Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanienasniadanie

Własna działalność

Polecane posty

Gość pytanienasniadanie

Witam, jestem na etapie przygotowań do otwarcia mojej pierwszej działalności. Na 99% dostanę kredyt, jednak wcześniej mam kilka pytań. Skrócę o co dokładnie chodzi: Mam zarezerwowany fajny lokal 20mkw bo większego nie potrzebuję, jest to w ,,galerii" -mini galerii jednak w centrum miasta, obok głównego deptaku itp. Maly koszt najmu-1250 zl mc plus ok 60 zl za energie, mam dostep do tanich hurtowni ubran, jednak nie bede miala takich samych jak konkurencja bo tam jeden sklep obok drugiego ma to samo. Wiem jak zakłada się działalnosc ale mam obawy co do oplat.. 1.moge placic ten maly zus cos kolo 400 zl na start?i czy zawarte jest tamubezpieczeniei skladki spoleczne? 2.jeśli przykładowo mój dochód brutto wyniesie 10 tys na miesiac to musze od tej kwoty odprowadzic podatek-18%, vat 23 %, noi zus. co jeszcze? Wolę 10 razy pytać, wiem ze sa tematy na innych forach ale z 2015 rokiem weszly nowe ustawy tak wiec wole dowiedziec sie od kogos kto prowadzi podobna dzialalnosc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
współczuję. koszty prowadzenia są ogromne. totalna biurokracja. jeśli kogoś zatrudnisz to też ponosisz ogromne koszty. musisz mieć niezły dochód żeby jakoś przeżyć. pamiętaj, że jak zatrudnisz kogoś i pracownik pódzie na zwolnienie to przez pierwsze 30 dni i tak mu płacisz, później robi to zus. uważaj, żeby znać wszystkie przepisy, sposoby prowadzenia działalności, terminy, kruczki itd, bo jak "zawalisz" i będziesz mieć kontrolę z US lub ZUS to nie wypłacisz się do końca życia. lepiej zatrudnij dobrą księgową, wiem , to znowu kolejny spory wydatek, ale w naszym prawie podatkowym przepisy są tak skompilkowane i zmieniają się tak często, że bardzo łatwo jest popełnić błąd (nieświadomie), za który później słono się płaci. Szczęśliwi Ci, co nie prowadzą swojej działalności gospodarczej. Inni, popracują 8 godzin i po pracy. Ty w pracy będziesz cały czas, w dzień, w nocy, w weekendy, w wolne i święta. Ale życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10tys na miesiac ..a skad ta pewnosc ??haha nie w tych czasach ,no chyba ze te twoje ciuchy na bank pojda ale to jak w loteri . 1. to musisz oblukac lokalizacje ,czy nie ma podobnego sklepu 2. czy podpytałes otoczenie czy wogole jest zapotrzebowanie na twoj towar . 3.zus , popytaj bo podobno cos chyba taniej jest przez pierwsze dwa lata ....albo nawet nie płacisz tylko zdrowotne popytaj bo nie jestemw temacie ale cos mi sie obiło o uszy 4 .czynsz wysoki no sory jak za 20m 5 .a dojazd koszta - przywiezenie towaru kolejny koszt w tych czasach jest ryzykowne otwierac biznesu ..niestety nasze kochane panstwo pomaga GORNIKOM , I Z NASZYCH PODATKOW IM DOPŁACAJA BEZPRAWNIE, a my ktorzy dajemy prace zamaist nam pomoz to podnosza składki ...jak firma upada zwalnia ludzi to jeszcze dokopia -chory kraj tyle w temacie .Niestety ja mam lata dzialalnosc wiec jakos te lata sa wyrobione logo ,ale rozowo nie jest .Dzis czytałam ze zowu zus podnosza ..szlak człowieka chce trafic bo 1000zł samego zus co miesia plus pracownicy ....tylko ze kraj mnie zmusza nie mam wyboru aby te składki szło na moje leczenie i reszta na emeryture odkładało to oni szastaja moja kasa .Na logiczne myslenie 1000zł a mało choruj***ardzo mało..i gdzie te pieniadze .Czesto sie zastanawiałam aby isc do kogos pracowac wiadomo mniejsze pieniadze ...zapewne jak sie pracuje po 8 godz u kogos .....tylko po 12 godz ..inaczej wychodzi ...chociaz nieraz to tyle co minimalna krajowa .Tylko ze wiecznie mysle głowkuje zeby to zarobic zapłacic rachunki zus pracownikow -to jest ciezka praca 24godz na dobe .A tak człowiek pojdzie do kogos odwali 8 godz wypłata co miesiac ,dorobic zawsze mozna -i miałby człowiek swiety spokoj .Tylko ze w firme ciezkie pieniadze włozone , pokupione maszyny itp do tego budynek, .Takze zastanow sie dobrze bo nasz kraj woli dobic niz pomóz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanienasniadanie
@gość Na poczatku bede sama aby rozkrecic interes. Księgową jest moja babcia więc jeden plus że mi pomoże na początku. Lokal ten-ta cała mini galeria jest otwarta tylko od pon-sob pn-pt od 10-19 (teraz pracuje nakogos w odziezowce i robie 5 dni w tg po 12 h i mam 1200 na reke! ) sobota 10-15 swieta niedziele zamkniete. mysle ze w porownaniu comam teraz ti fizycznie nie czeka mnie nic gorzej-anawet umowy teraz nie mam :( ogolnie mam juz biznes planrozmawialam nie oficjalnie z innymi najemcami tam i sobie chwala bo ruch jest tam zawsze i nigdy nie byli stratni....jestem swiadoma ze te oplaty pilnowanie dokumentow faktur itpda mi sie we znaki ale jestem zdesperowana do dzialania :)) jak robic to na siebie po tyle godzin a nie na kogos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz racje tylko ze nie w naszym kraju ..biurokracja koszat cie zjedza ..a same checi ci nie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanienasniadanie
mieszkam blisko a odziez, która mnie interesuje prowadzi dostawy - wysyłki online wiec zaoszczedze czas i koszty paliwa wejda w koszta przesylki:) mam znajoma ktora wynajmuje tam lokal i powiem wam szczerze takich szmateczek nie kupilabym nigdy..a jej to juz 5 rok idzie i nie narzeka :) popytalam posprawdzalam i lokalizacja fajna. konkurencja jest bo obok jak to galerie sa inne butiki jednak 80% maja takie same ubrania..ja mam towar ktory bedzie tanszy od tych co sa tam obecnie spokojnie o,,dyche"a na klientach juz ta dycha robi wrazenie. i oczywiscie inny towar :)Podbudujciemnie :D ja mam motywacje na fullale brakuje mi chyba kopaaby w koncu isc i to zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mówisz, że będiesz sama. a kto pojedzie po towar? kto go ometkuje? kto będzie załatwiał reklamacje? kto będzie utrzymywał porządek? kto będzie dowoził babci-księgowej dokumenty? kto będzie jeździł do zus US itp? a babcia z tą księgowością jest na bieżąco? wie jak odliczać wydatki na paliwo, auto? bo tu przepisy się zmieniły i znów mają się zmienić od przyszłego roku. a kto cię zastąpi jak będziesz chora? Chcesz prowadzić to sama- kobieto w labiryncie dołków jakie podkopuje nam państwo trudno samemu wszystko dobrze ogarnąć. W Polsce przedsiębiorca musi poświęcić kilkadziesiąt godzin na ogarnięcie papierowej roboty przy DG, w innych krajach jest to o 80% mniej. U nas na każdym kroku urzędnik czeka na twój błąd aby ci dowalić jeszcze kary, w innych krajach urzędnik pomaga ci naprawić ten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dochód czy obrót ? bo obrót 10 tys to żadne pieniądze natomiast dochód - czyli to co zarobisz na czysto w wysokości 10 tys to spora kasa a to znaczy ,ze musiałabyś mieć ruch jak na moście . Ponadto co zrobisz jeśli i konkurencja zejdzie z cen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanienasniadanie
Moja babcia jest Główną księgową w firmie budowlanej od 15 lat wiec musi sie znać na przepisach bo nadal tam pracujei do tej pory wszystkie formalności załatwiała celująco :) Towar będzie mi przychodził poczta i jest już ometkowany wystarczy nabic ceny a zazwyczaj miedzy 10-13 malo jest osob na miescie wiec zdaze :) Pozatym mam pomoc od mojego partnera wiec dowóz dokumentów dous lub zustonie problem:). Teraz tez jestem sama na sklepie i jakos daje rade ometkowac sama dostawy oraz je wyprasowac i rozlozyc:)Tylko trzeba miec checi i ambicje:) Bo pieiądz sam sie nie zarobi. Nic nie zainwestowałam, jednak jutro mam drugie spotkanie w sprawie dotacji-pozyczki na otworzenie dzialalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dotacja z PUP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanienasniadanie
deminis bo pup wymaga dwóch żyrantów u nas lub zabezpieczenia majątkowego. s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to kochana jak zus się dowie, że pomaga ci ktoś (partner) to zaraz będzie kontrola i płacenie zaległych składek za partnera. uważaj więc. im mniej ludzie wiedzą (znajomi) o sposobach prowadzenia twojej firmy tym lepiej. jeżeli te 10000 będzie Twoim dochodem po odliczeniu już wszystkich kosztów no to szacun i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale za to nie wymaga zwrotu dofinansowania jeśli wyda sie pieniądze na określone cele . A jednym z zyrantów mozę być i babcia - jeśli ni przekroczyła 70 roku życia :) jeśli wierzys ,ze utrzymasz biznes przez co najmniej rok i wydasz forsę zgodnie z zasadmi - ryzyko żadne a pieniadze darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanienasniadanie
pisząc 10 tys nie ma na mysliani obrotu ani dochodu tylko podalam przykladowa latwa do kalkulacji kwote. Nie nastawiam się że po 1 miesiącu zarobie kokosy, podchodzę racjonalnie. co do cen konkurencji. . . jest ryzyko, jak w każdym innym biznesie jednak o to obaw nie mam to miejsce dosc czesto odwiedzalam jako klient...powiem szczerze..istnieje to juz 8 lat. a ceny wciaz takie jakie byly...przyklad sukienkinie kupisz taniej niz 150 zl a ja bede miec dostep do takich ze za 100-120 i tak na tym zarobie, spodnie caly czas sa tu od 70 w zwyz rzuce wszystkie po 50 ai tak zarobie. zrobilam juz wszystkie kalkulacje a to miejsce na prawde jest u nas popularne....wystarczy zejsc 10 zl nizej niz konkurencja, zrobic sobie dobra reklame dac rabaty stalym klientom,pofatygowac sie wyjsc na ulice i rozdawac ulotki trzeba dobrze wystarowac i trzymac to i interesowac sie tym anie liczyc ze wszystko zrobi sie samo..tu gdzie obecnie pracuje juz 5 miesiac czynsz wynosi 9000 zl za 40m2lokalizacja do d**y drugi koniec miasta, ciuchy od 200 w zwyz..ruchu zero itp... brakmarketingu ja nie wiem jak moja szefowa utrzymuje sklep ale widocznie ma za duzo forsy dlatego patrze obiektywnie ja bede miala 1000000 razy lepsza lokalizacje wiecej osob tansze ubreania ...tylko musze chciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skalkuluj jeszcze ile rzeczy musiałabyś sprzedać dziennie, aby chociaż wyjść na swoje (tzn. nie dopłacać do interesu). Pamiętaj, że społeczeństwo się starzeje, ubożeje z każdym miesiącem, młodzi emigrują na potęgę ( a będą wyjeżdżać jeszcze liczniej), zaczną coraz bardziej oszczędzać )bo prognozy emerytalne są żenujące). Ludzie mogą obyć się bez kiecki, ale na jedzenie zawsze będą wydawać pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez jakis czas temu zdecydowałem się na otworzenie wlasnej działalności. Jestem lekarzem i przez dłuższy czas pracowalem w państwowych placówkach. Uznalem jednak ze praca na wlasny rachunek bylaby bardziej oplacalna. Zainwestowalem w specjalistyczny sprzet z http://www.inmed.pl/ i otworzyłem wlasny gabinet, na brak pacjentow nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam to pracowanie na kogoś, ja też teraz będe zaczynać własna działalność gospodarczą, bo jednak praca na siebie to zawsze praca na siebie. Jak radzicie sobie z ogarnianiem wszystkich papierkowych spraw i archiwizacją? Widziałam ofertę http://www.biuroklub.pl i zastanawiam się nad zakupieniem u nich materiałów biurowych, zeby dobrze sobie od pcozątku porządkować te dokument, myślicie że to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wedlug mnie przy wlasnej działalności najważniejsze jest wypromowanie marki, niezwykle wazna jest inwestycja w reklame. Na początku po otwarciu mojego sklepu trafialo do niego niewiele osob, zdecydowałam się na banery i tablice z http://www.rodland.pl/ dzieki którym wiele osob dowiedzialo się o moim sklepie i zaczęło go odwiedzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robb_starkt
Ze sprawdzonych metod marketingowych korzysta Adrian Kołodziej ( www.blog.adriankolodziej.pl ). Myślę, że do niego warto się zgłosić. Nie wiem dokładnie kiedy i gdzie będzie robił kolejne szkolenie, ale warto się zapisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie, jego publikacje sa naprawde bardzo ciekawe. Chociaz moim przypadku przy otwieraniu wlasnej działalności największym problemem okazalo się znalezienie odpowiedniego sprzętu. Otwieralam pizzerie i dlugo szukalam idealnego pieca do pizzy. W koncu zdecydowałam się na http://wachtel.pl/, jestem bardzo zadowolona, sprzet jest naprawde dobrej jakości, a pizza wychodzi pyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ze sklepem może byc cięzko, kilka lat temu otworzyłam butik i niestety splajtował.Dziś cięzko zarabiac na sklepie, takie moje zdanie. Teraz planuje wejśc we franczyze- Ecomyjni. Maszyny parowe.poczytałam, zapisałam się na spotkanie z przedstawicielem i zobaczymy co dalej http://maszynyparowe.com/. To juz chyba lepszy interes na te czasy , pewniejszy. Ludzie chętniej tak myja samochody a maszyny parowe dobrej jakości dpostajesz na start. Pomagają zdobyć środki z UP, UE, nawet załatwiaja formalności z kredytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jestes na etapie zakladania wlasnej działalności radze ci jak najszybciej zajac się zastrzezeniem znaku towarowego. Zrobisz to bez problemu w http://poraj.com/, lepiej zrobic to zawczasu żeby uniknąć problemow z plagiatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mankaaa
A gdzie szukacie jakiś lokali biurowych? Możecie polecić jakąś dobrą stornkę gdzie znajdę biuro w Krakowie? http://www.officemap.pl/search/list/?&city=krakow słyszeliście o tej stronie? Myślicie, że jest tam zdecydowana większość biur, które są do wynajęcia? Jeżeli znacie jakieś inne strony z lokalami biurowymi do wynajęcia to proszę o opinię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
płacąc ten obnizony zus nie będziesz miała pozniej prawa do zasiłku dla bezrobotnych ,to samo jak się spoznisz z zapłatą zusu (jest chyba do 10 jesli nikogo nie zatrudniasz) Ciuchy obecnie idą najgorzej,nie chce Cie dołować ale czarno to widzę ,moją firmę zniszczył urząd skarbowy,nie wygrzebie sie z długów do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×