Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość transportOne

Firma transportowa

Polecane posty

Gość transportOne

Chciałabym założyć firmę transportową, na początek kupić jedną ciężarówkę i wykonywać transport międzynarodowy. Mam odłożoną pewną sumę pieniędzy. Ile powinnam mieć pieniędzy żeby wystartować? No i czy może mi ktoś powiedzieć czy da się na tym konkretnie zarobić? Tak żebym nie popłynęła:) Bo zamierzam się ubiegać o licencję przewoźnika:) Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość transportOne
?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość transportOne
Początkowo oczywiście sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile masz tych oszczędności? Jeśli niewiele to może lepiej zainteresować się jakimś nisko oprocentowanym kredytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze się zastanów nad założeniem takiej firmy, bo jeśli nie masz kontaktów, nie masz cynku do firm, które ten transport będą Ci zlecać to będzie Ci bardzo ciężko zacząć i się po prostu sensownie utrzymać na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez kontaktów nie ma firmy. To prawda,zanim zdobędziesz zlecenia to już kasę utopisz. No i musisz mieć zaufanego mechanika, polecam w Poznaniu http://autokorbas.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość transportOne
Do poznania mam daaaaaleko:) Mam ok.100tys. jeżeli chodzi o kredyt to myślałam nad 'dobraniem' go w zaleznosci ile wydam na 'papierki' ,samochód (minimum euro4), początkowo paliwo itd... A gdyby tak 'podczepić' sie do jakiejś spedycji, to za mało by było? Ona nie da mi kursów? Przecież tyle osób sobie radzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanser
bez sensu pomysł z takim kapitałem nie kupisz nawet dobrego samochodu z naczepą. jesli zaczynasz działnośc to za koncesję czy jak sie to teraz nazywa płacisz wysoką kaucję przynajmniej jakieś 8 lat temu tak było. kaucją moga być gwarancj****nkowe pod zastaw np. nieruchomości. w tej branży wynagrodzenie otrzymujesz przewaznie po 90 dniach o ile nikt sie nie spozni czesto dostajesz po pol roku czyli musisz miec kilkaset tysiecy na paliwa i oplaty zaniam dostaniesz kase za pierwsze zlecenia. znam takich ktorzy zacyznali mieli jakies 300 tys i zastawili dom a i tak byly miesiace w ktorych gdyby nie pozyczki od rodziny to by musieli dzialnosc co najmniej zawiesic. no i wazne sa zlecenia i kontakty. za 100 tys to sobie nawet biura podrozy nie otworzysz co najwyzej kebab w sredniej lokalizacji a nie transport miedzynarodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem, ale wydaje mi się ze dobre firmy transportowe typu www.przeprowadzki-marmad.pl/uslugi.html maja wzięcie i nie narzekają na brak klientów, ostatnio sama nawet korzystałam. Fundusz na pewno trzeba miec spory, na flotę transportowa, garażowanie, szkolenia i oferta im bardziej kompleksowa tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100tys to mało ,jak chcesz zacząć i nie wtopić to nowy samochód jest podstawą czyli już nie masz 100tys. ,do 3.5t nie trzeba koncesji ale rozliczenia jak wyżej -czekasz pół roku lub więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koledzy i koleżanki dobrze mówią, 100 tys to może wydaje się dużo, ale jak myślisz nie wiem, chociażby o remontach w domu, ale nie na rozwój firmy transportowej, w której musisz zapewnić ludzi, samochody, miejsce i wiele innych rzeczy. dokładnie to przekalkuluj i ewentualnie wspomóż się lepszymi kredytami bo tyle Ci z pewnością nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100 000 zł to może być mało. Chyba, żeby na początek założyć mniejszą firmę, która działałaby jedynie na rynku lokalnym i z upływem czasu poszerzać działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się,że jeden kierowca to zdecydowanie za mało, przynajmniej o kilku dobrych się postaraj. Wiadomo, kasa na firmę, miejsce, magazyn, namiar na dobry warsztat i hydraulika siłowego tez mogą się przydać. Z tego co wiem brat tu chwalił ostatnio www.zakladhydraulikisilowej.pl/oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli szukacie firmy transportowej do przewozu różnych towarów, lub zależy Wam na złapaniu kontaktu z osobami doświadczonymi pracującymi już w tej branży to polecam tą firmę http://starsirius.pl/ , są naprawdę rzetelni i uczciwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiec tak, na poczatek chcialabym kupic samochod uzywany max.70 tys. mysle ze na poczatek wystarczy... Kierowcow nie zamierzam zatrudniac sama chce jezdzic z chlopakiem. Chlopak to zlota raczka (z wyksztalcenia rowniez mechanik) i znam dobry warsztat. Kredyt oczywiscie wchodzi w gre, lecz nie jakis ogromny, tego wolalabym uniknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z samochodem ciężko będzie, bo na 7-8 letni ciągnik siodłowy (Renault Magnum) trzeba wydać ok 100 000 zł a do tego trzeba jeszcze naczepę. Chyba że weźmiesz coś jeszcze starszego. Raczej bez kredytu się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno ważne jest rozpatrzenie tego czego mogą oczekiwać klienci. jeżeli jest to firma początkująca, z jednym pojazdem raczej nie powinno się oczekiwać tygodniowych zleceń na drugi koniec europy, bo to się najczęściej poleca się wiekszym firmom. myślę, ze na początek wchodzą w grę jakieś mniejsze ruchy, transport w granicach miejsca zamieszkania, powiatu, może województwa. lokalny, skromny biznes. może mniejsze pojazdy na początek, pojazdy do 3,5 t, busy do transportu ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jej chodzi o transport towarowy, nie ludzi. Przewóz osób na regularnych liniach wymaga zupełnie innych zezwoleń i w takim przypadku nie przyda się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale można pomyśleć, licencji jeszcze nie ma, może lepiej od tego zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może. Tylko, że większość linii jest już zajęta przez busiarzy i ciężko jest się gdzieś wcisnąć, żeby zarabiać na tym dość dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbeataa
firma kurierska FastPost.pl ma przesyłki paletowe może to w czymś pomoże, bo w sumie duże przedmioty można przewieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odważna dziewczyna z Ciebie! Gratuluję :) Założenie firmy transportowej to nie taka trudna sprawa. Wszystko idzie na Twój rachunek, jeśli zdecydujesz się na własna działalność, a dodatkowo możesz szukać zleceń zewnętrznych, np. na giełdach transportowych takich jak http://teleroute.pl/pl_pl. To

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
założenie firmy transportowej to nie taka prosta sprawa. Dużo jest załatwień, trzeba mieć spory kapitał. Kupić odpowiednie samochody. W mojej firmie transportowej chłopaki mają zamontowane na dostawczakach spoilery które kupiłem w firmie http://www.raf-spoilery.pl/. To bardzo potrzebna rzecz. Lepiej im się jeździ. Spoilery ograniczają opór powietrza i pomagają zaoszczędzić na paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z jedną cieżarówka bedzie ci ciezko rozkrecic firmę, to trzeba wiecej włożyć zeby sie utrzymac na rynku bo konkurencja nie spi. Ja współpracuje z firmą http://www.speditiondabrowski.eu/ oni maja cała flotę, logistykę zapietą na ostatni guzik i sporo ludzi zeby to ogarniali. wiec pomysl jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koniecznie podpatrz jak działają inne firmy transportowe - przykładowo ta http://okser.com.pl/ i po prostu się na nich wzoruj. w końcu lepiej obserwować jak ktoś rzetelny radzi sobie na rynku, niż samemu kombinować i nie wiedzieć w co ręce włożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osob ktore juz maja firmy transportowe - gdzie zaopatrujecie sie w roznego rodzaju mocowania ktore zabezpieczają transport? Kojarzycie moze www.forankra.pl ? jakies opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×