Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malakulka.

jak szukac pracy kiedy nie ma sie znajomosci i nie ma ofert?

Polecane posty

Gość malakulka.

wlasnie nie mam ani znajomych, ani za duzo wmoimmiescie ofert tez nie ma, nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie pracująca
Ale może napisz coś więcej o swojej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malakulka.
jestem zarejestrowana w UP przegladam prase portale internetowe wysylalam tez cv do firm ale nic zero odp w Polsce odbylam tylko staz dosc nieciekawy :O i wykonywalam rozne dorywcze prace ale mam juz tego dosc chcialabym jakas stala prace, nie mam zadnych wymagan duzych czesto sa oferty ze potrzebuja kogos np do wprowadzania danych, fakturzyste, pracownika biurowego, itd wysylam na takie stanowiska bo to mnie interesuje, ale nic i zaczynam sie bac bo ...co mam robic? cale zycie pracowac jako kelnerka?:( juz nie chce ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tych miejsc należy się udać, a nie wysyłać aplikacje, których nikt nie czyta. I pokoloruj troszkę te CV-i ... tak dla ciała i ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zodiakalna waga
isc? ja nie wierze w takie chodzenie po firmach jak nie dali ogloszenia to wiadomo ze nie potrzebuja poza tym nie rozumiem, ktora firma przyjmuje pracownika na podstawie w jaki sposob dostarczyl cv? jak ktos przyniosl to niby ma wieksze szanse tylko dlatego ze przyniosl?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, taka jest Polska właśnie. ja jestem za granicą. Planuję niedługo powrót do kraju. W mojej branży jest przez kryzys trochę "cicho", ale znalazłam ogłoszenie dla asystenta inżyniera w mojej miejscowości. Wymagania spełniałam wszelkie, dodatkowym atutem była praca za granicą w międzynarodowej firmie w tej samej branży. Znakomite referencje. Zero odzewu. Będę walczyć o transfer z mojej firmy do Polski, bo szczerze zaczynam wątpić, czy znajdę cokolwiek po powrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiakalna wago. A ja nie wierzę w wysyłanie cv mailem :) Naszukałam się, tu gdzie obecnie przebywam, pracy w zawodzie bardzo długo, bo około 5 miesięcy.... Cv wysyłane na maila.... kontakt ze strony pracodawcy raczej znikomy. Przyjść i pokazać się.... jeśli masz odpowiednie kwalifikacje, zostaniesz przyjęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulkaaaaaaaaaaa
ja pracowalam podczas studiow i rok po nich za granica ( wiadomo jak) i przez to nikt nie chce mnie zatrudnic, ....jakas ujma czy co? nie rozumiem teraz zatrudniaja tylko po znajomosciach poza tym taka mialam syt wtedy w polsce nie moglm liczyc na niczyja pomoc,ale nie bede tutaj sie rozpisywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zodiakalna waga
ok, sama szukam ale bardzo czesto w ogloszeniach pisza tylko maila jako kontakt do firmy czesto tez nie ma pelnej nazwy firmy i co? a chodzenie po firmach ?yyy jakos nie chce mi sie wierzyc w ta metode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metoda chodzenia do firm polega na poruszeniu ich serc swoja osobą. A kiedy ktoś idzie jak na pogrzeb, to po co skoro ma maila. Też bez życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zodiakalna wago :) uwierz :) ja zaczęłam wątpić w pewnym momencie.... A się udało, pomimo, że potrzebowali kogoś z doświadczeniem, ja byłam po studiach tylko... Jakbym wysłała cv, odrzucili by mnie od razu, a jak przyszłam, porozmawiali ze mną, posadzili przed kompem, kazali trochę rzeczy policzyć, porysować.... i dostałam pracę..... Gdybym nie poszła osobiście.... nie dostałabym tej pracy wierz mi :) A teraz - oni są bardzo ze mnie zadowoleni, i nie chcą, żebym wracała do kraju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zodiakalna waga
janse, wyslanych cv mailem nikt nie czyta a jak zaniesiesz to co przeczytaja? wyciagna dwa duze segregatory gdzie takich cv samiliony i wepna tam nikt tego teznie czyta skoro nie potzrebuja pracownika jak nie ma ogloszenia tzn dla mnie ze firma nie potrzebuje a jak potrzebuje to wezmie kogos po znajomosci poza tym forma dostarczenia cv az taka wazna? ktora firma na ej podst przyjmuje? aha, czyli robia tak pani x przyniosla wiec ma wieksze szanse niz pani y ktora wyslala cv?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zodiakalna waga
ale Ty jestes za granica a ja w Pl to calkiem inny swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhh....
Ja znalazłam pracę chodząc po pracodawcach, ale to była dorywcza praca na wakacje. A jeśli chodzi o szukanie pracy na poważnie ( mam za sobą dwa podejścia, oba zakończone sukcesem) to zawsze wysyłałam meila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierz mi, że za granicą bez doświadczenia jest trudniej o pracę w pewnych branżach niż w Polsce:) Jasne, można iść do fabryki. Ja tak zaczynałam. Szukałam pracy w międzyczasie. Odezwali się do mnie, po czym stwierdzili, że nie mam wystarczającego doświadczenia ( wymagany był minimum rok na podobnym stanowisku) jednak, przez brak odpowiedniej osoby zaprosili mnie na interview po tygodniu, bo się przypominałam :) Pamiętaj, przypominaj się, bo inaczej pomyślą, że już coś znalazłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana polka
ja po studiach bylam w Uk 2 lata, praca wiadomo fizyczna w PL nie pracowalam , na staz juz za pozno wiec co ja mam powiedziec? jestem skreslona:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhh....
Ale dostarczyć CV zawsze można, nawet jak nie szukają. Ja niedawno chciałam zmienić pracę, wysłałam kilka CV, udało się, dostałam inną pracę. Te CV wysyłałam przeszło miesiąc temu. I wczoraj do mnie dzwonią, że chcą mnie zaprosić na rozmowę. Ale ja grzecznie podziękowałam, bo mam już inną pracę. Ale to dowód, że mogą się odezwać nawet po dłuższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiakalna Waga. Może ty zacznij pić. książkę napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zodiakalna waga
a tak nie jest?moze tylko ja mam takie doswiadczenia ale serio juz nie wierze ze mozna dostac prace bez znajomosci:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie załamuj się, tylko chodź, szukaj, CV oczywiście też wysyłaj, w końcu znajdziesz... Ale pamiętaj, jak nie będziesz szukać, to Cię nie znajdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaa2555
a dla mnie takie chodzenie po firmach z cv to troche ponizajace:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onaaaa A przepraszam, co jest w tym poniżającego ? Jeśli szukasz pracy, masz dobre CV, to nie widzę problemu. Poniżające :O ????????? Czym się poniżasz niby ??? Tym, że szukasz pracy ???? No bez przesady, ludzie, z takim myśleniem to daleko nie zajdziecie... Jak ci źle naliczą rachunek, to go zapłacisz, bo pójść i upomnieć się o swoją nadpłatę też jest dla ciebie poniżające ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsdsddsds
bo tak niestety jest, że jak nie masz znajomosci a do tego jak jeszcze jestes malo przebojowa to ciezko ci bedzie znaleźć pracę. ja bym po firmach tez nie chodzila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana polka
wlasnie , jak masz dobre cv a jak nie maszdobrego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i może właśnie dlatego jest problem ? Ja się nie bałam chodzić po firmach. Nigdy nie usłyszałam złego słowa, ani nikt mnie nie wyśmiał. Zostawiałam CV, i mówili że się odezwą jak się zwolni etat. I nie powiem, bo odzywali się, ale już wtedy miałam pracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhh....
W swoim CV mam w Polsce dwie prace dorywcze, jeden praktyki i dwie prace na stałe ( w tym jedna obecna). Żadnej z nich nie dostałam po znajomości. Mam też za sobą jedną pracę wakacyjną, za granicą. I żeby było śmiesznie to jest jedyna w moim życiu praca, którą mi ktoś załatwił. Także nie piszcie, że w Polsce to tylko po znajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana polka
a ja bylam za granica po studiach, praca wiadomo:O w polsce tylko jako telefonistka, hostessa pracowalam i zeby bylo zabawniej: wiem ze nie dostane zadnej pracy bo nie mam zadnego doswiadzcenia! wiec chyba pozostalo mi wracac do Uk , a tam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak znasz język, ale naprawdę znasz język, to znajdziesz za granicą pracę inną niż w fabryce, wierz mi. Cały czas w LLoydsie potrzebują ludzi do pracy. W tym ze znajomością polskiego. Ale musisz znać dobrze angielski :) A nie tylko Yes, No, I`m fine....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×