Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jaśko

Praca początk. spawacza - czy to możliwe? Jak zaczynaliście?

Polecane posty

Gość Jaśko

Witam Czy znalezienie pracy w zawodzie spawacza dla osoby bez profesjonalengo doświadczenia (jedynie z kursami) jest możliwe? Proszę nich wypowiedzą się osoby, który pracują w zawodzie, jak oni zaczynali? Wysyłam cv na oferty ale zero odzewu, poza tym wszędzie wymagane co najmniej 2-3 lata doświadczenia w konkretnej metodzie. Moje doświadczenie ze spawaniem jest raczej krótki: - ukończony kurs MAG met. podstawowa - uikończony kurs TIG met. podstawowa - w garażu trochę amatorsko "smarkam" elektrodą otuloną (kupiłem sobie spawarkę inwertorową do nauki) - poza tym mam spore chęci do ciągłego zdobywania nowych umiejętności i doskonalenia. Rozważam jeszcze dalsze szkolenia/kursy, tylko nie wiem czy to ma sens, bo z pracą cienko. Mogę zacząć od pomocnika spawacza lub się przuczyć do zawodu. A może próbować za granicą? Tylko kto tam przyjmie takiego świeżaka? Proszę o wypowiedzi osób które pracują w tym zawodzie? Panowie ( a także Panie) - jak zaczynaliście? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekonieczny
może sie i kojarzy, ale najprostrzy kurs spawacza to ponad 140 godzin nauki i ze dwa tysiaki wydane na ten kurs :P. i wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy. początkujący próbuj dalej i tyle. na zachodzie dobry spawacz zarabia bardzo dobrze, ale tam jak słyszałem niekoniecznie patrzą na papier. Dają pospawać w najtrudniejszej pozycji i tyle. nic więcej nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaśko
fgfdghfhg masz rację. ALE spawacz to przede wszystkim osoba która potrafik spawać. Typowe szkoły zawodowe szkolące spawaczy...hmmm...już od dawna takich nie ma (przynajmniej w moim regionie). Więc zostają tylko kursy. Może są spawacze trochę starsi, którzy takie typowe wykształcenie spawacza po zawodówce mają, ale z moich obserwacji kierunkowe wykształcenie, owszem może pomóc, ale nie ma reguły. Wykształcenie tutaj chyba nie jest decydującym czynnikiem. Chodzi o umiejętności i ewentualnie predyspozycje, niekoniczenie trzeba być po szkole zawodowej (spawacz), aby taką umiejętność posiąść. Ja, owszem, nie jestem po zawodówce o specjalności spawanie, mimo, iż mam wykształcenie techniczne i najważniejsze - zmysł techniczny. Tak więc, nawet piekarz czy organista może być bardzo dobrym spawaczem - kwestia treningu. Wróćmy jednak do wątku. Moje pytanie dotyczyło doświadczeń, opinii osób które pracują w tym zawodzie - JAK ZACZYNAŁY? Gdzie udarzać? Jak zainteresować pracodawcę, aby dał szansę? W jaki sposób? Czy może znacie jakieś firmy na podkarpaciu, które chętnie przyjmują takich ludzi do przyuczenia, itp? Każdy kiedyś przecież zaczynał zanim stał się fachowcem, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaśko
Staż...hmm...chodzi o to, iż obecnie pracuję, i nie mogę sobie pozwolić na staż, co praktycznie jest równoznaczne z pracą za darmo...to znaczy może nie za darmo, ale nie sądze aby była możliwość stażu dla mnie (na pewno nie z UP). Nie mogę sobie też pozwolić na to, aby "praktycznie nic" nie zarabiać. Chodzi o to, aby wejść a ten zawód ale za "jakieś" wynagrodzenie. Ewentualnie mogę podjąć robotę na drugi etat (pół etatu/lub na czarno) jako pomocnik spawacza lub gdzieś do przyuczenia. Jakieś tam podstawowe umiejętności przecież posiadam... Nie mogę sobie pozwolić, na to aby nie zarabiać, także staż raczej odpada... Zresztą widzę, że w Polsce to tylko wyzysk jest. Przeglądałem oferty i sporo czytam i z moich spostrzeżeń wynika że najlepiej jest chyba w tym względzie w Skandynawii (spawaczy wszelkiej maści wogóle brakuje), szkoły i firmy poszukują takich ludzi...może tam spróbuję (przynajmniej tam na początek jakieś warunki skromne egzystencjalne pracodawca jest w stanie zapewnić)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to forum dla kobiet
niby :D więc po co pytasz o pracę spawaczy czy górnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo.kassel
jezeli dalej szukasz , prosze o kontakt skype bo.opole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rw
WITAM szukam pracy w spawaniu aktualnie mam certyfikat na spawanie Mag 135 jestem z sosnowca.. bez doswiadczenia.. moze jesli ktos jest w stanie w jakis sposob pomoc w nabyciu dosw.,. zatrudnienia prosze o kontakt.. gg 38585769 lub atc.biuro@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawel0202
Witam Borykam się z tym samym problemem.. 141 i 135 Mieszkam na pomorzu i niby stocznie w gdańsku, gdyni ale brak prawa jazdy i nie mam jak dojechac, chyba że zrobią zmianę specjalnie dla mnie.. Kurs ,,dostałem'' z pomocy społecznej, na troche innych warunkach niz z urzędu pracy, bo bez gwarancji zatrudnienia i teraz szukam i szukam czegos bliżej niz trójmiasto. Ew zagranica ale wszedzie potrzeba doswiadczenia, a jak je zdobyc jesli nikt nie chce pracownika bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeszcze Optymista
Jakbym czytał o sobie. Zrobiłem 135 ponieważ był dużo ofert pracy, ale głąb ze mnie, bo nie doczytałem że we wszystkich potrzebny jest staż. Taka kwadratura koła. Jest jakiś patent aby zacząć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadzwoń do pośrednika albo do zakładu i spytaj o pracę jako ślusarz. Z doświadczenia wiem że niektórych ślusarzy przyuczano na spawaczy. Może nie zarobisz kroci, ale zdobędziesz bardzo cenne doświadczenie kierunkowe i przyjrzysz się spoinom, pogadasz ze spawaczami, zdobędziesz odpowiednie kontakty. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ale początki są trudne chyba w każdym temacie.Jezeli masz małe doświadczenie to zatrudnij się w firmie,ktora nie stawia wszystkiego za wszelką cenę na jakość wyrobów. W takich firmach są dosłownie przesiewy pracowników ponieważ albo warunki pracy są do d**y,albo po prostu słabo płacą i żaden wykwalifikowany spawacz tam długo nie popracuje wiec zatrudniają swierzakow,ktorzy z czasem nabiorą doświadczenia.Tak zaczynałem ja,przez dwa lata bujalem się po takich p*****lnikach zanim trafiłem do lepszej firmy za lepsze pieniądze.Dziś mam za sobą 5 lat doświadczenia w tym zawodzie łączne z pracami na czarno i dokładnie te same uprawnienia.Temat z praca za granicą wygląda tak przynajmniej z mojego punktu widzenia,bardzo dużo jest ogłoszeń na spawanie met.Mig 136 to jest to samo co mag tylko ze spawacz Alu. Drutem proszkowym.Jesli Mag i Tig to pewnie tylko 3ego stopnia(te najwyzsze).Pracodawca zwraca szczegolna uwagę na to co już spawales.Jezeli będziesz nawet pracował w dobrze renomowanej firmie ale spawales np.kwietniki to kariery za granicą raczej nie zrobisz.Zwracaj uwagę na to czym dana firma się zajmuje.Najlepiej jeśli jest to jakiś przemysł ciężki to dotyczy głównie mag-a.Nie wiem jak z tagiem bo mam małe doświadczenie,nabieraj wprawy i rób uprawnienia,wydasZ trochę kasy ale gdy trafisz do pracy za granicę szybko Ci się zwróci. Nawet u nas coraz częściej wymagają uprawnień. Jeszcze pół roku temu szukałem pracy byłem w trzech firmach i w każdej spawalem próbki,pospawalem je dobrze ale nie zostałem przyjęty do żadnej z tych firm tylko dlatego ze nie miałem uprawnień.Kiedy je zrobiłem znalazłem prace bez problemu.W tej chwili spadam zbiorniki,tez myślę żeby popracować 2 lata i uciekać za międze.Jeżeli na poważnie myślisz o pracy za granicą to każda firmę tutaj traktuj jak trampoline od której wybijesz się w końcu do swojego celu.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnie się losy toczą. Mój mąż pracuje no. W firmie na styl tej: http://pom-sztum.pl/. Ma fach w ręku i uważam, ze to się liczy. Do takiej pracy trzeba podchodzić bardzo precyzyjnie i z ostrożnością, więc ja winszuję takim pracownikom umiejętności i cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jan
Też zrobiłem kurs 136/135 doświadczenie w własnym warsztacie,lecz bez potwierdzenia dokumentem a pracy nie ma jeśli ktoś może pomóc proszę o e-maila na goraltus5@mtv.pl szukam pracy lubelskie możliwość przeprowadzenia się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie gadajcie, są jeszcze technika mechaniczne ze specjalnością spawalnictwo. Te szkoły często dostają pieniądze z unijnych projektów, dzięki czemu organizują bezpłatne kursy i szkolenia, np. na programowanie obrabiarek numerycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawód spawacza jest zawodem bardzo ciekawym wymagającym wielkiego zainteresowania i odpowiednich predyspozycji psychofizycznych.Dla osób posiadających wysokie umiejętności a także chęci podnoszenia kwalifikacji może stać się zajęciem bardzo dochodowym.Jednak w tym zawodzie odnajdują się tylko perełki reszta osób nigdy nie posiądzie dostatecznej umiejętności wykonywania tego zawodu.Można powiedzieć ,że do tego trzeba się urodzić.Oddanie się temu zawodowi na wieloletnie tyranie ,bo tak o tej pracy należy powiedzieć jest najkrótszą drogą na cmentarz.Wymuszone pozycje spawania,wdychanie oparów z mieszanek gazowych,spalania otulin a także spawania różnego rodzaju metali powodują wielkie spustoszenie w organiżmie , promieniowanie szkodliwe też daje o sobie znać.Pracowałem przez kilkanaście lat jako spawacz elektryczny,gazowy,tig,mag,spawanie automatyczne pod warstwą topnika.Posiadam specjalistyczne uprawnienia spawalnicze i wychowałem wielu następców prowadząc kursy spawalnicze.Profil produkcji wszelakie typy ciężkich konstrukcji i zbiorników ,spoiny we wszystkich pozycjach,graniowe ,jedno ściegowe, wielo ściegowe , kaskadowe dostosowane do rodzaju materiału spawanego.Należy posiąść szeroką wiedzą na temat wszelkich materiałów spawalniczych,obróbki,rodzai złącz,pozycji spawania,elektrod,drutów spawalniczych,gazów i ich zastosowań a także urządzeń spawalniczych itp.Bez tej wiedzy pozostanie się analfabetą i w tym wariancie nie rozwinie się skrzydeł.Większość porządnych firm zatrudnia spawaczy po potwierdzeniu umiejętności wykonania prób spawalniczych,okazaniu uprawnień i dobrego stanu zdrowia.Co dwa lata przeprowadza się testy prób spawalniczych i odnotowuje się w książeczce spawacza.Kiedy posiądzie się wielką wiedzę , umiejętności i długo letni staż okażesz się wrakiem człowieka że ślepotą ,chorobami kręgosłupa i wielu innymi problemami zdrowotnymi.Dziś mogę powiedzieć ,że są inne zawody mniej szkodliwe i dające wielkie poczucie wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek Daniec
Powiem tak, zawód to zawód, papierek to papierek... czyli, teraz na rynku pracy poszukiwani są fachowcy, a nie osoby z łapanki. Jeśli rzeczywiście masz w tej branży doświadczenie, możesz pochwalić się umiejętnościami to dostaniesz tą pracę. Wieloletnie doświadczenie robi swoje, wiadome to jest nie od dziś. Jeśli mowa o spawalnictwie mam nadzieje, że są tu fachowcy i będą w stanie doradzić mi, która z tych przecinarek plazmowych: http://www.sklep.tomsystem.pl/przecinarki-plazmowe/ będzie najbardziej odpowiednia do cięcia stali? Szukałem wątku na ten temat, ale nie znalazłem nic konkretnego, a więc może tutaj jeden z fachowców zabierze głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, znam ciekawą stronę, gdzie szukają pracowników z branży i nie tylko. Ja szybko znalazłam pracę. -rekrutacyjna rewolucja Warto zobaczyć co oferują :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle, ze to ciekawa stronka dla ludzi z branzy, produkuja spawarki, ostatnio dlugo szukalem jakiegos solidnego producenta i ich znalazłem: http://enelwroc.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, że możliwe! Ale wiesz teraz spawanie też się rozwija, i nagle się okazuje, ze nie tylko fach w rękach się liczy, ale trzeba znać też takie urządzenia http://gubad.com/uslugi/robot-spawalniczy, coraz to bardziej skomplikowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NPort
Przynajmniej roczne doświadczenie jest wymagane w naszej ofercie pracy: Firma N Port sp. z o.o. poszukuje doświadczonych fachowców do pracy przy spawaniu maszyn we Wrocławiu. Od kandydatów oczekujemy: - wykształcenia zawodowego o profilu mechanicznym, technicznym lub pokrewnym; - uprawnień spawalniczych na metodę 135/138(136), potwierdzonych stosownymi certyfikatami; - umiejętności spawania drutem proszkowym; - znajomości rysunku technicznego, - komunikatywności i bezkonfliktowości. Oferujemy: - umowę o pracę, - stabilne warunki zatrudnienia. Praca we Wrocławiu Oferta kierowana jest do osób sumiennych, odpowiedzialnych i gotowych do stawienia się na próbach w uzgodnionym wcześniej terminie (testy wizualne i na łamanie) Zainteresowanych zapraszamy do wysyłania CV wraz z certyfikatami na adres e-mail: praca@energiaport.pl http://praca.gratka.pl/oferta/spawacz-migmag-3344002.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanka87
powiem wam, że sporo jest takich firm na rynku tu nawet macie http://renox.eu.com/pl/uslugi-spawalnicze/ fajną stronę gdzie macie krótki poradnik o tym jak wybrać firmę, która zajmuje się spawaniem i na co warto zwrócić uwagę przy takim wyborze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam jedynie doświadczenie z korzystania z tego usług. Jedna z najbardziej popularnych firm, które trudnią się właśnie spawaniem nurkowym jest www.pracenurkowehydromor.pl . Moim zdaniem sa decydowanie liderami w tym kierunku, jeśli komuś był by potrzebny taki namiar, to bardzo proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będę robił teraz szkolenie na spawacza. Jeśli ktoś przyjmie osobę bez doświadczenia proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby ktoś chciał skończyć w tym kierunku jedne z najlepszych kursów, zachęcam do odwiedzenia tej strony www.galileum.pl . Mój mąż tam miał robione kursy, w tej chwili dobrze zarabia i pełnia się w zawodzie po nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz znajomosci to i masz prace !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od firmy. Ja po kursie spawacza znalazłem zatrudnienie, może nie były to takie stawki jak zarabiają spawacze z dużym doświadczeniem, ale zawsze coś. Wystarczy wiedzieć gdzie szukać pracy i wtedy nie ma problemu z brakiem doświadczenia. Ja osobiście szukałem na tej stronie https://strefa-spawania.pl/oferty-pracy i za każdym razem jak chciałem zmienić pracodawcę szukałem tutaj i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli rozważacie ten kierunek z cała pewnością przydadzą się spawarki, urządzenia do cięcia plazmą, jak również wysokiej jakości akcesoria spawalnicze. Maż kupował w www.nortech-weld.pl , to dobra firma oferująca swoim klientom wysokogatunkowe urządzenia i materiały spawalnicze, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×