Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosiakkk

Rzeczoznawca majątkowy!!!

Polecane posty

Gość gosiakkk

Witam wszystkich!!! Mam takie pytanko czy jest wśród Was osoba która ma uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego??? Zamierzam iść na studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości i interesują mnie takie kwestie: -jak wygląda praktyka , którą trzeba odbyć? -czy ciężko zdać egzamin państwowy?? -jakie są zarobki rzeczoznawców:) i czy jesteście zadowoleni z takiego zawodu???;) Czy da się wyżyć i czy są zleconka;) Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiakkk
nie ma nikogo??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiakkk
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skończyłem takie studium i powiem Ci szczerze że to wielka lipa. Praktyka to wykonanie iluś tam operatów pod kierunkiem uprawnionego rzeczoznawcy - ale nie ma chętnych co by kogoś do zawodu dopuścić żeby im chleb podbierał. Jak już przebrniesz przez te praktyki to do przeskoczenia niełatwy i drogi egzamin (wiadomo że chodzi o to żeby do zawodu dopuścić jak najmniej ludzi bo zleconek przecież mało). No i jak już zdasz to się okazuje że jakoś tak dziwnie w przetargach wygrywają zawsze ci sami świetni fachowcy którzy za złotówkę zrobią wycenę stoczni. Moja rada - odpuść i poszukaj czegoś lepszego. Poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
życie po życiu - z jakiego jesteś miasta? Moja firma akurat szuka rzeczoznawcy na b. korzystnych warunkach. pozdrawiam ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
praktyka trwa rok lub 15 mies. - trzeba zrobić 15 operatów. praktyki są organizowane przez stowarzyszenia rzeczoznawców lub przez indywidualnych rzeczoznawców (ale indywidualnie rzadko się zdarza, żeby przyjmowali), trzeba się na nie zapisać i czekać czasami nawet rok, bo nie ma chętnych do ich prowadzenia, a 1 rzeczoznawca może mieć tylko 5 praktykantów. egzamin zdaje czasami 10%, czasami 30%... niektórzy wyceniają bardzo tanio, np. biorą za wycenę mieszkania 300 zł +VAT... a powinni brać np. 700 zł. praktyki są droższe niż egzamin, słyszałam o cenie 6 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kbkd
chciałabym w tym roku rozpocząć praktykę na rzeczoznawcę majątkowego, studia związane z nieruchomościami ukończyłam w 2001 roku i chciałabym teraz do tego wrócić, ciekawa jestem czy mogę odbyć praktykę u rzeczoznawcy z dwuletnim stażem pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, rzeczoznawca, aby móc prowadzić praktyki, musi mieć min. 5 lat stażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kbkd
Dzięki za szybką odpowiedź, muszę szukać dalej. A jak to jest w stowarzyszeniach? Najbliższe dla mnie to to w Rzeszowie, czy warto tam podejmować praktykę, wiem, że to dosyć drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma to tę zaletę, że w stowarzyszeniu będziesz miała praktyki u kilku różnych rzeczoznawców, a oni zwykle się w czymś specjalizują, więc będziesz miała konsultacje z najlepszymi specjalistami w poszczególnych dziedzinach, a indywidualny rzeczoznawca, do którego trafisz, może np. w ogóle nie wyceniać lasów czy czegoś innego. z kolei wada jest taka, że są to zajęcia w grupach i są też wykłady, więc praktycznych rzeczy możesz nauczyć się mniej niż na codziennej praktyce u jednej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anosiek
ja właśnie dostałam odpowiedź ze stowarzyszenia i poinformowano mnie, że praktyki kosztują 1 tys. zł miesięcznie, czyli po roku uzbiera się sumka 12 tys. zł. Też złożyłam podanie na studia ale rezygnuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jakim mieście? bo nie słyszałam jeszcze o tak drogich praktykach, zwykle są to ceny rzędu 4-6 tys. za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ews
Witam! Czy praktykę (rzeczoznawcy majątkowego) może podjąć osoba pracująca. Czy mając do zaoferowania czas w tygodniu od 15 i całe weekendy można odbyć praktykę. Będę wdzięczna za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alin
Nie potrafię odpowiedzieć na zadane pytanie, ale może Pani mi powi czy warto być rzeczoznawcą? Mam staż u rzeczoznawcy w kancelarii i studiuję ten kierunek... zastanawiam się na rozpoczęciu opodyplomóki w Olsztynie i nie wiem czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhejehejhe
Ja akurat skończylam 5 letnie studia w Olsztynie na UWM - zarzadzanie nieruchomosciam, a od wrzesnia ide na praktykę - koszt to ok 4 tys. I już mam zawód. Tutaj zaden rzeczoznawca się nie wypowie czy warto nim byc, bo tak naprawdę jeszcze jedna kolejna osoba z uprawnieniami = większa konkurencja. Mieszkam w małym mieście, rozmawialam prawie ze wszystkimi rzeczoznawcami z mojego terenu, w 95% odradzili mi nauki zawodu, dla mni e z wiadomego powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darko
Widzę tutaj ceny za praktyke całkiem inne niz np. w Koszalinie gdzie praktyka kosztuje 10 tys moze ktos mi podpowie czy w tym rejonie mozna ją odbyc taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo nieźle. w Gdańsku płaci się 6 tys., jak zaśpiewali 7-8 tys., to ich wyśmialiśmy. nawet w Warszawie można to zrobić za ok. 5,5 tys. i to przy SGH, więc niech Koszalin nie przegina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do justy..
Justa, czyżbys sie wybierała na kurs rzeczoznawcy w TO Profil w Gdańsku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie wybieram się w ogóle do TO, mam podyplomówkę z wyceny nieruchomości, a praktyki zaczynam w PTRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonka
Przyznam, że mnie załamaliście. Jestem absolwentką prawa i miałam nadzieję zdobyc' zawód, do którego droga nie jest tak "wąska" jak do zawodów stricte prawniczych... A tu lipa... Najgorsze, że zapłaciłam już za pierwszy semestr studiów podyplomowych z wyceny... Mam nadzieję, że uda mi się tą kasę wyciągnąc' z uczelni... na bilet na samolot :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kbkd
czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy po studiach dziennych na AE Kraków mogę rozpocząć praktykę na rzeczoznawcę? ukończyłam kierunek Ekonomika nieruchomości i inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że możesz od razu zacząć praktykę. Ustawa o gospodarce nieruchomościami: Art. 177. 1. Uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości nadaje się osobie, która: 1) posiada pełną zdolność do czynności prawnych, 2) nie była karana za przestępstwa przeciwko mieniu, dokumentom, za przestępstwa gospodarcze, za fałszowanie pieniędzy, papierów wartościowych, znaków urzędowych, za przestępstwa skarbowe oraz za inne przestępstwa mające znaczenie ze względu na wykonywany zawód, 3) posiada wyższe wykształcenie, 4) UKOŃCZYŁA STUDIA PODYPLOMOWE w zakresie wyceny nieruchomości, 5) odbyła praktykę zawodową w zakresie wyceny nieruchomości, 6) przeszła z wynikiem pozytywnym postępowanie kwalifikacyjne, w tym złożyła egzamin dający uprawnienia w zakresie szacowania nieruchomości. 2. Obowiązek, o którym mowa w ust. 1 pkt 4, NIE DOTYCZY osoby, która ukończyła studia wyższe o specjalności związanej z gospodarką nieruchomościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kbkd
Dowiedziałam się dzisiaj, że nie mogę odbywać praktyki. Pani z AE twierdzi, że po moich studiach muszę odbyć studia podyplomowe. Ciekawa jestem czy istnieje jakiś wykaz uczelni czy też wymagania programowe, które zagwarantują to, że nie trzeba będzie odbywać studiów? Dziękuję za szybką odpowiedź już otrzymaną i tę na którą oczekuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amiesp
witam wszystkich, zastanawiam sie nad studiami podyplomowymi. Bardzo podoba mi sie wszystko co zwiazane z rzeczoznawca majatkowym, tylko koszta okropne!! Pracuje w budzetowce i wlasciwie z trudem dalabym rade skonczyc podyplomowe z dojazdami do Rzeszowa (tam mi najblizej)a Wy piszecie o praktykach wartych od 4 do 10 tys. zl. Dla mnie to kosmos. Pozniej jeszcze egazmin panstwowy (moze ktos poda jego koszt?), no i potem zostaje pytanie czy bede miala od razu zajecie jako rzeczoznawca. A jak sie sprawa ma z dwoma pozostalymi zawodami zwiazanymi z nieruchomoscia: posrednika w obrocie nieruchomosciami i zarzadcy nieruchomoscia?? Jak wiecie to napiszcie jak to wyglada i ile kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egzamin kosztuje 1150 zł. jeżeli chodzi o pośredników i zarządców, to ich praktyki są krótsze (6 mies.) i tańsze mniej więcej o połowę, czyli za ok. 2 tys. zł powinnaś coś znaleźć. natomiast od 1 stycznia 2008 będą oni zwolnieni z egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S8
ja robilem studia podyplomowe przy IDM-ie (koszt 3500 za 2 semestry), teraz jestem w trakcie robienia praktyk zawodowych takze organizowanych przez IDM, koszt 5500 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicka5
Czy żeby dostać się na podyplomówkę trzeba mieć ukończone studia prawnicze lub ekonomiczne albo techniczne??? Czy to wymóg? Proszę o wypowiedzi :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amiesp
dzieki za informacje, bede musiala pomyslec co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit-t
Witam. Czy jest tu osoba, która odbywa praktyke lub zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami.Czy wejście do zawodu jest równie trudne jak w przypadku rzeczoznawcy majątkowego. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×