Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość esy flroesy

do tych co chca wyjechac

Polecane posty

Gość esy flroesy

Przez dlugi czas szukalam pracy w Polsce... ale jak juz pisalam gdzies tu na forum nawet mnie nie chcieli zaprosic na rozmowe. Postanowilam znalezc prace w UK. Znalazlam kilka fajnych ogloszen, ale jak zaczelam czytac opinie o tych polskich posrednikach to sie za glowe zlapalam!!! Co z tego ze nie pobieraja oplat za posrednictwo, skoro nieswiadomie im sie za to placi! Z orientowalam sie jak wyglada placa za godzine w poszczegolnych biurach i wyschodzilo ok 4 funty za godzine..... Szukajac pracy za granica w koncu znalazlam strone angielska, gdzie codziennie ukazuje sie mnostwo ogloszen. To byl szok ! To samo stanowisko ktore oferuja nasi posrednicy a agencje angielskie wynosi az od 5 funtow w gore!!! Potem gdzies wyczytalam, ze tak naprawde Polacy ktorzy wyjezdzaja przez polskich posrednikow niby zarabiaja te 5 funtow, tylko ze one sa odtracane i dostaja je polscy posrednicy!!! Takze i tak na nich pracujemy!!! Postanowilam wiec poszukac pracy na wlasna reke, bez zadnych polskich posrednikow...Zaczelam wysylac swoje CV na konkretne ogloszenia. Ludzie jestem w szoku, jak tam traktuje sie poszukujacych pracy !!!Niebo a ziemia. To pracodawca zabiega o pracownika a nie odwrotnie!!! Pierwsze odpowiedzi przychodzily juz po paru minutach od mojego zgloszenia! Nawet pisali do mnie gdy odpowiedz byla negatywna! Dziekowali za zainteresowanie i pisali na ogol powod dla ktorego sie nie nadaje. W koncu przyszla pierwsza propozycja. Rozmowa telefoniczna odbyla sie tylko za posrednictwem telefonu!!! Zero stresu nic! Anglicy maja mi zalatwic mieszkanie, daja wyzywienie i co najwazniejsze praca za 5,50 a nie za 4 !!! To nie jest zaden blog, pisze to tylko dlatego, ze zanim postanowicie skorzystac z uslug naszych rodakow ktorzy rabia nas na kazdym kroku, pomyslcie czy nie warto poszukac samemu i bezposrednio. Przy okazji unikniecie stresujacych rozmow kwalifikacyjnych, glupich testow itd. POlecam wam ta strone www.reed.co.uk - ja znalzlam tam prace w niecaly tydzien !! Podsumowujac: ogolnie polscy pracodawcy powinni sie wstydzic za takie olewanie bezrobotnych, bo nawet gdy tej pracy nie moga zaoferowac - moga chociaz podziekowac za jakiekolwiek zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam do Ciebie
pytanie,jakiego typu prace znalazlas i czy perfekcyjnie znasz jezyk?pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxvb
co do 4f/h to nie wierze,to nawet nie jest minimum.Jezeli bedziesz pracowal za 5.5- to tez zadna rewelecja,no ale na poczatek dobre i to.A wogule jaka ty prace dostales,reed to w miare porzadna agencja i nie ma tam ofert za 5.50/h! Chialbym dodac ze pracujac przez agencje to ona tez czesto zabiera duzy procent twoich zarobkow dla siebiei i w niczym nie rozni sie to od polskich posrednikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxvb
aha i jeszce jedno. Zaoferowali Ci prace tylko na podsawie rozmowy telefonicznej??? :) Wiec albo jestes niezastapionym specjalista z super referencjami(sadzac po 5.50/h to raczej nim nie jestes) albo niewiem o co w tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaboga niewytrzymom
nie wim nie wiem ... coś za fajnie to wszystko wygląda, poza tym 5.5 to chyba żadna rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede pracowac jako catering assistant. Jezyk znam na poziomie bardzo dobrym. Wazne jednak zeby potrafic sie z nimi dogadac przez telefon. Taka prace moze wykonywac kazdy glupi, wiec tak naprawde na rozmowy to prosza pewnie tylko na jakies wyzsze stanowiska. Zreszta sprobojcie sami to zobaczycie jak oni potrafia w mily sposob traktowac ludzi. CO do stawki 5,50 - jest niezla, rozejrzalam sie po wielu innych ofertach i jest ona jedna z wyzszych, baaa widzialam nawet poodbna oferte za 6Ł !!! Wiec to nie ejst zadna prowokacja - rozejrzyjcie sie a zobaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxvb
zauwaz ze wraz z toba podania zlozylo jeszce 41 osob.to pewnei jakas temporaryt job,agencji zalezy zeby jak najwiecej ludzi wyslac,oni maja z tego siano,wiem co mowie,sam przez to przechodzilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak.. oczywiscie :P to by przyklad tylko, nie powiedzialam ze akurat na to zlozylam buehue :D A jesli tak to cie interesuje dostalam stala praca:P No ale coz.. jezdzijcie sobie lepiej z polskimi posrednikami napewno was nikt nie oszuka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxvb
z tym oszukiwaniem to jest roznie,anglicy moga byc jeszcze gorsi,wszystko zalezy o jaka prace sie ubiagasz,Jezeli o cos konkretnego z duzymi kwalifikacjami to kazdy Cie bedzie szanowal,czesto to ty bedziesz stawial warunki a nie posrednicy. W przypadku prac typu catering,magazyny,fabryki itp to jestes jednym z wielu ,jak nie ty to nastepny,a na kazdym nowym ktos po drodze zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×