Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beee

pomocy nienależnie pobrane świadczenie

Polecane posty

Gość beee

Mam problem. Od marca jestem zarejestrowana w PUP i otrzymuje zasiłek. W zeszłym roku zmarł mój tata. Mamy po nim rente rodzinną razem z bratem * no teraz już sama bo brat się nie uczy ostatnio byłam z ZUS i przez przypadek dowiedziałam sie ze nie powinnam miec kuroniówki bo mam za wysoką rentę i uświadomiłam sobie, ze od początku tak było. TYLKO JA NIC nie wiedziałam ze jak sie ma rente rodzinną mimo ze się nie pracuje to nie można mieć kuroniówki. z tej renty 900 zł utrzymuje sie cała moja rodzina. Proszę o pomoc, jak i kiedy to wyjdzie na jaw. Czy UP sprawdza to w ZU czy ZUS wysyła informację do UP i co jak mi każą to oddać? Z czego? już teraz ledwo co na chleb starcza. Jak to rozwiązać jak umożyć w razie czego tą spłatę. Proszę POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beee
zapomniałam dodać od listopada jestem zarejestrowana i pracuję, czyli nie chodzę już po zaiłek? czy to może pomóc żeby nie zauważyli tego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin
pogubiłam się, to w końcu pracujesz czy pobierasz zasiłek czy się uczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beee
studiuję zaocznie i od listopada pracuję, a zasiłek pobierałam od marca do listopada... normalnie od 3 dni nic nie jem i nie moge się skupić tak się boje.., :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonoo
Ja nie wiem, życze żeby się nie wydało, ale dlaczego tak jest przecież nie pracowałas na te pieniądze zrenty tylko twój tata a że oddziedziczyliście to po nim.. pojebane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego sie boisz
sama sobie tych pieniazkow nie wyplacalas, a pup co miesiac wysyla dokumenty do zus- wiec niech sie pup z zusem martwi... na to placisz podatki, aby urzednicy dbali o porzadek w dokumentach...i o Ciebie, nie na odwrot)) a znajac polskie realia, albo dojda do tej nieprawidlowosci za jakies 5 lat, albo nigdy;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaaaaa
no niestety tak jest nie wiem czy dojda ale wydaje mi sie ze moga po nowym roku jak bedzie rozliczenie ze skarbowka ja taz mialam rente to nawet przez pewnien okres musialam sie wyrejestrowac z up , ale mam pytanie jak pobieralas zasilek to nikt przez ten okres nie kazal ci wypelniac zaswidczenia o uzyskanychb dochodach w danym miesiacu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beee
nikt nie sprawdził, podobno tak jak mi mówił kolega który pracuje w up onio nie mają z zusem zadnego kontaktu i odwrotnie, dzis byłam w up się zarejestrować i bałam sie starsznie ze juz cos mogą wiedzieć ale nie wszystko spokojnie ui w normie , oby sie nie wydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beee
no a zaświadczenie wypełniałam owszem, tylko cały sęk w tym że jak sie rejestrowałam i mówiłam ze mam rente rodzinną to pani stwierdziła że rodzinna nie ważna, na a po 8 m-cach sie dowiaduje ze jednak tez się taka renta liczy, mój bład powinnam czytać kodeksy, przepisy itp, no cóż teraz będę sie bać przez 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zieloniutka
przecież w PUP wypełnia się dokument, ze nie mamy dochodów, co wtedy napisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beee
no włąśnie na początku gdy sie rejestrowałam, pytałam sie babki która mnie przyjmowała co z rentą rodzinną, a ona stwierdziłą że to nie ma znaczenia a ja jej uwierzyłam i żyłam z tym przekonaniem że tak jest dopóki kobita w zusie w zeszłym tygodniu nie stwierdziła że" wg niej to mi sie zasiłek nie należy ale ona nie wie" więc sie upweniła i faktycznie , no to pomylałam jedyny spsób żeby tego nie przeciągać to znależć prace i sie wyrejestrować więc tak zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menelka
jak pobierasz zasilek to tam jest rubryka a przynajmniej kiedys byla ze wpisujesz czy masz dochod jezeli wpisywalas ze masz ta rente to w koncu wiedzieli i pewno nic nie zrobia pewnie nawet znie zauwaza bo akurat w zusie i pupie burdel zawsze maja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menelka
aha byc moze jezeli nie placisz podatku od renty to wlasnie sie nie wpisuje a jezeli placisz to juz gorzej :( wiem np ze nie wpisuje sie alimentow nawet jezeli sa duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej... dopiero teraz zajrzałam na kafe i przeczytałam Twoje pytanie. Nie wiem do końca jak to jest tą Twoją rentą rodzinną. Jakie jest orzeczenie? Czy w całości na Ciebie czy jest podział na członków rodziny. Ty nie mozesz miec dochodu większego niż połowo najniższego wynagrodzenia. Jesli te 900 zł jest w całości na Ciebie to faktycznie nie mozesz pobierać zasiłków. Jesli to sie wyda to będziesz mieć do zwrotu wszystkie zasiłki. Na pocieszenie powiem, ze wyda sie tylko kiedy ktoś \"życzliwy\" podkabluje Ciebie lub jesli sama puscisz pare z buzi. Innej mozliwosci raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×