Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
olenka1985

czy warto otworzyć kantor?

Polecane posty

Wraz z mężem myslimy o otwarciu kantoru w mieście ok 200000mieszkanców, lokalizacja w centrum handlowym. Mamy odpowiednie fundusze na start, ale niestety nie mamy doświadczenia. Nie wiemy np komu najlepiej odsprzedawać zakupione waluty, tak aby zysk byl jak najwyższy (banki, osoby prywatne a może forix) co o tym myślicie czy pchac sie w to tak bez doświadczenia? prosze poradżcie coś, moze ktoś pracowal kiedyś w tej branży i ma jakieś cenne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama o tym myslalam
mojej znajomej maz ma 2 kantory, polowa dochodu przynosi euro, pomysl jak wejdziemy w strefe euro to dochody spadna o polowe, wiec tak kolorow nie bedzie, pewnie jeden zamkna, a poza tym problem z haraczem, z powodu ktorego ludzie boja sie otworzyc kantor chyba ze znajdziesz sobie ochrone ktora kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialystok.pl
kumpel otworzyl, musial przejsc mase szkolen i egzaminow panstwowych, kantoru nie otwiera sie jak warzywniaka, ale pewnie o tym wiecie. co do samego interesu musi byc w dobrym miejscu, on wybral zle i interes sie nei krecil musial zamknac. z tego co mi wspominal kase sprzedaja do jakiegos kantoru, jest w miescie pare kantorow co maja z bankiem jakas umowe ale musza np. szienni sprzedac bankowi przykladowo 1mln euro czy dolarow. maja wiekszy kurs niz normlani. inni kantorowcy sa dogadani i odsprzedaja drozej wlasnie temu kantorowi a on niesie to do banku - ale na bank tego niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorkappppostu
Najważniejsza jest lokalizacja. To że w centrum handlowym to nie znaczy że się uda bo może w tym samym centrum być jeszcze 5 innych kantorów. Pracowałam w kantorze i powiem szczerze że ja bym się w to nie bawiła. Osobom prywatnym będziecie sprzedawać w punkcie obsługi ale to są drobne kwoty i na pewno nie zarobicie na tym dużo. Obok sprzedaży bieżącej musicie sprzedawać też w bankach i innych kantorach bo nigdy nie jest tak że ta sama ilość walut kupionych zostanie sprzedana. Obok działalności kantorowej radziłabym postarać się też o jakąś działalność dodatkową, np punkt opłat, punkt wypłat Wester Union itp. Jeśli chodzi o wymagania NBP to wcale nie są one takie wysokie.Oczywiście jest to działalność regulowana i wymaga uzyskania zezwolenia ale kryteria nie są aż tak surowe. Z tego co się orientuję to jakieś szkolenie jest przygotowawcze do prowadzenia kantoru, które musi odbyć właściciel. Oprócz tego zarówno właściciel jak i pracownicy muszą mieć uprawnienia kasjerskie oraz szkolenie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Noi są też wymagania związane z prowadzeniem ewidencji transakcji. Odradzałbym inwestowanie w kantor z tego względu że dzisiaj powoli przyzwyczajają się do płacenia plastikowymi pieniędzmi. Coraz mniej osób bawi się w wybieranie gotówki w bankomacie czy w kasie i wymianę w kantorze. Zwłaszcza że jest to bardziej korzystne finansowo. Firmy - które robią największe transakcje i na których najlepiej się zarabia, płacą przelewami. Nikt nie biega z gotówką w kieszeni. Gotówki też będziecie potrzebować sporo. Nie tylko tej gotówki do obiegu. Będą spore koszty adaptacji lokalu, sprzętu, serwerów, ubezpieczeń, noi wspomnianych zezwoleń. A do bieżącego obrotu na początek tak ze 300 tyś pln. Macie tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staszek203
300tys????? :D skad wzielas ta wesola kwote :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek.wu.
kantor tak, ale polecam też rozszezyc dzialalnosc na internet. Duzo ciekawych informacji znajdziesz na prokantor.pl . Sam prowadze dzialalnosc na tym oprogramowaniu i jest to naprawde banalnie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolusia.krak
autorkappppostu pisze głupoty ,właściciele o ile nie obsługuja klientów nie potrzebują żadnych kursów ! w ogóle jej post to jeden wielki bełkot , prawdę pisze białystok.pl Acha i nie ma żadnych haraczy ,ludzie za dużo filmów oglądacie doprawdy. Miałam kantor to wiem , miałabym nadal ,ale ciężka choroba dziecka pochłonęła całą gotówkę do obrotu ,żadnej plajty bym nie zaliczyła , biznes mega bezpieczny ,bo cóż tam kupujesz ? maszyny do produkcji ? pracujesz na gotówce , nie idzie ,zawijasz gotówkę i bay,nie myślisz czy kontrahent zapłaci w terminie fv i zatrudniasz max 2 osoby (o ile i ty siadasz zza okienkiem) .Żeby nie było za kolorowo - musisz się doskonale znać na walutach ,to tutaj jest haczyk , są nawet lewe 2-złotówki. Kurs to preludium, możesz powiedzieć że się znasz minimum po kilku latach ciagłej styczności z pieniędzmi. Osobiście polecam ten biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolusia.krak
i doprawdy dajcie już spokój z tym euro , wejdzie nie wejdzie , wejdzie splajtujesz ,gówno prawda ,jak znasz się na walutach tzw egzotycznych to masz wszystkich podróżników z okolicy w garści , a zapewniam ,widełki są kolosalne,nie grosik dwa jak przy euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nogorver
Możecie spróbować, ale muszę was przestrzec że teraz w miastach już kantory stoją i ciężko jest się wbić w niższę nawet w małych miasteczkach. Może spróbujcie poszerzyć swoją działalność i wejść także w rynek sieciowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kantore.exchangees
zgadzam się z marek.wu tez jestem na etapie otwarcia kantoru internetowego na programie prokantor.pl . Po za tym, że nie da się otworzyc tkaiego kantoru bez zalatwienia wszystkich niezbędnych formalnosci jak w przypadku stacjonarnego kantoru, to jest to duzo latwiejsze i bardziej ekonomiczne przede wszysktim. Obserwuję od roku, jak rozwija się ta branża w sieci i nie trudno wysnuć wnioski co do opłacalności takiego biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koliczka235
300tys -to mniumum jakie trzeba miec sam czynsz w markecie to ok 30 tys, plus kaucja, a gdzie na szkolenia,a gdziekasa na walute widac ze pojecia nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmlenaff
Odradzam. Wszyscy przezucaja sie na kantory internetowe, te moga sobie pozwolic na bardzo male oplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmlenaff
Wszyscy moi znajomi korzystaja z walutomat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna_42
Jeszcze niedawno sama myślałam nad założeniem własnego kantoru, ale mam mieszane myśli co do tego typu biznesu, szczególnie czy było by to opłacalne wydanie pieniędzy w czasach, gdzie tak dużo kantorów powstaje i ciągle to nowe jak nie stacjonarne to i internetowe, a nie chciałabym na tym stracić. Myślę, że jak narazie zostanę przy swoim sprawdzonym kantorze z niskimi cenami http://www.kantorsolec.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swoj kantor
Jak skorzystałem z programu ProKantor.pl i mogę go szczerze ich polecić. Na ich oprogramowaniu dział większość kontorów w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strefawalut
Zachęcam wszystkich do odwiedzenia strony strefawalut.pl. Jesteśmy największą porównywarką kantorów stacjonarnych w Polsce. Zaglądajcie na forum, wymieniajcie opinie, pytajcie. Zachęcam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość38756
Ja na Waszym miejscu pomyślałabym nad kantorem internetowych albo na pewno kantor internetowy do którego dodatkiem będzie kantor stacjonarny. Dzisiejszy świat głównie obcuje w internecie dlatego to najlepsze wyjście, żeby jeszcze z tego skorzystać (dla siebie). Poczytaj o kantorach internetowych, zobacz porównywarki (www.kantorbox.pl - korzystam i polecam) i zobaczysz jak to wygląda. Pomysł nie jest zły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laszefski
Teraz jest tyle tych kantorów - stacjonarnych i internetowych - że może być Wam bardzo ciężko odnieść sukces. Sam korzystam z Amronet (kantor internetowy) i dziwię, że w ogóle powstają nowe, bo to wg mnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja otworzyłam z mężem kantor i biznes się kręci. Nie narzekamy na brak klientów. Więc warto pomyśleć o tym biznesie. My na dodatek aby nie płacić za wynajem pomieszczenia zdecydowaliśmy się na postawienie jednego z kontenerów handlowych tej firmy http://www.ramal.pl Takie pomieszczenie sprawdza się o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość. Witam zastanawiam się nad otworzeniem kantoru w moim miasteczku. Mam swój plac przy głównej drodze także miejsce mam, tylko chce się dokładnie dowiedzieć o szczegółach biznesu. Proszę o kontakt prusak56@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja polecam sie najpierw przeszkolić zanim się zacznie wykonywac ta prace.Jest kilka firm ale ja skorzystalam z tej bo widze ze pewna i ma w swoim portfolio ponad 40 profesjonalnych szkolen http://julamedia.pl/produkt/szkolenie-multimedialne-kasjer-walutowo-zlotowkowy/ Tak czy siak jestem zadowolony i teraz pracuje w jednym z kantorow a an marginesie w ponad 15 kantorach jak byłem pierwsze pyt. na rozmowie to czy masz Zaswiadczenie z kursu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no własnie bez takiego szkolenia mozesz pomarzyc o pracy w banku czy kantorze.fajnie ,że go polecasz musze siostrze powiedziec bo szukała ostatnio.;)thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anydo
mój znajomy też kiedyś się nad tym zastanawiał, w ostateczności zdecydował się jednak na inny biznes, wiadomo że trzeba liczyć się z dość dużymi kosztami - myslę, że warto przeczytac co inni bardziej doświadczeni mają na ten temat do powiedzenia - http://forum.strefawalut.pl/watek-ile-kosztuje-zalozenie-kantoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rzyglaski
eee tam, te porównywarki są przereklamowane. zostaję przy kantorze Amronet. Nie interesują mnie chwilowe promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właściciel jak i pracownicy sa zobowiązani do posiadania kursów z kasjera walutowego oraz przeciwdziałaniu praniu pieniedzy.jeśli ktoś nie wierzy to polecam lekture prawo dewizowe i życze brak kontroli z nbp bo w przypadku braku szkoleń 100tys na dzień dobry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak masz racje.u nas tak było że szef nas zatrudnił i kupił szkolenia e-learning , gdzieś znalazł na portalu Inwestycja w Kadry czy jakoś tak. Za parenaście dni kontrola bo tyle co założył kantor. Na szczescie zrobilismy szkolenie w weekend i nie było problemu, szkolenia obowiazkowe wykonane;D.Polecam tą forme nauki jak ktoś chce zaoszczędzić czas i pieniadze.Czy warto otworzyc kantor to bede mógł okreslić za pare miesiecy bo poki co zaczelismy ten biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam Pewny Kantor - z własnego doświadczenia. Zawsze zanim wybiorę kantor robię dokładny research i jakoś zawsze naprowadza mnie on na Pewny Kantor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zanim otworzysz kantor to zrób obowiązkowe szkolenia. polecam na www.kurswiedzy.pl doświadczona kadra, wygodna forma szkolenia i atrakcyjna cena. nie przepłacaj na wyjazdy.ucz się w domu kiedy chcesz i o której chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×