Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość d.o.r.i.a.n.

GRAFIK KOMPUTEROWY!!! Ile zarabia?? Czy warto pracować w tym zawodzie??

Polecane posty

Gość d.o.r.i.a.n.

Zamierzać studiować grafikę ale nie wiem czy warto i jakie są zarobki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie studiuj
jedź do Londynu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d.o.r.i.a.n.
nie chce wyjeżdżać za granicę, chce pracować w Polsce. Słyszałem, że lepiej grafikowi pracowąć na własny rachunek, ale jak zdobyć zlecenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllllllllllllllaaaaaaaaaaaaaa
Ja pracuję w firmie jako grafik komputerowy, jest fajnie, można nieźle zarobić, robię też dodatkowe prace na umowę zlecenie:):) Zarobki dobre, ale zależy to ile masz doświadczenia w zawodzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mediagirl
zależy co umiesz są zlecenia za kilka tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to koniec....
jak zdobyc zlecenia???? bardziej niezyciowej osoby w zyciu nie widziała. chcesz pracowac na własny rachunek to pomysl!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 bile
moja przyjaciołka konczy włąsnie ASP na grafice i z tego co sie orientuje to grafik moze nieźle zarobic. Ona czasem bierze zlecenie na wzór wizytówek i placą jej po 600zł za taką usługę. A generalnie to mysle że od 3000 do 6000 tys da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo zależy od miejsca i specyfiki pracy. W Łodzi jak już masz doświadczenie i trochę umiesz, to ok 2-2,5 tys na rękę spokojnie wyciągniesz, ale na początek po studiach to może być 700-1000zł. Warszawka, Trójmiasto - tu jest lepiej - ok 3-4tys na luziku. Ja od kilku lat pracuję w zasadzie prawie tylko jako freelancer - to mi się dużo bardziej opłaca czasowo i finansowo. Ze zleceniami jest tak, że na początek szukasz sam - dajesz ogłoszenia, rozpuszczasz wici, proponujesz agencjom reklamowym żeby Ci coś podzlecały itd. Jak jesteś dobry w tym co robisz, to po niedługim czasie nie będziesz musiał szukać zleceń, bo one znajdą Ciebie, zwłaszcza że klienci będą Cię sobie nawzajem polecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vallly
Witajcie. Bez wykształcenia graficznego, marna znajomość języków obcych, wysokie zdolności plastyczne, Poznań, 4 lata doświadczenia w małej 4-osobowej firmie, bdb znajomość freehanda, photoshopa, średnia znajomość corela i flasha. Praca PC/MAC ... Do moich obowiazków nalezy, tworzenie stron www, pełen zakres dtp, ... grafika na pojazdach i oklejanie, obsługa ploterów drukujących i tnacych... kompleksowe usługi reklamowe - 2200-2500 netto. Uwazam że mało. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze mozna niezle zarobic... Ale bez doswiadczenia, tak jak w moim przypadku, to strasznie trudno znalezc prace :( Co z tego ze skonczylam studia (mgr inz) graficzne i mam 2 specjalnosci w tym kierunku... Brak doswiadczenia zamyka zbyt wiele drzwi przede mna :( Skoro wszyscy szukaja osob z 2 letnia praktyka w zawodzie to gdzie ta praktyke zdobyc? smutne ale prawdziwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali77
vally to samo robi mój chłopak , plastyk z zawodu , dodatkowo projekty wizytówek , różnych szyldów itp. w małej miejscowości i małej firmie zatrudniającej 4 grafików i zarabia 1000 na rękę , to jest dopiero mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cristano
Ja też chciałbym pracować jako grafik komputerowy ale nie wiem ile mozna zarabiac bo chciałbym sobie kupic jakas fajna bryke mój kuzyn niedługo bedzie pracowal jako programista obrał se za cel firme Microsoft gdzie przecietne zarobki to 5000 funtów ja bym chciał robić gry na Ps i Pc i obrałem se za cel firme Atari albo własna bo wole w ojczystym kraju z tego co słyszałem to w firmie Atari zarabia sie kupe kasy ale dopiero jestem gimnazjum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Graficzka z Pyrlandii
11:25 vallly (vallly@tlen.pl) vallly@tlen.pl Witajcie. Bez wykształcenia graficznego, marna znajomość języków obcych, wysokie zdolności plastyczne, Poznań, 4 lata doświadczenia w małej 4-osobowej firmie, bdb znajomość freehanda, photoshopa, średnia znajomość corela i flasha. Praca PC/MAC ... Do moich obowiazków nalezy, tworzenie stron www, pełen zakres dtp, ... grafika na pojazdach i oklejanie, obsługa ploterów drukujących i tnacych... kompleksowe usługi reklamowe - 2200-2500 netto. Uwazam że mało. Mylę się? A to mamy podobnie. Wykształcenie plastyczne, nie graficzne, świetny Corel, dobry Illustrator, Photoshop, do tego Quark, podstawy Indesigna, podstawy HTML, 2 lata doświadczenia, duża międzynarodowa firma, ok. 1600 netto (do 2200 z nadgodzinami). PC/MAC. Aha, zapomniałam, przygotowanie do druku i wykonywanie zdjęć reklamowych, obsługa klientów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikkia
22:37 2 bile moja przyjaciołka konczy włąsnie ASP na grafice i z tego co sie orientuje to grafik moze nieźle zarobic. Ona czasem bierze zlecenie na wzór wizytówek i placą jej po 600zł za taką usługę. A generalnie to mysle że od 3000 do 6000 tys da rade na Allegro calkiem niezle projekty wizytowek sa za 50 zl, ma Twoja kolezanka niebywale szczescie, bo normalnie za cos takiego placi sie max 200 zl i to nie studentce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Graficzka z Pyrlandii
Vally, pod koniec roku szukamy lepszej pracy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xero....
"Brak doswiadczenia zamyka zbyt wiele drzwi przede mna Skoro wszyscy szukaja osob z 2 letnia praktyka w zawodzie to gdzie ta praktyke zdobyc?" dokladnie, a najbardziej wkurza mnie to, ze pracodawcy narzekaja, ze nie ma chetnych do pracy, bo wszyscy za granice uciekli. Ale ludzi bez doswiadczenia, to oni nie chca przyjac. Obludnicy. I to dotyczy chyba kazdego zawodu, nie tylko grafika. A grafik to dobra robota, mozna wiecej zarobic niz informatyk czy programista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej się zarabia na grafice 3D,czyli robieniu wizualizacji wnętrz itp. dla klientów w firmach reklamowych. Mozna zarobić z 2-3 netto na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graficzko z pyrlandii, nowa praca? ja juz chyba sie wypalam. Czasami mam wrażenie że już więcej sie nie nauczę... choć wiem że bardzo mało wiem. teraz to tylko własna firma... ale skąd fundusze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikosus
Hmm chłopie nie przesadzasz? to jak wygląda Twoja sytuacja w pracy to tylko i wyłącznie dzięki temu, że sam się na nią zgodziłeś, ale 2,5 tysia na rękę to nie jest zła kasa. Ja pracuje jako grafik i specjalista ds. marketingu. Zarabiam cienko jak barszcz bo 1,2k na łape, ale pracuje bardzo krótko w zawodzie, jednakże mój krótki staż w niczym mi nei przeszkodził. Zawsze byłem samoukiem i od 4 miesięcy jeszcze nie zdarzyło mi się by ktoś zgłosił się z reklamacją. Szef tez zadowolony, ale jak tu nie być zadowolonym jak płaci się grosze. Robię głównie wizualki 2d + przygotowania do druku. Liznąłem także flasha, podoba mi się grafika 3d. Mam nadzięję, że w najbliższym czasie szykuje się jakaś podwyżka, bo jak nie to nie mam ochoty pracować za psie pieniądze dłużej, a powoli cierpliwość mi się konczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cristiano
o lol za takie grosze pracujesz :( ja i tak mam za cel ATARI albo BANDAI i średnie zarobki tam to 20000 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodak
tak czytam te daty czy to aktualne.Chyba jestem z innej planety.Jeżeli wam źle to pracujcie na własny rachunek i te wasze pensje pomnóżcie razy 2 albo i więcej.Czy ja jestem taki dobry???? :):)aaaaa w planach jest rynek zagraniczny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amator programista
A co powiecie o grafice w tej grze ? (dział download- do ściągnięcia instalka : http://www.extermination1.republika.pl/ Fajna gra, grafika trochę przypomina lata 90, pseudo-3D, metoda rzucania promieniami, sprite itp. Robiłem ją parę miesięcy (GM + Delphi Personal + WinAPI, GIMP, MS Paint, GoldWave)... Dział download można sciagnac ta gre Zapraszam do oceny i wpisow do ksiegi gosci Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Critstiano
Ta gra ma jak dla mnie kiepska grafike ale i tak ciężko taką zrobić jak bys dał program w czym to robiłeś to bym sie ucieszył i z chęcią pobawił :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syy
witam otworzyłem niedawno firmę i poszukuje grafików do współpracy - na sam początek wzory na t-shirty (prowizja od każdej sprzedanej koszulki). Od pojedynczej sztuki może nie dużo pieniędzy ale z czasem jak wzór będzie popularny...Tym bardziej, że pewnie większość z Was ma jakieś fajne prace, które po prostu trzyma w szufladzie. szczegóły na maila arvedui1wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informatyk_28
Z tymi "komputerowymi" zawodami jest różnie - jeżeli ktoś jest utalentowany, ma szkołę + doświadczenie i do tego trafi na dobrą firmę może zarabiać nawet 4000+. Ja skończyłem informatykę ze specjalnością programowanie, pracuje właśnie w dużej firmie i mam 4000 na ręke, ale ja jestem utalentowny (od 12stego roku życia pasjonuje się programowaniem) a wielu moich, delikatnie mówiąc, mniej uzdolnionych kolegów, którzy na 4 roku nauczyli się dopiero używać Worda :-P a o programowaniu nie mają zielonego pojęcia robią jako informatycy w małych firmach i mają po 1200-1400 wypłaty. Koledzy graficy z roku też różnie - jeden jest grafikiem w dużej agencji reklamowej, porobił wieeele znanych kampanii reklamowych w prasie i TV, tłucze taaaaaaaką kasę i obrasta w tłuszczyk :-P a znowu inny robi pieczątki (1200 brutto) inny pracuje w drukarni... Nie ma reguły - wszystko zależy od talentu i... pracodawcy, bo to on określa jak bardzo jesteś mu potrzebny w firmie i w odniesieniu do tego uzupełnia cyferki na przelewie wypłaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P.O.Z.N.A.N.I.A.K
Hmm uważam że z pracą grafika jest różnie, w grafice siedzę już jakieś dwa lata głównie grafika 3D. Nie wiem dokładnie jak jest ale jest tak że przeważnie graficy 3D zajmujący się wizualizacjami in/ex zarabiają o wiele więcej niż graficy 2d mówimy tutaj o pracy firmowej z tym, że grafik 2d o wiele szybciej znajdzie prace ponieważ jest większe zapotrzebowanie rynku. Sam mam nieraz zlecenia, siedzę też w Gam dev na razie amatorsko. Polecam grafikę jest to dobry zawód, jako wolny strzelec zarobisz na początku hmm jakieś 1000 - 1300zł zależy co potrafisz po dwóch latach będziesz miał klientów to ze spokojem będziesz mógł się utrzymac. W poznaniu niestety jest chyba jedna porządna Pracownia 3D. Spoko ja dopiero kończę gimnazjum więc może coś znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrzejewskilol
Witam! Temat juz stary ale mam nadzieje ze ktos mi pomoze;]. Chciałbym zostać grafikiem komputerowym. Mam pewne pytanie: otóż ktoś napisał, żeby być dobrym trzeba zaczynać jak najwcześnij, przynajmniej tak to odebrałem. mam 15lat nie wiem czy to za późno, zeby byc bardzo dobrym i swietnie zarabiajacym grafikiem z tym nigdy nie miałem wiekszego do czynienia z grafiką(kiedys bawilem sie photoshopem:virtual tuning,specjalne czcionki). Moje pytania brzmią: czy dam radę nauczyć się grafiki komputerowej na wysokim poziomie, od czego zacząć(od zaraz,w domu przy komputerze), jak wybrać czy być grafikiem 2d czy 3d? liczę na wasze wypowiedzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz wcześnie zaczynać, nie to jest miarą. Program graficzny jak każdy inny, nauczysz się szybko. Powinieneś mieć talent i szybko poznawac gusta klientów... i coś jeszcze... musisz to lubić. Ta praca powinna być Twoim hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrzejewskilol
Aha..:-). Hmm rodzicie mi mówią, że dużo jest informatyków i dlatego trudno pracę znaleźć. Ale przeciez informatyk to co innego od grafika ;p. Jest przecież dużo 'rodzai' grafików, może być taki który tworzy reklamy, szatę graficzną do stron www itd. a może być taki który tworzy tekstury do gier i właśnie takim chciałbym zostać. Czy my sami wybieramy co mamy robić? Jakich grafików jest najmniej, a jacy najlepiej zarabiają?;] pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×