Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hedzat

działalność gospodarcza!!!pomocy

Polecane posty

Gość hedzat

wynajmuje mieszkanie w Warszawie i tutaj chcę założyć własną działalność gospodarczą tzn.sprzątanie budynków mieszkalnych.ten wynajem jest umowny tylko między mną a właścicielem i nie płacony jest od tego podatek.w formularzu rejestracji działalności musze wpisać miejsce zameldowania i miejsce faktycznej działalności.i teraz mam pytanie czy mogę podać adres tego wynajmowanego mieszkania chociaż nie jestem tu zameldowania ????proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bruno
Nie możesz. Musisz mieć prawo do lokalu np. chociaźby umowa użyczenia. Proponuje zarejestrowac działalność w miejscu zameldowania ( w swojm urzedzie miejkim.gminy) a jako miejsce wykonywania podać Warszawa. To tego podajesz tylko telefonkomórkowy i mozna zarabiac kase :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hedzat
do BRUNO dzięki za odpowiedz tylko wiesz co ja mam taką umowe użyczenia podpisaną przez właściciela i mnie na okres jednego roku ale myslałam że to jest nie ważne !!czyli mając taką umowe od której nie płacony jest podatek mogę podać w formularzu adres warszawski.kurcze w ciągu miesiąca muszę założyć działalność bo mam bardzo dobrą oferte pracy a motam się z wypisywaniem żeby potem dwa razy nie latać po urzedach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto powiedział , ze umowa użyczenia nie jest odpłatna, szczególnie jezeli przedmiotem użyczenia jest lokal wykorzystywany na cele prowadzenia działalnosci gospodarczej (a więc zarobkowej). no chyba, ze właściciel lokalu jest z Tobą w I grupie podatkowej, to faktycznie nie wymaga zgłoszenia do US i nie jest opodatkowana. Poza w/w przypadkiem jest opodatkowana i trzeba ją zgłosić do US. Rady Bruna nie są do końca przemyślane i widać braku swiadomosci obowiązujących przepisów (widać rzeczywiście kazdy Polak zna sie na medycynie, polityce i prawie...) Co to znaczy zarejestrować działalność w miejscu zamieszkania, a jako miejsce wykonywania podać Warszawę? Jeżeli tak zrobisz to te dwa wpisy pojawią sie w ewidencji działalności gospodarczej (która jest jawna i ogólnie dostępna nie tylko dla urzędów) . To że ktos jest gdzieś zameldowany wcale nie znaczy , że ma prawo prowadzic tam działalność - musi tez mieć prawo własności, umowe najmu, użyczenia (nawet gdyby miałoby to być z własnymi rodzicami), natomiast wpisywanie jako miejsca wykonywania działalności lokalu co do którego nie masz żadnych praw jest totalną bzdurą. Nie mówiąc o tym, że prowadzenie działalności gospodarczej w lokalu mieszkalnym: spółdzielczym wymaga zgody spółdzielni, natomiast własnosciowym - zgłoszenia do nowego wymiaru podatku od nieruchomosci (ile metrów z lokalu mieszkalnego przeznaczamy na cele prowadzenia działalności). Więc albo zawierasz umowę użyczenia lub najmu na warszawskie mieszkanie i je zgłaszasz, albo w miejscu zameldowania, ale jeżeli nie jest to Twoje mieszkanie to musisz mieć umowę z np. rodzicami użyczenia i to miejsce zgłaszasz. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hedzat
słoneczkojasne dziękuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_
hedzat nie zgodzę się ze słoneczkiemjasnym:) w przypadku firmy sprzątającej miejscem twojej pracy są prywatne mieszkania lub firmy, masz prawo zarejestrować firmę w miejscu zameldowania zaznaczając w zgłoszeniu do ewidencji działalności gospodarczej jako miejsce wykonywania usług np. woj. mazowieckie jeżeli jesteś zameldowana w bloku to nie musisz w tym przypadku zgłaszać niczego w spółdzielni (Twoja działalność nie wpłynie na wysokość opłat za mieszkanie, nie jest też działalnością wytwórczą itp), tym bardziej, że wątpie abyś była zameldowana u kogoś obcego (pewnie u rodziców?). Jeżeli nie jesteś właścicielką mieszkania (w miejscu zameldowania) i nie masz podpisanej umowy najmu, użyczenia wtedy nie możesz korzystać z odpisu kosztów (tj. opłaty za energię, czynsz itp), w przypadku posiadania jednej z umów mogłabyś wyznaczyć część lokalu tak jak napisała słoneczkojasne na działalność i wpisywać w koszty działalności niektóre opłaty natomiast jeżeli zdecydujesz się na wynajem mieszkania w Wawie i zgłosisz umowę do US wtedy będziesz musiała zrobić tak jak napisała słoneczkojasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hedzat
może napisze jaśniej jak to wygląda jestem zameldowana w miejscowości X.jest to domek na wsi i jest to własność mojej mamy.ja tam nie mieszkam kilkanaście lat bo wynajmuje( na lewo) mieszkanie w W-wie.muszę pojechać do gminy X i tam złożyć formulaż. ściągnęłam go sobie z netu i wygląda on tak: pkt.1-imię nazwisko przedsiebiorcy pkt 2-miejsce zamieszkania i adres przedsiebiorcy-tu wpisuje gdzie jestem zameldowana czyli miejscowość X pkt.3-siedziba i adres zakladu głównego-????? pkt.4-oddział lub inne miejsce wykonywania działalności-????? i teraz nie wiem czy w pkt.3 mogę wpisać adres warszawski a co do pkt.4 to juz wogóle nie wiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_
jeżeli często bywasz w domu i bedzie to firma jednoosobowa to w pkt 3 możesz wpisać adres zameldowania, ale jeżeli to zrobisz to wszelkie dokumenty tj deklaracje ZUS, podatkowe, faktury itp powinny się tam znajdować w razie np kontroli, pozatym na ten adres będą kierowane wszyskie pisma natomiast w pkt 4 wpisujesz faktyczne miejsce wykonywania pracy tzn. miasto bądź województwo w którym zamierzasz wykonywać pracę mozesz też w pkt 3 wpisać adres warszawski ale wtedy będziesz musiała zgłosić umowę najmu bądź użyczenia do US , pozatym właściciel mieszkania powinien zgłosić do Spółdzielni fakt, że wynajmuje mieszkanie firmie /rejestrujesz działalność w "obcym" mieszkaniu/ , natomiast w pkt 4 w takiej sytuacji piszesz to samo miasto (lub województwo) w którym wykonywane są usługi musisz sama zdecydować, nie znam Twojej dokładnej sytuacji i nie chciałabym wprowadzić Cię w błąd, dowiedz się w US skarbowym jakie są opłaty w związku z wynajęciem mieszkania, być może że będzie to dla Ciebie bardziej opłacalne, pozatym nie wiem np. czy zamierzasz zatrudniac kogoś, nawet jeśli nie teraz to np. w przyszłości a wtedy lepiej by było aby adres zakładu był faktyczną siedzibą firmy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hedzat
angela dziękuje!! tak czy tak musze pochodzić po urzędach i się dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dori5656
Mialam podobny problem, tez sie przeprowadzilam do Warszawy i chcialam zalozyc firme w innym miescie, ale nie wiedzialam co z adresem zameldowania. Na szczescie biuro gabafi bardzo pomoglo mi zarowno z rejestracja dzialalnosci jak i pozniej z ksiegowoscia. Takie biura sa naprawde profesjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marec
Własny biznes to bardzo dobre rozwiązanie o ile mamy dobry pomysł oraz wiedzę. Poza tym ważna jest jakość obsługi klienta, zobaczcie sobie stronę https://serwersms.pl znajdziecie tam platformę do wysyłki powiadomień sms. Moim zdaniem to dobra forma komunikacji z klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×