Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Młody co lubi gotować

jakie są zarobki kucharza w Polsce....

Polecane posty

Gość Młody co lubi gotować

bo zamierzam iść właśnie do szkoły gastronomicznej i może ktoś sie orientuję ile na tym da się zarobić w lepszych hotelach i restauracjach.... w średnich i mniejszych miastach lub np w hotelu czy barze nad morzem lub górach - da radę ze 2000 tyś na rękę czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzerman57
ja zarabiam 1750 na rekę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TereskaNiebieska :)
Moj szwagier jest kucharzem .... a dokladniej szefem kuchni w dobrej knajpie :) Na miesiac czasami ponad 10 tys wyciaga (jak maja imprezy typu wesela, komunie, chrzciny ... ) ale wtedy w domu go prawie nie ogladaja. Poza "sezonem" dostaje ok 5 tys.... mysle ze to przyzwoity zarobek :) pozwala na mormalne zycie .. On akurat lubi to co robi, gotowac i wymyslanie roznych nowych potraw sprawia mu przyjemnosc :) ... narzeka tylko troche ze jako szef kuchni ma troche za duzo "papierkowej i managerskiej roboty" ... ale ogolnie jest zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młody co lubi gotować
a gdzie pracuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TereskaNiebieska :)
Nie napisze gdzie, sorry .... ale jest to ladny i luksusowy zajazd/dworek przy miedzynarodowej trasie na poludniu Polski. Jak lubisz gotowac to nie zastanawiaj sie :) bo praca ktora wykonuje sie z przyjemnoscia jest naprawde na wage zlota :) A dodatku dobrzy fachowcy ZAWSZE sa potrzbni i dzis z dobrym zawodem mozna zyc o wiele lepiej niz z trzema fakultetami i piecioma jezykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uczeń 1 technikum
a tak w mniejszych miastach - tak do 200 tyś mieszkańców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naga prawda to jest...
też lubię gotować ale w domu jak złapię wenę :), niemniej fach z którym zawsze znajdziesz pracę, tym bardziej jak będziesz dobry w swej profesji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naga prawda to jest...
Ty ?, uczeń ?, powiedz czy to prawda, że teraz to w szkole nawet kuchni się nie widzi tylko wszystko w teorii ?, prawda to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młody co lubi gotować
prawda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młody co lubi gotować
a jak płacą w tych barach i knajpach typu kebab.........fast food

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naga prawda to jest...
aha, to tak jak by uczyć na instruktorów tańca głuchych na podstawie nut ? No pięknie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trololooo
Moj przyjaciel jest kucharzem po zawodówce potem zrobił sobie technika. Zarabia 4-7 tyś w dobrej restauracji :) "Ciągle jest tam ruch"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młody co lubi gotować
mój znajomy za granicą po 10 h dziennie 5000 ponad zarabia a gdzie wy tu ludzie w polse po 6000 7000 za kucharza . chyba w jakimś hotelu 5 gwiazdkowym w warszawie i co 12 godzin cały tydzien sie pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharz 29
ja zarabiam ok 1800 na reke więc nie wiem skąd ktoś wymyślił takie zarobki 5000 7000 tys ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharz Lubin
no 2000 na rękę po roku pracy 5 dni w tygodniu po 9 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sranie w banie. jest tyle stron o zarobkach polskich kucharzy. kucharz zarabia od 1500 do 2000 zl nawet ci dobrzy. szefowie kuchni od 3000 do 6000. opisuje przecietne zarobki. a na palcach reki mozna policzyc executive szefow ktorzy zarabiaja do 10 tys lub wiecej. a patrzac na wyposazenie niektorych kuchni czy to w restauracji czy hotelu to poprostu zal d*pe sciska nie pomijajac juz na czym opieraja sie potrawy podawane w restauracjach. prochy z knora, hugli i cholera wie co tam jeszcze jest. wiec jak komus lezy gotowanie na prochach i zarabianie 2000 maks bo jak sie nie podoba to dowidzenia na twoje miejsce jest 100 innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha jeszcze dodam ze pracujesz 160 do 200 godzin miesiecznie wiec policz sobie stawke godzinowa. kucharz to nie jest zawod doceniany w polsce. chcesz pracowac jako kucharz to jedz za granice nauczysz sie porzadnego gotowania (bez prochow) i za wiele wiecej kasy i 40 godzin tygodniowo jak normalny czlowiek a nie robot. sorry za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, szukamy do zespolu restauracji w Berlinie chefa kuchni/ kucharza, Warunki: doswiadczenie, gotowanie dla wiekszych grup, samodzielnosc i praca w zespole ! Kuchnia polsko-niemiecka Dla powaznie zainteresowanych prosze pisac o wiecej informacji bewerbungberlin@live.de Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2500 za 160 h jako kucharz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam kucharza/szefa kuchni do małej restauracji w okolicach Poznania. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: kyrki@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chekolada man
Witam Jestem kucharzem Jesli ktos poczebuje po prosze o. Kontak tommynahlan@gmail.com Kuchnie Francuska,wluchska,arabska,tureska,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharz36
Mam 3500 na rękę za 8 godzin dziennie plus dodatkowo płatne nadgodziny za imprezy oraz specjalne zamówienia więc są miesiące że 5000 wyciągnę a do dyspozycji samochód służbowy od szefów którym jeżdżę gdzie chcę i kiedy chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharz36
Oczywiście POLSKA i zarobki w pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos z was uczyl sie moze na kucharza tu www.wshig.pl ? prosze o pomoc :) mam kilka pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Jestem kobietą Poszukuje pracy za granica jako kucharz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka3547
W Polsce jak dobry kucharz to sporo może zarobić ale taki który jest mniej znany to dużo nie zarobi. A ja znalazłam fajną ofertę pracy w cateringu w Islandii na Gratka praca http://praca.gratka.pl/oferta/kuchniacatering-3074629.html Praca ma polegać na przygotowywaniu ciepłych i zimnych posiłków serwowanych na pokładzie samolotu, opróżnianiu i czyszczeniu wózków cateringowych oraz zmywaniu naczyń. Za takie zarobki jakie proponują to mogę to robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość15
Witam Jeśli ktoś z Państwa poszukuje pracy w zawodzie kucharza to polecam akcję na portalu Jober.pl- "Tydzień dla Kucharzy". Codziennie pojawiają się oferty pracy w Polsce i za granicą. Oferty można zobaczyć tutaj: http://www.jober.pl/p/kucharz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ebedebe
Witam. Sranie w banie 1800, 4* hotel to co tam Pan robi?? Pracuję od nie całych 10 lat w kuchni. Kilka lat w hotelu 2* 160 h, pensja 2500 Potem kilka lat w restauracji, 5k za 200 h pracy. No a na chwilę obecną praca w restauracji 180-200 h miesięcznie i 4500 na rękę. Jak ktoś chce pracować i ma chęci to znajdzie dobra pracę i dobrze płatna. A po drugie jak pracujesz tak ciebie cenią. Czasy komuny się skończyły, nie ma już tego czy się leży czy się stoi 2000 tysiące sie należy. Jeśli ma pan ruchy flegmatyka to się nie dziwie ze 1800 na miesiąc. "To nie jest szkółka niedzielna to szkoła życia, tu się nie pier...i w tańcu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
młodzi zapewne i dobrzy kucharze... pracuję w fachu wiele lat. Po tym okresie jestem już doskonałym kucharze, tym bardziej że wciąż się edukuję.. to od Was zależy ile zarobicie... fachowość, reakcje gości...to jest wymiernik Waszego zarobku...jak mam ponad 12 tys miesięcznie w bistro, które zbudowałem dla kogoś od podstaw i teraz ma już 4 oddziały...to Wasza praca będzie oceniona nie chęci...pozdrawiam serdecznie wierząc że będziecie oprócz narzekania starali się pokazać ile jesteście warci..staro harcerski- czuwaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×