Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hahanna

Rosyjski - jakie szanse?

Polecane posty

Gość hahanna

Paranormalne:), biegle władam rosyjskim, ale z angielskim kiepsko. Właśnie rozpoczęłam wciągającą wędrówkę po szlakach poszukującuch pracy :) Nigdzie jeszcze nie pracowałam, poradźcie mi, na jakie stanowiska, jak Ktoś wie, na jakie firmy zwrócić uwagę. I ogólnie, pytanie do zorientowanych, jak się ma dziś język rosyjski w biznesie :)? Na koniec propozycja "językowa", czy Ktoś nauczy mnie jęz. angielskiego w zamian za nauke rosyjskiego? Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli jesteś z Warszawy lub z Poznania możesz spróbowac w firmie którz zajmuje się monitoringiem mediów. biznes i rosja? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klikuklik
wiesz, ja ostatnio kupiłam wyborczą z ofertami pracy. Jest cała masa firm, które wkraczają na wschodni rynek i poszukuja ludzi z rosyjskim. Nie powinnaś mieć problemów ze znalezieniem pracy. Ostatnio wracając z Ukrainy samolotem zauważyłam że cały samolot to Polacy podrózujący w celach biznesowych. Na serio wiele się dzieje.... powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahanna
Dziękuję za wpisy, czekam z niecierpliwością na kolejne :)) Jestem z Krakowa, a tu jest stanowczo mniejsze zainteresowanie ros. niż na przykład w Poznaniu, Wrocławiu lub Białymstoku:(Czytam GW, byłam na kilku rozmowach tylko wszystko sie kręci przeważnie dookoła doświadczenia, nu i angielski. Mam nadzieję, że coś "spadnie", ale denerwuje mnie, że nie wiem jak bardziejefektywnie szukać firm handlujących ze wschodem. Czasem myślę, ze może warto znależć pracodawcę, który raczej planuję "ekspansje" niż takiego, który jest na etapie rozszerzania działu, tylko tutaj cięko wypada dla odmiany wykształcenie - pedagogiczne, wątpię, żeby ktoś powierzył osobie bez doświadczenia i bez wykształcenia kierunkowego coś nowego. Myślałam o podyplomówce handel zagraniczny, ale mąż sceptycznie do tego pomysłu podszedł, mówiąc, że kiedy bedę wiedziała gdzie będę pracowała i co m jest do tego potrzebne, wtedy to ma sens. Sama nie wiem jak optymalnie w tej sytuacji "zagrać" :)) Może Ktoś ma jakiś pomysł? :))pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość so one
cześć nie pomogę ze znalezieniem pracy, ale może z angielskim...? powiedz skąd jesteś i na jakim poziomie znasz język... serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahanna
Witam, so one, jestem prawie z Krakowa, jakieś 2 km :)) Rosyjski znam, ponieważ pochodzę z Białorusi, dopiero od roku mam obywatelstwo. A w polsce ukończyłam studia na UJ. Uczę rosyjskiego od kilku dobrych lat, m. in. uczyłam pracowników firmy. Ogólnie jest to fajne zajęcie i można by pracy stałej praktycznie nie szukać, ale chcę czegoś konkretnego, nie tymczasowego. A Ty na jakim poziomie znasz angielski? I napisz parę słów o sobie:) Jeśli miejsce zamieszkania sie zgadza :)) Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahanna
...aha poziom. Poziom mam tzw. "szkolny" czyli praktycznie nijaki, tylko jako-tako zasób słownictwa. Próbowałam uczyć się z książki, ale nie nadaję się do samodzielnej nauki, muszę po prostu mówić i żeby ktoś mnie ewentualnie poprawiał i tłumaczył na bieżąco - czyli na żywo :). Chcę dojść przynajmniej do jakiegoś konkretnego poziomu, a wtedy pomyśleć o kursie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×