Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

staramsie

Urząd Skarbowy - test

Polecane posty

Witam. Mam pytanie: czy był ktoś już na testach kwalifikacyjnych w Urzędzie Skarbowym? Jak to wygląda, jakie są pytania (ordynacja podatkowa-ok, ale dokładniej?) ile trwa taki test i wogóle odczucia .. Napiszcie proszę, mam taki test w poniedziałek. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fojteq
I jak ten test? Mam jutro o 9:00, nie mam pojęcia jak to wygląda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziieńka
witam, czy ktos moze cos powiedziec o tych testach?? albo gdzie szukac informacji?? ja mam taki test juz w czwartek.Prosze bardzo o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoginka
a ile w takim urzędzie mozna zarobic?+\- ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alap31
Wielkie dzięki bo ja też mam ten problem :( a na jakie stanowisko dokładnie macie te testy kwalifikacyjne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucja32
ja mam testy 16 czy przejde czy nie postaram sie napisac co było trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatezsie staram
hej! no i jak było na tych testach, ktos moze przyblizyc czego się spodziewać? bo mnie tez to zceka:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona księgowa
sweetharmonie -świetna ta stronka z testami. Jest moze coś podobnego z samorządu terytorialnego, zagadnienia dotyczące sfery budżetowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona księgowa
zauważyłyście, że mnóstwo urzędów skarbowych prowadzi teraz nabór? kiedyś w ogóle nie było ogłoszeń z us, a w ostatnich wydaniach gw zauważyłam kilkanaście z mojej okolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jazda.................
Oprócz pytań z ordynacji były jeszcze pytania dotyczące właściwości miejscowej, terminów składania deklaracji rocznych, to własnie zawiera tez ordynacja :D Zalezy także na jakie stanowisko startujesz na dochodowym mozesz miec ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, prawnych, zryczałtowanym na vacie - tematycznie, ustawe o vat do ksiegowości - ustawa o rachunkowosci do tego bywaja pytania o obsługe programów wykorzystywanych w US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo będe pisała test kwalifikacyjny na stanowisko Referenta do Spraw Informacyjno - Recepcyjnych w Urzędzie Skarbowym. Jakich pytań mogę się spodziewać? Z góry dziękuję za odpowiedź , Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za niedługo będe pisała test kwalifikacyjny na stanowisko Referenta do Spraw Informacyjno - Recepcyjnych w Urzędzie Skarbowym. Jakich pytań mogę się spodziewac? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erffefe
To co to był za U.S,że były takie niespotykane pytania.I jakie to było stanowisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkk.kkkkkkkkkkkkkk
Jakie to było stanowisko - tego już nie pamiętam. Sama nie spodziewałam się takich pytań zwłaszcza, że również radziłam się na kafeterii i szukałam w necie co przeważnie jest na testach do US. Szczerze byłam zaskoczona i ilością pytań, ilością chętnych na to 1 miejsce i rodzajem pytań. Na rozwiązanie testu chyba było 1,5 godz. Po 5 min zobaczyłam, że nie mam żadnej szansy. Więcej nie pójdę nigdy. Teraz mam pracę na pół etatu, szukam czegoś na stałe, ale niestety... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amiraK5
witam ...wszystkich:) słuchajcie mam poważny problem: startuję na stanowisko REFERENDARZA ds Kontroli skarbowej Obrotu Towarowego z Zagranicą w Krakowie. test kwalifikacyjny mam w poniedziałek... czego mogę się spodziewać na takim teście??? strasznie się boję. POMÓŻCIE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina666
witam ...wszystkich słuchajcie mam poważny problem: startuję na stanowisko REFERENTA w referacie ewidencja i identyfikacja podatników test kwalifikacyjny mam we wtorek ... czego mogę się spodziewać na takim teście??? strasznie się boję. POMÓŻCIE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chocco
Może startujemy startujemy na to samo stanowisko:) Ja mam również testy we wtorek w Kętrzynie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 no rocznikowo 26
Myślicie że mam szansę dostać pracę inspektora ds wprowadzania danych mimo braku doświadczenia w administracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez znajomości
ani rusz... w Urzędach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna83kw
a i jeszcze jedno jak zda się testy jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna czego pytają ??? ustaw czy czego???:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna16
Ja pisałam taki test, na stanowisko starszego referenta ds. analiz kont szczegółowych podatników w dziale rachunkowości podatkowej. Było 15 pytań, test wielokrotnego wyboru. To co pamiętam to: organ II instancji to (odp. dyrektor izby skarbowej), podatek pośredni (vat, pit czy cit), w jaki sposób wygasa zobowiązanie podatkowe w całości lub części (umorzenie,zaliczka, potrącenie, rata), z jaką datą zaliczona zostanie wpłata na podatek od osób fizycznych płacona co miesiąc jeśli wpłacona jest zaraz po poprzedniej(w ostatnim dniu kiedy powinna wpłynąć), ile czasu ma urząd na wypłate nadpłaty od złożenia deklaracji, co jest zaległościa podatkową,gdzie znajdziemy definicje zaległości podatkowej, ... trochę o terminach (jedno chyba ile czasu ma naczelnik na wydanie postanowienia na zażalenie), ile na zwrot nadpłaty jeśli została zlożona korekta deklaracji, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna83kw
hej:) ja pisałam wtedy na Śląsku ten test i powiem szczeże, że pytania dość obszerne były;/ ah następnym razem może się uda zobaczymy.dzięki za kolejną cenna informację.Jak już będziesz po rozmowie to napisz jak było.Serdecznie pozdrawiam....oraz Wesołych Świąt życzę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnnnnnnnnnnnnnna
Czy ktoś sie orientuje jak jest z rekrutacją do U.S. Czy wszyscy kandydaci muszą być powiadamiani o dacie testu czy rozmowy kwalifikacyjnej?Biorąc pod uwagę oczywiście spełnienie wszystkich wymagań związanych z naborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna83kw
hej:) jak złożyłam dokumenty to około 2 tygodnie po zadzwoniła do mnie pani z US i poinformowała mnie w jakim terminie i o której godzinie odbędzie się test.Poprostu jeśli się spełnia wymagania związane z dokumentami to oni dzwonią...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaki model
I tak w 90% przypadkow dostaja sie ludzie po znajomosci ;/ a te rekrutacje sa dla picu. Przynajmniej u mnie w skarbowce jak bylam na stazu tak bylo. Caly urzad to stare kumpele z liceum, podstawowki, ze studiow. "Czystych" osob bez znajomosci no na palcach u jednej reki szlo policzyc ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabcx
Niestety z tymi znajomościami to jest prawda, samemu kiedyś myślałem, że to bzdury, ale niestety jak idzie o Kraków to się to sprawdza znakomicie. Udzielę może takiej wskazówki, którą dostałem w trakcie praktyk w jednym z urzędów, jeśli ogłoszenie ma niespójne wymagania do wykształcenia, to jest to konkurs pod konkretną osobę. Niestety sporo ogłoszeń jest normalnych i człowiek tylko traci czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetharmonie
ale jazda................. Oprócz pytań z ordynacji były jeszcze pytania dotyczące właściwości miejscowej, terminów składania deklaracji rocznych, to właśnie zawiera tez ordynacja Zgadza się, to właśnie zawiera ordynacja ;-) Tylko, że ja nie sprecyzowałam dokładnie o co chodziło w pytaniu: były podane ulice lub dzielnice i trzeba było przyporządkować je do odpowiedniego urzędu skarbowego (a w moim mieście jest ich kilka). A w pytaniu o termin złożenia zeznań rocznych podano datę, np. 30 kwietnia - sobota - i należało udzielić odpowiedzi, kiedy faktycznie mija termin złożenia zeznania. Stąd nieporozumienie... :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe , czy ktos tu zajrzy ja skladalam wczoraj na stanowisko Referent do spraw obsługi archiwum akt podatkowych w wymaganiach dodatkowych bylo zaznaczone- umiejętność obsługi systemu POLTAX- czego neistety nei spelniam:P teraz dopiero pogrzebalam w necie i nawet sobie taki pasek narzedzi sciagnelam ale wiadomo, ze to nie to bo to pewnie system w ktorym sie po prostu pracuje tam pewnie maja jakas os na stazu ktora zostawia hm tak czy siak zamierzam wziac udzial w dalszej rekrutacji o iule zadzwonia🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lgud
Niestety potwierdzam to co inni wcześniej napisali. W Urzędach Skarbowych pracują oprócz osób na umowę o pracę osoby na umowę zlecenie z uwagi na brak kasy na etaty. Jak ukazuje się ogłoszenie to w większości przypadków jest ustawione pod konkretną osobę pracującą już w Urzędzie na umowę zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×