Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcę byc nauczycielką

NAUCZYCIEL PRZYRODY - JAKIE STUDIA PODYPLOMOWE ?

Polecane posty

Gość chcę byc nauczycielką

Czy ktoś może mi podpowiedziec jakie studia podyplomowe musiałabym skończyć aby zostać nauczycielką przyrody? dodam, że mam magisterskie wykształcenie "przyrodnicze", teraz pewnie przydałoby sie jakies pedagogiczne przygotowanie, tylko jakie? czy musza to być studia podyplomowe, czy może być jakis kurs? a jak podyplomówki to jakie konkretnie? a może mam szansę bez przygotowania pedagogicznego? (choć teraz chyba jest ustawa regulujaca to i podobno trzeba byc po pedagogicznym....). prosze o wypowiedzi , rady, wszystko co wiecie na ten temat. z góry dzięki. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę byc nauczycielką
czy ktos mi pomoże???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biologiczka
Ja jestem po biologii specjalość]nauczycielska...Mimo to nieBy uczyć przyrody należy skończyć podyplomówkę z przyrody którą oferuję uniwersytety lub akademie pedagowgiczne,ale ...czy Tymasz skończony kurs pedagogiczny na studiach??Tzn pedagogika,dydaktyka,psychologia itd??Jeśli nie to bez tego ani rusz.Ale i to można zrobić w trybie zaocznym.Powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę byc nauczycielką
dzięki biologiczko. ja właśnie nie mam żadnego przygotowania pedagogicznego i zastanawiam się czy mam iść na podyplomówki z peddagogiki. a czy dobrze zrozumiałam, że potem musiałabym jeszcze iść na kolejne podyplomówki żeby uczyć przyrody? wydaje mi się, że po moich studiach już takie przygotowanie do nauczania przyrody nie byłoby konieczne. czy może to jest ustawowo określone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę byc nauczycielką
czy można pójśc od razu na te z przyrodą? czy najpierw podstawy pedagogiki a potem przyroda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biologiczka
Na podyplomówce z przyrody bloku pedagowgicznego nie ma,bo jak sama nazwa mówi to studia dla ludzi z dyplomem,ale...w danej dziedzinie.I np.jesli jesteś zootechnikiem a skończysz przyrodę to nie jestem pewna,czy bedziesz mogła jej uczyć,bo sensu stricte dalej nie masz podstaw.Z tym,ze tego na pewno nie wiem....Dowiedz się np w kuratorium...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę byc nauczycielką
acha dzięki w takim razie. ja jestem po ochronie środowiska więc jakby mam szersze wykształcenie przyrodnicze niż zootechnik czy tylko biolog bo teraz przyroda to równiez elementy środowiska, geografii...także ciekawe czy musiałabym iść na te z przyrody? no bo to tak jakby ktoś po biologii do nauczania biologii np w ogólniaku musiał iść na podyplomówki z biologii:-D...czyli może tylko na te pedagogiczne musze pójść, hm... a na pedagogiczne to jakieś specjalne trzeba iśc czy jakie? bo widziałam w ofercie mojego uniwerku sporo tych podyplomówek z pedagogiki i już sama nie wiem jakie wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę byc nauczycielką
dodam, że na studiach miałam 3 lata chemii, rok fizyki, biologię, ekologię, geografię, botanike zoologię....także wszystko to czego na tej przyrodzie się uczy....czy ktoś wie czy podyplomówki pedagogiczne te podstawowe(czyli nie z przyrodą) wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokalnaaaaaaaaaaaa
a powiedz mi gdzie ty chcesz znalezc prace jako nauczyciel przyrody? jestem po takim licencjacie i pracy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę byc nauczycielką
no jak to gdzie? w szkole! podstawowej...może po licencjacie nie ma pracy, ja jestem po studiach, mam dwa tytuły naukowe, a do tego ogłoszeń u nas jest pełno, że szukaja nauczycieli więc nie wiem czemu mówisz że nie ma pracy...poza tym po moich studiach to pewnie i biologia i chemia i inne w gimnazjum przedmioty by w grę wchodziły, do tego FCE z angielskiego...myślę, że znajdę pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a z jakiego rejonu jestes ze tyle ofert jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
u mnie nie ma tylko j,obce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wejdź na stronę
no to trudno się mówi - u mnie jest mnóstwo ogloszeń dla nauczycieli róznych maści, że tak się wyrażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×