Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Micitanka84

Wszystko na temat dotacji z UE

Polecane posty

Gość Micitanka84

Od czego zaczac? Jakie kryteria nalezy spelnic? Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
to ja tyle tylko,ze zmienilam silownie na pizzerie, odkupie juz gotowa i nalezy w nia jeszcze zainwestowac dlatego pytam czy dotacja z UE to to samo co z urzedu pracy i jakie trzeba spelnic wymogi. Skonczylam studia i nie pracowlaam nigdy oprocz umowy zlecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
kurcze, dziekuje Ci slicznie za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz byc zarejestrowanym w PUP jako bezrobotna. należny ci się wtedy do 13 tyś bezzwrotnej dotacji. Kwota zalezy od działalności i żyrantów. jesli masz jeszcze jakieś pytanie postaram się ci w miarę możliwości podpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
Ide do Urzedu Pracy z biznesplanem? I jeszcze jakas dokumentacja? A gdybym dostala prace to juz nie dostane tej dotacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw idziesz po wniosek, tam wszystko Ci wytłumaczą. Biznes plan jest załącznikiem do wniosku. Musisz mieć żyrantów. W zależności o jaką kwotę wnioskujesz, jakie zarobki maja twoi żyranci tyle musisz ich mieć. Pracowałam w tylko nie w tym dziale, tylko po prostu w PUPie:) Musisz być zarejestrowana w Pup, a więc nie możesz pracować to jest forma pomocy dla osób, która chca rozkręcić własny biznes. Działalność musisz prowadzić minimum 1 a powinnaś 2 lata.w tym czasie będziesz miała kontrole, będą sprawdzać jak płacisz ZUSy, podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
Dziekuje slicznie za rady:)) a jest okrelsony termin skladania wnioskow?i czy to prawda,ze od nast. roku ma byc 40 tys dotacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieniądze na wnioski przychodzą wtedy gdy PUPy dostają ogólnie pieniądze na wszystkie formy czyli ok lutego, marca różnie. Zalezy to od uchwalenia budżetu na dany rok. Jeśli się dobrze orientuję to teraz możesz iść po wniosek ale będziesz czekała aż przyjdą pieniążki. Czasami urzędy dzwonią do osób, które wzięły wnioski gdy przyjdą pieniądze, że mogą już kompletować i składać papiery. im wcześniej się zainteresujesz tym lepiej bo duuuuuuuuuuuużo jest chętnych na te dotacje. a z tymi 40 tyś z tego co wiem to bujda nic do nas oficjalnego nie przyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micitanka84
Dziekuje Ci pieknie , jeszcze jedno pytanie,czy np jak mieszkam ok 100 km od miejsca,gdzie chce to otworzyc to do ktorego UP mam isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaaaa
Ja ostatnio tez jestem troche w temacie, zamierzam uruchomic swoja dzialalnosc i z tego, co sie orientowalam, to nie trzeba sie rejestrowac w UP, mozna dotacje otrzymac nawet jak sie pracuje. Zglaszasz sie do placowki, ktora realizuje dany projekt otacji, przestawiasz biznesplan, chodzisz na szkolenia z zakresu dzialalnosci firmy, dajesz kosztorys i jak cie wybiora dosajesz kaske, otwierasz i dzialasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga92
Ktos może powiedzieć jak wygląda składanie wiosku o dotacje w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balcermaria
Możesz zapoznać się z dostępnymi funduszami i warunkami, jakie należy spełniać aby je dostać. UE finansuje różne obszary działalności https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/ 5594/Przewodnik_AKK_14_20.pdf. W firmie staraliśmy się o dotacje, związaną z obszarem kultury. Wśród dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku była analiza popytu. Zleciliśmy przeprowadzenie firmie https://quantify.pl/oferta/analizy-rynkowe/an aliza-popytu/. Dostaliśmy solidny raport, który złożyliśmy w urzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×