Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Annairu

Jak napisać CV jeśli nie mam żadnego doświadczenia zawodowego?

Polecane posty

Witam. Jestem świeżo po liceum i maturach(dzisiaj była ostatnia) więc postanowiłam poszukać pracy. Problem w tym że nigdy nie pracowałam, żadnej pracy dorywczej czy na lewo, w wakacje po prostu wyjeżdżałam i starałam się korzystać z nich i z lat szkolnych przed wejściem w dorosłość. A co sie z tym wiąże, nie wiem co mam wpisać w rubryce Doświadczenie zawodowe, nie pisac nic i to pominąć czy po prostu napisać brak? Jedyne w czym kiedyś brałam udział to wolontariat na WOŚP i zbieranie jedzenia w akcji Podziel się posiłkiem w Auchanie, a i tak tylko raz bo nauka i problemy rodzinne mi na to nie pozwalały. Tak wiec pytam, co mam zrobić z tą rubryką? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka nieznajoma
Wpisz swoje pozytywne cechy charakteru, które pomogą w pracy np: sumienność, odpowiedzialność itp, znajomość języków obcych, dodatkowe umiejętności (prawko? ) i oczywiście jakiekolwiek doświadczenie nawet te akcje charytatywne- lepsze to niż nic :) Czasami szukają osób bez doświadczenia do prostych prac na produkcji lub call center Bardziej interesuje ich Twój status ucznia bo nie muszą odprowadzać za Ciebie składek ZUS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vsujahc
dowiedz sie w urzedzie pracy o staż absolwencki, ja na takim bylam 9 miesiecy zaraz po liceum ( ja akurat pracowalam w aptece i metkowalam leki, ukladalam na polki itp) koniecznie wpisz w cv dzialalnosc charytatywną w wośp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutti.frutti
tak jak pisze taka nieznajoma. w cv wpisz wolontariaty, a jeśli chodzi o pracę to na początek poszukaj czegoś, gdzie nie wymagają doświadczenia. są firmy, które przeszkolą cię i będziesz gotowa do pracy. moja koleżanka tak zrobiła. od razu po maturach aplikowała do eniro, a nigdzie wcześniej nie pracowała. w cv zaprezentowała się od dobrej stony, przedstawiła swoje pozytywne cechy i umiejętności i ją przyjęli. pracowała tam przez całe studia. potem postanowiła poszukać czegoś innego i nie miała większego problemu, bo miała doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób przydany kurs i wpisz to w CV. pracodawcy patrzą na kursy, których mało kto robi.polecam Kurs złotowy przydatny w handlu i usługach. ja robiłam na www.julamedia.pl Złozyłam cv do 10 sklepów z 8 oddzwonili. zmień swoje życie zawodowe. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HaniaAnia
ja bym wpisała to o czym wspominałaś WOŚP i tę akcję - dobrze to o Tobie świadczy :) możesz też zmienic nazwę tej kolumny, bo często korzystanie z szablonów dostępnych na necie tylko gorzej wplynie na odbiór Twojego CV. No i nie kłam w cv - nie masz doświadczenia - to je zdobędziesz, teraz często pracodawcy dzwonią do rzekomych firm i pytają o opinie, tu w artykule jest więcej napisane: http://cenabiznesu.pl/-sprawdz-jakie-sa-najczestsze-klamstwa-w-cv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdź na www.listycv.pl i znajdziesz wszystko na ten temat dosłownie wszystko:) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byle co wpisz, inwentaryzacje wykładanie towaru, nikt tego nie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w takiej sytuacji warto skorzystać z opcji kreatywnego CV:) Mi pomogło www.smartcv.pl :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisz cechy charakteru i umiejętności. Jeśli chodzi o ścieżkę zawodową to nic nie wymyślisz. Stwórz rzetelne CV i rozglądaj się za kursami/szkoleniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy mozesz napisac wiecej po prostu o swojej osobie co byc chciala robic i w jakim kierunku sie rozwijac zobacz sobie jak wyglada SMART CV http://smartcv.pl/ mozna calkiem atrakcyjnie sie zaprezentowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałOwca
Możesz dodać coś w stylu prace dorywcze, sezonowe, zawsze to lepiej wyglada a nikt tego nie sprawdza. No i skorzystaj z kreatorów, jest ich dużo (np http://owcewgorach.pl/), wyglądają ładnie i są prawidłowo zbudowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na tym blogu http://dolnoslaskie-praca.pl/jak-napisac-cv-po-liceum/ znajdziecie też praktyczne porady jeśli chodzi o CV bez doświadczenia. Jak nie macie co wpisać w rubrykę doświadczenie, to napiszcie więcej o swoich umiejętnościach takich jak np. języki obce. Mi w znalezieniu pierwszej pracy bardzo pomogło to, że miałam prawko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radecki87
Nie wolno się tym stresować i poddawać na samym początku z mysla, ze są lepsi i z doswiadczeniem, Kazdy kiedys zaczynal, wiec bez stresu. Po prostu trzeba jakos ladnie zrobic to pierwsze cv zeby przyciagalo uwage. Ostatnio wpadlem na stronke szybkiecv i tam mozna takie rzeczy robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olakozera22
Helo! Ja tez smialo moge Ci polecic to szybkiecv . Jesli nie masz glowy do photoshopa itd to nie zrobisz sama fajnego cv. Oni maja jedynie takie szablony i opcje, ze wydzie mega , serio :) No i łatwo zakryjesz brak doswiadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronica

też uważam, że w takiej sytuacji panikowanie to najgorsze co można zrobić. wdech-wydech i jedziesz! zacznij od stworzenia pięknego cv - np. generator szybkieCV może w tym bardzo pomóc, masa szablonów, które wyglądają profesjonalnie i na każdym zrobią wrażenie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×