Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malinka.

JAKIE WARUNKI TRZEBA SPELNIC, ZEBY MOC OTWORZYC KAWIARNIE?

Polecane posty

Czy ktos wie gdzie mozna znalezc takie informacje? chodzi mi o wszelkiego rodzaju \"papierki\" i przepisy dotyczace wyposazenia (np. czy musi byc zmywarka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła przedsiębiorczyni
przede wszystkim HACAP musisz miec to teraz podstawa a oni duzo wymagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja nie wiem czy w dodrym miejscu mowie ale ostanio na tvn zaczli puszczac taki program FIRMA mowia tam o roznych rodzajach dziłalnosci teraz dopiero 3 odcinek bedzie o sklepie z butami w poniedziłek o 23 cos było o restauracji i wyliczyli ze na sredniej wielkosci lokal tak około 480 000 zł musli byc to na kawiarnir mysle ze z połowe by trzeba wyłozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tris, widzialam ten program, ale z moich wyliczen wynika, ze potrzeba duzo mniej niz polowa tej sumy, ktora podali, wez pod uwage, ze w kawiarni nie potrzeba takiego zaplecza kuchennego jak w restauracji i zaopatrzenie w produkty tez jest duuzo mniejsze - co innego ciastka czy przekaski, a co innego restauracyjne menu.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak zapewne zauwazyłas tam na prowadzenie dzialnosci miesiecznie wychodziło po 30 tys na prowadzenie zaznaczam... a zeby otworzyc wyposazyc kawiarnir tez trzeba sopro zainwestowac ja juz nawet nie mowie o wszystkich pozwoleniach ale o wystroju, kuchni tez... nawet jezeli bedziesz tylko kawe pazyc, zmywarka dobry ekspres cisnieniowy, a to tyl;ko dwie najbardziej potrzebne rzeczy mysle ze to własnie pochłonie nawiecej pieniedzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tefranka
więc wymogi Saneoidu sa dosyć ostre i to zależy co w tej kawiarni chcesz miec, czy tylko słodycze, czy i przekąski, bo teraz w kawiarniach można zamówić i coś bardziek konkretnego, oczywiście raczej tego nie gotuja tylko przywoża i podgrzewają w mikrofali. A zmywarka to nie wiem, ale musi byc wyparzaczka, czy cos takiego. Wiesz chodzi o dezynfekcje naczyn. No i te wszelkie lodówy, lady chłodnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, ja mysle, ze to wszystko zalezy - tam na ekspres przeznaczyli 3,5 tys - troche sie juz orientowalam w cenach i wyglada na to, ze troche przesadzili... Poza tym chyba nie musi byc zmywarka - ostatnio w kawiarni na Chmielnej widzialam, ze dziewczyna myla szklanki pod kranem... Wystroj - to zalezy, czy zatrudniasz kogos do aranzacji wnetrz, czy sama sie tym zajmujesz... Jestem w trakcie urzadzania mieszkania, i wiem, ze nie ma gornej granicy jesli chodzi o wystroj wnetrz - kazdy wydaje tyle, na ile go stac. Nie wiem tylko jak jest z tymi pozwoleniami i prowadzeniem dzialalnosci - szczerze mowiac czuje sie troche jak dziecko we mgle, nie wiem nawet o co pytac.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to jest tak... bedziesz myła recznie to to co zaoszczedzisz na kupnie zmywarki wydasz na wode... jesli nie bedzie w miare modnie przytulnie i ładnie stracisz połowe kilentow... a jesli chodzi o chcby ten nieszczesny ekspres to nie mozesz kupic takiego jaki bys w domu uzywała domowy cisnieniowy chyba przynajmniej z 500 zl kupisz dopiero chociaz nie jestem pewna a twoje sprzety musza wytrzymac przynajmniej z rok w ciagłym uzywaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie mysl ze ja cie zniechecam poprostu kiedy patrzy sie z innej perspektywy dostzrzega sie tez wady i trudnosci ja moj wyzmarzony biznesz uwazam za idelany i bez wad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tris, ze zmywarka to masz racje - ale przeciez nie musi byc od razu na starcie, mozna ja kupic np. za 3 mies. Mam kolezanke na architekturze wnetrz (sama tez sie troche na tym znam) i znajomego \"magika\" od remontow, sprawdzil sie w moim mieszkaniu, a kawiarnia to chyba mniejsze wyzwanie.;) Ekspres mozna spokojnie kupic za 2 tys - zdaje sobie sprawe, ze taki \"domowy \"sie nie nadaje i nie o taki mi chodzi. Ale dziekuje ci za wszelkie krytyczne uwagi, wprawdzie zdaje sobie sprawe z trudnosci calego przedsiewziecia, ale wiesz, ja sie zawsze tak napalam...;) A jaki jest twoj wymarzony biznes? Jesli to nie tajemnica.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe.. ja tez sie zawsze napalam strasznie i wiem ze na mnie dziła jak ktos mi pokazuje wady mojego pomysłu... dziła i dobrze i zle... zle bo sie złoszcze ale dobrze bo mam wieksze pojecie o mojej koncepcji a moj pomysł no coz to cos w rodzaju posrednictwa w sprzataniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×