Odpowiedz na ten temat

Firma transportowa

• transportOne 2014.09.14 [11:54]
    Chciałabym założyć firmę transportową, na początek kupić jedną ciężarówkę i wykonywać transport międzynarodowy. Mam odłożoną pewną sumę pieniędzy. Ile powinnam mieć pieniędzy żeby wystartować? No i czy może mi ktoś powiedzieć czy da się na tym konkretnie zarobić? Tak żebym nie popłynęłausmiech.gif
    Bo zamierzam się ubiegać o licencję przewoźnikausmiech.gif
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!usmiech.gif
  • transportOne 2014.09.14 [12:38]
    ?????
  • El Camillo 2014.09.14 [15:21]
    Zamierzasz sama jeździć tym tirem czy chcesz zatrudnić kierowców?
  • transportOne 2014.09.14 [20:53]
    Początkowo oczywiście sama...
  • El Camillo 2014.09.15 [22:52]
    A ile masz tych oszczędności? Jeśli niewiele to może lepiej zainteresować się jakimś nisko oprocentowanym kredytem?
  • walecki99 2014.09.16 [18:12]
    dobrze się zastanów nad założeniem takiej firmy, bo jeśli nie masz kontaktów, nie masz cynku do firm, które ten transport będą Ci zlecać to będzie Ci bardzo ciężko zacząć i się po prostu sensownie utrzymać na rynku.
  • gość 2014.09.16 [21:24]
    Bez kontaktów nie ma firmy. To prawda,zanim zdobędziesz zlecenia to już kasę utopisz. No i musisz mieć zaufanego mechanika, polecam w Poznaniu http://autokorbas.pl/
  • El Camillo 2014.09.16 [21:31]
    A skąd wiesz, że ona jest z Poznania? Nigdzie tego nie napisała oczko.gif
  • transportOne 2014.09.16 [22:55]
    Do poznania mam daaaaalekousmiech.gif Mam ok.100tys. jeżeli chodzi o kredyt to myślałam nad 'dobraniem' go w zaleznosci ile wydam na 'papierki' ,samochód (minimum euro4), początkowo paliwo itd... A gdyby tak 'podczepić' sie do jakiejś spedycji, to za mało by było? Ona nie da mi kursów? Przecież tyle osób sobie radzi...
  • lanser 2014.09.16 [23:01]
    bez sensu pomysł z takim kapitałem nie kupisz nawet dobrego samochodu z naczepą. jesli zaczynasz działnośc to za koncesję czy jak sie to teraz nazywa płacisz wysoką kaucję przynajmniej jakieś 8 lat temu tak było. kaucją moga być gwarancj****nkowe pod zastaw np. nieruchomości.
    w tej branży wynagrodzenie otrzymujesz przewaznie po 90 dniach o ile nikt sie nie spozni czesto dostajesz po pol roku czyli musisz miec kilkaset tysiecy na paliwa i oplaty zaniam dostaniesz kase za pierwsze zlecenia.
    znam takich ktorzy zacyznali mieli jakies 300 tys i zastawili dom a i tak byly miesiace w ktorych gdyby nie pozyczki od rodziny to by musieli dzialnosc co najmniej zawiesic.
    no i wazne sa zlecenia i kontakty. za 100 tys to sobie nawet biura podrozy nie otworzysz co najwyzej kebab w sredniej lokalizacji a nie transport miedzynarodowy.
  • gość 2014.09.18 [16:33]
    nie wiem, ale wydaje mi się ze dobre firmy transportowe typuwww.przeprowadzki-marmad.pl/uslugi.html maja wzięcie i nie narzekają na brak klientów, ostatnio sama nawet korzystałam. Fundusz na pewno trzeba miec spory, na flotę transportowa, garażowanie, szkolenia i oferta im bardziej kompleksowa tym lepiej.
  • gość 2014.09.20 [13:49]
    100tys to mało ,jak chcesz zacząć i nie wtopić to nowy samochód jest podstawą czyli już nie masz 100tys. ,do 3.5t nie trzeba koncesji ale rozliczenia jak wyżej -czekasz pół roku lub więcej
  • dekorus 2014.09.20 [15:29]
    koledzy i koleżanki dobrze mówią, 100 tys to może wydaje się dużo, ale jak myślisz nie wiem, chociażby o remontach w domu, ale nie na rozwój firmy transportowej, w której musisz zapewnić ludzi, samochody, miejsce i wiele innych rzeczy. dokładnie to przekalkuluj i ewentualnie wspomóż się lepszymi kredytami bo tyle Ci z pewnością nie wystarczy
  • El Camillo 2014.09.21 [07:05]
    100 000 zł to może być mało. Chyba, żeby na początek założyć mniejszą firmę, która działałaby jedynie na rynku lokalnym i z upływem czasu poszerzać działalność?
  • gość 2014.09.22 [11:27]
    wydaje mi się,że jeden kierowca to zdecydowanie za mało, przynajmniej o kilku dobrych się postaraj. Wiadomo, kasa na firmę, miejsce, magazyn, namiar na dobry warsztat i hydraulika siłowego tez mogą się przydać. Z tego co wiem brat tu chwalił ostatniowww.zakladhydraulikisilowej.pl/oferta
  • walecki99 2014.09.22 [21:40]
    jeśli szukacie firmy transportowej do przewozu różnych towarów, lub zależy Wam na złapaniu kontaktu z osobami doświadczonymi pracującymi już w tej branży to polecam tą firmę http://starsirius.pl/ , są naprawdę rzetelni i uczciwi
  • gość 2014.09.23 [15:30]
    Wiec tak, na poczatek chcialabym kupic samochod uzywany max.70 tys. mysle ze na poczatek wystarczy... Kierowcow nie zamierzam zatrudniac sama chce jezdzic z chlopakiem. Chlopak to zlota raczka (z wyksztalcenia rowniez mechanik) i znam dobry warsztat. Kredyt oczywiscie wchodzi w gre, lecz nie jakis ogromny, tego wolalabym uniknac.
  • El Camillo 2014.09.24 [01:30]
    Z samochodem ciężko będzie, bo na 7-8 letni ciągnik siodłowy (Renault Magnum) trzeba wydać ok 100 000 zł a do tego trzeba jeszcze naczepę. Chyba że weźmiesz coś jeszcze starszego. Raczej bez kredytu się nie obejdzie.
  • gość 2014.10.10 [16:11]
    jesli chodzi o flotę pojazdowa, to myślę, że najlepszy byłby uniwersalny skład taki, jak maja tutaj - http://www.dtsexpress.pl/galeria-uslugi-kurie rskie - wszystko zadbane i wszystko przewieziesz, także w takie marki bym poszedł.
  • gość 2014.10.10 [16:43]
    na pewno ważne jest rozpatrzenie tego czego mogą oczekiwać klienci. jeżeli jest to firma początkująca, z jednym pojazdem raczej nie powinno się oczekiwać tygodniowych zleceń na drugi koniec europy, bo to się najczęściej poleca się wiekszym firmom. myślę, ze na początek wchodzą w grę jakieś mniejsze ruchy, transport w granicach miejsca zamieszkania, powiatu, może województwa. lokalny, skromny biznes. może mniejsze pojazdy na początek, pojazdy do 3,5 t, busy do transportu ludzi
  • El Camillo 2014.10.11 [20:05]
    Ale jej chodzi o transport towarowy, nie ludzi. Przewóz osób na regularnych liniach wymaga zupełnie innych zezwoleń i w takim przypadku nie przyda się.
  • gość 2014.10.11 [22:47]
    no ale można pomyśleć, licencji jeszcze nie ma, może lepiej od tego zacząć
  • El Camillo 2014.10.12 [06:09]
    No może. Tylko, że większość linii jest już zajęta przez busiarzy i ciężko jest się gdzieś wcisnąć, żeby zarabiać na tym dość dobrze.
  • bbeataa 2014.10.13 [18:43]
    firma kurierska FastPost.pl ma przesyłki paletowe może to w czymś pomoże, bo w sumie duże przedmioty można przewieźć.
  • El Camillo 2014.10.14 [06:14]
    Raczej nie pomoże, bo jej chodziło o założenie firmy transportowej a nie o przewiezienie paczki.
  • gość 2014.10.15 [00:58]
    Odważna dziewczyna z Ciebie! Gratuluję usmiech.gif Założenie firmy transportowej to nie taka trudna sprawa. Wszystko idzie na Twój rachunek, jeśli zdecydujesz się na własna działalność, a dodatkowo możesz szukać zleceń zewnętrznych, np. na giełdach transportowych takich jak http://teleroute.pl/pl_pl. To
  • gość 2014.10.22 [10:29]
    założenie firmy transportowej to nie taka prosta sprawa. Dużo jest załatwień, trzeba mieć spory kapitał. Kupić odpowiednie samochody. W mojej firmie transportowej chłopaki mają zamontowane na dostawczakach spoilery które kupiłem w firmie http://www.raf-spoilery.pl/. To bardzo potrzebna rzecz. Lepiej im się jeździ. Spoilery ograniczają opór powietrza i pomagają zaoszczędzić na paliwie.
  • gość 2014.11.20 [01:41]
    z jedną cieżarówka bedzie ci ciezko rozkrecic firmę, to trzeba wiecej włożyć zeby sie utrzymac na rynku bo konkurencja nie spi. Ja współpracuje z firmą http://www.speditiondabrowski.eu/ oni maja cała flotę, logistykę zapietą na ostatni guzik i sporo ludzi zeby to ogarniali. wiec pomysl jeszcze.
  • gość 2014.11.27 [11:09]
    koniecznie podpatrz jak działają inne firmy transportowe - przykładowo ta http://okser.com.pl/ i po prostu się na nich wzoruj. w końcu lepiej obserwować jak ktoś rzetelny radzi sobie na rynku, niż samemu kombinować i nie wiedzieć w co ręce włożyć
  • gość 2015.02.26 [02:57]
    Do osob ktore juz maja firmy transportowe - gdzie zaopatrujecie sie w roznego rodzaju mocowania ktore zabezpieczają transport? Kojarzycie mozewww.forankra.pl ? jakies opinie?
  • gość 2015.04.10 [11:42]
    Jedna ciężarówka to trochę mało, a tak naprawdę to dużo za mało. Obczaj sobie firmę amesko.pl - oni mają pięć aut i z tego, co mi wiadomo to zleceń drugie tyle, bo to się napędza. Jedno przez drugie. Im więcej masz - tym więcej zyskujesz, proste.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...