Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jutrzenka20

Kto studiował lub studiuje prawo ! albo wie jak to jest ?? ciężko ??

Polecane posty

Gość Jutrzenka20

Moze wasi znajomi piszcie co wiecie na ten temat !! dziekuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domka
w tym roku skończyłam prawo na uj, nie było cudownie ale dało się wytrzymać, trzeba być systematycznym i zmobilizowanym do pracy, no i atmosfera jak z wylęgarni żadnej grupy stałych znajomych na zajęciach, trzeba też miećdużo szczęścia bo zdarzająsiętakie egzaminy które mimo 2 miesięcy przygotowań można oblać, ale jest satysfakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domka
Ja dostałam się w tym roku właśnie na aplikację sądową w Krakowie, zaczęłąm zajęcia w zeszłym tygodniu, na razie jest interesująco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutrzenka20
domka a dajesz sobie rade w zyciu osobistym masz moze kogos itp. ?? albo masz prace ?? i czy studiowalas zaocznie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domka
Studiowałam dziennie, pracowałam w soboty, mam chłopaka, obecnie narzeczonego, z tym że wiele razy było tak że on sam chadzał na imprezy a ja siedziałam nad książkami, tylko że on jest wyrozumiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutrzenka20
no to masz prawdziwe szczescie ! ja sie boje ze nie dam rady skoro az tyle nauki jest z tym ze ciekawe czy troche pobłazaja na zaocznych ?? boje sie bardzo a chcialabym zdobyc aplikacje sedziowska ! myslisz ze po takiej aplikacji i po studiach mamy szanse na dobra prace ?? czy w gre wchodza znajomosci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiakkkkk
to jak jest ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczkojasne
ja studiowałam na UW dziennie, skończyłam 4 lata temu, teraz robię aplikację radcowską, pracuję od 4 roku studiów, drugi raz bym sie na te studia z pewnością nie zdecydowała, z wielu powodów... było, jest i będzie ciężko - taki zawód!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studiowałam na UW dziennie, teraz aplikacja notarialna. czasami ciężko było, zarywane noce - ale za to teraz duża satysfakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutrzenka20
a gdzie mozna pracowac zaraz po studiach ? przed zrobieniem aplikacji czy jakis sąd moze przyjąć jako pracownice albo jak bede w trakcie aplikacji !? ????? poza tym jak myslicie zaocznie jest łatwiej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunastar
po zaocznych wogole jest sie ciezko dostac na aplikacje. sorry ze to mowie ale jakosc kształcenia na studiach zaocznych jest zdecydowanie nizsza niz na dziennych... ja jestem na 2 roku aplikacji sądowej, jakiś czas temu miałam obowiązkowe praktyki w prokuraturze i akurat w tym czasie 2 z kobiet pracujacych tam na etacie sekretarskim pokończyli zaoczne prawo i dostaly sie na aplikacje prokuratorskie. z tym ze one oprócz studiow mialy jeszcze ponad 10 lat doswiadczenia w tej pracy i co tu duzo kryc...znajomosci. skoro boisz sie nauki, a tej na prawie nie brakuje, to dobrze ci radze, wybierz inne studia. sama studia to z reszta pryszcz, aplikacja - na która dostać sie jest b.cięzko (mi się udało za pierwszym razem, ale mam znajomych probujacych od lat), potem asesura (za malo etatów orzeczniczych a za duzo osob konczacych co roku aplikacje, w efekcie egzamin koncowy trzeba zdać na 5 aby dostac etat) i długaaaaaaaaa praca aby zostać sedzią. ale ja nie żałuje :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunastar
acha, i dostać pracę w sądzie nie ejst wcale tak łatwo, chyba prędej staż przez UP.sprobuj, najwyzej bedziesz załowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżycciemny
studia nie są trudne. To jest masówka, można je przejść bez specjalnego wysiłku, więc nie opowiadajcie tutaj dyrdymał. Atmosfera - generalnie na prawie studiują bufony i wyobrażają sobie nie wiadomo jakie kariery. Najgorsza jest jednak atmosfera w prawniczym światku - przede wszystkim w wielkich zachodnich kancelariach prawnych. Jak będzie z aplikacjami - niedawno dostęp do zawodu został zliberalizowany - zobaczymy jak to będzie funkcjonować. Z prywatnymi szkołami daj se spokój - liczą się tylko renomowane państwowe uczelnie a nie szkoły-krzaki. Skończyłem prawo na UW (studia dzienne), ale drugi raz bym nie poszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem
na V roku zaocznych studiow prawa, nie jest łatwo, ale tez nie zdarzało mi się zarywac nocy zeby zdac egzamin, a oprócz studiow pracuję, mam męza i spokojnie na wszystko wystarcza mi czasu- systematyczna nauka kluczem do sukcesu;) , do 3 roku jest luz jednak.. jak jeszcze raz mialabym wybierac kierunek studiow, nie poszłabym na prawo- nie jest to niestety kierunek dla zwyczajnych ludzi(takich jak ja) , pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczkojasne
dyrdymały? no to księżycuciemny, albo studiowaliśmy na dwóch różnych wydziałach prawa UW, albo, ja jakaś tępa jestem wyjatkowo;-)) chociaż nawet z taka tępotą daje sobie radę na aplikacji radcowskiej;-)))w kazdym razie ja jeszcze skonczyłam europistyke na UW i to moge powiedzieć były studia lekkie, łatwe i przyjemne;-))) ale prawo??? ciekawe - bardzo zdolny z ciebie facet w takim razie! co do atmosfery na studiach i ludzi ze środowiska to sie nie wypowiadam, bo denerwuja mnie wszelkie uproszczenia - spotkałam w tym zawodzie różnych ludzi i wspaniałych, mądrych profesjonalistów od których wiele sie uczę (jak moja np. moja patronka), ale też niekompetentnych bufonów - jak wszędzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studiuje dziennie ua UJ...prawo!!! Cieżko..czasem bardzo,bo mam jeszcze drugi kierunek..ale zeby sie tak męczyć to trzeba to baaardzo lubić :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanzacki
ja studiuje na uw na dzinnym prawie, pierwszy rok, dla mnie jest lajtowo, np dzis przelozyli nam kolosa na przyszly tydzien, jedyny problem to ta cholerna logika, a egzaminy juz tuz tuz, pod koniec lutego jakos. poza tym jest wporzo. goraco polecam, a jesli masz znajomosci to juz wogole mozesz sie ustawic. narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..do autorki... Jeśli tak podchodzisz do sprawy..tnz pytasz czy jest cieżko,to nie wybieraj tego kierunku..Zameczysz sie niepotrzebnie,to trzeba chcieć robić,żeby nie zwariować i uczyć sie..chociaż na prywatnych uczelaniach pewnie i jest \"lajtowo\" u mnie bywa różnie...ale mnie to interesuje,wiec jest łatwiej. A ro reszty..szczególnie z I roku...uważajcie,bo lajtowo na początku zawsze jest..baaa...caly czas może być,tylko,że przyjdzie taka sesja,że materiału nie zrobi sie w tydz,czy dwa...a nikt sie z wami bawił nie bedzie...niestety jak w pore sami sie nie zabierzecie za nauke to nikt was przymuszać nie bedzie..na egz zweryfikują wasze chęci.. pozrdawiam,mam nadzieje,że bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutrzenka20
mama nadzieje ze bedzie dobrz tylko co robic i gdzie najlepiej studiowac prawo :( hmm o to jest pytanie dziekuje za wypowiedzi i czekam na dalsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie te tzw humanistyczne kierunki sa lajtowe....prawo tez.. jestem na farmacji , tutaj kolosy s\\ą codziennie, sppoko jak jest jeden dziennie, bo czasem sa np 3....z kazdego przdmiotu z tygodnia na tydzien....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna_aa1
Skończyłam studia jakiś czas temu na jednym z lepszych uniwerków. Nie było łatwo.Poniżanie studentów było na porządku dziennym. Drugi raz bym nie poszła na te studia, ale mimo wszystko nie żałuję :)Wszędzie zdażają się ludzie i ludziska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Studia nie są trudniejsze od wielu innych kierunków. Po prostu trzeba to lubić (w moim przypadku tak było i jest nadal). Nigdy nie poświęciłam na naukę do egzaminu więcej niż 1,5 tygodnia i od początku studiów pracowałam (co prawda na pół etatu, ale zawsze). Obroniłam się na 5, w rezultacie mam ocenę dobrą na dyplomie. Na aplikację dostałam się od razu po studiach i to bez żadnych \"pleców\". Generalnie: mnie też straszono, że studia są BARDZO ciężkie, a okres aplikacji to już w ogóle czas wyjęty z życiorysu. Jak widać albo jestem niezwykle zdolna :) albo nie taki diabeł straszny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skończyłam prawo dzienne na UWr. Obecnie jestem na drugim roku aplikacji sądowej również we Wrocławiu (właśnie oblewam zaliczoną na 5 połówkę:)). Pochodzę z małego miasta, gdzie był tylko jeden ogólniak, mimo to na prawo dostałam się za pierwszym razem. Studia te są przede wszystkim bardzo ciekawe, jeśli ktoś naprawdę prawem się interesuje. Na pewno nigdy w życiu nie powiem, że jest lajtowo czy coś w tym guście. Wiadomo, są przedmioty trudniejsze i łatwiejsze, ale uczuć trzeba się wszystkiego. Nie wiem jak jest na innych kierunkach, ale zawsze zastanawiało mnie to, ze moi znajomi z innych wydziałów jakos mało się ucza i na wszystko mają czas... Ludzie na studiach...dziwi mnie bardzo to co piszecie, bo ja miałam przez całe 5 lat cudowna zgraną grupe z którą do dzis sie spotykamy. Nie było w niej \"bufonów\" ani \"karierowiczów\". Było parę osób z \"plecami\"ale nie zachowywali się jak \"lepsi\", wręcz przeciwnie, jeśli mieli coś załatwione nie robili z tego tajemnicy. Część z nich jest na aplikacjach , inni w urzędach, inni robią doktoraty, a inni wyjechali do Anglii, Stanów...To dobre studia, ale wymagające wielu wyrzeczen i pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vilja
Co do tych renomowanych uczelni, to wybacz- lekka przesada, wezmy na przyklad Gdański. POza tym nie kazdy ma fart dostac sie na UJ czy UW. To jest kwestia bardziej szczescia, a nie inteligencji. Ja studiuje prawo nie na renomowanym uniwerku, ale jestem jedna z najlepszych studentek i do tej poryu dawalo mi sie dostac bez problemu na praktyki, staze do kancelarii ,banku czy urzedu nie bedac dyskwalifikowana przez to,ze studiuje nie na UW, UJ.Na rozmowach kwalifikacyjnej czy testach liczy sie tylko to czy ktos jest dobry w tym co robi i ma wiedze. Co z tego,ze skonczyles UW, skoro dostales sie tam dzieki tatusiowi i brak Ci wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość study4u
Hej wszystkim! Zastanawiam się nad wyborem szkoły wyższej w Warszawie. Bardzo chciałabym się wybrać na Prawo. Zauważyłam, że Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej, ma bardzo atrakcyjną ofertę nauczania. Tutaj macie link: study4u.eu/Uczelnie/Polska/Warszawa/Wyzsza_Szkola_Zarzadzania_i_Prawa_im_Heleny_Chodkowskiej.html Każda opinia będzie super przydatna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja studiuje prawo zaocznie, na Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona z takiego wyboru. Mogę jednocześnie studiować i pracować, a co za tym idzie zdobywać doświadczenie w zawodzie, które jest teraz absolutnie niezbędne. Co do uczelni to wykładowcy są kompetentni, a zajęcia bardzo ciekawe i na wysokim poziomie! Jakby ktoś był zaintereswoany, to znalazłam informację na temat tej uczelni: http://study4u.eu/uczelnia/77-wyzsza-szkola-z arzadzania-i-prawa-im-heleny-chodkowskiej-wydzial-prawa-i-ad ministracji-we-wroclawiu Pozdrawiam, Joanna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ciężko było się dostać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już czwarty rok na prawie, studiuje na WSP Chodkowskiej we Wrocławiu. Ogólnie prawo jest kierunkiem, który wymaga od studentów zaangażowania no i nauki, ale jeśli jest to to co chcesz robić w życiu to się nie wahaj i próbuj, będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie czy ciezko było sie dostac. jak srenia i jakie przedmioy brali pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawo to dość skomplikowany kierunek, ale za to jaki przyszłościowy! :) Poszukaj sprawdzonej uczelni na http://study4u.eu/pl/!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×