Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość denio

rozwiązanie umowy zlecenie

Polecane posty

Gość denio

Jak mam wypowiedzieć umowe zlecenie. Macie jakiś wzór formularza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denio
wielkie dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DENIO
CZY MOGĘ WYPOWIEDZIEĆ Z DNIA NA DZIEŃ TZN UMOWE MAM DO KONCA GRUDNIA ALE CHCE JUZ ODEJSC CHCIALAM DAC DZISIAJ WYPOWIEDZENIE,ALE NIE BYLO SZEFA CZY MOGE DAC JUTRO WYPOWIEDZENIE I JUZ NIE PRZYJSC DO PRACY????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marig
Jeśli w umowie nie masz jakiegoś terminu np. "zerwanie umowy może nastąpić z X wyprzedzeniem, w przeciwnym razie zleceniodawca może obciążyć zleceniobiorcę karą pieniężną w kwocie X zł." czy coś takiego to możesz... ale raczej masz tam taki haczyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orientujecie sie moze jak to wyglada, jezeli mam wskazany okres wypowiedzenia, ale umowa nie przewiduje kary za jego niezachowanie? Dobrze rozumiem, ze wtedy, zeby obciazyc mnie kosztami, zleceniodawca musialby móc je jakoś udokumentować (np. wynajecie innego pracownika, kary za niedotrzymanie terminu czy cos)? W przyszłym tygodniu mam miec decyzje, jesli bedzie pozytywna to do 1 lutego nowa praca, ale niestety w tym wypadku nie zachowam 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia, tylko skroce go o pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roler
Zaczęłam pracę na umowę zlecenie od sierpnia. Po pierwszym dniu okazało się, że sama muszę się wyszkolić do zleconego zadania i dość jak mam wykonywać zlecona zadanie, ale w umowie mam płatne od ilości wykonanych rekordów, wiec za czas jaki poświeciłam na szkolenie nikt mi nie zapłaci. Tak spędziłam 2 dni i miałam dosyć pracy za darmo, więc powiadomiłam telefonicznie, że rezygnuję. Dyrektor kazał mi zwrócić umowę, którą podpisywałam, chociaż że firma dostała taki sam egzemplarz i powiedział, że jest to najszybszy sposób rozwiązania umowy zlecenie, bo rozliczać też się nie mamy z czego z powodu krótkiego czasu pracy. Nie do konca jestem pewna czy zwrócenie umowy jest dobrym rozwiązaniem i czy w ten sposób nie pozbawię się jedynego dowodu mojej współpracy. Proszę o radę jak najlepiej rozwiązać taki problem. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2504
Witam.mam pytanie mam nadzieje ze mi pomozecie.Pracuje w sklepie i mam umowe zlecenie do konca sierpnia chcialabym zrezygnowac bo nie odpowiada mi traktowanie przez szefa jak czegos sie nie zdazy zrobic co szef kazal to od razu halas i w ogole... czy zatem jak wypowiem umowe to czy wyplaci mi za te dni ktore przeprocowalam?z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenciaaa
czy wypowiadając umowę zlecenie muszę podawać powód? jeśli tak to jaki podać konkretny powód? jeśli po prostu znalazłam gdzieś lepszą pracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ib87
Witam, mam umowę zlecenie od 1 stycznia do 31 grudnia 2012, jednak pracy brak i siedze w domu z brakiem perspektyw ze praca będzie (fizjoterapia- brak pacjentów). Czy w takim wypadku mogę wypowiedzieć umowe bez podania przyczyny czy lepiej nawiązać do tego ze mimo umowy pracy brak?? proszę o szybka odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwert12345
Chcę wypowiedzieć umowę zlecenie jak najszybciej a mam w niej taki zapis: 1.Każda ze stron może wypowiedzieć niniejszą umowę z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia, kończącego się w sobotę. 2.Każdej ze stron przysługuje prawo do wypowiedzenia niniejszej umowy ze skutkiem natychmiastowym w przypadku niewykonywania lub nienależytego wykonywania zleconych czynności. 3.Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu niniejszej umowy powinno być złożone w formie pisemnej pod rygorem nieważności. 4.W terminie 7 dni od dnia rozwiązania niniejszej umowy Zleceniobiorca jest obowiązany zwrócić wszelkie dokumenty związane z wykonaniem zleconych czynności. Co powinnam zrobić? będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki. Dodam, iż pracodawca nie będzie zachwycony i będzie robił problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tracy daisy
Punkt 1 to rozwiązanie z kodeksu pracy, a umowa zlecenie jest umową cywilno-prawną. Ciekawe, ze wyzyskiwacz zatrudnia na umowę zlecenie a stosuje przepisy kodeksu pracy. Ale skoro podpisało się takie postanowienia umowy?????? Może wartałoby zawiadomić inspekcję pracy, skoro umowa zlecenie ma ewidentne cechy umowy o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwert12345
A czy nie jest tak, że każdy tak robi? Pewnie da się to jakoś obejść, wytłumaczyć, dlatego nie boją się stosować takich rozwiązań. Jest ciężko... ale może wytrzymam, umowę mam teoretycznie do 30 czerwca ale całość kończy się tak naprawdę z końcem września, więc trochę jeszcze przede mną... Cóż, moja pierwsza taka praca poważniejsza, umowa też, na drugi raz będę uważać żeby się w nic takiego nie pakować bo zawsze tak jest, że "daj palec, a wezmą całą rekę"... Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buty na obcasie
umowy zlecenie nie obowiązuje żaden okres wypowiedzenia. można ją wypowiedzieć z dnia na dzień bez żadnych konsekwencji, bo jak ktos wyżej napisał nie podlega pod kodeks pracy tylko jest umową cywilno-prawną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tracy daisy
qwert12345 rozumiem Cię i szkoda mi Cię jednocześnie, ale taki dzisiaj jest rynek pracy - daje wolną rękę kombinatorom. Wiem, że niewiele może zdziałać człowiek gdy potrzebuje pracy a nic innego nie ma. Nawet w tv mają czelność mówić, ze to nie umowy śmieciowe bo pracodawcy zus odprowadzają. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwert12345
no i problem z głowy - sami nie przedłużyli mi umowy (bo nie pracowałam 24h na dobę), jestem bez pracy, ale na pewno wyjdzie mi to na zdrowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podzielę się z wami moja historią nad którą wylałam pełno nerwów i stresu... byłam zatrudniona na umowę zlecenie, oczewiście podpisałam umowę bez czytania i zapoznania się z nią. W firmie nie pracowałam nawet miesiąca. Pewnego dnia szefowa przyszła i powiedziała mi że po prostu nie pracuję. Tak więc wyszłam z pracy bez żadnego wypowiedzenia ani zaświadczenia. Pytałam się o to oczywiście ale powiedzieli mi że jak cokolwiek chcę muszę sama napisać i do nich przyjść. Starałam się o wypowiedzenie, poszłam do firmy nie udzielili mi żadnych informacji i nikt mi nie pomógł ponieważ nikt się nie zajmuje takimi rzeczami, a szefowa po prostu przyjeżdża raz na jakiś czas bo ma drógą firmę w innym mieście. Napisałam do nich emeila powiedzieli żebym wysłała wszystko pocztą, ale rozmawiałam z ciocią i umówiła mnie ze znajomą w biurze inspekcji pracy. Poszłam tam a tam się okazuje w umowie że skoro nie pracuję i nie mam żadnego świstka na to to mam zapłacić za każdy dzień 100 zł, albo że wypowiadam umowę i płacę 50 zł. No i wiadomo że się przeraziłam bo żeby wszystko zliczyć były by to kolosalne sumy... Pani w tym biurze inspekcji pracy była na tyle miła że po prostu wzieła ode mnie tel i zadzwoniła do tej szefowej. Dogadałyśmy się tak że mam wysłać wszystko pocztą napisane a oni podpiszą i odeślą. Jeszcze się nie zakończyła moja historia ale mam nadzieję że już nie będzie żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nauka z tego płynie taka, żeby ZAWSZE CZYTAĆ UMOWY, które się podpisuje z pracodawcą. I nie ma, że się nie chce, bo później łzy i zgrzytanie zębami. Mam nadzieję, że Twoja historia skończy się bez bólu, czego Ci życzę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. ja niestety zawarłam dziś taka umowę zlecenie ale nie zauwazylam ze to jest praca przez agencję pracy tymczasowej, a ja myślałam że to mnie zatrudniła ta firma wiec w każdej chwili mogą mnie zwolnić. . na umowie jest tylko moje imię i nazwisko, adres tej agencji i kto jest prezesem. .. dopiero później mi dali do wypełnienia formularze tzn adres musze wpisać i wgl.. a w tej umowie jeszcze jest napisane że zleceniobiorca czyli ja będzie wykonywał prace w okresie od 21.08 do zakończenia zleconych prac.. i mogę wypowiedzieć umowe na piśmie co chciałabym zrobić już jutro z powodu tego ze obawiam się iż w każdej chwili mogą mnie zwolnić bo tam przyjmują dużo osób jak potrzebują a potem ich się pozbywają... I nie na okresu wypowiedzenia. wiec czy jak dziś podpisała m umowę to mogę jutro im dać wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym skoro nie ma okresu wypowiedzenia. i czy teoretycznie pytam jakbym nie poszła jutro do pracy to poniose jakieś konsekwencje? dziękuję z góry za poważne i rzeczowe odpowiedzi na dodatek ta pani koordynatorka kazała mi u pani od szatni (? ) wypełnić jakiś papierek ze w razie wypadku wypłacaja mi odszkodowanie ale niestety ta pani nie miała żadnego papierka z moimi danymi. czy będę miała jakieś problemy jest będę chciała jutro zanieść wypowiedzenie albo zadzwonić i pow ze nie przyjde i ze rezygnuje z pracy.. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej poradź się prawnika, on ci wskaże najlepsze dla ciebie rozwiązanie. Sama korzystam z usług http://spolkacywilna.info Profesjonalista, który zna się na prawie, na pewno ci pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×