Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość red roses

Mobbing w pracy

Polecane posty

Gość red roses

Czy spotykacie się codziennie z mobbingiem w pracy? Jeśli tak jakie sa jego przejawy? Ja już nie wytrzymuje!!!! Chyba się sama zwolnię!!! Chociaż ciężko ze znalezieniem pracy:( ale nie zamierzam się męczyć!! Pozdrawiam wszystkich którzy mają bardzo chorego szefa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu
zwolnij się-i tyle!Miałam to samo-odeszłam...Tyle.Od tamtej pory mam fazę i jak ktos mi w pracy pojedzie po rajtach to niszczę go jednym słowem-wiem, że na okresie próbnym to nie popłaca (ja na próbnym właśnie jestem) ale wiesz co?Mam to w dupie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja...stara
pracuję z samymi facetami i czasami mam tego dosyc ,ale........... mam ponad 40lat i muszę jakos wytrzymać.Kto zatrudni taką stara babę:(.Trzeba było skończyć jakies studia humanistyczne i pracowac z kobitkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mobbin jak ja to znam
Przechodziłam przez to 3 razy-współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odeszlam
Niedawno odeszlam z pracy bo bylam dreczona przez szefow :( w tej chwili jestem bezrobotna, szukam pracy. Myslicie pewnie ze glupio zrobilam, ale nie mialam wysjcia, moje zdrowie bylo wazniejsze. Wczesniej odlozylam troszke kasy wiec nie zostalam na lodzie. Na dodatek nie mialam szans nawet pojsc na rozmowe do innej firmy, byl duzy problem zeby wziac urlop. Pracowlam oficjalnie do 16:00, ale i tak robilam bezplatne nadgodziny, ktorych nia mialam szans nawet wybrac. Dodam, ze pracowlam w polskiej prywwatnej firmie. Przyjelam sie na odpowiedzialne stanowisko. Jednak szefowie zrobili sobie ze mnie jednoczesnie sekretarke - przynies, podaj, pozamiataj, ktora byla im niezbednie potrzebna. Na czym polegalo dreczenie - obydwoje chceili jednoczesnie to samo, ale tak zebym wykonala to wg ich zalecen. Niejednokrotnie klocili sie przy mnie o to. Dom wariatow. Oklamywali siebie nawzajem a potem zwalali wszystko na mnie. Jednak najbardziej denerwujace i wyczerpujace bylo to ze kilkanascie razy w ciagu dnia pytali sie czy i kiedy zamierzam zobic dana rzecz, ale czy na pewno dam rade i przypominali mi non stop ze do tego i tego momentu mama czas. Niejednokrotnie zdarzalo sie, ze cos im przygotowywalam, spedzalam nad tym pol dnia, zaniedbywalam swoje obowiazki i potem to wyrzucali bo jednak zmienili zdanie. Gdy zorientowalam sie, ze moi szefowie lubia ludziom cos wmawiac i namietnie szukaja kozla ofiarnego przy kazdym niepowodzeniu, zaczelam zbierac wszystkie dokumenty i zapiski jakie mi przekazywali, nieraz robilam kopie z notatka sytuacji jaka miala miejsce zebym mogla sie wybronic (chyba zaczelam popadac w jakas paranoje). Nie pomogly rozmowy, prosby. W pewnym momecie wiedzialam ze to nie ma sensu, mieli za duzo wladzy i za latwo im to przyszlo. Wczesniej inni ludzie starali sie rozwiazac ta sytuacje ale ostatecznie odchodzili z pracy.Brak szacunku do czlowieka ktory nie generuje dla nich kasy byl norma. Nie chcialam sie wykonczyc nerwowo jak moja kolezanka, ktora nie umie z niej odejsc. Teraz chce o nich zapomniec :D Teraz wiem, ze to byla szkola zycia i chyba bede unikac polskich prywatnych firm, gdzie pracuja dzieci wlascicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaktaaak
ja też nam mobbing, i radzę jedno unikacjcie roboty-jeżeli nie musicie już ostatecznie-dzieciak na utrzymaniu, kredyt, brak zasiłków- unikajcie roboty w polskich malych firmach, na pewno w pozaniu-być moze istnieją wyjatki-ale pracowalam juz w 3 i zawszejest to samo totalne niewolnictwo, mala kasa, obmawianie, brak zycia prywatnego, brak rozwoju, mobbing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niema się pisze oddzielnie
moa o twoim przypisie :/ jak analfabeta namawia do jakiegoś interesu to faktycznie warto :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli jesteś niezadowolony ze swojej dotychczasowej pracy zajrzyj na rekrutacyjnarewolucja.pl, strona godna uwagi! na pewno będziesz zachwycony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mobbing niestety coraz powszechniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem co to jest, ja w jednej firmie pracuje 10l na kasie, robią wózki testowe przychodzi do kasy podstawiony klient ma pochowany towar w kartonach, wódkę zamieniona w tubie, tańsza na droższa, w opakowaniu zamieniona farbę do włosów i masz powykrywać ten pochowany towar, jak nie skasuje czegoś to nagana, rozmowa z dyrektorem, kierownikiem zabrana premia, a jak kasuje wolno to z kolei klienci chodzą skarżyć ze za wolno kasuje a jak szybko to pochowany towar w kartonach to pytanie jak kasować żeby było dobrze? rozmieniłam pieniądze bo nie miałam drobnych w kasie w banku, mo zamiast ruszyć się żeby ktoś mi rozmienił to klienci wyzywali ze nie mam drobnych ,zaczęłam się stawiać w pracy to nikt mi nie mówi dzień dobry z kierowników, nawet dyrektor, ja ich uczę mówić dzień dobry więcej jak mi niebeda odpowiadać już im nie bede sie klaniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba się zwalniać, można walczyć z takim zjawiskiem, najpierw np. wybrać się do prawnika, by omówić sprawę, ja czasem w różnych kwestiach radzę się prawnika z http://adwokat-lodz.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażyna789
Ja się spotkałam, nie obyło się bez psychologa. Strach przed chodzeniem do pracy był na porządku dziennym. Idź do działu kadr, a jak trzeba to do prawnika. Jeśli brak Ci odwagi, to zalecam psychologa, on natchnie Cię wiarą i pomoże odzyskać odwagę. Ja korzystałam z http://psycholog-ms.pl/poradnia/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoniaTamara
U mnie w pracy mobbing na początku przejawiał się ciągłym pospieszaniem, wyśmiewaniem i obrażaniem. To mogłam znieść, do momentu gdy zaczęło dochodzić do rękoczynów, szarpanin. Wtedy powiedziałam dość i założyłam szefowi sprawę w sądzie, oczywiście wygrałam, bo miałam na to wielu świadków, poszedł siedzieć i zabronili mu prowadzenie działalności. Straciłam pracę, ale nie żałuję. Proszę na ten temat poczytać http://www.business-catalog.pl/sprawy-o-naruszanie-nietykalnosci-cielesnej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z mobbingiem trzeba przede wszystkim walczyć bo nic tak nie niszczy człowieka od środka... sam to przeżyłem to wiem swoje... Na szczęście w porę trafiłem do pana Tomasza Tomaszczyka z jst kancelaria. Dodał mi wiary i otuchy, przedstawił suche fakty prawne, które pokazywały, że to ja jestem na wygranej pozycji w razie sprawy w sądzie. Doszło do niej - wygrałem i teraz to tylko bardzo ciężkie wspomnienie o ktorym pewnie nigdy nie zapomnę. Ale dobre wsparcie i pomoc to podstawa w tak trudnych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kojarzę pana Tomasza Tomaszczyka, z Warszawy chyba, zajmuje się sprawami prawa pracy w tym na pewno mobbingiem, więc myślę, że warto się zorientować co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaa

Moja koleżanka korzystała właśnie z pomocy Pana Tomaszczyk w sprawie o mobbing. Bardzo sobie chwaliła ta współpracę, mówiła, że adwokat doświadczony, skuteczny i bardzo zaangażowany. Wygrał dla niej sprawę, więc na pewno warto się go poradzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

mobbing nie ma prawa istnieć w Twoim miejscu pracy! takie sprawy są karalne, składa się pozwy i je się wygrywa, tylko trzeba przestać się bać o utratę pracy
w takiej sytuacji polecam skontaktować się z adwokatem prawa pracy, zbierać dowody i założyć pracodawcy sprawę
jak prawnik będzie z głową na karku to na pewno wygrasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość

ja mam zaprzyjaźnioną kancelarię z Warszawy, JST, którą prowadzi adwokat Tomaszczyk

w takich sytuacjach z nim bym się na pewno kontaktowała, Tobie też radzę poszukać kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale w niektórych firmach ma sie do czynienia z mobbingiem, w niektórych nie. Grupą najbardziej narażoną na mobbing są osoby młode, samotne, tzw. single, którzy mogą wyróżniać się pracowitością, poświęceniem swego czasu wolnego na rzecz pracy, a więc są potencjalnie większym zagrożeniem dla osób posiadających rodzinę i niestawiających kariery na 1. miejscu, na danym etapie swojego życia. Starsi potrafią się na nich wyżywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×