, zeby mieć pojęcie ocb to jasne, czemu nie. Zatrudnij księgowa, nie będziesz miała dużo tych faktur, więc będziesz jej płaciła grosze (na początku oczywiscie). A na szkolenia chodź sobie takie biznesowe, marketingowe, dla młodych managerek to Ci sie przyda w chwili obecnej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możecie napisać coś więcej o tym Ogolnopolskim Kongresie Prawa Pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiadając na pytanie dot Kongresu: to jest wydarzenie dla kadrowych, księgowych, HRowcow, prawników. Generalnie wszystkich którzy w jakimś stopniu zajmują sie prawem pracy. Ja zajmuje sie HR więc muszę być na bieżąco ze wszystkim. Bylam na ostatniej edycji i było Ok, dowiedziałam sie nowych rzeczy, więc polecam. Musialbys/as sobie sprawdzić na ich stronie bo mi tak ciężko to opisać w szczegółach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra, a jak jesteśmy przy szkoleniach to jakie polecacie dla kobiet biznesu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tych najpopularniejszych to polishbusinesswoman, kobieta w biznesowe, hr na szpilkach. Nie znam nic więcej takiego super dla kobiet, jeśli ktoś zna to niech podrzucić nazwe, chętnie się dowiem nowych rzeczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O fajnie, szczerze mówiąc żadnego z nich nie znałam, ale w sumie nie interesowałam się tym do tej pory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze zdradzę Wam, że orientowałam się ws. założenia sklepu. Co prawda na informatyka mnie raczej nie stać, ale powiedzcie czy się orientujecie co będzie lepsze - wordpress czy shoplo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja przyjaciółka ma swój sklep odzieżowy na shoplo, bardzo sobie chwali, obsługa jest super, i masz tam mnostwo szablonów z których możesz skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak szyjesz to może zamiast od razu zakładać firmę i rzucać się z motyka na słońce. Założyć butik na Dawandzie czy innym decobazaar i zobaczyć czy to w ogóle będzie cieszyć się zainteresowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie też mi się wydaje, że shoplo będzie lepsze. I szczerze mówiąc - wersja podstawowa (na początek chyba najlepsza) jest mega tania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samo założenie sklepu nie wiele daje nawet w dobrym i drogim systemie. Ja mam system sklepowy od sote nie jest tani ale jak są zmiany w prawie to oni konfigurują nowe opcje itp. ale najlepszy system to nic do tego dochodzi pozycjonowanie i socjal-media i cala masa innych rzeczy do ogarniecie (generujących Twój czas lub konieczność zapłacenia komuś) by ludzie dowiedzieli się o twoim istnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na dawanda nie muszę mieć firmy na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tak, moja przyjaciółka jest marketingowcem i troche to ogarniam bo po prostu ona mi o tym opowiada. Wiem, że niestety pozycjonowanie jest drogie, tutaj raczej musiałabym komuś zapłacić, o ile social media ja ogarne bez problemu to kwestie seo nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkolenia szkoleniami znam kilka osób co to były narajane po szkoleniach i takie mądre i wszech wiedzące ale tych swoich biznesów do teraz nie pozakładali tylko dupę truli i czas zabierali pieprząc, że chcą ode mnie stronę internetową, marketing i reklamę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkolenia szkoleniami znam kilka osób co to były narajane po szkoleniach i takie mądre i wszech wiedzące ale tych swoich biznesów do teraz nie pozakładali tylko d**ę truli i czas zabierali pieprząc, że chcą ode mnie stronę internetową, marketing i reklamę itp. - szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O to chodzi, że większość tych szkoleń nic w życie nie wnosi dla przyszłych przedsiębiorców, prócz straty czasu lub kasy którą zapłacili za takie szkolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ci się nudzi autorko to chodź na szkolenia jak chcesz założyć biznes to po prostu zacznij szyć i sprzedawać swoje wyroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle ludzi sprzedaje swoje wytwory przez fejsa lub blogi itp. Oni nie maja czasu łazić na głupie szkolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam poznać doświadczenia innych, jeśli zakładałabym biznes to chce to zrobić z głową, doszkalać się jako właściciel i człowiek. Bo biznes powinien rozwijać także szefa. Samym szyciem nie zarobię, mnóstwo osób robi to samo co ja, potrzebuję strategii dla siebie, co w efekcie daje, że szukam opinii ludzi, którzy byli/są w podobnej sytuacji jak ja, sprawdzam co rozwijało ich biznesy, żeby nie okazały się klapą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro tak twierdzicie i jesteście pewni, że właściele tylko marek żyją tylko z fb to poproszę linki do fanpage projektanów, chętnie sprawdzę co to za marki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szkolenia to tylko branżowe organizowane przez np. producentów itp. A nie jakieś ogólnopolskie Konferencje Praw pracy co to ma być i o czym i dla kogo? Co to wnosi do biznesu, jego strategi i zwiększenia dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt przy zdrowych zmysłach na początku nie zakłada firmy, sklepu internetowego jak nie wie czy mu to wyjdzie. Ludzie zaczynają do tanich praktycznie darmowych rozwiązań typu sprzedaż przez fejsa ogłaszanie się w grupach sprzedażowych itp. I nie mam zamiaru wypisywać linków do takich stron (jest ich mnóstwo) bo jak ktoś będzie tego potrzebował to znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak autorko zostaniesz wielką projektantką i będziesz miała markę to nie będziesz musiała sprzedawać przez fejsa ale na początek jest to dobry kierunek i darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×