Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość DONATA****

Pytanie do pracownika UP i do wszystkich w podobnej sytuacji

Polecane posty

Gość DONATA****

Mam duzy problem.Chodzi o to iz jestem zarejstrowana w urzedzie pracy jako bezrobotna i pobieram zasiłek.Oprócz tego ucze sie dzienni w szkole prywatnej co podobno zabrania status UP.Wobec tego mam pytanie czy UP moze sprawdzic to ze ja chodze do szkoły jezeli nie zgłaszałam tego w urzedzie i co za to grozi.Bardzo prosze o pomoc jest to dla mnie bardzo wazne bo własnie z tych pieniedzy opłacam szkołe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co prawda nie znam sie na przepisach dot. bezrobotnych, ale podnosze, mo ze ktos wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no troche ci grozi
po pierwsze to rzeczywiscie, student studiow dziennych nie moze dostac statusu bezrobotnego. w zwiazku z tym nie jest uprawniony do pobierania zasiłku. w zwiazku z tym pobiera pieniadze, ktore sie mu nie naleza. w zwiazku z tym, jesli wszystko wyjdzie na jaw, to każą Ci zwrócic nienaleznie pobrany zasiłek z odsetkami, dodatkowo moga dolożyc jakąs kare. Ale przede wszystkim, to Ty musisz chyba w UP zlozyc jakies oswiadczenie, ze nie studiujesz dziennie, prawda? czyli jesli skladasz takie oswiadczenie, ale podajesz w nim nieprawde, wiec moze to byc wyludzenie poswiadczenia nieprawdy - odpowiedzialnosc karna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaaaa
to co wiem grozi ci jezeli to wyjdzie najaw duze kosekwencje finansowe czyli zwrot calego pobranego swiadczenia czyli zasilku brutto, a nie jak teraz dostajesz netto, oraz kara 500 l i wyrejestrowanie z urzedu na trzy miesiace moze sie myle wiec jak co niech mnie ktos poprawi , ale niestety zasilek pobierasz nie legalnie i na pewno bedziesz musiala go zwrocic, mozesz o tym poczytac w ustawie o promocji zatrudnienia i rynku pracy z 20 kwietnia 2004, miej jednak nadzieje ze to nie wyjdzie na jaw trzrymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaa
Hej.. pracuje w UP. Nie mozesz być zarejestrowana w UP skoro uczysz się dziennie. Na domiar złego pobierasz zasiłek. Szczerze mówiąc nie spotkałam sie jeszcze z przypadkiem, ze ktos uczył się dziennie i był zarejestrowany. Prawdopodobie jak wyjdzie to na jaw będziesz musiała oddać wszystkie zasiłki jakie zostały Ci wypłacone. Pytanie tylko czy to wyjdzie na jaw? Raczej wątpie, chyba, ze ktoś Ciebie podkabluje (bezrobotni czesto nawzajem na siebie donoszą, ze ktoś pracuje a jest zarejestrowany). Są kontrole, które kontrolują zakłady pracy i wyłapują bezrobotnych. Nic nie wiem na temat tego czy sprawdzane są uczelnie. Raczej nie. Moja rada... cicho siedź i nikomu nic nie mów, zeby jakis "zyczliwy" nie napisał skargi z zawiści. Wydaje mi sie, ze to nie wyjdzie na jaw. Ja wprawdzie nie siedzę w ewidencji i nie zajmuję się rejestracją ani zasiłkami. W poniedziałek w pracy zapytam dziewczyn co w takiej sytuacji grozi i czy jest jakas szansa na to, ze to sie wyda... Aha jeszcze jedno...tak sobie teraz pomyślałam... jak ukończysz szkołe to lepiej jej nie zgłaszaj bo wtedy przedkładajac świadectwo pracy wyjdzie na jaw ze uczyłaś sie dzienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaa
miało być 'świadectwo szkolne";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaaaa
zgadzam sie z a jaaaaaa, po skonczeniu szkoly, nie zglaszaj jej, powodzenia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DONATA****
Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.Ja tez mam nadzieje ze to nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuje w UP,wlasnie w wydziale ewidencji.Jezeli uczysz sie dziennie,nie mozesz byc zarejestrowana w urzedzie.Predzej czy pozniej to wyjdzie na jaw,gdy bedziesz sie rejestrowac po raz kolejny.Wtedy wykazesz,ze jestes po szkole dziennej,oni mają odnotowane,ze pobieralas w tym czasie zasiłek.Wiec dobrze radzę,zgłoś to jak najszybciej,bo potem bedziesz spłacac caly pobrany zasiłek wraz z odsetkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DONATA****
A jezeli swiadectwo ukonczenia szkoły zachowam dla siebie i nie pokaze go w urzedzie pracy.Ja juz mam magistra a teraz robie sobie studium o kierunku który zawsze mnie interesował i robie to tylko dla swoich zainteresowan i dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DONATA****
Chodzi mi głównie o to czy urzedy pracy sprawdzaja uczelnie czy przypadkiem nie pobieraja tam nauk dziennych bezrobotni.Czy sa takie kontrole???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaa
Napisałam Ci, zebyś nie pokazywała w przyszłości świadectwa z tej szkoły w której aktualnie uczysz się. Jesli sie nie przyznasz to będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaaaaaa
to co wiem to mozna sie uczyc wieczorowa i zaocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczywko
Kochana radze jak najszybiej uregulowac tą sprawę . Pewnie uczysz sie dopiero od pażdziernika więc dużej kary nie będzie. Nawet nie wiesz, o jakie rzeczy czepiają się w PUPie ;), jaki mają wywiad. Jak starałam się o pracę interwencyjną ni z gruszki ni z pietruszki wyciągnęli moje dane z innego urzędu w innym województwie (przez okres studiów zaocznych byłam gdzie indziej zameldowana i również zarejestrowana jako bezrobotna niż teraz). Nie dostałam skierowania na te prace (a wniosek składał pracodawca, więc wszystko było jakby ustawione)tylko dlatego, że... jakies cztery lata temu nie"odhaczyłam" się i nie usprawiedliwiłam. Normalnie potraktowali mnie jak jakiegoś przestepcę, a w końcu to moja sprawa czy chcę szukac tej pracy i się odhaczam, czy sobie daruję i nie odhaczam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donata->>oczywiscie,jesli sie nie przyznasz,to spokojna głowa,nikt tego nie sprawdza,przynajmniej od czasu,kiedy pracuje w UP,to nigdy o czyms takim nie slyszalam...Co do studentow wieczorowych/zaocznych,oczywiscie,mogą byc zarejestrowani w urzedzie.Praca na czarno w mysl ustawy jest zabroniona,ale kazdy dobrze wie,ze polowa zarejestrowanych bezrobotnych dorabia na boku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DONATA****
Dzięki wielki za wszystkie odpowiedzi mam nadzieje ze wszystko bedzie o.k. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko
Chcialabym sie dowiedziec jednej rzeczy od Was.Skonczylam studia w czerwcu,nie zarejestrowalam sie jeszcze w UP a w grudniu lub styczniu wyjezdzam do Anglii do pracy.Nie wiem jeszcze na jak dlugo,ale ta praca zaltwiana jest przez kolezanke,czyli "nielegalnie":)I teraz moje pytanie.Czy jesli sie zarejestruje w UP to co mam im powiedziec?Ze wyjezdzam i nie wiem kiedy wroce czy jak?Bo chyba oni tam ustalają jakies terminy kiedy trzeba ich "odwiedzac"?Pomozcie bo nie wiem co mam o tym myslec i co robic.Prosze i z gory dziekuje za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaa
Mozesz przyjść i wyłączyć sie na własny wniosek nie podając nawet powodu. Mozesz nawet powiedzieć "pocałujcie mnie w dupe nie chce do was juz przychodzić";) MOzesz wyłaczyc sie kiedy tylko chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaaaaa
tak oczywiscie mozesz tak zrobic ale potem zaplacisz tylko z wlasnego poftfela za ten kurs, oczywiscie cenne brutto, pewnie za ten kurs tez masz dotac jakos kase jezeli juz cos dostalas to tez bedziesz musiala wzrocic i chyba jeszcze wyrejestruja cie na 3 miesuace z up, ale tego ostatniego nie jestem pewna, wiec lepiej go skon czyba ze ciebie stac na placenie za ten kurs a o czym jest ten kurs??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×