Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość SaraSara_20

NIP i co jeszcze...????

Polecane posty

Gość SaraSara_20

Kto mi wyjasni co z tym nipem ?czy musze go mieć by podpisać umowe na pewniem okres?czy tylko na czas nieokreslony?Jakie dokumenty sa mi potrzebne zeby go dostać?Gdzie się po niego zglosić??? Co z umową na okres próbny?Czy mogą mnie potem zwolnić?Czego się wystrzegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jestes zarejestrowana w UP, to NIP dostaniesz za jego pośrednictwem. Jeśli nie, to sama musisz sie zgłosić z tym do urzędu skarbowego. Żeby pracować legalnie musisz miec NIP. Na reszcie sie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaraSara_20
No nie jestem zarejestrowana...w necie znalazłam arkusze tylko nie wiem który nip i się należy...tam są aż 3 formularze...Niby ten internet taki mardy a jak co do czego to nie kumam o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salaman
nip 3 zanies do urzedu a po miesiacu dostaniesz go listem poleconym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salaman
NIP dostaniesz na cale zycie wiec pilnuj tej decyzji bo kiedys moze ci sie przydac czasem wymagane jest decyzja np. przy staraniu sie o rente strukturalna albo jak sie auto z zagranicy sprowadzaw urzedzie celnym pytaja o decyzje przyznania nip a jak zgubisz to i nie bedziesz apmietala swojego NIP to wypelniasz NIP 5 w 2 egzemplarzach placisz 16 zl i daja ci potwierdzenie nadania nip potrzebny nip jest nie tylko do pracy do baku czasem trzeba, jak kupuje tel komorkowy pytaja nip jest teraz jak nr w obozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaraSara_20
O kurcze...a ja wlasnie mam podpisac umowę o pracę a nie nan tego NIP'u...pracowadwa na pewno go zarząda...To wpadłam...;///A nie da sie tego załatwić przez net?Musę iśc do tego urzędu?Jakies papiery sa potrzebne poza tym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaraSara_20
A jak dostanę ten NIP to będę się musiala co roku rozliczać już zawsze?A co jesli po 3 miesiącach próbnych mnie zwolnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salaman
to ze dostaniesz NIP wcale nie znaczy ze musissz sie rozliczac jak nie masz dochodow to sie nie rozliczasz nie wiem czy przez net mozna ale nie spoodziewalabym sie ze urzedu juz otworzyl taka mozliwosc skladania dokumentow. nie trzeba innych dokumentow przed nadaniem NIP przechodzi sie weryfikacje w centralnym rejestrze wiec jak cos sklamiesz nie dostaniesz NIP i zostaniesz wezwana do urzedu do sprostowania danych. a jesli chodzi o umowe to przeciez NIP mozesz dostarczyc w pozniejszym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×