Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biznesowaona

Twój pierwszy biznes!!! pomóżmy sobie

Polecane posty

Gość biznesowaona

bardzo prosze o wszelkie informacje przydatne przy zakladaniu firmy, jakies linki o wszystkim co tego dotyczy, jakies porady doswiadczonych i wskazowki. Mysle ze przydadza sie nie tylko mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapozyczone
1.Najpierw udajesz się do Urzędu Miasta po wpis do ewidencji. To kosztuje Cię około 100zł (w zależności od miasta). Tam Potrzebujesz Dowód Osobisty plus określenie wg. PKD rodzaju wykonywanej działalności. Lepiej tam wpisać więcej rzeczy pokrewnych bo za każdą zmianę czy dopisanie jest dopłata (ok. 50zł). Ustalasz też siedzibę działalności (np miejsce zamieszkania) oraz określasz od kiedy startujesz. Najlepiej od 1 danego miesiąca. Na całość musisz mieć minimum trzy tygodnie, da się krócej ale trzeba gonić urzędników. Na wpis czekasz około tydzień. 2. Udajesz się do GUS po numer REGON. Zanosisz ksero WPISU DO EWIDENCJI, nic nie płacisz, ustalasz główny rodzaj działalności i też czekasz około tygodnia. 3. Jeśli byłeś kiedykolwiek zatrudniony i posiadasz NIP(na firmę będzie ten sam co na Ciebie) robisz ksero tego zaświadczenia, ksero REGONU, WPISU i możesz udać się założyć konto w banku. Jeśli wybierasz konto internetowe polecam ten link. 4. Z kserokopią umowy z bankiem, REGONEM, WPISEM idziesz do US i wypełniasz wniosek NIP-A (aktualizacja NIP). Tak samo nic za to nie płacisz. W okienu "Podatek dochodowy" wybierasz rodzaj podatku (karta podatkowa (wg. PKG US ustala mięsięczny podatek jaki płacisz, niezależnie od dochodu) ryczałt, zasady ogólne (możesz wybrać podatek liniowy 19% ale na początku nie jest to opłacalne). W VAT wchodzisz po przekroczeniu 20 000 EURO za dany rok. Pamiętaj że jak starujesz np. w czerwcu jest to już tylko 10 000 EURO. Podatki zaczynasz płacić jak wyjdzie Ci dochód (przychód - koszty_uzyskania x 19% - składka zdrowotna = DOCHÓD). Ustalasz też czy księgowość prowadzi biuro rachunkowe (jak tak musisz mieć ksero + oryginał umowy) oraz pokazujesz jakiś papier na lokal (jak masz swój lub mieszkasz np. u rodziców robisz umowę - użyczenie za 0zł). 5. Na koniec zostaje ZUS. Masz czas do 14 dni od dnia rozpoczęcia działalności. Wypełniasz dwa formularze ZFA i ZUA. Wypełnienie polega na przepisaniu danych typu NIP, REGON, WPIS, NUMER KONTA. Aha, od tej pory ZUS może Cię ścigać za błędy w comiesięcznych deklaracjach, za zwłokę w płaceniu. Mają na sprawdzenie dokumentów 10 lat i z tego co wiem nie spieszą się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej tam wpisać więcej rzeczy pokrewnych bo za każdą zmianę czy dopisanie jest dopłata (ok. 50zł).\"------->jezeli rodzaje dzialalnosci nie sa z soba zbierzne np. elektronika oraz filatelistyka to oplata jest razy dwa??ile mozna wybrac rodzaji tzn ile numerow pkd tam moge wpisac(dzialalnosc podstawowa i dodatkowa czy cos jeszcze) co jesli chce byc platnikiem vat od poczatku dzialalnosci?jest wtedy jakas dodatkowa oplata??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze szukasz
wspolpracownikow wsrod obsych ludzi? hmm ja sie balabym z rodziną a co dopiero z obcymi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łłłiii tammmmmmmmm
co to za biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos mi powie
czy jesli moj mmaz zalozy firme(sklep) to ja moge u niego pracowac, czy jestem automatycznie jako zona wspolwlascicielem, czy musialby mnie zatrudnic na umowe, jak to zrobic aby bylo najmniej kosztow,kto pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do naga prawda
zaloz swoj topik o odpowiednim temacie bo ten troche nie na temat oktorym sie rozpisales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesowaona
ja nie dalabym obcemu NIC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 71113
A ja swój biznes zaczełam od 5zł. Tyle zainwestowałam.Śmiałam się jak ktoś mi zaproponował biznes.Pomyślałam że mu coś odbiło.Teraz mam kilka działalności. Teraż otwieram pierwszą w mieście tężnie. Tego jeszcze nikt w kraju nie ma. A wszystko dla tego że miałam taką motywacje. Wiedziałam że musze coś po sobie wnuczkom zostawić. Wnuczków jeszcze nie mam ale myśle że kiedyś bendą.Ludziom brak pomysłów i odwagi. Jeśli któraś jest odważna i pracowita i może zainwestować aż 5zł. niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mogę
zainwestowac te 5zl i zrobie to z wielka przyjemnoscia jesli ma mi to poprawic byt na tym polskim padole. Nigdy nie wiedzialam jak zabrac sie za wlasna dzialalnosc i zawsze wydawalo mi sie, ze trzeba duzo zainwestowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×