Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Loki80

moja pierwsza firma :)

Polecane posty

Gość Loki80

Chce założyć swoją firmę, mam pomysł i pieniądze. Chce się tylko jeszcze upewnić czy o niczym nie zapomniałam a wiadomo że tak z zewnątrz zawsze ktos cos mądrze doradzi :) planowałam już sobie wydatki, dochody i takie tam. I tu pytanie czy oprócz reklamy powinnam jeszcze na cos szykować dodatkowe pieniadze? Są jeszcze jakies wydatki na początku których się wczesniej nie planowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakladasz w Polsce firme? To P.O.W.O.D.Z.E.N.I.A zycze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilkaooo.
więc ja mam pytanie do Ciebie Autorko bo sama chcę założyć działalność. Gdzie mogłabym się zapytać na ten temat. W skarbówce ? u jakiegos księgowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie idzcie po porady do US :O oni tak doradza, zeby to im bylo dobrze, a nie Wam. Sama ponad rok prowadze dzialalnosc gospodarcza i wiecie co Wam kobietki powiem? Zarabia sie dla ZUS i US. Wezcie sie przejedzcie do pierwszych lepszych przedsiebiorcow malych firm. Porozmawiajcie jak to w PL sie prowadzi dzialalnosc. I jeszcze jedna sprawa.. Chcecie miec dzieci? Jesli tak to jeszcze bardziej polecam zaglebic sie w temat wlasnej firmy. Znam naprawde wielu przedsiebiorcow.. przysiegam - nikt nie powie chocby jednego dobrego slowa o systemie jaki panuje w PL. Kazdy narzeka! Kazdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygotuj się na to że coraz więcej kontrahentów jest nie wypłacalnych... to może najbardziej zaskoczyć gdy masz sama rachunki i musisz kupić towar a "nie wiedzieć czemu" pewne osoby zwlekają z zapłatą Tobie... --- Optymalizacja kosztów prowadzenia działalności... http://optymalni.kaoso.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowana Loki80 Nie wiem jakiego rodzaju firmę zamierzasz budować, ale radziłbym zastanowić się nad taką formą działalności jak partnersko-konsumencka sieć. DLACZEGO? Po pierwsze, nie będziesz musiała od początku zakładać DG i odpowiednio narażać się na niepotrzebne koszty (ZUS, zaliczka na podatek i takie tam) Po drugie, praktycznie obejdziesz się bez kosztów reklamy i promocji. Pokażę Ci sposoby darmowej lub bardzo taniej reklamy. Po trzecie, od pierwszego dnia będziesz tworzyć coś, co z czasem będzie pracować dla Ciebie i przynosić dochody praktycznie bez Twojego czynnego udziały. Co ty na to? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja19719
a mnie interesuje partnersko-konsumencka sieć proszę o informację anja19719@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 28 lat
Ah te plany i marzenia, też tak zaczynałem w 2008 od tego czasu, zarobiłem z milion złotych SERIO 1000.000 zł z tego 200.000 tys wpłaciłem do ZUSU i to nie żarty a zatrudniałem tylko 2 osoby, 50.000 tysięcy kosztowała księgowa i koszty księgowe, 250.000 podatku dochodowego, 200.000 to koszty pracowników 2 osoby, 100.000 to koszty czynszu za lokal, a ok 200.000zł VAT bo w zeszłym roku wszedłem w Vat jak to policzę i dodam koszty sprzętu, kasa fiskalna, komputery, samochód którzy kupiłem tylko z powodu firmy i w pracy praktycznie tylko jeżdżę, meble, sprzęt biurowe, drukarki, niszczarki, i inne biurowe rzeczy, do tego prowizje na allegro i ebay bo handlujemy, to po 5 latach mi wychodzi że mimo duuużych zysków i milionowych obrotów to PIC NA WODĘ. FIRMA W POLSCE NIE ZARABIA!!!! mój kumpel tak samo handluje w Angli gdzie jest od 5 lat ja wydałem milion na koszty utrzymania i podatki a od ledwo 100.000zł. dorobił się domu w polsce, 3 aut w tym nowej audicy z salonu i oszczędności a ja się dorobiłem jedynie bólu pleców i jąkania bo od 50 rozmów przez telefon dziennie przez 5 lat już powoli nie wiem co chcę powiedzieć i serio zacząłem się jąkać. Moi pracownicy jeżdzą na wakacje a ja nie miałem urlopu od 3 lat. TO jest jazda. Planuję jeszcze w tym roku wyjechać za granicę i tam zacząć prowadzić firmę bo tu to jest śmiech na sali, jak patrzę w historii konta na te miliony co wpłynęły na konto i wypłynęły to nie umiem w to uwierzyć na ile nas wszyscy łupią. Koszmar, jeśli nasz możliwość wyjedź np do UK tam szybko zarobisz, młodzi tam rządą i młócą kasę u nas Urząd Skarbowy łupie ich.;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób,.;
do tego prowizje na allegro i ebay bo handlujemy, to po 5 latach mi wychodzi że mimo duuużych zysków i milionowych obrotów to PIC NA WODĘ. FIRMA W POLSCE NIE ZARABIA!!!>>>> jak się należy do tzw. wacikowców i chce mieć wszystko najtaniej zarabiając złotówkę na przesyłce to można się dorobić garba i setek wrogów. twoja może nie zaraobia ale pomyśl ile innych firm utrzymujesz 2 pracowników,ibej,allegro,biuro rachunkowe i jeszcze iai :D zalisz się na swoją głupotę to iście nowatorskie. masz sklep na gównianym skrypcie który przepłaciłeś. za biuro płacisz więcej niż kosztuje prowadzenie ksiąg rachunkowych a zakładam że jak na vat przeszedłęś rok temu to nie masz pełnej księgowości. nie wspomne o tych sklepach za dziesiątki tysięcy w dodatku na iai. co do reszty to się zgadzam w polsce ponad polowe placi sie na rózne daniny bo ktoś musi utrzymyuwać rolnikówgóników,nauczycieli,matki z dziecmi i innych darmozjadów w szczególności urzędników wszelkiej maści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania3435
Możesz zgłosić się do AIP, będziesz prze dwa lata działać pod ich szyldem za 250 zł za ms., a potem i tak możesz iść na pierwszą działalność i korzystać z niższej składki ZUS. Chociaż ma to ten minus że nie masz osobowości prawnej i możesz zatrudniać tylko na umowę cywilno-prawną, ale z drugiej strony masz od nich księgowość, porady prawne oraz mentoring http://www.inkubatory.pl/ a jak chcesz zaoszczędzić na działaniach marketingowych to wykorzystaj marketing szeptany (daje on dobre rezultaty przy niskich kosztach) i stwórz sobie jakąś dobrą wizytówkę, jeśli nie masz na grafika możesz sobie taką sama przygotować w serwisie www.voogo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-City Vision
Loki80, Na pewno wydatki związane z własną stroną internetową, którą w XXI wieku powinna mieć już każda firma (to możesz zlecić nam, akurat trwa promocja e-cityvision.pl). A dodatkowo... Wszystko zależy od tego jaki będziesz miała rodzaj działalności, bo różne rodzaje działalności wymagają innych nakładów finansowych. To samo tyczy się tego, jaką formę opodatkowania przyjmiesz, czy od razu będziesz płatnikiem VAT czy też nie... No i kwestie związane z tym czy zlecisz jakieś usługi na zewnątrz, np. księgowe. Dużo jest rzeczy które warto przemyśleć zanim rozpocznie się działalność gospodarczą i dużo fajnych trików (oczywiście legalnych), które można zastosować by ją z powodzeniem prowadzić. A co do sceptyków prowadzenia biznesu w Polsce: Polska, drodzy marudzący, jest krajem wysoko rozwiniętym, co wynika nawet z badań i u nas prowadzić biznes jest bardzo dobrze. Jednak cała tajemnica jest w tym by mieć innowacyjny pomysł albo niszę. Bo nawet sklepik z warzywami może być super biznesem, pod warunkiem ze powstanie na osiedlu np. starszych ludzi, gdzie do najbliższego takiego sklepu albo rynku...jest daleko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria80x
Zakładanie firmy trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Trzeba zdecydować przede wszystkim o tym czy będziemy vatowcami oraz wybrać formę opodatkowania. Tu jest porównanie form opodatkowania wraz z komentarzem - http://www.taxcare.pl/tresci/porady/zle-wybierzesz-forme-opodatkowania--poniesiesz-konsekwencje-przez-caly-rok- Jeżeli ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy w tym zakresie, czy nawet nie wie jak się zarejestrować w zusie, to warto udać się do jakiegoś biura rachunkowego czy skorzystać z księgowości internetowej. Najczęściej takie biura pomagają za darmo założyć firmę, jeśli podpisze się umowę na prowadzenie księgowości. A prawie każdy korzysta z pomocy księgowych, chyba mało kto potrafi załatwić te sprawy samodzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głowa do góry, proponuję nie patrzeć na czarnowidzów, pechowców, odradzaczy, byłych bankrutów i nieudaczników. Proponuję też nie zwracać uwagi na wszelkich piewców szczęścia w postaci naganiaczy wszelkich piramid, MLM-mów, internetowych super biznesów i innych temu podobnych, bo to złodzieje i oszuści. Trzeba robić swoje i będzie dobrze, tylko z głową na karku. Sam prowadzę własną firmę od 1990 roku i żyję. Nie jestem milionerem, nie jest to szczyt marzeń ale nie wyobrażam sobie pracy "u kogoś" nawet za podwójną średnią krajową, o minimalnej nawet nie wspomnę. Dasz radę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podpisuje sie pod gosciem nademna. ja mam druga firme, zrobiłam sobie 5 letnia przerwę miedzy nimi na etatach w dwóch firmach.. najpierw wygladało rózowo ale z czasem marzyło mi sie odpowiadanie wyłacznie przed US i ZUS a nie przed szefem i jego szefami. Dziecko mam i nie ukrywam ze bywaja dni kiedy nie mam dla niej czasu... ale potem bez pisania wnioskow i proszenia - biore pare dni wolnego i jestem tylko dla niej. Ważna rzecz - bardzo dokładnie słuchaj kiedy dzwonia do ciebie ludzie z róznymi ofertami dla firm - duzo osob bedzie chciało skorzystac z twojego zamotania i niewiedzy na poczatku. Mój partner otwierał niedawno firmę, odebrałam jego tel.- propozycja jakis bezzwrotnych dotacji - odpowiedziałam ze nie jestesmy zainteresowani. po miesiacu dzwonią znów , tym razem on odbrał i pani mu mówi : ze chce tylko potwierdzic adres do wysyłki, tych materiałów o których ja rozmawiałam, dzieki którym moze dostac bezzwrotne dotacje i juz posyła kuriera. Partner zaczał sie dopytywac i wyszlo ze za te papiery musiałby zapłacic kurierowi 180zł. Dobrze ze wtedy jak ja rozmawiałm to byl obok i słyszał ze odmówiłam bo bym bure dostała :) Druga rzecz to pismo które moze do ciebie przyjsc z Krajowego rejestru pracowników i pracodawców sp z o.o. - beda wymagac od ciebie wpłaty za wpisanie do tego rejetru. To tez naciągacze - isnieje cos takiego co sie nazywa krajowy rejestr pracowników i pracodawcow ale wpis do niego jest automatyczny i darmowy - panstwo to prowadzi a nie zadna firma. Wiadomo - zus i us biorą duza czesc tego co zarobisz.. sa sposoby na obejscie zusu - AIP, tzw. optymalizacja itp. DObrze sprawdz firme z którą wejdziesz w podobna wpsólprace jesli sie zdecydujesz. Ksiegowa jest dobrym pomysłem... moze ryczałt moznaby liczyc samemu.. inne formy opodatkowania lepiej pozostawic specjaliscie.. zreszta biuro rachunkowe ma zazwyczaj polise OC i jak cos pomyla to mozesz ubiegac sie odszkodowania. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Proponuję też nie zwracać uwagi na wszelkich piewców szczęścia w postaci naganiaczy wszelkich piramid, MLM-mów, internetowych super biznesów i innych temu podobnych, bo to złodzieje i oszuści." vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv Przede wszystkim, nie każdy działający w MLM jest naganiaczem. Po drugie, Nie każdy w MLM jest piewcą szczęścia. I po trzecie, czy myślisz że jest oznaką rozsądku doradzanie w temacie o którym nie masz bladego pojęcia??? Bo wrzucanie do jednego worka piramid, MLM i biznesów internetowych nie za dobrze świadczy o twoim rozeznaniu w tych tematach! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przez rok masz preferncyjny zus to moze jakos pociagniesz jesli wyciagniesz jakas dotacje z urzedu pracy.. jak nie to nie wroze ci dzi9alnosci dluzszejniz 12 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polskie inkubatory czy współpraca z aic wygląda podobnie. Warto się zastanowić nad taką formą obniżenia kosztów działalności. W przypadku aic osobowości prawnej użycza korporacja także jest całkiem sporo możliwości. Szkoda że w naszym kraju tak się wyzyskuje przedsiębiorczych ludzi zamiast ich wspierać. --- Optymalizacja kosztów prowadzenia działalności... http://optymalni.kaoso.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dragonianka
Oszczędzanie, to szczerze powiedziawszy coś, co trzeba robić praktycznie zawsze. Ja prowadząc swoją firmę zdecydowałam się na korzystanie z usług www.biurowirtualnewarszawa.pl/, aby mieć możliwość zaoszczędzenia na wydatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda u Ciebie sprawa z biurem? Może Ci się wydawać, że na początku go nie potrzebujesz, ale po paru miesiącach przekonasz się, że musisz je mieć. Przychodzą wtedy dodatkowe koszty związane z wynajęciem lokalu, chyba że wolisz wirtualne biuro. Sama z takiego korzystam i dużo zaoszczędziłam na tym. Polecam szczególnie usługi tego biura: www.biurowirtualnewarszawa.pl/, bo ma przystępne ceny i przydatne usługi dodatkowe. Naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tanka456
Reklama jest naprawdę ważna i w nią warto inwestować pieniądze. Tutaj: http://sofibuzz.pl/marketing-szeptany/ masz firmę, która zajmuje się marketingiem szeptanym. Na pewno dobrze wypromują Twoją firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do reklamy: jakie opcje rozważyłaś? Bo można zrobić fajną akcję reklamową za mniejsze pieniądze i taką za większe. Niektóre nośniki w ogóle są darmowe. Warto też pomyśleć o ekranach LED jak te http://www.boardspot.pl/ Trzeba tylko wybrać dobre punkty, żeby ludzie mieli z nimi styczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sami zajmowaliście się formalnościami kiedy zakładaliście firmę? ja się zastanawiam czy nie skorzystać z usług http://www.plus.katowice.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
o matko same reklamy - nic rzetelnego - ja właśnie zamykam działalność - cała polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do reklamy, to popieram poprzedników w 100 %. Pomyśl też o reklamie za granicą. Tu masz biuro http://www.tlumaczonline.com/ . Zajmują sie też tłumaczeniami dla firm i wrzucą Twoją firmę np. do katalogu firm niemieckich. Tłumaczą też strony www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyda Ci się podpis elektroniczny, możesz go wyrobić w http://www.cencert.pl/ wiele spraw będziesz mogła załatwić szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy narzeka, każdy straszy ale przeważnie robi to ten co ma swoj biznes i z tego żyje, ja też znam takich! mieszkanie nowe, dwa auta dom budują ale jak im źle idzie, oj z roku na rok gorzej i gorzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikaSz
Moja firemka bardzo powoli się rozwijała. Zajmuję się przygotowywaniem dekoracji na różne imprezy okolicznościowe. Największy problem miałam z pozyskaniem klientów, bo nie mam miliona znajomych:) Postawiłam na odkryjfirme.pl i dzięki wykupionemu tam abonamentowi dostaję wiele zapytań, a w konsekwencji tego, także i zleceń. Mnie to rozwiązanie bardzo się podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janeks333
Witam, ja bym chciał zastartować z czymś podobnym do tego www.abc-dc.pl. Wiem, że możecie się śmiać, że to marzenie ściętej głowy itp., ale teraz jest boom na takie usługi, od kiedy poczta nie ma monopolu. Na poczatek chcę się ograniczyć tylko do swojego województwa (łódzkie), a potem zobaczymy... Zastanawiam się tylko czy przy takiej działalności będzie konieczne stacjonarne biuro? W sensie czy to bardzo wpłynie na prestiż itp. Bo na początek planowałem odbiór przesyłek u klienta, myślę że to by było coś nowego i by chwyciło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×