Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pytajacaaaa

ile trzeba pieniedzy aby otworzyc własny salon kosmetyczny???

Polecane posty

Gość pytajacaaaa

od lat mam zamiar otworzyc właśny salon kosmetyczny,ale nie wiem jak sie do tego zabrac :-( moze ktos mi da jakieś rady ?? bede wdzieczna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigantka
ja również planowałam otworzenie gabinetu,ale troche mi sie pokomplikowało i nie wyszło.ale teraz nie żałuję.jeśli chodzi o koszt otworzenia gabinetu to trudno powiedzieć.wszytko zależy od tego w jak duży lokal zamierzasz zainwestować,jakie usługi będziesz w nim świadczyć.zależy też w jakim stanie jest lokal który kupiłaś lub wynajęłaś.jeśli zamierzasz sie skupić na drobnych usługach kosmeycznych typu;henna,manicure,pedicure,depilacja makijaż itd......to wtedy koszt nie będzie aż tak wysoki.minimalny koszt potrzebny na materiały do tych usług to 15tyś.oczywiście pominęłam koszt lokalu.jeśli wynajmiesz to koszt miesięczny za lokal zależy od właściciela.natomiast jeśli kupisz jakiś lokal(np.w bloku lub kamienicy)to wtedy oczywiście potrzebujesz o wiele wiele więcej kasy na rozruch interesu.jeśli chcesz aby twój lokal spełniał dość wygórowane oczekiwania,koszt będzie naprawde gigantyczny.mam na myśli solarium,saunę,body pircing,masaże,laserowe zamykanie naczyń krwionośnych,makijaż permanentny,itd.....no ale do tego trzeba oczywiście odwalić salon.podwieszane sufity,przebudówki,oświetlenia,itd.........nie wiem w jakim stopniu jesteś znana z tego czym się zajmujesz,ale na początku radziłabym ci otworzyć coś małego,skromnego ale bardzo zadbanego,aby zdobyć sobie zaufanie klientek i dobrą renomę.gdy już to zdobędziesz i klientki będą ci jadły z ręki,wtedy możesz pokusić się na "NOWOCZESNY SALON KOSMETYCZNY".Pozdrawiam i życze powodzenia!!!:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigantka
pominęłam jeszcze ine ważne rzeczy.zarejestrowanie firmy kosztuje 100zł.kosmetyczka powina mieć kasę fiskalną,jednak jeśli obroty nie przekraczają 20tyś.miesięcznie nie jest to obowiązkowe.obroty czyli to wszystko ile wydasz na materiały i ile zarobisz.do tego dochodzi podatek VAT(są 3 rodzaje płatności,tylko nie pamiętam dokładnie jakie są koszty),ale z tym idz do skarbówki i się dokładnie dowiesz.Dla osób które założą firmę bodajże w ciągu najbliższego roku czy 2-óch lat(jakoś tak,nie jestem pewna co do dokładności tego okresu)ZUS jest niewielki,bo tylko ok.170zł.Ale póżniej spowrotem wynosi ok.700zł.Myślę,że sama nie dasz rady prowadzić księgowości,więc będziesz musiała mieć też swoją księgową.Ale nie biorą dużo.Podobno weszły takie przepisy,że narzędzia należy sterylizować w szpitalu.W przeciwnym razie KARA!Ale idż z tym do sanepidu i upewnij się ostatecznie.Ja byłam i taką dostałam informacją.Jak mi się jeszcze coś przypomni to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oossselka
A moze macie dziewczyny jakąś godna polecenia firmę która zajmuje sie projektowaniem i wszystkim tym co jest związane z aranżacją SPA w salonie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna marecka
Najpierw umiejętności i doświadczenie - kilka szkoleń zawodowych, staż w salonie kosmetycznym. Dopiero później możecie liczyć na poważnie na jakieś sensowne efekty i zakładanie własnego biznesu. Innego kierunku niestety nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, na początek trzeba się dużo przykładać, zdobyć doświadczenie. Myślę, ze żeby kupić wszystko, co jest potrzebne to może przydać Ci się jakieś 50-60 tys. Pamiętaj też o zakupie kasy fiskalnej http://www.ksbiuro.pl/index.php/oferta-urzadzen/urzadzenia-fiskalne/kasy-fiskalne/44-kasy-fiskalne# , żeby móc się później rozliczyć z usług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko. To nie tylko sprzęt, czy meble, czy chociażby sam lokal i kosmetyki, ale też masa szkoleń. Przygotuj się raczej na to,że co jakiś czas będzie trzeba jakis kurs odnowić, czy podnieść swoje kompetencje na zaawansowanym szkoleniu typu http://pimik.pl bo to niestety zawód, który wymaga bycia wiecznie na topie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta pawlik
Po new nails nie miałam żadnych problemów z klientkami, wyłącznie po szkoleniach, niczego innego nie zrobiłam. Nie widzę sensu np. chodzenia na studia, bo poza teorią one nic nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś pomysły na własną działalność gospodarczą? Dużo szukałam i obecnie niestety jestem bezrobotna, ale w urzędzie pracy powiedzieli mi że mogę poszukać sobie firm oferujących kursy, a urząd mi to opłaci. Zastanawiałam się nad kursami fryzjerskimi, szczególnie zwróciło moją uwagę beauty for you, gdzie mają szkolenia z przedłużania włosów. Czy myślicie, że warto skorzystać? Chyba teraz każda kobieta chce ładnie wyglądać i może miałabym szansę wreszcie mieć przyzwoite zajęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś pomysły na własną działalność gospodarczą? Dużo szukałam i obecnie niestety jestem bezrobotna, ale w urzędzie pracy powiedzieli mi że mogę poszukać sobie firm oferujących kursy, a urząd mi to opłaci. Zastanawiałam się nad kursami fryzjerskimi, szczególnie zwróciło moją uwagę beauty for you, gdzie mają szkolenia z przedłużania włosów. Czy myślicie, że warto skorzystać? Chyba teraz każda kobieta chce ładnie wyglądać i może miałabym szansę wreszcie mieć przyzwoite zajęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak to ostatecznie jest? W Polsce mogę prowadzić salon kosmetyczny mając wyłącznie szkolenia czy nie? Muszę mieć jakies, konkretne papiery ze szkół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza32a
I należy przede wszystkim brać pod uwagę czystość. To jest podstawa. Jeśli nie będzie czysto, nikt nie będzie odwiedzał salonu. Wykorzystaj do tego dobry sprzęt sprzątający, np. karchera ze sklepu Gabe. Ja właśnie u nich kupowałam odkurzacze i kilka innych sprzętów. Dzięki temu zawsze mam u siebie porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anakaszek
Najpierw kwalifikacje, oczywiście że wystarczą szkolenia - ale zawodowe. To wymaga czasu, podejścia, ale zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie - osobiście jestem po szkoleniach i jakoś ten biznes prowadzę - a 5 lat na studia nie straciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hantalek
Kilkadziesiąt tysięcy na start - taniej się nie da. Dlaczego? Bo jednak to wszystko wymaga standardu, jakości, najwyższej jakości. Jeśli salon od samego początku będzie oszczędzał na wyposażeniu czy kosmetykach to nigdy sukcesu nie osiągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florelka
Ja również jestem zdania,że potrzebne są własne fundusze na otwarcie. Wszystko jednak zalezy od tego w jakim mieście mieszkacie.Zdecydowanie mniejsze pieniądze są potrzebne na otwarcie takiego salonu w mniejszym mieście niż w tym dużym. Moja siostra ostatnio otwierała swój własny punkt i nie potrzebowała dużych pieniędzy na otwarcie.Zajmuje się manicure oraz pedicure , skubie brwi :) Wynajmuje niewielkie pomieszczenie przy znajomej fryzjerce tak wiec często wymieniają się klientkami. Możecie jeszcze zajrzeć sobie tutaj: http://www.postawnaswoim.pl/kariera/czym-zajmuje-sie-kosmetyczka/ Na stronie obecnie jest ciekawy artykuł o tym czym zajmuje się kosmetyczka oraz jakie ma zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie sprawdz sobie oferte hurtowni kosmetycznej http://kontact.pl/. Znajdziesz tam szeroki wybor profesjonalnych kosmetykow oraz akcesoriow do salonu w swietnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno sporo trzeba mieć pieniędzy. Biorąc pod uwagę że salony kosmetyczne są wyposażone w markowe kosmetyki, sprzęty i akcesoria kosmetyczne oraz w różnego rodzaju specjalistyczne meble i fotele. Powiem ci gdzie robić zakupy jeśli chodzi o akcesoria do manicure i pedicure. Polecam ci tą hurtownię http://cmclassic.pl/ z Warszawy. U nich znajdziesz wszystko co będzie ci potrzebne podczas robienia paznokci klientom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszkos
Nie są wcale potrzebne studia - wystatrczy kilka szkoleń zawodowych, i na tej podstawie możesz prowadzić ten biznes. Nikt nie sprawdzi Twoich papierów. Każdemu będzie zależało przede wszystkim na Twoich umiejętnościach! Ja jestem po beauty lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sporo potrzeba pieniędzy na cały sprzęt, pracowników, reklamę… aczkolwiek jest to biznes opłacalny jak się już rozkręci. Mój mam od 2 lat i zarabiam na nim dobrze wprowadzam teraz do usług manicure/pedicure – drogie panie może któraś się orientuje jaką frezarkę najbardziej opłaca się kupić, co myślicie o tej: http://www.langelukaszuk.pl/produkty/xenox/frezarka-do-paznokci-nail-35k-67060 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hartopek
New nails, u nich robisz szkolenie zawodowe i docelowo pozwala Ci na osiągnięcie zakładanych celów. Pewnie, że od razu nie będzie ideanie, ale pamiętaj, że taką metodą w ciągu kilku miesięcy jesteś gotowa do rozpoczęcia zawodu i to już ma logiczny sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zajmuję się manicurem i korzystam właściwie wyłącznie z produktów Bass Cosmetics. Na ich stronie możesz sobie sprawdzić ceny wszystkiego to będziesz miała ogólne rozeznanie ile potrzeba na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memres
Wystarczy new nails i odpowiednie zasady działania. Zanim udało się przywrócić paznokciom normalność mija czas - ale te produkty pod salon kosmetyczny znakomicie się sprawdzają - popatrzcie sobie tylko jakie efekty daje przy nich zastosowanie lakierów hybrydowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie potrzebne są żadne studia. Ja mam 4 kursy w Beauty lux, duże doświadczenie i to wszystko. Po prostu musicie sobie stopniowo budować bazę klientek i to jedyne co ma w tym wszystkim znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga97
Duży wybór poszukiwanego na rynku branży kosmetycznej sprzętu znajdziesz w sklepie internetowym pod adresem gabinetspa.pl. To moim zdaniem nie tylko jedna z największych w sieci ale najbardziej konkurencyjna cenowo oferta sprzętu naprawdę bardzo wysokiej klasy. Zdecydowanie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko zależy od tego jaki to ma być salon. Czy większy czy mniejszy i jakie chce się w nim prowadzić usługi bo to wtedy koszt różnych sprzętów. Ja mam przykładowo taki średniej wielkości i ‘trochę’ musiałam w niego zainwestować ale chciałam żeby wszystko było na najwyższym poziomie. Najwięcej zainwestowałam oczywiście w urządzenia a zaraz potem w meble i ogólnie wystrój wnętrz (salon musi mieć ładny i gustowny wygląd bo też jego wizytówka). Sporo rzeczy kupiłam w jednym miejscu w Forspa www.forspagroup.pl i tak się najbardziej opłaca. Na szczęście nie musiałam płacić za lokal bo dostałam w dobrym miejscu od teściów którzy wcześniej prowadzili w nim swój biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest taka, że wszystko zależy od miasta. Wynajem lokalu, zatrudnienie osób - to różne ceny. Z kolei jeśli chodzi o wyposażenie i kosmetyki to możesz zamówić online np. z http://mmpasja.edu.pl/ - mają świetne ceny. To jest profesjonalna firma z branży beauty i oferują też różne szkolenia - w to też warto inwestować posiadając swój salon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nijkaa
Ja bym zaczęła od prowadzenia działalności mobilnie. Możesz sobie kupić zestaw sprzętu, który później w tym wymarzonym prawdziwym gabinecie też wykorzystasz. Jednak na początek przenośny sprzęt jest bardzo dobry, bo nie zajmuje dużo miejsca, jest tańsze, możesz go zabierać do klientek. Ja zaczynałam z kilkoma podstawowymi przyrządami stąd http://www.cosnet.pl/mobilny-salon-kosmetyczny/wyposazenie.html i bardzo dobrze się sprawdziły te sprzęty, używam ich z powodzeniem w moim gabinecie i dodaję nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisia099
własny salon kosmetyczny to nie takie hop siup można by rzecz. Na początek trzeba wyłożyć trochę pieniędzy (wynajem lokalu, zatrudnienie pracowników, sprzęt, urządzenie miejsca), ale wiesz - zawsze można gdzieś znaleźć jakieś oszczędności ;) np. warto kupować rzeczy do salonu w hurtowni mimari. Zresztą sama sobie zerknij - nie dość że mają duży asortyment to jeszcze ceny w porównaniu do innych też o wiele korzystniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×