Odpowiedz na ten temat

praca w Poznaniu-czy latwo znalezc i jakie warunki

• Leeoo 2010.12.17 [10:47]
    Jakie są warunki na poznanskim rynku pracy - jak oceniacie warunki (płace, rodzaj zaproponowanej wam umowy)? Czy łatwo jest znaleźć / zmienić pracę? Jakie są wasze wrażenia?

Zapraszam na bloga Projektu Flexcore w Wielkopolsce: flexcore.wordpress.com/about/ oraz do uczestniczenia w naszych spotkaniach otwartych oraz warsztatach (kolejne już w styczniu!) oraz na nasz profil facebookowy:www.facebook.com/pages/Projekt-Flexcore/17836 8142179756 .
  • Poznanska Pyra @ 2010.12.17 [11:44]
    Mysle, ze w Poznaniu z uwagi na targi i inwestycje budowlane bardzo latwo jest znalezc prace stolarzom i budowlancom (ok. 2 tyg, srednia pensja ok. 3 tys.), a trudniej osobom z wyzszym wyksztalceniem (6-9 miesiecy, trzeba klamac na temat doswiadczenia, pensja ok. 1500) i artystom (malarzom, grafikom, rzezbiarzom).
    Generalnie ceny sa jak w stolicy, pensje jak przy wschodniej granicy, a pracodawcy bez kultury (np. nie przychodza na spotkania i rozmowy kwalifikacyjne, nie podaja zakresu obowiazkow ani pensji, boja sie podawac nazwe firmy).
    Generalnie w Poznaniu jest kiepsko lub tragicznie.
    Ja osobiscie wspolpracuje przez Internet z dwoma firmami z Lodzi.
  • gość 2017.07.17 [11:31]
    moja siostra studiowała w Poznaniu i bez problemu znalazła prace. Tez zastanawiam się nad przeprowadzką. Mam doświadczenie w handlu i widziałam sporo interesujących ofert. To przykre, ze wszystkie wieksze firmy działają w dużych miastach a w miasteczkach jest tak mało pracy...
  • gość 2017.07.17 [11:43]
    Wg mnie nie można mówić, ze nie ma wcale pracy, bo jednak statystyki pokazują że obecnie bezrobocie jest najniższe od lat. Problemem jest raczej to, ze w w wielu branżach brakuje specjalistów, a za to mamy zbyt wielu absolwentów popularnych kierunków studiów, dla których nie ma pracy. Np. mój narzeczony pracuje w logistyce i tutaj wciąż szukają nowych pracowników. Z tego co wiem, to jest też spory popyt na pracowników z wykształceniem zawodowym. Ja jestem w Wielkopolski i nie miałam problemów ze znalezieniem pracy w księgowości, jedynie po samych studiach bywało ciężko, ale teraz mając doświadczenie mogę przebierać w ofertach. Jeśli interesuje was praca w tym rejonie, np. Poznań i okolice, to na tej stronie http://praca-wielkopolskie.pl/rynek-pracy-w-w oj-wielkopolskim/ znajdziecie przydatne informacje.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...