Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zuczekzz

praca-dekorator wnetrz!!!

Polecane posty

Gość zuczekzz

hejhej! poradzcie ! skonczyłam 5letnie dzienne studia polonistyczne,i wlasnie zamierzam zmienic fach na dekoratora wnetrz. Zawsze mnie to kreciło,ale dopiero niedawno dojrzałam do tego i nabrałam odwagi aby sprobowac swoich sil w tym. Jak narazie to mam tylko wielkie checi i zapał,troche talentu. W planach kurs auto cada i kurs dekoratora wnetrz. Zakupilam sobie tez pare ciekawych ksiażek zwiazanych z achitektura wnetrz. Mam nadzieje ze mi sie uda i w niedalekiej przyszlosci bede zajmowala sie tym co mnie pasjonuje. Jednaj nie mam w gronie swoich najblizszych znajomych sob zwiazanych z tym tematem,wiec... Jezeli ktoś mogłby mi jakos pomoc w realizacji moich planów-podac namiary na jakas dobra szkole gdzie warto zrobic takie kursy... (chodzi o wroclaw) moze jakies tytuly ksiażek do ktorych warto zajrzec,czy programy w ktore warto zainwestowac... za wszelkie wskazówki i rady (nawet te najmniejsze) byłabym ogromnie WDZIECZNA !!! PISZCIE prosze- bardzo mi na tym zalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaW
Hej, tak się składa że od jutra zaczynam kurs projektowania wnerz w Gdańsku, a od stycznia w szkole ,,Creator,, w Warszawie ( a jestem z poznania ) Kurs kosztuje 1400 zł i trwa 3 miesiące, zajęcia sa co 2 tyg w weekendy. Mysle że warto, bo ja rówież nei jestem po Architekturze, a uwielbiam projektowanie i taka szkoła daje dobre przygotowanie. Boję się tylko co dalej, skad brać zlecenia i jak już założę swoją działalnośc czy straczy mi na opłacenie Zusu i normalne funkcjonowanie. Pozdrawiam i prosze o wpisy osób bardziej doswiadczonych w tym temacie. Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzuuz
Jak to powiedział mi pewien grafik: nauka samemu przez min. 2 lata po 8-10 godzin dziennie. Dopiero wtedy są jakieś efekty w grafice. To konkretnie grafika 3d do wizualizacji tworzona w programach Maya np. polecam forum : http://www.max3d.pl/ Tu niewiele sie dowiesz. pzdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaW
Dziękuję, bardziej jednak interesują mni earanżacje i dekorowanie niż projektowanie w 3d. Póki co jestem po kursie AutoCada w 2D i do prostych projektow ta wiedza wystarczy. Czekam niecierpliwie na to szkolenie , o efektach bede informowac. Pzdr.Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie musisz myśleć o przyszłej klienteli i zleceniach. Po co ludziom projekty aranżacji/wykończenia wnętrz? Do remontu. Będziesz świadczyła tylko pierwszą część usługi - projekt/wizualizację. Ktoś musi pociągnąć resztę. Najłatwiej nawiązać współpracę z ekipą remontową, a tych na rynku jest mnóstwo ;) Dopiero wtedy masz kompleksowo zrealizowane zlecenie. Samo projektowanie jako sztuka dla sztuki niezbyt się opłaca. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Dziewczyny mają rację. Wykonywanie tego zawodu wymaga kilkuletniego przygotowania i wielu znajomości. Nie wystarczą kursy,które są często na bardzo słabym poziomie. Często dziewczynom wydaje się,że skoro poradziły sobie z urządzeniem własnego kąta przy pomocy kliku kolorowych czasopism to z całą pewnością poradzą sobie w tym fachu. Nic bardziej mylnego! Tak się sklada ,że jestem dekoratorem wnętrz i znam obie szkoły o których piszesz Moniko W. to nawet nie są szkoły lecz kursy. Creator o którym piszesz to też kurs. Są one na słabym poziomie i na pewno nie wystarczą aby profesjonalnie zająć się tym zawodem tak więc zastanów się zanim wydasz pieniądze. Ale mimo wszystko powodzenia. Pozdrawiam Roxi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zniechęcajcie się!!! Ja mam dyplom architekta i architekta wnętrz i ciągle jestem na bezrobociu, bo jakoś do pracy nie bardzo chcą mnie przyjąć. Nigdy nie byłam dobra z zakresu obsługi komputera i to nie da się ukryć jest główną przeszkodą. Na własną działalność nie mam odwagi. Sądzę że trzeba przede wszystkim mieć wiarę i pewność siebie. Osobiście sie już poddałam. Bo nawet kursy graficzne kosztują, a niestety funduszy brak... Walczcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avokado 11
Hej 🌼 Ja jestem dekoratorem wnecz :) Muszę przyznac ,ze to bardzo cięzki kawalek chleba !!! ja jestem po szkole plastycznej i po asp w Warszawaie :0 pracowalam wczesniej dla paru firm prywatnych ale bylo ciezko 3 lata temu otworzyłam wlasna firmę dekoratorsko architektoniczną i nie jest łatwo choć staję na nogi :) w zawodzie pracuję juz 12 lat i niechciala bym Cie zniechęcać ale same kursy które planujesz to niestety zamalo :( ale jesli pragniesz rozwijac sie w tym zawodzie i bedziesz cięzko pracowac choc nie bedzie latwo to pewnie sie uda słuzę rada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avokado 11
Rany sory za literówki ale cos mi klawiatura szwankuje ( problem z ALTEM )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaW
Hej , Szczerze mówiąc trochę się podłamałam Waszymi wypowiedziami. Kocham wnętrza, mam mnóstwo pomysłów, interesuję się tym od 3 lat, przeczytałam dziecsiątki książek na tematy aranżacji, Feng-Shui, chciałabym to robić, myślałam żeby się początkowo zaczepić w firmie projektowej żeby nabrać doświadczenia i ogłady.... Bardzo proszę o praktyczne rady- również te niekoniecznie motywujące, lepiej mile się zaskoczyć.. Pozdrawiam i dziękuję za odzew....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaW
Chętnie podjęłabym współpracę z jakąś zniechęconą dekoratorską z okolic Poznania... może razem byłoby łatwiej.... Pomyślci e o tym i piszcie. Mail w stopce...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Obawiam się,że żadna firma nie zatrudni Cię jeśli przedstawisz im papier z kursów ( już nie mówiąc o swojej działalności). Poza tym osoby prywatne wynajmujący dekoratora też zwracają uwagę na papier i doświadczenie. Nie chcę Cię załamywać ale sama widzisz co piszą osoby, które siedzą w tym fachu od lat. Ludzie po ASP mają problemy ze znalezieniem dobrej pracy w tym zawodzie. No a jak sie maja kursy do Uczelni Wyższej chyba każdy wie.Osoba , która działa na własną rękę i nie idzie jak tak jakby chciała raczej podejmie współpracę z kimś doświadczonym a nie z osbą, która dopiero chce zająć się tym zawodem. Przykro mi to pisać ale takie są realia. Zastanów się czy warto pakować pieniądze w te szkoły. Tak jak napisałam wcześniej znam te kursy na które uczęszczasz czy też będziesz uczęszczać i naprawdę nie pozwolą one Tobie zrealizować się w tym zawodzie. Można je potraktować jako uzupełnienie do zdobytej już wiedzy na studiach lub jako zajęcie hobbistyczne. A tak nota bene też jestem z Poznania;) Pozdrawiam Roxi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety muszę się z dziewczynami zgodzić. Jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie ale w tym zawodzie trzeba: - mieć stalowe nerwy - doświadcznie ( przez co rozumiem szkoły i staże oraz praktykę zawodową, trzeba dodać doskonałą znajomość obsługi komputera) - znajomości - umieć się promować Ja nie mam stalowych nerwów i doskonałej znajomości obsługi komputera i jestem nadal na bezrobociu, ponieważ w zwiazku z dwoma poprzednimi podpunktami nie mam asów w rękawie i nie mam się jak promować. Nawet jeśli byłam na stypendium, skończyłam z wyróżnieniem studium a na studiach wygrywałam konkursy, teraz to niestey nic nie znaczy, bo np. nie opanowałam photoshopa ani 3D studio. Więc jeśli poważnie myślisz o wykonywaniu tego zawodu, to podzielę się z Tobą pewną francuską techniką gromadzenia doświadczenia. Kiedy już zdecydujesz że chcesz to robić, załuż sobie szkicownik, najlepiej A3, gruby i z grubym papierem i wklejaj tam wszystko co Ci do głowy przyjdzie, szkicuj wszystkie pomysły, rysuj, pisz bazgrol. Kiedy już będziesz pewna decyzji zawodowych będziesz wiedziała też co z tym zrobić. I lepiej zacznij się uczyć photoshopa i 3D studio. Pozdrawiam. A P.S: pamiętaj też że to zawód w którym panuje nieustanna i bezlitosna konkurencja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikka_k
Witam, Niedługo przeprowadzam się do Trójmiasta i chcę zapisać się na kurs projektowania wnętrz. Z tego co przeczytałam jedna z Was uczęszcza na kurs w Gdańsku ( mOnika W). Napisz proszę adres i nazwę szkoły. Z góry dziękuję i pozdrawiam ,mikka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MownikaW
Dziękuję Wam za słowa szczerości, dobrze dostać kopa na starcie niż stracić tysiące złotych.... W obecnych czasach sama milość do hobby nie wystraczy, trzeba mieć twardą dupę i stalowe nerwy oraz znajomości... Dziękuję Wam, muszę się porządnie zastanowić nad tym czy nie lepiej pomyśleć o czymś innym.Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikka_k
Witam, Dziewczyny, czy znacie miejsce w Gdańsku lub Gdyni, gdzie można zapisać się na kurs projektowania wnętrz? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HERBATKA! Gratuluję!!! Niby za co mam krzyczeć, tzn. przynajmniej ja. Fantastycznie i już. Po prostu życz nam żeby się udłó. Mnie np żebym się wreszcie wykaraskała z bezrobocia. POWODZENIA i oby tak dalej!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaW
Harbatka tylko pogratulować, jedank Twój sukces jest niewątpliwie związany z silną motywacją ale z towarzyszącą Tobie ekipą remontową. Też zamierzam działać w taki sposób. Pomysł to jedno, ale pomoc w realizacji to drugie, i wydaje mi się, że poczta pantoflowa to dobra reklama. Oby tak dalej. Jeśli chodzi o kurs który robiłam w Gdańsku- to był to Bałtycki Instytut Psychologii a kurs dotyczył projektowania wnętrz według Feng Shui...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAKIMAKI33
DO MONIKA W 🌼 - też interesuje mnie ten temat co ciebie :) Nie mam studiów ,ale jestem po szkole plastycznej , pracowalam juz jako dekorator i teraz chciala bym dalej to robić podaje ci meila mkithe@o2.pl jak chcesz pogadac to pisz ( wlasnie zaczynam rozkrecac firme ) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAKIMAKI33
do DECOR_A _- nie wiem czy mnie mialas namysli ? Ale jesli tak to cie rozczaruje bo ja w zawodzie dekoratora pracowalam 4.5 i bylam głownym dekoratorem paru galeri i paru firm ( mieszkam w warszawie ) i nie mam skonczonej ASP co prawda znam swietnie programy graficzne itd . Ale nie otym Niespodobalo mi sie twoje okreslenie " jak napisala kolezanka wyzej ) ja nie zajmowalam sie urzadzaniem swojich czterech katow !!!!!!!!!! tylko pracowalam dla bardzo znanych firm ( nie bede ich wymieniac ,aby nie reklamowac ) rzeczy zrobione przezemnie byly czesto pokazywane w czasopismach jak " Cztery katy","dobre wnetrze " itd Wiec jesli nie jestes pewna czyjis umiejetnosci to nie oceniaj , bo ewidetnie ocenilas mnie po tym jaka szkole skonczylam :) Mimo to POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość decor_a
DO MAKIMAKI33 Nie miałam Ciebie na myśli lecz koleżankę ROxi 784, która napisała,że czasami dziewczynom,które urządziły sobie mieszkanie przy pomocy kilku kolorowych czasopism wydaje się ,że mogą wykonywać ten zawód. Tak więc nie rozumiem po co te nerwy i atak:) Gratuluję Tobie i życzę samych sukcesów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAKIMAKI33
DO DECOR_A - W takim razie przepraszam :) Mam nadzieje ze nie masz urazy :) To niebyl atak na ciebie :) Wkurzylam sie bo myslalam ze oceniasz mnie po moim wyksztalceniu . Ja przerwalam prace bo mieszkalam ( 5 lat zagranica ) I teraz chciała bym dalej zajmowac sie tym co lubie i potrafie tylko już calkowicie na wlasna reke :) POZDRAWIAM Ps. ja zaczelam prace przed toba 1.5 roku ,fajnie ze podalaś meila moze kiedys posłuzysz rada :) mkithe@o2.pl 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sądzę że przy takim zapotrzebowaniu na estetykę i porady wnęczarskie, zmieścimy się wszystkie. Klientów przybywa i gusta bywają różne. Myślałam o tym co piszecie i obstaję przy swoim. Wielu rzeczy się można nauczyć ale wiara w siebie jak we wszystkim jest tu podstawą. Może nie do kończa jest tak że kurs zastąpi naukę na uczelni. Ale może być albo początkiem albo końcem rozważań na temat zawodu. Reasumując: rynek jest najlepszym sprawdzianem tego kto komu potrzebny. Niezmiennie wszystkim życzę sukcesów i miłych, ciekawych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala333333333333
Trzeba wierzyć w marzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaW
Wydaje mi się czytając te wypowiedzi, że opinie które mają nas zniechęcić wyrażają osoby, którym średnio się udało... Osoby śilnie zmotywowane, z pomysłami i marzeniami nigdy nie będę narzekać na brak zleceń i nie bedą się tłumaczyć nieznajomością stony technicznej projektu.. Jednak dla tych którzy mają marzenie i dażą do ich realizacji nie jest przeszkodą brak wykszatałcenia na ASP czy Archtekturze... W obecnych czasach gdy brak profesjonalnej kadry i specjalistów, każdy kto ma cel i motywację jest w stanie zarobić .Tak sobie wymyśliłam, że z pomocą przyjaciół, którzy sa na budownictwie i moga pomóc mi od strony technicznej, z moimi pomyślami, z zaprzyjaźnionymi firmami remotowymi, jestem w stanie zrealizować swoj cel... Niekoniecznie kącząc ASP... Nie chcę nikogo obrazić, ale liczy się zapał i chęci, a ukończone szkoły oczywiście mogą pomóc ale ich nieukończenie nie są powodem żeby odpuszczać coś co się kocha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczą się tylko zapał i chęci a nie wykształcenie?!!! To po co chcesz korzystać z pomocy swoich znajomych z budownictwa, którzy mają zapewne wykształcenie wyższe? Marzenia i zapał to bardzo ważne aspekty ,żeby starać się osiągnąć zamierzony cel ale to nie wszystko. Mnie się udało, tak więc nie piszą tutaj mniej słodkich komentarzy jacyś desperaci;) Jestem dekoraotem od jakiegoś czasu i współpracuję z kilkoma bardzo dużymi firmami ( i życzę tego innym). Ale tak jak napisałam kilka komentarzy wcześniej ( patrz wyżej) same kursy nie wystarczą,żeby wykonaywać ten zawód na tyle profesjonalnie aby zaufały nam inne osoby. Podkreślam marzenia są bardzo ważne bo od nich wszystko się zaczyna ale ,żeby wyobrazenie ,że one wystarczą nie przyniosło wielkiego rozczarowania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno...piszesz,ze brakuje wykwalifikowanej kadry?Wręcz przeciwnie! Wiele osób z ogromnymi kwalifikacjami po dobrych szkołach nie może znaleźć pracy w tym zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj oj oj...
roxi jaka zbulwersowana.. daj już spokój, bo Twoje gadanie jak widzisz nie ma większego sensu.. i nie gorączkuj się tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×