Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Oszukani i poszkodowani przez pana Bazela Wadowice !!

Polecane posty

Gość gość

Oszukani i poszkodowani przez pana Bazela Wadowice !! Witam!!! Poszukuje osób i firm poszkodowanych i oszukanych przez pana Bazelę i jego firme. Chodzi m.in. o osiedle Magnolia w Krakowie, ale i inne inwestycje. Chodzi o wykonawców, jak i klientow! podwykonawcybezkasy@gmail.com Pozdrawiam Jan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ciekawski babsztyl
prosze napisz co sie stalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurand1587
Pan grzegorz bazela, a właściwie firma w ktorej jest prezesem czyli BAUDES oglosiła upadłość (wydaje nam się, że celowo) niewypłacając podwykonawcą ponad dwa miliony złotych. Inwestycja dotyczyła Osiedla Magnolia w Krakowie na ul. Petrażyckiego. Inwestor "umywa ręce" a my podwykonawcy zostaliśmy bez kasy. Jeśli takie działania będą dalej, to wątpliwa jest sprawa ukończenia osiedla wg nas. Pan Grzegorz B. w tym samym czasie otworzył nową spółkę Baudes Polska, którą następnie zmienił nazwe na INVEST-BUD ( aby nie była źle kojarzona. Spółki ma założone z mama 64 lata. Wiem, że to nie jego pierwsze przekręty, dotarłem do poszkodowanych przez tego pana, już kilka let wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej no szalenie mi przykro.Prosze Cie przeczytaj: http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,mpk-zaplaci-podwykonawcy-ponad-338-mln-zlotych-po-wroclawiu-beda-nas-wozic-man-y,wia5-3266-20733.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy podwykonawca może liczyć na pieniądze z GDDKiA. Czy podwykonawca podwykonawcy może liczyć na pieniądze od GDDKiA w przypadku gdy jego zleceniodawca zbankrutuje? Okazuje się, że tak – potwierdził to Sąd Okręgowy w Warszawie Generalnie przepisy Kodeksu Cywilnego przewidują solidarną odpowiedzialność inwestora oraz generalnego wykonawcy. Oznacza, to że w przypadku upadłości generalnego wykonawcy jego podwykonawcy mogą liczyć na zapłatę od inwestora – w tym wypadku GDDKiA. Na tej podstawie na początku roku GDDKiA wypłaciła ponad 800 mln zł podwykonawcom z różnych inwestycji. W przepisach nie opisano jednak sytuacji, w której upadłość dotyczy podwykonawcy, a bez zapłaty został jego dalszy podwykonawca. Taka sytuacja zdarzyła się na budowie odcinka A2 Stryków-Konotopa, gdzie generalnym wykonawcą był Budimex. – Jeden z podwykonawców zbankrutował, nie płacąc swojemu podwykonawcy ponad 0,5 mln zł za wykonane obiektów do przechowywania soli i piasku, koniecznych do odśnieżania – mówi radca prawny Robert Jedynak z Kancelarii Jedynak Rogowska. – Pieniędzy nie udało się odzyskać z majątku upadłościowego, dlatego zaproponowaliśmy naszemu klientowi na wystąpienie na drogę sądową przeciwko GDDKiA i generalnemu wykonawcy – dodaje. Zarówno GDDKiA jak i generalny wykonawca odmówili zaspokojenia roszczenia, z tego względu, że firma, która upadła nie dopełniła obowiązków formalnych i nie przekazała umów podpisanych ze swoim podwykonawcą. – Sąd Okręgowy w Warszawie nie zgodził się z tą argumentacją, zwracając uwagę, że zarówno GDDKiA jak i generalny wykonawca miały wiedzę o podwykonawcy, ponieważ wpuszczali go na plac budowy – wyjaśnia Jedynak. Sąd podkreślił między innymi, że solidarna odpowiedzialność inwestora oraz generalnego wykonawcy wynika z przepisów prawa, a jej rolą jest ochrona dalszych podwykonawców w razie niewypłacalności ich kontrahentów. Sąd przesądził, iż dalsi podwykonawcy, którym nie wypłacono wynagrodzenia za roboty, w tym również wykonywane na rzecz Skarbu Państwu, mogą zasadnie dochodzić roszczeń od podmiotów, z którymi nie łączy ich umowa, tj. od inwestora oraz generalnego wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znalazlam i podaje Ci link:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jakis zajob kogoś oszukał to czemu nie spróbowac się z nim sądzić? Są tanie i szybkie sposoby żeby wejść na drogę prawną, prawnik z www.doradcyprawa.pl czasem warto dochodzić swoich praw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla większości Polaków budowlaniec to człowiek drugiej kategorii , najlepiej gdyby wszystko zrobił za darmo i jeszcze podziękował. Podstawą są umowy i uczciwe stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA ZAŁATWIAM INACZEJ SPRAWY tez się zajmuje budowlanka w przypadku cwaniaczka klienta jak mi nie wypłaci , to rozbieram/demontuje co zrobiłem własnymi rekami nawet materiały zakupione prze zemnie które mogę odzyskać , a jak podskakuje za mocno to zasadzę mu kopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiniec
Osiedle Magnolia Upadłość Baudes/ Euro-dom Wadowice / Grzegorz Bazela / Invest-Bud / AWBud Myślę, że będą państwo zainteresowani przeczytaniem tego artykułu, aby w przyszłości ustrzec się przed nieuczciwymi kontrahentami i nie pozostać na „przysłowiowym lodzie”, tak jak my, podwykonawcy osiedla Magnolii w Krakowie. PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE ARTYKUŁU GAZETY KRAKOWSKIEJ GDZIE TYLKO PAŃSTWO MOGĄ – FACEBOOK, TWEETER, WYWIESZKI W SKLEPIE CZY NA SKŁADZIE BUDOWLANYM…. Link do artykułu: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3802537,krakow-podwykonawcy-osiedla-magnolia-oszukani-na-2-mln-zlotych-sprawe-bada-prokuratura,id,t.html Najprawdopobniej wkrótce ukaże się kolejny artykuł o stwierdzonych nieprawidłowościach. Tagi: Baudes/ Euro-dom Wadowice / Grzegorz Bazela / Invest-Bud / AWBud / Gri Gles / W&W Pozdrawiamy i z góry dziękujemy Grupa Podwykonawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukiwany kierownik na budowę do Niemiec. Pilna sprawa Panowie!!Znacie kogoś?? e.wieczorek@olimpspzoo.pl PISAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankinka
A co powiecie na ten bezpłatny przegląd samochodu na linii diagnostycznej w Wadowicach- http://twojmechanik.com/ Warto z takiego skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×