Odpowiedz na ten temat

Jak szukać pracy?

• rotola 2012.02.03 [13:40]
    Witajcie.

Powiedzcie jak wy poszukałyście swojej pracy. w internecie, gazety, bezposrednio firmy? ja totalnie sobie nie radze z tym.. napiszcie prosze jak wam sie udalo cos znalezc i gdzie ? pozdrawiam
  • vilatia 2012.02.03 [17:03]
    Najłatwiej pracę znaleźć w internecie, na różnych portalach które to ułatwiają. Ja sama jeszcze studiuję ale mam kilku znajomych, którzy są świeżo po zatrudnieniu i są bardzo zadowoleni, a szukali właśnie w ten sposób oczko.gif
    Można też próbować samemu wysyłać CV do firm które mają dobre prognozy na przyszłość, wiadomo że tam zawsze potrzebni będą pracownicy.

• piksi-diksi 2012.02.03 [19:38]
    Ja też myślę, że dobrym sposobem jest wysyłanie CV do różnych firm.( nawet jeśli akurat nikogo nie szukają)Zawsze jest szansa, że w którejś akurat zwolni się etat.Poza tym dobrze jest się kierować do dużych firm, gdzie zawsze potrzeba ludzi zarówno na stanowisko zwykłego pracownika fizycznego jak i na stanowiska na wyższych szczeblach. A gdzie szukać? Wszędzie. Internet, regionalna prasa, UP, popytać znajomych...
  • juhuuu787 2012.02.03 [21:03]
    Ja szukałam pracy wszędzie. Gazety, internet, pytałam znajomych, roznosiłam CV po najróżniejszych firmach. Trwało to trochę, ale w końcu się udało. Pracę znalazłam w dużej firmie, która była otwarta na młode osoby, świeżo po studiach a nie jak inni chcieli by 20sto letniego pracownika ale z 30 letnim doświadczeniem ;/ Paranoja jakaś na naszym rynku pracy.
  • ROR 2012.02.03 [21:21]
    tylko w krajach na dorobku pracodawca ceni sobie "mlodosc i idaca za tym niedojrzalosc" na rynku pracy - ja rozumiem ze absolwenci tez musza na rynek wchodzic - ale ten "nacisk" na mlodosc jest przezabawnyoczko.gif

to tak jakby sie ktos upieral zeby operowal go mlody chirurgoczko.gif
  • piksi-diksi 2012.02.04 [11:07]
    A co masz to młodych? Młody pracownik czasem może okazać się lepszy od tego z doświadczeniem zawodowym.Młody pracownik jest bardziej kreatywny, ma świeże spojrzenie na wiele spraw w przeciwieństwie do starszych pracowników, którzy co prawda mają doświadczenie ale często działają rutynowo nie zastanawiając się nad ewentualnymi zmianami, które mogłyby przynieść korzyści. Świat idzie do przodu więc praktyki w zakresie prowadzenia firm i ogólnie rozumianym biznesie też nie mogą stać w miejscu.Jest wiele firm, które stawiają na ludzi młodych i na tym tylko korzystają.Posuwają się na przód i zdobywają nie tylko krajowy rynek.
  • rewqus 2012.02.04 [13:52]
    Potrzebni są zarówno młodzi jak i doświadczeni usmiech.gif
    każde wychylenie w jedną strone prowadzi do patologicznych skrajności .
    Co do polskich pracodawców to często wolą młodych dlatego że łatwiej nimi sterowac i można im mniej płacic niż doswiadczonemu pracownikowi z wiedzą
  • piksi-diksi 2012.02.06 [15:33]
    Firmy nie dlatego zatrudniają młodych aby zaoszczędzić na wynagrodzeniach! Skąd wyciągnąłeś takie wnioski?Przecież to, że ktoś jest starszy nie znaczy , że musi więcej zarabiać.Owszem-czasem wynagrodzenie jest adekwatne do stażu pracy ale to ma się nijak w przypadku świeżo zatrudnianych.W firmie CIECH na przykład bardzo dobrze zarabiają zarówno starsi i doświadczenie pracownicy jak i świeżo zatrudniani młodzi ludzie.I nie sądzę aby CIECH zatrudniał młodych tylko dlatego aby zaoszczędzić.To duża i dobrze prosperująca firma i z pewnością nie szuka oszczędności kosztem pracowników.

• czessszka 2012.06.01 [19:53]
    Oj ja już przeszłam chyba przez wszystkie metody i sposoby szukania pracy.I wiecie co.... Znajomy mi polecił do śledzenia zmian na stronach serwis https://alerter.pl/ Podobno definiuje się poszukiwane parametry i otrzymuje się samemu powiadomienia o nowych ofertach pracy, które są dla nas interesujące. Korzystaliście może kiedyś z takiego narzędzia?
  • rynek pracy 2012.06.03 [17:30]
    najlepiej osobisty kontakt bez cv. chcesz pracę sprzedawcy ? policz ile masz sklepów w swojej okolicy. wejdź do pierwszego lepszego sklepu, poproś szefa i zapytaj czy nie ma dla ciebie pracy
  • phoebe82_82 2012.06.04 [06:16]
    a co z własną działalnością gospodarczą? uważacie, że nie warto? ja myślę o takim niedrogim sklepie z chińszczyzną. prawdopodobnie głównie ciuchy z wólki kosowskiej. może kokosów na dzień dobry z tego nei będzie, ale żyć się da przyzwoicie usmiech.gif
  • czytam i oczętom nie wierzę 2012.06.04 [08:22]
    "idź do sklepu z cv to ciebie wyśmieją, chyba że startujesz na menedżera rafinerii lotos"

bzdury piszesz , CV jest teraz wymagane na każde stanowisko a nie tylko na menadżera , wystarczy lektura ogłoszeń o pracę również na stanowisko sprzedawcy w sklepie, CV jest wszędzie wymagane
    a to co piszesz to bzdety
  • praaaaaaaaaaaaca 2012.06.05 [14:05]
    Cześć,

jeśli potrzebujecie listę wartościowych stron z ogłoszeniami o pracę to polecam: http://doradcakariery.blogspot.com/2012/05/li sta-stron-z-ofertami-pracy.html
  • u mnie było tak 2012.06.06 [21:43]
    "bzdury piszesz , CV jest teraz wymagane na każde stanowisko a nie tylko na menadżera , wystarczy lektura ogłoszeń o pracę również na stanowisko sprzedawcy w sklepie, CV jest wszędzie wymagane
    a to co piszesz to bzdety"

ogłoszenia to ogłoszenia. kolega poszedł z papierami (świadectwa pracy) do pracodawców zapytać o robotę, nie zostawiał żadnych cv i robotę dostał po kliku dniach. osobista rozmowa z pracodawcą jest więcej warta niż milion cv
  • Olciaknz 2012.06.12 [12:32]
    najlepiej w wyszukiwarke wpisac gratka.pl zarejestrowac sie tam i wtedy dostajesz propozycje na swojego maila
  • Gość1234 2012.06.13 [18:28]
    Proponuję szukać pracy na: http://pucu.pl/ - są fajne ogłoszenia, które systematycznie są aktualizowane i zmieniane - więc można coś z dnia na dzień znaleźć oczko.gif
  • Prrrrrrrrrrr 2012.06.13 [18:36]
    najlepiej osobisty kontakt bez cv. chcesz pracę sprzedawcy ? policz ile masz sklepów w swojej okolicy. wejdź do pierwszego lepszego sklepu, poproś szefa i zapytaj czy nie ma dla ciebie pracy

Ja tak zrobiłam po studiach, chodziłam i pytałam bezpośrednio nie dając CV, to od 3 osób usłyszalam: "Nie wie pani jak się poszukuje pracy?" Na co ja wielkie oczy, a panowie do mnie: "Trzeba złożyć najpierw swoje CV". Poczulam się jak idiotka, więc odradzam ten sposób.
  • nawilżacz 2012.07.08 [22:54]
    @Prrrrr ... niestety tak jest w dzisiejszych czasach.

Jeśli chcesz mieć dobrze płatną prace to polecam Ciech.
    Jest to firma, do której warto się zatrudniać, ze względu na zarobki oraz rozwój firmy, dodatkowo ciech niedługo stanie się prywatny.
    Takie prywatne firmy są dla mnie o wiele lepsze niż inne.
  • nika9999 2012.07.12 [15:35]
    Możesz też zadzwonić na Zieloną Linię, tel. 19524. Na tej infolinii jest usługa pod nazwą "oferty pracy", gdzie konsultant wyszukuje odpowiadające Ci oferty pracy.

• bezrobotnyyyyyz 2012.07.31 [13:58]
    Hej!!!

Własnie szukam pracy dość dlugo.

I wiecie co nikt nie dzwoni. Wysylam CV przez neta jak jest jakas oferta ale jak widze liczniki po 300 wyslanych na jedno miejsce to az mnie.....

Jak to mozliwe ze u nas az tak duzo ludzi nie ma pracy ??? Ludzie walcza o prace za marne grosze... Czy az tak zle jest w Polsce???
  • uO, Jezuuuuuu 2012.07.31 [14:35]
    "Jak to mozliwe ze u nas az tak duzo ludzi nie ma pracy ??? Ludzie walcza o prace za marne grosze... Czy az tak zle jest w Polsce???"

Chcieliśmy kapitalizmu, więc go mamy! Trzeba zrozumieć, że czasy, kiedy każdemu się należało z samego faktu istnienia minęły i teraz musisz udowodnić że jesteś czegoś wart, żeby ci zapłacili.
    Poza tym, trzeba też się zastanowić - czy naprawdę dobrą metodę na szukanie pracy wybrałeś?
    usmiech.gif

• krakula 2012.09.09 [15:39]
    Ja szukałam w internecie, gazetach, bezpośrednio u pracodawców, poprzez ogłoszenia na słupach. W końcu mi się udało z ogłoszenia na internecie http://top-ogloszenia.net/ znaleźć pracę. Łatwo nie było, ale się udało. Życzę wszystkim powodzenia usmiech.gif
  • Szukacy pracy 2012.12.31 [13:23]
    Jak szukać nie wiem sam. Wiecie co zastanawia mnie dlaczego większość firm nie ma zakładki praca na stronie a jeśli ma to nie da się aplikować usmiech.gif hehe brakuje takiej opcji paranoja usmiech.gif
  • joasia321 2013.02.22 [11:34]
    Dużo firm publikuje ogłoszenia dotyczące rekrutacji na swoich stronach internetowych, fanpage. Jeżeli nie chce nam się codziennie przeszukiwać każdej firmowej strony w poszukiwaniu pracy możemy skorzystać z http://www.znajdzmiprace.pl/. W portalu tym publikowane są właśnie tego typu oferty pracy. Polecam bo codziennie pojawiają się tam świeże oferty.
  • Normalnieee 2013.03.13 [04:17]
    Szukasz.
  • gość 2013.06.27 [19:19]
    Szukaj w necie w małych serwisach np.www.1job.pl czy http://ogloszeniapomorze.pl , najważniejsze jest jak się zaprezentujesz ważniejsze to jest od doświadczenia.
  • Azer55 2013.07.07 [23:19]
    A nie lepiej szukać w agregatorach ofert ? jak nuzle.pl ?
  • lamala 2013.07.18 [16:12]
    Z tym szukaniem pracy to u nas jest straszny problem. Większość ludzi nawet wykształconych, tak się pogubiło, że dobrym rozwiązaniem wydaje się badanie własnych możliwości np przez testy. Ciekawą propozycję znalazłam na http://www.tomastest.eu/
  • Justa369 2013.07.29 [09:23]
    Nie napisałeś z jakiego miasta piszesz. Sama jestem z Poznania i szukałam pracy przez tą witrynę http://www.gowork.pl/praca-poznan
    Wysłałam kilka CV i w ciągu tygodnia znalazłam pracę w Salonie Play usmiech.gif
  • TwojaSzansa 2013.08.06 [14:57]
    Witam Wszystkichusmiech.gif
    Od jakiegoś czasu pracuję i zarabiam przez internet.
    zapoznajcię się z moim blogiemusmiech.gif
    http://twojaszansaori.blogspot.com/
  • gosciówa 2013.08.06 [19:25]
    Ja dwa razy znalazłam pracę wysyłając do firm które się nie ogłaszały aktualnie. po prostu miałam e-mail z jakiejś starej rekrutacji albo do kadr i po jakimś czasie do mnie zadzwoniono. w jednym przypadku to zadzwonili po 2 miesiącach. Raz mnie zatrudniono tylko na okres próbny ale dzięki temu doświadczeniu dostałam druga pracę. jak odpowiadałam tylko na ogłoszenia to odzew był niewielki a w rekrutacjach odpadałam, bo nie miałam odpowiedniego doświadczenia. Nie oszukujmy się. niektórzy pracodawcy i niektóre firmy nie mają czasu ani ochoty przeprowadzać jakichś rekrutacji. dlatego warto próbować też w ten sposób.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...