Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

0kasia100

specjalista ds. dotacji unijnych

Polecane posty

Witam Was:) Mam małe pytanie...Jak myslicie czy warto iść na studia podyplomowe w tym kierunku? Obawiam sie że po 2013 r. moze byc dotacji coraz mniej, więc automatycznie mniejsze zapotrzebowanie na ludzi w tym zawodzie. Może orientuje się ktoś z was czy warto otworzyć własne biuro doradcze zw. z dotacjami...Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdasdasda
bez doświadczenia biuro nie załapie za wiele zleceń. Lepiej przynajmniej na razie się podczepić, a co do studiów - robiłam ale teraz myślę sobie, że i tak teoria teorią, a praktyka swoje...poza tym wszystko jest w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bruni1979
Hej!!Skończyłam prawo administracyjne na uniwersytecie ,było tam dużo przedmiotów związanych z tematyką europejska np. prawo europejskie ,integracja gospodarcza z UE itp)zastanawiam sie czy sa jakies kursy-nie chodzi mi o podyplomowke przygotowujace wlasnie to zawodu specjalisty ds.dotacji unijnych.\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruni...a wiesz może coś więcej na temat samej pracy w chrakterze spec. ds. dotacji? A odnośnie szkoleń...to oczywiście są- dwudniowe- wydaje mi się że pod katem praktycznym mało uczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek co se grzebie w dupie
Ja to skończyłem WUML i z palcem w dupie załatwiam dotacje. Biorę jedynie 20% prowizji z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek co se grzebie w dupie
A co bym robił jakby mi nie wyszło ? za co bym zapłacił panienkom w " barze ' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolllllllllllla
Sama zastanawiałam się nad podyplomowymi w tym kierunku.Polska raczej nie dostanie dotacji z Unii po 20013 roku, aczkolwiek fundusze będziemy jeszcze rozliczać do 2015 roku. Sama mam skończony kurs z projektów unijnych.Teraz szukam praktyki, ale nikt raczej nie przyjmuje na takie stanowiska bez doświadczenia.Został mi chyba tylko staż w jakiejś instytucji zajmującej się projektami unijnymi. Tak samo i ty nie będziesz mogła raczej zajmować się doradztwem bez doświadczenia, musisz mieć jakąś praktykę. Takie studia podyplomowe po 2013 r. chyba na nic się nie przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm..nie mówię że po studiach podyplomowych naładują mnie wiedzą:), ale myślę że po kursie ( a z tego co wiem to są kursy tylko kilku dniowe) wiedza będzie bardziej okrojona,...Hm..mówisz że nie dostaniemy już dotacji po 2013r...przyznam szczerze, że sama się nad tym zastanawiałam..Jeżeli ktoś coś wie...niech pisze....Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolllllllllllla
Mój kurs akurat trwał trzy miesiące , także myślę,że nie jestem źle przygotowana.Ale tak naprawdę studia podyplomowe czy kursy to jest tylko wiedza teoretyczna.Znam opinię osób, które się tym zajmują zawodowo, trzeba uczestniczyć w takim projekcie przynajmniej raz, żeby komuś coś doradzać, przejść jakiś Konkurs od początku do końca. Żeby napisać projekt trzeba mieć wiedzę z różnych dziedzin, np. z księgowości,żeby dobrze rozliczyć budżet w planie projektu czy z zarządzania tworząc poszczególne zadania w niektórych priorytetach.Same studia podyplomowe nic nie dadzą , jeśli nie masz doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz wszystko warto robić, jeśli mam świadomość że temat jest rozwojowy i małymi krokami do przodu, ...ale fakt jest taki, że nie wiadomo co po 2013 r.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rennataac
Polska po 2013 roku kasy nie dostanie na 99%. Weszły nowe państwa do Unii a my i tak juz sie nachapaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuu, a to takie pewne? To powiedzcie, bo czegoś nie rozumiem...- powstało od groma biur ( m.in. franczyzowe), których działalność opiera się na zdobywaniu dotacji...- za licencje wołają niebotyczne sumy- i one miałyby paść po 2013r.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze projekty unijne
Fundusze unijne są i będą tyle tylko że pewno w mniejszych kwotach. Na dzień dzisiejszy opracowane są środki na lata 2007-2013. Później zostaną opracowane na następne lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam pionowym uśmiechem
eee a jaki 2013? w 2012 koniec swiata bedzie i wtedy żadne środki EFS czy EFRR nie pomogą ani program operacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..To .powiedzcie czy w ogóle warto zawracać sobie głowę tym kierunkiem studiów...nie przeczę że myślę jeszcze o innym- BHP...Nie wiem w którym łatwiej będzie mi zdobyć doświadczenie - a najlepiej otworzyć własną działalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipuszka
fundusze moga sie skonczyc a BHP zawsze potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do okasia
jakie masz w ogóle studia ukończone? jaki kierunek? bo dotacje i bhp znajdują się w zasięgu Twoich zainteresowań, a to zupełnie różne obszary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyższe- Ekonomia na Akademii Ekonomicznej- także nie muszą być tylko w sferze zainteresowań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za duż jkdhgekrj
oj poczytaj o tym bhp dobrze w necie -tez się napalałam na ten zawód ale mi przeszło to bardzo długa droga-tez jak ty myślałam o dotacjach jednak wydaje mi się to zbyt jednostronny kierunek. z tym bhp to wcale nie jest tak łatwo-niewiele jest nawet ofert pracy w tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z Wrocławia
Znacie może jakies firmy organizujące szkolenia z dotacjii unijnych na Dolnym Śląsku? Mi się ten pomysł podoba. A co myślicie o kursie na certyfikatora energetycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest pełno szkoleń kilku dniowych odnośnie dotacji...Popyt na bhpowców jest- tylko najgorzej się wkręcić..niestety... A odnośnie dotacji to zastanawiam się jak to będzie wyglądało po 2013 r.- specjaliści ds. dotacji dobrze zarabiają- i zawsze można otworzyć własna działalność w połączeniu z kredytami, leasingiem itp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z Wrocławia
Był ktoś z Was na takim kursie, ile to kosztuje, czy można dostać dofinansowanie z UP? Ofert pracy dla doradców ds dotacji znalazłam wiele, ale tylko jedną propozycję kursu i to za 1400zł. Jak na mnie to trochę dużo. Im dłużej wertuje internet na ten temat, tym bardziej mi się to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×