Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Euforia24

Kawiarnia o jakiej marzycie...

Polecane posty

Napiszcie swoją wizję takiego miejsca... Na początek powiem ze ma to być mała, przytulna kawiarnia, z nastrojową muzyką (być może na żywo). Serwowane będą pyszne wyroby cukiernicze a do picia kawa przyrządzana na kilkanaście sposobów, mnóstwo rodzajów herbat, świeżo wyciskane soki, koktajle, piwo, wino i... ...i co dalej? Jak wygląda kawiarnia do której byście wracali, w której byście czuli się bezpiecznie i swobodnie? Jakie powinno być jej wnętrze? Czego według Was brakuje w istniejących kawiarniach? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonata
ja sie nigdy nie czuje bezpiecznie w kwiaciarni, te wszystkie agresywne rosliny tak na mnie patrzą...brr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonata
omg przeczytałam "kwiaciarnia" zamiast "kawiarnia" hehehe - nie mogłam dojść o co biega z tym bezpieczeństwem w kwiaciarni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie zdziwiło cie że w tej \\\"kwiaciarni\\\" ma być muzyka prawdopodobnie na żywo i wyroby cukiernicze + kawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gronostaj bez zeba na przedzie
rozumiem ze chcesz zalozyc w niedlugim czasie kawiarnie?i zbierasz opinie?ja bym chciala aby w takiej kawiarni byly polki z ksiazkami aby mozna sobie bylo cos czytac w trakcie picia kawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orionaaa
http://www.rossamores.pl/ >>> ciekawa :-) bo wszystko zalezy od tego, czego tak naprawde nie ma, tam gdzie chcesz tą kawiarnie otworzyc ;> a kawiarnia z książkami to faktycznie bardzo miła propozycja, tylko ,czy przełoży sie ona na utrzymanie kawiarni ??? jak ktoś usiądzie z jedna herbatka i książka na 2 godziny ... marny będzie zysk, a przecież w rezultacie chodzi o to ,zeby kawiarnia przynosiła zyski ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała aby to była typowa kawiarnia...bez jedzenia. Tylko wyroby cukiernicze, kawa, herbata...itp. Książki...hmmm, fajny pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez muzyki na żywo- jakiś delikatny jazz w tle to jest to :) Muzyka na żywo odbiera klimatyczność takim miejscom, wprowadza hałas, chaos.. no i nie wyobrażam sobie czytania książek przy takiej muzyce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jest coś w tym co piszesz... muzyka na żywo i książki nie pasują do siebie. A co myślicie o muzyce celtyckiej, irlandzkich klimatach...? Albo np. na kazdy dzień (wieczór) inny rodzaj muzyki tj. np. poniedziałek- Jezz wtorek- muzyka celtycka środa- ballady z lat 80tych...itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Ci nie pomogę, bo mi się marzy taka wybitnie smooth-jazzowa kawiarenka ;) Zresztą..smooth jazz nazywany jest muzyką do windy :D i coś w tym jest, stanowi świetne, relaksujące i nijak nie narzucające się tło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svfvsvsd
Te miejsca które najbardziej lubię mają różnego typu miejsca do zajęcia: są tam i malutkie stoliki z fotelem dla jednej osoby, w cichych zakątkach, i loże dla grupy przyjaciół, i miejsca dla dwojga. W tle leci nienamolna muzyka (dzięki takiej zaznajomiłam się z jazzem i polubiłam go). Można sobie zamówić dzbanek herbaty i powoli ją sączyć. Nie wiadomo które z domowych ciast wybrać. Atmosfera jest niezobowiązująca. Nie atakuje mnie kelner, nie jest jasno, rozwiązania ze stolikami nie wymuszają przyjścia z kimś lub siedzenia przy barze. To takie miejsca do których chcę wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za te wypowiedzi...dzięki nim już sobie mniej więcej wyobrażam jak będzie w mojej kawiarence:) To co napisaliscie na pewno będzie mialo wpływ na realizację mojego przedsięwzięcia:) Jeśli macie jeszcze jakies pomysły to chętnie się z nimi zapoznam:)) Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak...dla mnie też nie ale np. mój mąż uważa że jeśli nie będzie alkoholu (w tym piwa) to szybko zbankrutujemy... Coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to może wino, zamiast piwa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wino na bank będzie. I białe i czerwone (bez tego sobie nie wyobrażam romantycznego wieczoru w przytulnej kawiarence...) no i będą różne fikuśne koktajle alkoholowe i bezalkoholowe... Może to wystarczy...kurcze, tak myślę ze może jednak wykreślić piwo... sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem wykreślić :) A zdradzisz jakie to miasto?;) Może zostanę klientką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McLady
chętnie wypełnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McLady
no własnie a hasło ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co kto lubi ot co
ooo my też otwieramy kawiarnię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McLady
wypelnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trójmiasto ;) A czasem - okolice Krakowa ;) A co do ankiety -kieruje mnie do analizy już wypełnionej ankiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie bardzo luibie starty i lądowania.:) Fajne uczucie.:) Absolutnie nie masz się czego bać, jak juz wystartujecie to zapomnisz zupełnie, że nie jesteś w pociągu czy w autobusie tylko w samolocie. :) Chyba, że wybierasz się w dłuuugi lot, to już inna sprawa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to ma być?? ja opisałam moja idealną kawiarnię!!!!!!! Grr, glupia kafeteria!! Zaproponiowałam m.in. single-friendly kawiarnię, taka do której chciałyby przychodzic single, ze stolikami jednoosobowymi ukrytymi przed oczami ciekawskich...Wystrój eklektyczny, trochę jak w XIX- wiecznym dworku, domek przedwojennej damy, przytłumieone oświetlenie...Intymna atmosfera...A na ścianach obrazy i zdjęcia młodych artystów. W warszawie jest juz kawiarnia połączona z czytelnia - to baaardzo popularny Czuły Barbarzyńca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×