Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izajsa

czy takie motywowanie pracownikow ma sens?

Polecane posty

Gość izajsa

Premie dla najlepszych i bony ok..Ale organizują impreze szkoleniowo integracyjną i jadą tylko najlepsi.Potem wracają i opowiadają innym jakbyło super.Mase pracowników którzy sa lojalni wkłądają serce w prace miało troszke mneijsza sprzedaz i nie pojechało.Ok Ci wrócili zidentyfikowani z firmą,czuli się potrzebni docenienie zintegrowali się ze sobą a reszta??Wg mnie zmotyowana.Takie imprezy powinny byc dla wszystckich w ramach podziekowania za sprzedaz za kwartal bez wzgledu na to jak komu wyszło.NAjlepsi mają juz premie,dodatki.. Wrocilam z takie wyjazdu a moja kolezanka ktora chętnie by pojechała niestetety nieeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie. tworzą się grupki wybrańców i tych gorszego sortu ale robią to z rozmysłem by szczuc jednych na drugich i wzmacniac wyścig szczurów w labiryncie na koncu którego jest poklask u szefa i marchewka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaDddd26
dziwny temat, jak założysz swoją firmę to stworzysz swój system premiowy i dziwne byłoby gdyby Ci ktoś dyktował jak on ma wyglądać, prawda? Pogadaj z szefostwem o tym jeśli tak Ci nie pasuje sytuacja, przedstaw im propozycje, może coś się ruszy. Sama chcę założyć firmę i też myślę wstępnie o systemie premiowania, tylko, że nagradzany byłby cały zespół, jeśli np. skończą projekt we wcześniejszym terminie, plus premie dla wybitnie wyróżniających się pracowników. Moim zdaniem jak komuś nie pasuje system premiowy w konkretnej firmie to niech idzie do innej. Nie można oczekiwać czegoś za sam fakt istnienia i poruszania się po firmie. Załóż swoją firmę to może zrozumiesz o czym piszę, bo póki co widzę tylko postawę roszczeniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
dokładnie wyścig szczurów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość King Liyon))))))))))
Normalne. Jest wynik sprzedaży, jest nagroda. Proste jak drut. A ci co się nie załapali muszą się sprężać jak chcą się załapać na następny ochlaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tylko zwiększa podziały na "kasty" w obrębie firmy, a liczba aspirujących do wyższej "kasty" wcale nie jest taka duża, jakby się mogło wydawać. I fakt, "lepsi" szczują "gorszych", co nigdy nie jest zdrowym układem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość King Liyon))))))))))
To chciałbyś aby było tak, że jeden zbija boki, nic nie robi i jedzie w nagrodę na imprezkę razem z tym co zasuwał i robił wyniki dla całej firmy ? To w/g ciebie było by sprawiedliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, za wyniki najlepsze byłyby premie/bony/nagrody rzeczowe właśnie. A wyjazdy moim zdaniem nie są w ogóle konieczne. Lepiej byłoby zrobić imprezę gdzieś na miejscu/ w okolicy dla wszystkich, skoro już muszą się nazywać "integracyjne", to niech integrują cały zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość King Liyon))))))))))
No tak, ale taka impreza to też jest koszt, na który trzeba wypracować, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" To chciałbyś aby było tak, że jeden zbija boki, nic nie robi i jedzie w nagrodę na imprezkę razem z tym co zasuwał i robił wyniki dla całej firmy ? To w/g ciebie było by sprawiedliwe ?" do mnie ta gadka :D ???????????????????? bo jeśli tak to świadomie manipulujesz moją wypowiedzią z której taka teza nie wynika .. typowe dla kafeterii ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to niech pracodawca poniesie ten koszt bo to jego inwestycja w pracowników , im lepsza integracja tym większy zapał do pracy proste jak drut pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewq, to chyba do mnie było ;) Jakoś wątpię, żeby się wszyscy pchali na te wyjazdy. Ja bym na siłę nie chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość King Liyon))))))))))
Ale mechanizm polega na metodzie kija i marchewki. Chcesz uchlać dzioba za miesiąc ?, to rób wyniki. Nie wyrobisz targetu, obejdziesz się smakiem i na nerwy będą działać ci inni opowieściami o tym jak super było. Proste ?. Pracodawca, bądź kontrahent to nie dobry wujek i w interesach sentymentów nie ma. Ale o co ta wojna, mnie osobiście to już dawno przejadły się te ochlaj integracje i z reguły sam z nich rezygnuję, mimo "załapania się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość King Liyon))))))))))
Dodać jeszcze należy, że jeszcze kilka lat temu bywały całkiem luksusowe wyjazdy zagraniczne, z egzotycznymi włącznie. Wtedy warto było się starać :). A teraz ?, imprezy w jakichś hotelach, gdzieś w pipidówach, które funkcjonują tylko dzięki firmom które tam takie integracje zamawiają i polegające na uwaleniu się w trupa :(. Ale niektórzy i takie uwielbiają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie by wkurzało, że napierda..ą o jakiejś kretyńskiej imprezie, jednak byłyby pewnie takie duszyczki, którym byłoby przykro. Jak chcę uchlać dziub, to idę do przyjaciół w odwiedziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość King Liyon))))))))))
Ale zawsze są jakieś jaja, a to uchla się dyrektor i zaśnie z nosem w sałatce, a to nawali się pani manager i zacznie tańczyć na stole bez majtek, itd., itp. Ale zazwyczaj też jest jakieś "czujne oko" co to wszystko widzi, rejestruje i wszystkim czujnie przypatruje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssjdza
moj mąż zawsze odmawia uczestniczenia w takich imprezach w nagrodę. nigdy nie chce jeździć, uważa że woli się zintegrować ze mną w domu. na pewno ogromną ulgę sprawiłoby mu gdyby nie dostawał takich zaproszeń jednego cieszy wyjazd a drugiego nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
u nas są organizowane takie wyjazdy dla wszystkich pracowników z czego połowa wolałaby nigdzie nie jechać i spędzić normalny weekend w domu. ale niestety te integracje są obowiązkowe i jedynie l4 ratuje. koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeOla25
też uważam, że lepiej dostać tą premię kasową, niż wyjazd, ale to już wola szefów firmy, prawda? jak pracownik dobrze pracuje i wyrabia większe zyski dla firmy, to normalne, że opłaca się dać mu więcej/część z tej dodatkowej pracy, żeby docenić i zachęcić do dalszej produktywnej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dokoncab
integrowac powini sie wszyscy nie sztuka jest motywowac i zmotywowac tych co juz sobie radzą i sa najlepsi.co innego kasa i nagrody pieniezne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motywacja w każdej formie ma sens. Najbardziej w tej pieniężnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verkaa_
Motywacja w każdej postaci ma sens. U nas są karty Biznes Benefit, które naprawdę dają dużo. Zniżki sięgają aż 50% a można je wykorzystać w restauracjach, u okulisty, w warsztacie samochodowym czy nawet u fryzjera. Co ważne każde miejsce to gwarancja wysokiej jakości usług, a gdzie chcesz ją wykorzystać wybierasz sam. Ja mogę polecić Studio MD, zniżka na fryzjera wynosi nawet 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mase pracowników którzy sa lojalni wkłądają serce w prace x przykro mi, ale to punktuje dla nich, nie dla firmy. dlaczego mieli by motywować za bycie? mają Cię nagradzać za to, że płacą Ci pensję? x Takie imprezy powinny byc dla wszystckich w ramach podziekowania za sprzedaz za kwartal x dzięki Bogu jeszcze w prywatnej firmie nie da się wprowadzić lewackich bredni. mam nadzieję, że to pierwsze słyszę.było tak mówione na rozmowie kw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sobolewska
A wiedzieliście o tym że karty Biznes Benefit można sobie pożyczać i korzystać w kilka osób z jednej? Nie są imienne więc ja często tak robie i pożyczam siostrze jak chce się wybrać do naszego ulubionego fryzjer, na zabiegi kreatynowe JC Atelier mamy aż 50% zniżki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybka oferta finansowania Jestem gotów pomóc W celu realizacji twoich projektów, funduszy biznesu, finansowanie studiów, zakup nieruchomości lub zmiana Twój samochód, zakup urządzeń ...., ciesz się wzorami pożyczki dostosowane do wszystkich Twoich potrzeb. Skorzystaj z naszej wiedzy rzetelny i szybki. Dla wszelkich informacji po prostu spraw sobie trud skontaktuj się z nami bezpośrednio. Aby uzyskać więcej informacji, możesz się ze mną skontaktować (Christcorinn @gmail.com)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliput1
I ta i nie. Z jednej strony szkolenia powinni odbyć wszyscy ale trzeba też pamiętać ,że szkolenia są narzędziem motywowania pracowników a zarazem formą nagrody. W mojej firmie też bywało tak,że wiadomo było ,że szkolenia będą lajtowe i jest to po prostu nagroda za wyniki - i tyle.W mojej firmie prowadzony jest jednak proces ciągłego szkolenia pracowników - prowadzi to już jedna firma - Most Wanted - http://www.mostwanted.pl/dla-pracownika/szkolenia-i-konferencje/ a obecnie szkolą nas z zakresu Hr, księgowości i spraw kadrowych, pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy rodzaj benefitów jest na swój sposób dobry, ale obecnie chyba największą motywację daje pracownikom pakiet medyczny. Teraz nie tylko duże firmy czy korporacje mogą zaoferować opiekę medyczną. Firmy jak Lux Med mają specjalne oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw. Każda firma z takim pakietem jest atrakcyjniejsza dla potencjalnych pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henrykk223
Ciekawy poradnik o tej tematyce znajdziesz na stronie https://nais.pl/motywacja-w-pracy-od-czego-by-tu-zaczac/ W systemie motywacyjnym warto uwzględnić potrzeby młodych rodziców, którzy często mają obawy związane z powrotem do aktywności zawodowej po przyjściu na świat dziecka. Ważne jest to, aby otoczyć ich opieką już na etapie ciąży, a następnie zapewnić odpowiednie warunki pracy, które umożliwią godzenie życia rodzinnego z zawodowym. Ważne jest również to, aby system motywacyjny odpowiadał na różne rodzaje potrzeb – zarówno te związane z rozwojem zawodowym i osiągnięciami, jak i realizacją osobistych pasji czy zainteresowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×