Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ftdye

rezygnacja ze stazu

Polecane posty

Gość ftdye

jestem na stazu od 2 tyg czy moge z niego zrezygnowac bez zadnych konsekwencji i kosztow? staz to dla mnie straszna meczarnia psychiczna i juz tam nie wytrzymuje, chce isc z tamtad,czy jak zglosze do urzedu pracy to ze chce zrezygnowac ze stazu to czy bede z tego jakies konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfge
obawiam się że jakieś konsekwencje jednak będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batmina
nie mozesz sama zrezygnowac, chyba ze znalazlas prace, w przeciwnym razie czekaja cie finansowe konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to długie
prawdopodobnie oddasz tylko koszt badan lekarskich bo jeszcze ci nie wyplacili zadnego stazowego pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ftdye
dlaczego finansowe?przeciez zadnych pieniedzy jeszcze nie wzielam, rozumim,ze gdybym otrzymala te stypendium to trzeba je zwrocic ale jak sie jeszcze nie bralo to tez trzeba placic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sadze zebys miała jakieś konsekwencje finansowe...ewentualnie moga cię pozbawic statusu bezrobotnego...ale najlepiej to zadzwon do UP i zapytaj...przeciez nie musisz od razu podawać kim jesteś i gdzie masz staz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ftdye
pracuje w takich godzinach i przy kierwoniczce ze nawet nie mam jak zadzonic do up:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to popros kogos zeby zadzwonił-kolezanke,meza,kogos z rodziców... a jak nie to ja bede pewnie w tym tyg. w UP to sie moge spytać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będziesz musiała zwrócic koszt badania lekarskiegi 40zł i pozbawią Ciebie na 90 dni statusu osoby bezrobotnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ftdye
dzieki za wiadomosci czarna offca - to moze sie dowiedz dokladniej jak to jest i czekam na wiadomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaliQ
Czemu chcesz zrezygnowć z tego stazu? aż tak źle tam jest ? W jakiej firmie / instytucji odbywasz ten staż? Rezygnowac zawsze można, ale trzeba podać powód, może uda ci się przenieśc gdzieś indziej? a jeśli nie to pewnie zapłacisz za badanie lekarskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kolezanka zrezygnowała
po 2 mcach i nie musiała nic zwracać a a miesiąc przed końcem szesciu miesicy i tez nic nie musiała zwracać ...ja nie wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
jak sie rezygnuje ze stazu to traci sie status bezrobotnego. O innych konsekwencjach nie slyszalam, najlepiej zadzwon do swojego PUP i sie dowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tfghfhgf
a mi sie wydaje ze mozna zrezeygnowac bez zadnych konsekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyną konsekwencją rezygnacji ze stażu jest utrata statusu osoby bezrobotnej na okres 3 miesięcy, chyba że przeniesiesz się od razu na inny staż. Za nic nie musisz placić, nie zwracasz żadnych pieniędzy i nie zwracaj uwagi na tych co cię straszą w ten sposób. A za przepracowany okres, chociaż to by byl i tydzień urząd musi ci zaplacić, to samo dotyczy kosztów przejazdu do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie dzis dowiedziałam ze jednak zwracasz jakies koszty zwiazane ze stazem i tracisz na 3 miesiace status bezrobotnej...ale nie wiem jakie to sa koszty bo było takie zameszanie w moim UP ze nie zdązyłam sie dopytac(ale tez mi sie wydaje ze zapewne chodzi o badania lekarskie)...zasada ta nie obowiazuje jesli np rezygnujesz bo znalzłas sobie prace lub inny staz...wydaje mi sie ze jednak wszystko bedzie zalezało od Twojego UP... ja od zis jestem oficjalnie bezrobotna:)...i tez chyba czeka mnie staz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos z UP
To wszystko zalezy od dyrektora danego urzedu. Generalnie do miesiąca mozna ze stazu zrezygnować. Z tym zwracaniem kosztów jest róznie, to dyrektor podejmuje decyzje. Czasami są wyjątkowe sytuacje i nie przepisywane są zadne koszty do zwrotu. Musiałabys sensownie wytłumaczyć sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec najlepiej jak najszybciej skontaktuj sie ze swoim UP i przedstaw sytuacje...chyba im szybciej tym lepiej...bez sensu sie tak meczyć...szczególnie ze pewnie siedzisz i niczego nowego sie nie uczysz a tylko stresujesz... powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A skąd jesteś
pod który urząd podlegasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadałam to pytanie w UP bo też chcę załapać się gdzieś na staż. Człowiek który zajmował się stażami powiedział e ze stażu bez żadnych konsekwencji mogę zrezygnować kiedy chcę. Czy to będzie po tygodniu czy po miesiącu. Nie wiem jak to jest u Ciebie ale najlepiej tak jak pozostali tu radzą udaj się do UP. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulabidula
podpisywałaś z pupem umowe na staz i tam masz wsyztsko napisane i wyjasnione,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
od kiedy stazowe brutto wynosi 719 zl???? Jak bylam na stazu 2 lata temu to na ręke dostawalam 450 zl - brutto bylo to jakies 520 zl!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dipsy
odbywam taki staz ze sama chce zrezygnowac mecze sie juz 4 miesiace, mam dosc, zrezygnowac mozesz tylko i wylacznie na poczet innej pracy z jaka kolwiek przedstawiona umowa w urzedzie, czy to o dzielo , zlecenie, badz czas okreslony i nieokreslony. Dlatego lepiej sie dwa razy zastanowic czy warto isc na staż, czy do dobrego miejsca sie trafi. zycze kazdemu powodzenia i trzymam kciuki nie tylko za was ale takze za siebie, by moc to przerwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulabidula
jestem na stażu i moje brutto tez wynosi 530zł, nie wiem jak to wyliczyli, ze im wyszło 720zł:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sachem
Mam takie pytanie czy ma ktoś jakiś wzór podania o rezygnacji ze stażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co w momencie kiedy zaloże wlasna działalność gospodarcza, czy wtedy tez nie musze zwracac pieniedzy za staz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gekon25
Witam. Jestem w tej chwili na stażu jako grafik. Niestety nie wyrabiam już w tym miejscu i chciałbym zrezygnować. Poszedłam na staż (6 miesiecy), przepracowałem już 5 miesięcy. Jakie są konsekwencje? Czy oprócz utraty statusu bezrobotnego są też konsekwencje finansowe? Jeśli tak to, czy zwracać trzeba tylko jedną wypłatę za miesiąc, czy za wszytskie 5 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee tam
na logike biorac dlaczego ktos ma zwracac pieniadze za przepracowany czas , to tak samo jakby pracownik zwalaniajac sie z pracy musiałby oddac wszystkie wypłaty które dostał od pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antosia1986
mam pytanie! wie ktoś może czy jak zrezygnuje ze stazu na rzecz innej pracy to czy były pracodawca moze umiescic w biurze pracy w moich papierach niepochlebne opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×